star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Споделете!
Страници: 1 ... 807 808 [809]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Споделете!  (Прочетена 1414685 пъти)
Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #20200 -: Октомври 10, 2017, 15:45:16 »

Жалко, тъкмо ми се отваряше път през Русе Smile

Успех Пупи, дано да сътворите Дом там където отивате и да сте щастливи.Стискам палци да сте много щастливи
Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #20201 -: Ноември 10, 2017, 10:42:16 »

Добре, че каза Лилс. От няколко дни се каня да пиша.
Всичко започна с първото ми пътуване със самолет. Много емоционално и незабравимо, ревах и се смях едновременно, просто тотално си изтървах емоциите. А кацането беше кошмарно, съдейки по израженията на останалите пасажери, не беше ок. Пък на мен нали ми е за първи път - сметнах, че така си кацат  Lol Оцеляхме де!
Иначе за живота какво да кажа. Все едно цял живот нас са чакали. Изключително спокойни и добронамерени хора, шофират интелигентно, дават път, едно форсиране или клаксон не съм чула. Чистичко им е, всичко им е уредено и всяко нещо намираш бързо в интернета. Супер улеснена администрация и услуги. Иначе ходят голи по къси ръкави и поли без чорапогащи (за сандалите пък да не коментирам) на 10 градуса. И двата часа разлика малко ни пречат, но вероятно е въпрос на адаптация. Записах децата на училище. Шок! Искаха ми само свидетелствата за раждане на български. Никакви преводи и апостили. Роси и тя ще е ученичка за по два часа и половина на ден. Училището ни е близо, магазини има в близост, спокойно, тихо място с огромни зелени площи за игра.
Взехме си и кола, голяма смешка е, но за толкова пари - това. Остава да й уредим застраховката, която е два пъти колкото колата. И май само с това ни куцат нещата. Всичко се подрежда малко по малко.
Вече нямам търпение да си гушна децата. 10 дни сме без тях, не сме се разделяли за толкова. А само да ги гледам през вайбъра е убийствено. По план се връщам в края на месеца. Ще се гледаме трите за около месец, мъжо си идва за Коледа и преди НГ се връщаме четиримата. Ако нещо се обърка, план Б е да пътувам сама с тях, но се ужасявам леко от мисълта и се надявам да не се стига до там.
Какво друго. Къщата е страхотна, с два етажа, преден и заден двор, перфектна локация и съседи с деца. Наистина ми е трудно да се сетя за нещо, което да ме е разколебало за тия десетина дни.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15630

« Отговор #20202 -: Ноември 10, 2017, 11:57:23 »

Пупи, ти смяташ ли да работиш? Можете ли да живеете сносно, ако не работиш.

А по отношение на разколебаване - няма ли да ти липсва социална среда? Решаваш ей сега да пиеш кафе с приятелка или да идеш с някоя на кино, обяд с някой, с когото работиш...А там май не става точно така...Ако искаш да излезеш с приятели трябват месеци договорка...Ще кажеш така ли е или е мит Smile
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 540

« Отговор #20203 -: Ноември 10, 2017, 12:07:43 »

Много ви се радвам на смелостта, пожелавам да ви се случват нещата с лекота и да се чувствате все така, намерили своето място.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #20204 -: Ноември 10, 2017, 12:10:33 »

Не на първия ти въпрос и да на втория  Smile Тук стандартът позволява на жените да са stay at home mom и никой да не ги сочи с пръст, че едва ли не мързелуват. А и децата не са обхванати целодневно от образователната системе, нанитата са си сума. По-често работят на 4 часа.
До септември 2018 със сигурност няма да работя. Поне докато Роси не тръгне на предучилищна, защото за сега ще е на 2,5ч. А и вероятно покрай децата все някакви контакти ще завържа, освен двете български семейства от нашия град. Аз съм си домошарче като цяло и точно тип социални контакти на кафе не биха ми липсвали. И сега си излизам сама и ми е добре. Наблюдавам хората, правя си заключения разни и попивам маниери и начини на общуване. Понеже в квартала ни се намира голям търговски център и централа на сериозна софтуерна компания, хората постоянно обядват с колеги. Заведенията за хранене се пръскат в обедните часове.
В училището на децата ми обясниха, че всеки четвъртък е за работа с родители. За създаване на контакти, екипна работа с децата и класа и обратна връзка. Училището е квартално, те ти контакти.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15630

« Отговор #20205 -: Ноември 10, 2017, 14:53:36 »

Аз одобрявам. За себе си не, де, но по принцип.
Моята дружка, които отидоха в Австралия, още не работи. Имат едно дете, колкото Цвета.

Ами, да бе, то е ясно, че има хора, не сте отишли да живеете в пустинята Невада, но просто дали ще се създават контакти. Примерно, пак от моята дружка, за Австралия чувам, че много трудна работа...Там 90% от хората я мислят за детегледачка на детето, защото е млада, 32...Като разберат, че е майката се пулят. Масово се ражда на 40 плюс...И разни такива. Говори си с някаква майка на площадката, но така да нарече някой приятел...Това доста й тежи.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8775

« Отговор #20206 -: Ноември 10, 2017, 19:38:37 »

Страхотно, Пупи, много ви се радвам! А ти си за бой да не литнеш по-рано със самолет, такъв кеф е!

На тема кацане- много внимавай децата да са с отпушени носове, пръскай ги, дай им дъвки/солети. При най-леко запушване болят кански ушите (и децата пищят, а големите страдат мълчаливо, аз не чувах 2 дена един път, ама си бях болна тогава).

Разказвай повече, все едно с теб го изживявам, като слушам...Особено ми е интересно и децата с езика как ще се справят и колко по-различна им е учебната система, абе вси-чко!

Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #20207 -: Ноември 10, 2017, 20:18:30 »

Ами не съм  Lol Не съм летяладо сега, признавам си го.
Това с летенето и запушения нос са ми го казвали, но пък е Божа работа, знам ли кога ще ми втасат. Аз и не знам 4 часа как ще обхвана Роси, за да не пощурее от скука.
С езика напредваме бавно, записахме още преди около 2 месеца Мими на интензивен английски, защото този в училище е на потресаващо ниво и нищо не научаваше. Сега бележи значителен напредък и съм изключително изненадана от бързото усвояване. Шок ще има, 100% съм убедена, тия ирландци така да ги мързи да говорят нормално, смилат думите, замазват ги, протяжват ги. На мен ми е трудно да ги разбирам, а имам някакво самочувтствие, че знам езика  Lol
Учебната система за малчовците е много интересна. Ърли старт за Роси е на 2 часа и половина, по Монтесори учели, в групата са 8-10 деца с 2!! госпожи (не знам каква им е професията точно). Големите са с групи от нашия порядък - между 18-26 деца. Мими първоначално ще е с връстниците си, но и по-голяма група, но ако не се получат нещата, ще я преместим в по-малкия клас, които са и с година по-малки. Но това не смятам, че ще е основен проблем, защото до 6ти клас не си дават зор с учебен материал и домашни и учат основни неща, които тя тук даже е минала (като умножение, смятане до 100 и т.н. ) Задължително всеки ден са на открито, училищата им са с убийствени зелени дворове, няма бетон! Ако можеше и да има малко повече слънчице, равна нямаше да има тая страна.
Фей, има изключително много млади родители. Потресаващо е как са ги народили по 3-4 с минимална разлика и си ги водят навсякъде всичките  Lol И това бибероните и количките си използват до една изключително сериозна възраст. Но пък си ходят голи, боси, без шаки  Lol, вее и фучи, те бягат по поляните по тънки клинчета.
Онзи ден се шегувахме с мъжо на следната гледка - татко с 5 момичета, всяко търчи напред по тротоара с някакво превозно средство, таткото тикаше най-малкото в една триколка, а в дясната му ръка кученце. Та шегата беше, че явно след 5-тото момиче е спрял да опитва за момче и си е взел мъжко куче  Lol
И много ми липсват децата. Днес в търговския център имаше посрещане на Дядо Коледа. Цветно, пищно, шумно, деца във всякакви коледни тоалети. Ами пуснах сълзичка, как исках с тях да изпитам тая еуфория, а в момента дори не можах да й се израдвам, само носталгия ме налегна.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #20208 -: Ноември 10, 2017, 21:32:30 »

Завиждам. Само това ще кажа. Искам уредено, свободно за децата и спокойно за родителите.
МНого много ви желая успех, ама пък и съм сигурна, че няма да ви трябва, защото ще си се справите!
Активен

Страници: 1 ... 807 808 [809]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: