star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Споделете!
Страници: 1 [2] 3 4 ... 809   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Споделете!  (Прочетена 1414136 пъти)
Mermaid
Newbie
*
Публикации: 5935

« Отговор #25 -: Септември 27, 2008, 16:09:59 »

Еми затва требе да се множимЕ и ние Lol
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #26 -: Септември 27, 2008, 16:12:39 »

Ми айде де! Мина нищо не прави по въпроса!

Аз се надявам някой ден да си дойдем и да увеличим населението с поне 4 души Wink
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15623

« Отговор #27 -: Септември 27, 2008, 16:19:34 »

*Сетих се никът на девойката - Amberche Wink
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #28 -: Септември 27, 2008, 16:20:38 »

Не съм отдавна мнозинство, душата. Като знам , че  1 Яна : 10 Хасана е съотношението и ми се иска да се застрелям , ебаси!
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #29 -: Септември 27, 2008, 16:40:20 »

Добре де - те няма да изчезнат нито циганите, нито турците. Какво предлагате? Освен да се застреляме... Lol
Активен

FroZen
Newbie
*
Публикации: 2627

« Отговор #30 -: Септември 27, 2008, 16:56:11 »

Проблемът не е в циганетата, децата са си деца, каквито и да са - меко, глинена топка, която родители, среда и много други нещта оформят. Ама като са завряни там в тия гета, и да е имало шанс дадено цигане да стане нормален РАБОТЕЩ човек, е нямам как да стане. Как да се погнуси и да стане различен, като само това е видяло. То е порочен кръг просто.
Активен

Who needs the Sun, when the Rain's so full of life
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #31 -: Септември 27, 2008, 19:03:04 »

Аз напоследък съм леко обнадеждена от сблъсъците си с цигани.Първо един майстор-мангал ни работеше по къщата и звучеше свестен,работеше по-добре и без да те прави на идиот,за разлика от абсолютно всички майстори българи,има 1 дете,искал да го изучи и сега имат с майката проблем дали да го пратят в механотехникум или в Карлово в училище за готвачи Cheesygrin
А вчера по педиатрия един баща мангал лежеше с момиченцето си и като го питахме колко е голямо,каза "на една година,8 месеца и 25 дни" Lol .Много загрижен татко,има сега едно бебе и каза,че толкова стигат.Друг въпрос,че до тази възраст детето беше хранено само с кисело мляко,пълничко доволно,ама с такава желязодефицитна анемия,че да ахнеш.тва са изключения де,но все пак да прокарам малко оптимизъм Smile
Активен
Mermaid
Newbie
*
Публикации: 5935

« Отговор #32 -: Септември 27, 2008, 19:13:36 »

Абе недейте така, набъркахте и турците... Има свестни хора, не може да обобщаваме.
Активен

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #33 -: Септември 27, 2008, 19:43:17 »

Покрай циганите,да вземат да образоват и катаджиите... Нямам думи просто! Днес с мъжа ми пътуваме в колата,тя е автоматик,поради което той кара с дясната,а лявата си е опрял на лявата врата и в нея си държи телефона. Спират ни. Ползването на телефон било забранено. Съответно той обясни,че не е ползвал телефона си. Онзи започна да му говори на "мойто момче",при което моичкият полудя. Учтиво му каза,че трябва му говори на "вие" и,че баща му го нарича "моето момче". Последваха няколко остри реплики,в крайна сметка Константин си даде документите и откачи в колата. Вика,крещя,бута... Просто не искам да си спомням. Написаха му акт. А той в книжката си има една точка. Тези,които са шофьори знаят оттук нататък какво следва. Няма да ви казвам какво чудо беше на връщане... И просто... Просто съм бясна и ми идва да се махна от тая малоумна държава,да му се невиди! Корумпирани,невъзпитани лайнари,които трябва да се грижат за безопасността на пътищата! И е прав приятелят ми да си задава въпроса "Кой съм аз и какво съм направил,че да ми пишат акт!"

Оф,много ми е скапано,мамка му!
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #34 -: Септември 27, 2008, 19:46:14 »

Има. Както има и простаци сред българите, които 3 пъти по-нагло биха те избутали отколкото тази ромска фамилия са избутали Мини. Никой не казва обратното и не обобщава...
Аз точно за това питам - има проблем и той не е в съществуването на циганите, а в тяхната асоциалност, което е засегнала и Фроузън, така че какво е разрешението според вас?! Понеже е много типично да седим и до втръс да повтаряме, че тези са такива, а онези онакива, ама какво, какво от това?! Освен да се тюхкаме друго можем ли да направим??
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16521

A believer

« Отговор #35 -: Септември 27, 2008, 19:51:15 »

Добре де, от какъв зор ще си държи телефона като не го ползва?!
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #36 -: Септември 27, 2008, 19:58:59 »

Ами просто му беше в ръката,защото искаше да го премести от левия си джоб на мястото му до скоростния лост,а в същият момент завивахме и докато изправи колата и излезем на широк път не можеше да я напправи тази маневра.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
Eli
Newbie
*

« Отговор #37 -: Септември 27, 2008, 22:16:01 »

Blow, много кофти. Ама наистина са големи гадове понякога. В нашия квартал има един СТОП, който така е скрит от дърветата, че няма как да го видиш и никога няма да спреш, ако не знаеш, че е там. Е най-редовно ги гледам, скрили са се на 20 ментра по-надолу в храстите и чакат някой да мине, за да изкарат малко пари Angry

Е в такива моменти си умирам от кеф като ни размахат палката, а ние ги подминем пренебрежително без даже да намалим Devil
Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #38 -: Септември 28, 2008, 01:58:15 »

Да, ама тръгват да те гонят с включени буркани и сирени Smile
Активен
molly
Newbie
*
Публикации: 903

« Отговор #39 -: Септември 28, 2008, 09:42:56 »

Освен да се тюхкаме друго можем ли да направим??

Аз понеже съм отраснала в град, в които голяма част от населението вече е цигани, ще ви кажа начините, с които се оправяха с тях.
1-во, нямат право да излизат от гетата си, ако излязат полицаите ги връщат там.
2-ро, скинарите малко по малко намаляваха броя им (въпреки че това е почти невъзможно).
 Lol

Сериозно решение аз лично не мога да предложа понеже ми се струва доста трудно да се социализират. Надявам се само оная новина, която una hada пост-на, за високата раждаемост във Варна да е вярна.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15133

« Отговор #40 -: Септември 28, 2008, 10:06:19 »

2-ро, скинарите малко по малко намаляваха броя им (въпреки че това е почти невъзможно).
 Lol

Интересно мислене, повече от теб би ме било страх, отколкото от тях.

В интерес на истината, аз, поне в града, отдавна не съм засичала или пък съм била неприятно изненадвана от цигани, дори ми се струва, че са поизчезнали.
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #41 -: Септември 28, 2008, 10:32:16 »

Lol

Интересно мислене, повече от теб би ме било страх, отколкото от тях.

В интерес на истината, аз, поне в града, отдавна не съм засичала или пък съм била неприятно изненадвана от цигани, дори ми се струва, че са поизчезнали.

Това е заради такива като теб Smile

А да се сооциализират хора, които не желаят не знам как би станало.
Активен

Моето име е Любов.
Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #42 -: Септември 28, 2008, 10:41:39 »

С принуда.Като им се отнемат начините по които пребивават сега.Закриват се пунктовете за метал по комлуците, детски се дават само срещу отчетни разписки (некви) за положено образование, социални помощи - срещу бележка че лицето се е явявало на 3-4 интервюта за работа последните да речем 3 месеца и не е одобрено, ей такива работи.За престъпления - никакво подпомагане от страна на държавата, военни паралелки към интернатите в които се вливат децата на крими-родители - вечен източник на доходи от кражба и просия.Жестока наказателна отговорност за търговия с деца - продажби и принуждаване към проституция пряко или косвено.Задължителен общественополезен труд за всяко дребно престъпление, градинки за копаене има колкото си искаш.Качествено пребиване на всеки мангал дръзнал да прави обществени безредици, и да вика - българите на сапун, плюс солидна доза дранголник.Забрана на браковете за малолетни, никакви социални пакети за лица без средно образование.И всичкото това ефективно, без етнически толеранс.За няма 5 години ще им дойде акъла в главата,от там нататъка можем да говорим за някакво развитие.
« Последна редакция: Септември 28, 2008, 10:43:51 от Nakom » Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #43 -: Септември 28, 2008, 10:47:28 »

Колкото и странно изречение ще да е това, аз се надявам на тим-аджии да си осъществят по-скоро плановете за Максуда и да ни спасят от циганите. Щото пък при нас това е най-големият куриоз, че те обитават най-ценната част на града. Ей сега едното тимаджийче завършва с мен (ако не знаете, че архитектура може да се изкара за 2 години - ей на!), така че може и да задвижат нещо.
Иначе и на мен ми се струва, че все по-малко цигани виждам из града - явно си стоят в гетата, щото пък да са понамалели е крайно невероятно.
Активен

molly
Newbie
*
Публикации: 903

« Отговор #44 -: Септември 28, 2008, 10:49:54 »

Бизар, да, расистка съм и не ме е срам да си го призная за разлика от много други Smile. Имала съм достатъчно контакти с цигани (и по-близки и не толкова), не съм толерантна и няма да бъда към безобразията им, дано и те да се плашат от мен, защото си много толерантна към неща, за които даже не си и чувала и виждала и представяла такива чудеса.

Лора, тим-аджии? Confused
Активен
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #45 -: Септември 28, 2008, 10:54:19 »

С принуда.Като им се отнемат начините по които пребивават сега.Закриват се пунктовете за метал по комлуците, детски се дават само срещу отчетни разписки (некви) за положено образование, социални помощи - срещу бележка че лицето се е явявало на 3-4 интервюта за работа последните да речем 3 месеца и не е одобрено, ей такива работи.За престъпления - никакво подпомагане от страна на държавата, военни паралелки към интернатите в които се вливат децата на крими-родители - вечен източник на доходи от кражба и просия.Жестока наказателна отговорност за търговия с деца - продажби и принуждаване към проституция пряко или косвено.Задължителен общественополезен труд за всяко дребно престъпление, градинки за копаене има колкото си искаш.Качествено пребиване на всеки мангал дръзнал да прави обществени безредици, и да вика - българите на сапун, плюс солидна доза дранголник.Забрана на браковете за малолетни, никакви социални пакети за лица без средно образование.И всичкото това ефективно, без етнически толеранс.За няма 5 години ще им дойде акъла в главата,от там нататъка можем да говорим за някакво развитие.

Cool Thumbup Cool Thumbup Cool Thumbup
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #46 -: Септември 28, 2008, 10:55:39 »

Само на мене ли са ми трън в очите и ги виждам постоянно и навсякъде?
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #47 -: Септември 28, 2008, 11:17:48 »

Ами аз само в центъра се движа и сякаш не ги забелязвам чак толкова....

Моли - ТИМ - бивша силова групировка, сега "бизнесмени" - цяла Варна и половин София са техни. Трима са шефчетата, М-то ми е колега в университета.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #48 -: Септември 28, 2008, 11:23:30 »

Bravo-bravo
Аки, малко по-пълно го е рекъл от мен.
Гледай колко е простичко решението, а защо ли нито един политик и изобщо никой дори не си и помисля да го реализира на практика?! Ами се налага да се стига до методите на саморазправа, които защитава Моли? Rolling Eyes И принудително ни превръщат в расисти. Понеже хайде съди онзи мъж от преди няколко години, чиито случай беше доста нашумял. Убил едни цигани (един или двама ме лъже паметта вече), които изнасилили приятелката му пред очите му. За циганите не е имало санкции за престъплението, ама след убийството им нашият човек лежи 12 години.
Има и един подобен много хубав руски филм. За един дядо чиято внучка е изнасилена от двама келеши. И той планира убийството съвсем хладнокръвно им и ги убива.
Това се случва на места и в случаи когато е ясно, че държава и закон няма, та или ти самият си държава и закон или си просто жертва.
Активен

Eli
Newbie
*

« Отговор #49 -: Септември 28, 2008, 11:24:33 »

Единственото решение за което аз се сещам е да не се дават помощи, ако децата им не ходят на училище. Ако ходят да получават, но като спрат да ходят, да спират и помощите. Просто друго не ми идва на ум.

Бамби, забравих да напиша, че мъжът ми е с дипломатически номера Big grin затва досега само два пъти са ни спирали-единият път мъжът ми спря, показа си документите, извини се, щото си беше в нарушение. Ама когато се крият зад невдим стоп знак, за да изкарат пари, даже и не намалява, щото никъв респект не заслужават такива гадове Angry
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 809   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: