star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Споделете!
Страници: [1] 2 3 ... 809   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Споделете!  (Прочетена 1414368 пъти)
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6340

« -: Септември 26, 2008, 10:14:44 »

Пускам тази тема понеже на мен често ми се е искало да разкажа за нещо, което ми се е случило, но не е било подходящо за темата за похвали или оплаквания.

Тук може да си споделяме за неща, които ни вълнуват  Smile

Аз в момента няма да кажа нищо понеже не изпитвам нужда, но по-нататък!
Активен

Моето име е Любов.
kotanka
Newbie
*
Публикации: 2143

« Отговор #1 -: Септември 26, 2008, 11:00:04 »

Току що майка ми ми каза че в понеделник съм трябвали да ходя да се редя и да вадя електронни карти за тролеите, защото тая седмица било последен срок и всички хора трябвало да си извадят такова чудо. Нямало да можеш да пътуваш с билет. Та се възмущавам, що за тъпотия е това!
Някой да има някакви сведения как седи въпросът, че нещо нищо не намирам в нета.
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 16530

A believer

« Отговор #2 -: Септември 26, 2008, 11:01:29 »

Ъ, е как така, аз миналата седмица си извадих обикновена карта за 3 месеца!
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6340

« Отговор #3 -: Септември 26, 2008, 11:03:16 »

Нали има автомати за билети в тролеите? Аз като не искам карта понеже пътувам с автобус?
Активен

Моето име е Любов.
molly
Newbie
*
Публикации: 903

« Отговор #4 -: Септември 26, 2008, 11:37:47 »

Това за билетите не мисля, че е вярно. Гледах някакъв репортаж и казваха, че дори и не само от автоматите ще можеш да си взимаш билети. А и не може всички да са с карти - например някой от провинцията е дошъл за 1 ден... Карта ли ще трябва да си изкарва? Blink

А за тия електронни карти имало някаква глоба от 10лв, ако не си си check-нал картата... Луда работа... И аз сега се чудя същото като Утопиа - извадих си уж карта миналата седмица и сега какво - невалидна ли е? Confused

http://dnes.dir.bg/2008/07/24/news3228613.html
« Последна редакция: Септември 26, 2008, 11:41:37 от molly » Активен
kotanka
Newbie
*

« Отговор #5 -: Септември 26, 2008, 11:53:44 »

Да ама вижте че в статията пише че дори билетите са електронни  Blink. Супер тъпотия, просто се чудят и маят какво да направят. Аз разбирам да си ги има билетите- нормалните и вече ако искаш електронна карта си вадиш, ако ли не си продължаваш по стария начин, а не задължително да е! Сега в понеделник защото наближавало края на подаване на молбите и ще е егати и лудницата..нервирах се  Cheesygrin
Активен
kpacu
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 2183

« Отговор #6 -: Септември 26, 2008, 12:02:32 »

Аз доколкото си спомням като ги пуснаха казаха че старите ще важат до края на годината. Обади се по телефона и питай.
Активен
una hada
Newbie
*
Публикации: 5290

« Отговор #7 -: Септември 26, 2008, 12:18:09 »

Аз доколкото си спомням като ги пуснаха казаха че старите ще важат до края на годината. Обади се по телефона и питай.

И аз имам някакъв такъв спомен
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #8 -: Септември 26, 2008, 13:17:21 »

Ето я в момента действащата наредба: http://www.skgt-bg.com/Regulations/1.htm
Според нея перфориран хартиен билет и нормалните хартиени карти са си съвсем редовни Smile
Активен

kotanka
Newbie
*

« Отговор #9 -: Септември 26, 2008, 15:03:27 »

Звънях на 100 телефона, всички се цупят и те препращат на други телефони, та и ми се карат и викат.....тия държавните служители са ужасниии, все едно си им длъжен да знаеш всичко и естествено не трябва да ги безпокоиш по работно време  Rolling Eyes. Значи е истина че до края на септември е крайния срок за подаването на декларации, ама само за инавалидите, а то нашта картата е точно такава :(.
Та други ден трябва да ходя до бабката и после да попълвам хиляди заявления и да чакам кой знае колко....тъпа работа.
Активен
una hada
Newbie
*
Публикации: 5290

« Отговор #10 -: Септември 26, 2008, 15:13:46 »

Да, един колега написа жалба за това, че чакал автобус около час и половина, от там му казали, че жалбата му ще бъде разгледана до 10 дни и ще му се обадят. След два месеца жалбата му още не беше разгледана и той пусна нова жалба - заради това, че няма отговор на предишната жалба. Сещате се дали имаше отговор и на тази, почти година по-късно пусна трета жалба... Сега да видим дали на тази поне ще отговорят...
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15629

« Отговор #11 -: Септември 26, 2008, 21:50:56 »

Много ме кефят хора които пускат жалби.
Един познат завел данъчна полиция в баничарницата на паметника Левски (сега не работи, че нели окепазиха сградата), защото не му издали касова бележка за баничката Cheesygrin
Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #12 -: Септември 27, 2008, 00:37:31 »

Майкоу, хора без работа Big grin
Активен
aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #13 -: Септември 27, 2008, 00:47:52 »

Или пък може би заради този тип разсъждения сне на този хал.Не говоря за милинките и баничките,но когато си заплатил за нещо или за определен тип услуга,мисля че си в правото си и да цивриш,ако очакванията не са ти оправдани.

Активен
Bambina
Newbie
*

« Отговор #14 -: Септември 27, 2008, 00:52:35 »

За баничките говоря аз. Иии тая дума не ми съществува в речника направо, сега забелязах Cheesygrin
Активен
aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #15 -: Септември 27, 2008, 01:20:12 »

Сега ме обиди кръвно,не обичаш ли банички?
Активен
Bambina
Newbie
*

« Отговор #16 -: Септември 27, 2008, 01:25:40 »

Обичам. Ма не ям. Само домашни, 5-6 пъти в годината, включително по празниците.
Активен
Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #17 -: Септември 27, 2008, 03:50:25 »

За баничките говоря аз. Иии тая дума не ми съществува в речника направо, сега забелязах Cheesygrin

Коя дума?
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Mermaid
Newbie
*
Публикации: 5935

« Отговор #18 -: Септември 27, 2008, 12:59:16 »

Мен ме дразни като продават електроуреди на баба ми с упътване само на английски (дето жената е франкофонка), а са длъжни по закон да има на български (нали в Бг ги продават). И хайде Агенцията за защита на потребителите и да видиш как се изнамира веднага упътване на български.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #19 -: Септември 27, 2008, 15:00:43 »

Знаете ли мен какво ме дразни? Дразнят ме циганите! Множат се като хлебарки гадовете, и не може нищо да ги спре.
Вчера в Метро, си стоя и си чакам ,мъжа ми да вземе някакви неща, когато изведнъж някой силно ме блъска с количката си.Тъкмо се обръщам да се скарам , и какво да видя- циганско семейство! Ама не си представяйте нормално семейство , а мангал, мангалка и синовете им -3 на брой , мангали-бизони + две дъщери.Количката караше бащата. И съответно си замълчах. В тоя момент видях как същия този мръсен циганин, изблъска един мъж ,който си стоеше съвсем кротко.След като мъжа не помръдна, циганина го блъзна още по-силно! Човекът се обърна и му каза нещо, цялата гадна фамилия се накокошини, и мъжът си млъкна и тръгна нанякъде.Адски съм бясна , честно да ви кажа, защото след няколко години ще сме под цигански робство имам чувството, и никой нищо няма да направи!
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #20 -: Септември 27, 2008, 15:19:56 »

тва с циганите си е голям проблем и най-гадното е, че въобще не искат да се асимилират, държат си на техния си бит и нито си пращат децата на училище, нито искат да се хванат да работят.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15629

« Отговор #21 -: Септември 27, 2008, 15:39:10 »

Бе така е Але - трябва ред! Но пък и това с баниците си е крайност вече... Razz

Иначе по въпроса с братята 'роми', ако обичате, гледайте да не се появи...Божеее как й беше никът...на това момиче дето следва в САЩ и ми обяснява разпалено преди време как в България нямало проблем с циганите, а имало проблем с българите, които пресирали циганите! Системно и от години. Така чеее госпожа - проблемът е във вашия телевизионен приемник! Да си знаете. Момичето може да ви прати (както и на мен прати тогава) наУчните си трудове по темата, при това на английски!

Иначе аз имам едно простичко решение на проблема с циганите - да направим като във Франция. Колкото по-ниска степен на образование, толкова по-ниски социални помощи. Хем ще ги принудим да се ограмотяват (което е най-големият проблем), хем ще си дойде и естественият резултат от това ограмотяване дали точно раждането на 10 деца, чието отглеждане не можеш да си позволиш, е най-разумният ход за изцицване на държавни помощи.
« Последна редакция: Септември 27, 2008, 15:49:17 от Fei4ka » Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #22 -: Септември 27, 2008, 15:43:25 »

Абе на тях не им дреме бе! За манга да роди 5 деца е като да изпуши пет кутии Арда! В скандинавските страни добре са се отървали, ама нали сега Европейския съюз,права на човека... и прочее лайнарщини!
А моите права кой ще ги защити?  Cursing
Активен

Mermaid
Newbie
*
Публикации: 5935

« Отговор #23 -: Септември 27, 2008, 15:46:16 »

Мин, ти си мнозинство, душа, на никой не му дреме за теб.
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #24 -: Септември 27, 2008, 16:05:33 »

ама както е тръгнало мнозинството скоро ще стане малцинство Angry
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 809   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: