star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar Нестандартен подарък?!
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нестандартен подарък?!  (Прочетена 27412 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #25 -: Септември 12, 2008, 10:26:30 »

Това с парите е именно да не се знае кой колко има и кой не. Винаги съм се дразнила на пари в брой, то да ти е неудобно, че другите дават повече, а ти нямаш примерно. Ужасно е.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #26 -: Септември 12, 2008, 10:30:46 »

Е то и с подаръците е така. Освен това си има разни елементарни правила при даването на пари - покриването на куверта, например, което не е повече от един подарък. А и не мисля, че дори и младоженците да са си поискали пари за сватбата, ако решиш да им подариш подарък, е кой знае какво. В крайна сметка не е това цялата идея на сватбата и колкото по-малко значение и материализъм влагаш в това, толкова по-добре. Повече от ясно е, че сам човек няма какво толкова да даде и да изненада със щедростта си младоженците, не е мястото да се проявяват комплекси. Говоря принципно.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #27 -: Септември 12, 2008, 10:52:38 »

Аз да си призная, ние доста отлагахме този момент с......броенето на парите. Бяхме си прочели картичките, но парите извадихме от пликчетата чак след седмица някъде. Не знам защо, през цялото време се чувствах ужасно....и гузно едно такова... Някои хора бяха дали пари, които дори не можех да проумея и то далеч не бяха от най-близките ни. Не съм предполагала, че може да се правят толкова големи подаръци за сватба. И при всеки отворен плик, ми ставаше все по-зле. Като гледах как братчето ми, което дори не работеше в момента, или пък на Стефан брат му, с бебе на 6 месеца, са заделили огромни за възможностите им суми.....направо не знам....на няколко пъти се просълзявах. Вярно, че успяхме да направим много неща по апартамента с тези пари, но всичко това ми се струваше безумно. В този смисъл, подаръците ги приех много по-добре от парите и им се радвах повече, макар че имаше някои наистина откачени  Cheesygrin

Колкото до искането на пари, то пак си е индивидуално. Нашата компания още в началото сами ни казаха, че категорично няма ни подаряват пари и напълно ги разбирам, защото и аз бих постъпила така на тяхно място. Много по-ценно за тях, а и за нас, беше да ни направят някакъв символичен подарък, свързан с тях, с нас, с любовта ни (като разходката с яхта, спа-процедури и т.н.), отколкото да ни връчат един плик. От друга страна, за баба ми, чичо ми и т.н. пък по-ценно е да знаят, че са ми помогнали да си сменя дограмата и зимата ще си стоим на топло и няма да ни духа. Затова казвам, че трябва да се подхожда различно към всеки гост по отношение на подаръците.
Активен

bani
Newbie
*
Публикации: 288

« Отговор #28 -: Септември 12, 2008, 12:14:10 »

Това със списъка според мен е мн добре, на пример във Франция е супер разпорстранено, а и в цяла Европа. И смятам, че хората не трябва да се притесняват, че не могат да купят от най-скъпите подаръци, защото в крайна сметка всички подаръци влезли в списъка са избрани от младоженците било то скъпи или евтини.
Една приятелка беше канена на такава сватба и списъка беше сложен в някакъв супер скъп магазин, тя гледала с приятеля си и накрая купили една сокоизтисквачка за 180лв!!! Да ти кажа хич не и беше гузно или притеснено, че не може да купи чаши за 600лв(примерно)то просто е безумно...
Така че и с това трябва да се внимава. Но като се замисля ние наистина нямаме нужда от кой знае какво, така че най мн ще се радвам ако всички се забавляват и в съзнанието им остане усещането за една от прекрасните сватби, на които са били Smile
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #29 -: Септември 12, 2008, 13:17:42 »

Това ми беше мисълта и на мен. Аз винаги, когато избирам подарък, независимо от повода, се съобразявам не само с човека, на когото ще го подаря, но и със себе си. Тоест, искам аз да съм избрала този подарък с любов, да подаря с любов и да очаквам с нетърпение реакции на изненада, одобрение и т.н. Така че няма да ми е приятно на мен, като гост, да ми се наложи да купя сокоизтисквачка за 180 лв, при положение, че аз самата не одобрявам този подарък. Ясно е, че е много по-важно тяхното желание, но така го чувствам.
Когато компанията от форума ме питаха какво искаме да ни подарят, можех спокойно да им кажа "онези чаршафи с пеперудки в един си кой магазин" и да приключим с въпроса. Но е толкова по-яко като видиш, че някой е отделил време, избирал е, мислил е за  теб, за вкусовете ти и е вложил нещо във всичко това. След това с много по-голямо удоволствие си ползваш подаръка Smile

Пък и сега ми хрумна, че за да изготвя една такава листа, аз трябва покрай всички подготовки и истерии покрай сватбата, да се грабна и да обиколя всички магазини, за да си избирам стотина подаръка - тенджери, тостери, сокоизтисквачки, прахосмукачки, печки..... Ужас!
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #30 -: Септември 12, 2008, 17:14:29 »

Слагаш адреса на някой шоурум на Мерцедес или БМВ(Майбах, ако искаш да си изключително зла) и оставяш ужаса за тях.  Lol
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Mermaid
Newbie
*
Публикации: 5935

« Отговор #31 -: Септември 13, 2008, 15:31:57 »

Явно ние сме били ебаси комерса, щото на поканите ни пишеше, че искаме да ходим на меден месец в Испания и молим гостите да не ни купуват подаръци. Демек дадоха ни се пари. Всичко похарчихме по това предназначение и ни е много ценен спомен, заедно с многото картички, които периодично с умиление си препрочитаме! Пък тенджери и кухненски принадлежности сме си купили сами. Не мисля, че би ми топлило повече душата да пържа яйца в тигана от леля Бонка Smile

Сега за раждането на Алекс получихме разни подаръци, някои от които... например 1 брой кенгуру, което е адски неудобно и не може да го нося нито аз, нито Момчил - седи неизползвано... 2 броя сокоизтисквачки (за да пие някога сокчета, естествено). Едната я дадох на майка ми, но другата седи "за спомен", защото я ползвах веднъж и се оказа, че е пълно дърво... Получихме и комплект тенджери, незнайно защо Smile

Имаше и точни попадения, разбира се, и на тях искрено съм се радвала и съм благодарна, ползваме ги с кеф, но не винаги се получава така. И тези хорица, които са искали да ни зарадват, но са дали грешни пари за неща, които са буквално неизползваеми... ами не мисля, че е имало нужда. Вместо да попитат, какво ще ни върши работа - дали не е по-добре? И изобщо едно сърдечно поздравление би свършило много по-добра работа, предпочитам го пред безумни подаръци.

А иначе за справка - абсолютно всичко за бебето, без изключение, си го закупихме преди да се роди и когато вече той се появи нямаше нужда от нищо. Т.е. нито помощ, нито подаръци са ни трябвали в последствие. Много щеше да ни зарадва ако когато правехме всичките покупки някой беше казал: "кеф ми е да ви подаря нещо за бебето и еди-какво-си ще е от мен". И тогава щеше да е избрано спрямо нашите нужди и един наистина ценен подарък. Но в Бг хората са суеверни и чакат да се роди бебето и чак тогава се юрват да купуват неща  Smile

За да се върна към темата, че се поотклоних (въпреки че принципът е същият), едва ли ще ми е пречка да отида на сватбата на някой близък, само защото е имал "неблагоразумието" да открие банкова сметка по повода. Напротив, гледам на нещата така: нека си харчи парите с кеф и аз ще съм допринесла с нещо за това.
« Последна редакция: Септември 13, 2008, 15:34:11 от Mermaid » Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #32 -: Септември 13, 2008, 15:40:44 »

Преди да се роди племенникът ми, бяхме се уговорили предварително с родителите и всички роднини и семейни приятели какво ще купуваме и общо взето от подаръци се събра всичко необходимо за бебчо Smile

Иначе, Русалке, неведнъж съм казвала тук, че единствено вашето послание за подаръците на поканите ми е допадало досега  Wink Само че съгласи се, че има разлика в усещането от това да прочетеш, че би могъл да помогнеш за сбъдването на една мечта и да видиш просто една банкова сметка, което е едва ли не като условие да си платиш входа за шоуто.
Активен

Mermaid
Newbie
*
Публикации: 5935

« Отговор #33 -: Септември 13, 2008, 15:44:39 »

Абе Лорче, въпрос на тълкувание е. Недейте да сте толкова чувствителни, хората се женят Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #34 -: Септември 13, 2008, 16:14:26 »

Ей, най-накрая разумен човек.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #35 -: Септември 13, 2008, 21:53:10 »

И друго - juliet, много смело се изказваш, че ако имаш 20 сервиза, ще си ги ползваш, но в действителност това нито означава, че ще е от някой твой близък, нито пък, че ще е толкова хубав да му се радваш. Съмнявам се, че на сватбата всички подаръци са стилни, подходящи и добре подбрани. В голяма степен за безсмислени и заемащи място, просто много хора, няма какво да очакваш. Мисълта ми е, не говори с чак такова убеждение, че би се зарадвала на абсолютно всичко.
Всъщност се познавам и ти гарантирам, че тъпо и сантиментално ще се зарадвам на всяка ненужна глупост. Да права си, че най-вероятно ще има един куп неподходящи подаръци, които си признавам, че бих ползвала веднъж-два пъти и бих прибрала в шкафа. Категорично обаче оставам на мнението, че един ден предпочитам да ме затрупат с един куп еднакви подаръци, отколкото да кажа да ми носят пари. Може да се наложи да седят в кутии в шкафа, но на това бих се радвала повече. Въпрос на лично мнение и на усещане просто аз така определено бих се чувствала по-добре.
Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #36 -: Септември 16, 2008, 02:40:06 »

Точно заради атмосферата е. Весели, усмихнати хора, танци-манци, ритуали, освободеност, приятели, познати, готино прекарване и прочее.

А не би ли трябвало да отидеш заради хората, на които държиш?

Момиче, уверявам те, че никой от хората, които обичам няма да направят такава простотия.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #37 -: Септември 16, 2008, 09:13:02 »

Камък ми падна от сърцето, да знаеш, момичиното Smile)))
Активен

veselo_momi4e
Newbie
*
Публикации: 1582

« Отговор #38 -: Септември 16, 2008, 13:06:45 »

Абе не знам аз що за човек съм ама не бих си изтапанила нито бановата сметка на поканите, нито там мечтата ли какво е да отида незнайно къде. Въпрос на гледна точка и на възпитание може би. Когато ми потрябват пари за нещо или пък  ми се приходи някъде...еми проблема си е мой в крайна сметка. Звучи ми повече от абсурдно и никога не съм виждала подобно нещо от мои познати. С мои близки приятели една вечер просто седнахме на по едно питие и от приказка на приказка ние сами повдигнахме въпроса относно подаръка. Те си казаха хората какво искат и така. Абе има си начини нещата да стават малко по - елегантно, а не по примера на Бай Ганьо. Никой да не се чувства засегнат, не визирам абсолютно никой в случая. Аз мисля така и аз не бих го направила.
Активен

kotanka
Newbie
*
Публикации: 2143

« Отговор #39 -: Септември 16, 2008, 17:09:59 »

Оффф абе айде моля ви се. Да ви видиме, като се изпожените, като сте в ново жилище, нямате печки, хладилници и телевизори или пък нямате достатъчно пари, защото аджеба сте изхарчици всичко за купуването на най нужното и за сватбата и тогава да видиме няма ли да кажете на всеки какво искате. Или пък ще си мълчите като суяци и после ще мрънкате, че това имате, онова имате и в общи линии, че са ви подарили неизползваеми подаръци.
Сега говорите ей така, ама като ви дойде до главата е друго.
Дай боже всеки му, да няма проблеми с парите и да не го боли, какво ще му подарят, защото всичко си има, но това в днешно време рядко се среща.
Аз съм далече от сватба, живот и здраве когато тръхна да се женя, ще си преценя приоритетите. Ще видя какво имаме, нямаме и по някакъв елегантен начин ще се каже какво искаме. Просто за мен е безмислено да се подаряват неща, залудо, който въобще няма да се позлават. По добре пари, защото някой може да ти даде 30 лв., но допълнени с други парички ще можеш да си купиш нещо което ти искаш, дори и по скъпичко, а не примерно както Мърми каза, неизползваема сокоизтисквачка.
Ако пък съм поканена на сватба няма да ми пука пари в плик ли ще дам, по банкова сметка ли, подарък определен ли ще купя, защото винаги можеш да измислиш някакво малко подаръче, което не струва хиляди левове, за да зарадваш младоженците и да е твоя идея, ако е и твоя изработка още по добре  Cheesygrin. Та сватбата си е щастлив и красив празник, никой няма да си провали настроението заради подаръците.
Активен
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #40 -: Септември 17, 2008, 21:37:14 »

Искам да кажа, че на няколко пъти докато четях постовете по темата на Лора ми стана много мъчно Sad eyes Именно за тези роднини и близки, които нямат големи възможности и с притеснение ти подаряват нещо, което изобщо няма да ти трябва или не ти е по вкуса, но пък е толкова трогателно...Или пък за прекомерно високите жестове, които не са им по джоба, но са кътали Бог знае колко заради теб...да ти се скъса сърцето.

Иначе на мен ми е съвършено все едно под каква форма ще си поискат подаръка младоженците. Този ден е ТЕХЕН, тази сватба е ТЯХНАТА, а аз ще съм безкрайно щастлива като част от тяхното щастие, така че каквото те са поискали - такова ще им дам (в рамките на разумното и възможностите си, разбира се). Далеч по-лесно ми е, ако поне са дефинирали желаното в поканите. Ако няма нищо конкретизирано в поканата ми е труден изборът. В тази връзка с огромна усмивка посрещнах поканата на Мърмови! Не съм допринесла много за тяхната магия, но стига да знам, че и една прашинка от мечтаното вълшебство е от мен.
За моя ден (на който още не му е дошло времето) ще мисля какво и как да дефинирам в поканите, но нека дойде, че сега изобщо не ми се е изяснила картината...Други грижи си имам на главата и тези дилеми със сватби и подаръци като бели кахъри ми се виждат малко... Smile
Активен

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #41 -: Септември 17, 2008, 22:06:38 »

Принципно съм много "за" това да се загатне поне малко желанието на младоженците. Но дори и да не го направят,си има порадъци,които винаги влизат в употреба,а и е малко вероятно да се дублират. На сватбите,на които сме ходили на приятели от страна на мъжа ми,сме давали винаги пари и то защото така са се разбирали помежду си. На близки от моя страна,аз държа да си избера подаръка и винаги отделям много време за това. Нямам нещо набелязано,просто разглеждам и асоциирам. Но както каза Бизар-има минимум. Но този минимум е за хората,които наистина имат възможност да го покрият. Ако човек има 20лв в джоба си,това не означава,че не може да подари нещо наистина прекрасно и емоционално.

Аз си мечтая на моята сватба да си ви поканя,мили приятели от цяла България,и обещавам,че ще пусна тема за обсъждане на подаръка. Wub
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
Mina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #42 -: Септември 18, 2008, 08:34:42 »

Мен ще ме поканиш ли? Rolling Eyes
Активен

Blow
Newbie
*

« Отговор #43 -: Септември 18, 2008, 16:04:49 »

Ти даже ще си ми кума! Razz
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #44 -: Септември 18, 2008, 16:33:49 »

Не! Тя си е моя, ма, защото са ми кръстници с Буби Razz По закон и пред Бога.

(Мин, видЕ ли нашия човек какво направи с манастира Lol)
Активен

Blow
Newbie
*

« Отговор #45 -: Септември 18, 2008, 17:37:38 »

Ми хубаво тогава. Аз взимам Камбаната. И така си спестявам твоя куверт. Lol
Активен

Mina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #46 -: Септември 18, 2008, 19:51:28 »

(Мин, видЕ ли нашия човек какво направи с манастира Lol)

Мамата му е*а! Lol Lol LolДиректно го "уволни"

Аз мога да кумувам на 3-4 човека , така че няма проблемос  Cheesygrin На един познат , баба му и дядо му са кумували 26 пъти , така че има и по -драстични примери  Cheesygrin
Активен

TinkerBell
Newbie
*
Публикации: 2175

« Отговор #47 -: Септември 18, 2008, 22:06:36 »

Ми хубаво тогава. Аз взимам Камбаната. И така си спестявам твоя куверт. Lol
пестилива и разумна  Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol
Активен

"Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."

"В тази тема работата стана умерена вменяемост и скромна адекватност."
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #48 -: Септември 19, 2008, 09:27:02 »

И така си спестявам твоя куверт. Lol

Объркала си се нещо Sneaky Мен не ме е страх от никой, тя е тази дето не се показва на яве... w00t Wink
Активен

FroZen
Newbie
*
Публикации: 2627

« Отговор #49 -: Септември 19, 2008, 10:35:07 »

И така си спестявам твоя куверт. Lol

Объркала си се нещо Sneaky Мен не ме е страх от никой, тя е тази дето не се показва на яве... w00t Wink
Пред тебе ли?  Cheesygrin
Активен

Who needs the Sun, when the Rain's so full of life
Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: