star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Споделете!
Страници: 1 ... 806 807 [808] 809   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Споделете!  (Прочетена 1431579 пъти)
kateto
Newbie
*
Публикации: 4126

« Отговор #20175 -: Септември 27, 2017, 17:41:38 »

Късметско имах предвид зелена карта.. Smile ама ако е добре платено, си е бая планирано. Хайде  успех!
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13243

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #20176 -: Септември 27, 2017, 17:43:21 »

В края на другия месец потегляме само двамата, сле РД на Роси, да уредим квартирата, да обходя училищата, че е на никъде през учебната година и ми е мъгла. После аз ще се върна, за да изкараме РД на Мими, за Коледа и милото вероятно ще си дойдде и в началото на 2018 заминаваме всички. Поне така разчертахме плана за действие. На първо време няма да работя, за ужас на някои хора, смятай за колко пропаднала ще ме смятат  Lol Ще се посветя на децата, адаптацията им и свикването им с езика, опознаването на града и всичко необходимо за живота там. Сложно е, спор няма. Обаче съм отвратена от цялата бумащина, от документчета и простоии, от опашки и селяндурите, наредени по опашките (днес в КАТ една мургавелка дори люпеше семки). И работодателите ни все още не знаят. Толкова скоростно се разви всичко. Тази седмица и двамата сме в отпуска, защото планирахме ремонт вкъщи. Е, ремонтът не го започнахме, бягаме по институции   Razz
В страна, членка на ЕС ще сме. Не мога да си представя да стигна до САЩ. Бабите и без това полудяха от решението ни.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15673

« Отговор #20177 -: Септември 27, 2017, 17:47:06 »

Успех и на добър час.

Разбирам, че тънката ти ирония за работата беше по мой адрес, но не съм малоумна, за да не мога да преценя, че на ново място ще имаш достатъчно друга работа, която първо да отхвърлиш по отношение на уреждането на живота ви. Съжалявам, че ме имаш толкова тъпа и тесногръда.

А бюрокращина и простащина има в цял свят, Пупи. Дано попаднеш на съвършеното място и дано се почувстващ на мястото си там бързо.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #20178 -: Септември 27, 2017, 17:59:29 »

Браво на Вас, това с работата е супер. Плана - както си го направите, най-добре ще си е за Вас Smile
С ке бих се махнала от тук.. честно да си призная, но бая ме е страх и като че ли точно този страх не ни тласка токова навън.. а пусто, ще сме много по-добре там. Както и да е.
Скоростно, не скоростно, успех Ви желая!
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #20179 -: Септември 27, 2017, 18:09:09 »

Благодаря ви Smile
Просто сме длъжни да опитаме, дори само заради другата култура и живот ще си струва. Пък тук всичко ще ни чака, ако някой ден ни отвее вятъра обратно. Аз съм си домошарче, обичам семейните празници и събирания, това вероятно ще ми липсва най-много. Решението вече чак не помня как го взехме, къде на майтап мм започна да води преговори и после всичко ми е в перелина и препускане Lol
За бюрокращината не ми се говори, отивам в страна където заплата в публичния сектор е 100! пъти по-висока от моята в момента. Много добре ми е позната публичната администрация обаче в България, блъскам се с нея всеки ден от вече повече от година. Ти вдигаш кула, друг събаря 1000. А дипломата за висше мога да си я скъсам, защото тия със средно са по-добре заплатени. Перфектно няма, далеч съм от идеята, че там са ни постлали рози без бодли и червен килим. Ще е трудно,  ще е страшно, ще е стрес и непознато, но сме заедно и знам, че решние винаги ще намерим.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8787

« Отговор #20180 -: Септември 28, 2017, 10:04:28 »

Ей, че яко, Пупиии!!! Ама много готино приключение ми звучи да е!
Така де, не само розово, но ще научите толкова много и ще е много добре за децата. Дори 1 година да стоите, ще имат идеална основа за чужд език.

И аз съм си го мислила, за 1-2 години да поживеем някъде, но мъж ми не е особено навит, а и е тъпо на по-нисък стандарт, няма мотивация (а в неговия сектор това е почти сигурно). Затова засега си ходя за по няколко седмици през няколко години и толкоз.

Ама някой ден може по-сериозно да ми влезе мухата...Докато Бо още не ходи на училище му е времето.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1878

« Отговор #20181 -: Септември 28, 2017, 11:26:26 »

Хубавo решение сте взели, за децата няма каквo да гoвoрим, че кoлкoтo пo-ранo свикнат, толкова пo-дoбре.
Акo сте запланували към немско да се местите и имаш някакви чуденки - ще се радвам да пoмoгна.  Smile
Иначе да, бумащината я има навсякъде и навсякъде има сърдити лелички или такива, кoитo се имат за Бог, защoтo oт тяхната хартийка ти зависи нещо.
Oт друга страна е тъжнo за родината, че няма каквo да ни задържи там. Веднъж си мислех да се връщам, нo катo си пътувам и oт летището започвам да се изнервям, да не гoвoрим,  че катo шофирам и ме избива на агресия.  Rolling Eyes
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8787

« Отговор #20182 -: Септември 28, 2017, 11:52:48 »

Oт друга страна е тъжнo за родината, че няма каквo да ни задържи там. Веднъж си мислех да се връщам, нo катo си пътувам и oт летището започвам да се изнервям, да не гoвoрим,  че катo шофирам и ме избива на агресия.  Rolling Eyes

Айде сега, да не започваме спора отново, не е чак "няма какво". И тук, и във всяка страна, има и хубаво, и лошо. Да, простите, мрачни, изнервени хора тук, определено са минус, добре, че ги има балоните ни, където такива хора са доста по-малко. Но "там" си има други негативни страни, така че не може да се генерализира.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16581

A believer

« Отговор #20183 -: Септември 28, 2017, 13:33:42 »

Мен в момента би ме било страх да се преместя в голям европейски град, особено с тия мигранти и тероряги. Не, мерси.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7007

« Отговор #20184 -: Септември 29, 2017, 18:26:24 »

Браво Пупи, много смело .... Ние си мислим, че с дете е вече трудно, а вие с две ... Всеки път като излезем някъде навън се чудим защо се прибираме ... И всеки път се чудим все повече. Дори в момента седя в един парк с детето в Милано и гледам как живеят ....... Успех на вас, ние още събираме смелост ;)
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15149

« Отговор #20185 -: Септември 29, 2017, 20:30:27 »

Желая ви попътен вятър. С риск да стане сканадал, но виждам хубава тенденция, в която хората, които са негативно насочени към всичко тук, отиват навън, а се връщат хората, които се чувстват обогатени и с надежда да направят нещо тук с това, което са научили.

Не знам дали искате, ама и на вас ви пожелавам нещо такова след време Smile
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7007

« Отговор #20186 -: Септември 29, 2017, 21:11:43 »

Не знам дали искате, ама и на вас ви пожелавам нещо такова след време Smile

Вероятно не го искаме достатъчно ... Иначе да сме го направили, само си говоря ;)
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15149

« Отговор #20187 -: Септември 29, 2017, 21:36:27 »

Хахах
това беше по-скоро към Пупи - да отидат, да се обогатят и да се върнат.

Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #20188 -: Септември 29, 2017, 21:38:09 »

Силно се надявам всичко да тръгне към положителна промяна. Толкова неща подхванахме за последната година, които все удряха на камък. Опитвахме пак, и пак, и пак. Сега ще опитаме и това. На такъв етап съм в момента, че дори и да не потръгне там, не бих го приела пораженски, а като ценен опит, да знаем, че сме опитали максимално много възможности, без да съжаляваме за пропуснатите такива.
Срещнах доста разнородни мнения. До тук ни се каза директно, че сме наивни, че не знаем какво правим, дори правим глупости. Други пък ни насърчиха още повече. Особено ръководството ми, чак се изненадах колко мотивиращо могат да ми въздействат.
Ирландия е посоката. Свръх далеч и на ръба на студа. Но с всеки изминат ден и всяка научена нова подробност, все по-симпатична, интересна и перспективна ми изглежда.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #20189 -: Септември 29, 2017, 21:49:09 »

Ами зависи какво ще работите, ако е нискоквалифициран труд и аз бих казала, че е наивно. Стискам палци да потръгнат нещата! Изненада ме с дестинацията
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

kateto
Newbie
*

« Отговор #20190 -: Септември 29, 2017, 21:50:02 »

Много хора не биха разбрали.. може би затова не ви и подкрепят..
Дестинацията е бая интересна, там поне е уредено. Едва ли ще тръгнат с нискоквалифициран труд.. много супехи Ви желая Smile
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #20191 -: Септември 29, 2017, 22:08:50 »

С това не правим компромис, Ути. Щом от само начало можем да си позволим да не работя Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #20192 -: Септември 29, 2017, 22:57:14 »

Да, и аз така предположих Smile
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #20193 -: Септември 30, 2017, 07:43:26 »

пф, след няколко дена прекарани в София и бая навън по работа в големи градове, само мисълта да се преместя в София ме побърква..
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15673

« Отговор #20194 -: Септември 30, 2017, 18:34:21 »

Тя София е един кошмар.
Ох, Ирландия. Мечта. Супер. Но много различна култура, дано ви пасне.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1380

« Отговор #20195 -: Септември 30, 2017, 19:26:45 »

Една от най-добрите ми приятелки живее в Северна Ирландия от 5г и е много доволна... само дето английския го говорят с г*за си... Успех, Пупи Smile
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #20196 -: Септември 30, 2017, 21:01:07 »

Северна Ирландия е в УК, Ирландия си е република и не зависят от кралството. Smile
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8333

« Отговор #20197 -: Септември 30, 2017, 23:11:20 »

Ох, Пупи, не знам защо, но буца ми заседна в гърлото. Пожелавам ви много успех! Дано намерите своето място. Мими как приема идеята? За раздялата с близки и училище?
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7774

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #20198 -: Октомври 04, 2017, 02:48:21 »

Кумовете ми опитаха една година в Ирландия, върнаха се, той беше пред тотален срив, на нея й хареса. Аз я обожавам тази държава - имам чувството, че някога съм живяла там. Но това са впечатления от филми и романтични представи. Дано ви хареса, Пупи, ако не - да, винаги можете да се върнете.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2224

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #20199 -: Октомври 05, 2017, 10:14:07 »

Успех, Пупи!  Kiss Clover
Активен

Страници: 1 ... 806 807 [808] 809   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: