star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar Въпроси за сватбата :)
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпроси за сватбата :)  (Прочетена 11221 пъти)
bani
Newbie
*
Публикации: 288

« -: Септември 08, 2008, 14:23:48 »

Здравейте, момичета, в момента съм в процес на подготовка на моята сватба, която ще е мн скоро, а от скоро решихме да се женим. Надявам се да не стане мн претупано, но пък от друга страна не ми се иска 1 година да се занимавам с това. Сватбата ще е ноември.
За сега вече разгледах безброй мн сайтове за булченски рокли, ходих да пробвам, дори вече имам някаква идея каква точно искам да е и се надявам, че като я намеря и облека ще си кажа "Да, точно това е моята рокля" Smile
Притесняваме малко времето през ноември, някой има ли представа какво ще е, дали го дават дъждовно или ще е все още "циганско лято"?
На вас колко време ви отне подготовката и имахте ли излишно много време, т.е. дали мога да се вмъкна в тези срокове ?
Много благодаря предварително за мненията ви:))
ПС забравих да питам за моминските ви партита Smile
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #1 -: Септември 08, 2008, 15:17:14 »

Притесняваме малко времето през ноември, някой има ли представа какво ще е, дали го дават дъждовно или ще е все още "циганско лято"?

Lol То до края на седмицата пак е относителна прогнозата... Така че едва ли някой може да ти каже два месеца предварително какво точно ще е времето.
Активен

una hada
Newbie
*
Публикации: 5290

« Отговор #2 -: Септември 08, 2008, 15:29:04 »

В БАН дават точна прогноза за три дни напред.
Няма как да се знае какво ще е времето през ноември,
но имайки предвид, че е късна есен - вероятно ще е студено  Wink
Времето за подготовка ти е достатъчно стига да се организираш.
Активен

molly
Newbie
*
Публикации: 903

« Отговор #3 -: Септември 08, 2008, 15:45:04 »

И на мен това с прогнозата ми стана малко смешно, но като цяло се очаква май да е топло до края на октомври, някой ми беше споменал нещо подобно. За останалото не мога да коментирам, не съм компетентна.
Активен
Mermaid
Newbie
*
Публикации: 5935

« Отговор #4 -: Септември 08, 2008, 15:54:47 »

То както е топло до края на октомври, така може и сняг да вали през ноември. Времето в поседните години е непредсказуемо.

2 месеца ни бяха достатъчни да спретнем сватбата.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #5 -: Септември 08, 2008, 16:06:47 »

Достатъчни са 2 месеца, да. Ние доста рано направихме резервациите на ресторанта, dj-я и т.н., защото през мяй всичко се резервира половин година по-рано, но с останалите неща се занимавахме чак 1-2 месеца преди сватбата. И все пак, от организация до организация има голяма разлика.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #6 -: Септември 08, 2008, 22:55:32 »

Имайки предвид, че на февруарска сватба се разхождах по рокля по презрамки и даже не се бях усетила, че е студено, не мисля, че е от кой знае какво значение. Така или иначе няма да го усетиш точно какво е  Wink
Активен

Cookies
Newbie
*
Публикации: 2675

Просто бисквитка...

« Отговор #7 -: Септември 08, 2008, 23:19:18 »

Като ходихме края на април на сватба, очаквах да е топло или поне прохладно... Максималната температура за деня беше 8 градуса.. Така че за ноември, имай нагласа за по-студено време все пак е късна есен.
Активен

cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #8 -: Септември 09, 2008, 00:13:46 »

Бе и на мен ми е странно как така "циганско лято" през ноември...В най-добрия случай според мен може да е около 0 градуса...но то времето вече съвсем се е побъркало.
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #9 -: Септември 09, 2008, 09:19:43 »

Всички се хванахте за това време Smile Всъщност няма никакво значение какво ще е. Аз кумувах на една февруарска сватба и преди това си мислех, че ще загина от студ, но после чак на видеото видях, че докато сме тропкали хоро на улицата, е валяла суграшица - а ние си бяхме точно с роклите с презрамки (моята дори презрамки нямаше  Wink ). Верно, потреперихме си по време на външните фотосесии, но от една страна това ни донесе повече емоции и весели моменти. А и те не са задължителни. Дефакто може да се направи така, че да не ти се съберат повече от 5 мин на открито. По-скоро гостите ще намръзнат, но младоженците адреналинът ще ги топли Smile
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #10 -: Септември 10, 2008, 00:36:22 »

Аз мисля, че 2 месеца са достатъчни. На мен поне ми стигнаха, но аз исках сватбата задължително да е в неделя и понеже повечето хора се женят в събота, имаше доста свободни дати. Всъщност това беше единственото притеснително при мен, понеже ние организирахме всичко месец и половина преди събитието, пък и беше пролет, ритуалните зали бяха по-заети.

За роклята - с моята стана точно така. Обикалях, разглеждах насам-натам, не си харесах нищо, даже не исках да пробвам нищо. Накрая видях моята си рокля, пробвах я, влюбих се и я купих.

А за времето-нищо не се знае. Ноември май си е хладничко. Аз бих си подготвила някое сладко, бяло палтенце за навън, докато стигна от ритуалната до ресторанта.
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #11 -: Септември 11, 2008, 13:20:37 »

Момичета, аз не очаквах точни прогнози, а просто ако някой е чул, че ще е топличко или поне че няма да вали сняг, чисто за да се успокя малко Smile
Благодаря за мненията.
Днес ще ходим да запазим ресторанта, за ноември почти навсякъде има свободни места Smile
Ритуала може да е изнесен, така, че не се притеснявам за обреден дом.
Остават поканите, халките, роклята и костюма.
А да и кума още не е известен, но всичко постепенно Smile
Иначе съм си харесала едно супер сладко болеро и мисля, че поне малко ще ме стопли Smile
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #12 -: Септември 11, 2008, 14:16:19 »

Може да пускаш снимки и информация около подготовката ви Smile На мен това ми беше най-любимата част - забавлявах се много и все още ме вълнува всичко, свързано със сватбите Smile
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #13 -: Септември 11, 2008, 14:20:19 »

и на мен ми е интересно.
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #14 -: Септември 12, 2008, 12:17:05 »

И мен винаги са ме вълнували нещата около сватбите, даже дълго време исках да работя като сватбен агент Smile
За сега сме запазили ресторанта, имам добро усещане за него:)
Още не съм ходила по магазините Smileно пък получих потвърждение, че ще дойдат от приятели от чужбина и съм мн щастлива Smile
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #15 -: Септември 12, 2008, 12:25:34 »

E, супер, много е важно да дойдат всички на които държиш...
Аз също искам да организирам сватби, част от работата ми е подобна - организирам събития и много ме кефи...
Активен

Mina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #16 -: Септември 12, 2008, 23:56:08 »

Аск ми , за сватба през ноември  Cheesygrin

Хубаво , че сте решили да се жените - много обичам сватби Smile Най-проблемно е човек да си напасне ресторанта,църквата и гражданското в един ден. Пък и е супер досадно това влачене от гражданското в църквата,от църквата в ресторанта... хората се скапват докато си седнат по масите  Cheesygrin
Ние се оженихме пред държавата десетина дни преди тържеството , като в деня на самата сватба оставихме на гостите, само емоцията от красивата церемония в църквата,без досадните речи на лелката от гражданското , на която толкова и е писнало от сватби , че и идва да се гръмне.
Иначе като цяло , нашата сватба я организирахме за има няма 20 дни (без роклята, за която трябваше маалко повече време Smile ). Сами двамата сме се занимавали с всеки детайл и мисля , че доста добре се получи. Тези ,които бяха могат да кажат.Нямаше гафове, всичко беше много весело, и наистина този ден ми е останал в съзнанието като най-щастливият (след раждането на дъщеря ми). Без майтап.

За времето- дано да ви се падне слънчев ден. Не очаквай жега , защото ноември месец е малко вероятно да се случи  Cheesygrin Каквато и рокля да избереш ,предвиди си палтенце (има по сватбените магазини). Аз си бях взела под наем едно пухкаво болеро, и съм доволна честно казано.Не успях да измръзна.

Кой ресторант сте избрали? Smile
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13207

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #17 -: Септември 13, 2008, 11:40:26 »

Бани, пусни си една темичка в бебешкия раздел. Да следим как се развива коремчето, в коя седмица си, всичко  Cheesygrin
 Радвам се, че броя на бременните расте  Smile
Лека бременност и много приятни мигове с растящия корем.
Активен

bani
Newbie
*

« Отговор #18 -: Септември 14, 2008, 23:32:41 »

Ще пусна, но изчаквам малко, че съм още мн в началото и от чисто суеверие няма да разказвам мн детайли.
Но ще го направя обещавам Smile
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #19 -: Януари 15, 2013, 14:33:02 »

Ох, не знаех къде да си пусна въпроса. Ще бъда кума на една сватба юни месец. Интересува ме дали има някакъв комплекс в София или много близо до София, който да разполага с църква? Идеята е граждански брак, църковен и ресторант да са на едно място. Аз в главата си го представям като хотел с подходящ ресторант, тревна площ и някаква малка църквичка. Обаче не съм виждала такова нещо. Някой случайно да е виждал/чувал за такъв хотелски комплекс?
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #20 -: Януари 15, 2013, 14:42:53 »

Ох, не знаех къде да си пусна въпроса. Ще бъда кума на една сватба юни месец. Интересува ме дали има някакъв комплекс в София или много близо до София, който да разполага с църква? Идеята е граждански брак, църковен и ресторант да са на едно място. Аз в главата си го представям като хотел с подходящ ресторант, тревна площ и някаква малка църквичка. Обаче не съм виждала такова нещо. Някой случайно да е виждал/чувал за такъв хотелски комплекс?

Царско село- има параклис, хубав двор, ресторант. Но имаше минуси някакви, не помня защо отпадна при нас.

Обче в София официално не е позволено гражданският ритуал да е извън залата. Може да се подпише предварително и после да се четат клетви и такива неща за пред гостите, ако си падат по това.

Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #21 -: Януари 15, 2013, 14:48:18 »

Да бе и аз току що се сетих за Царско село. Той е и 4 звезди, доколкото знам, предполагам, че няма да са много космически цифрите ... За Правец голф клуба също се замислих, може би и там има някакво параклисче, но предполагам, че ще излезе златна сватбата.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15608

« Отговор #22 -: Януари 15, 2013, 16:44:18 »

На мен на Царско село залата на хотела не ми хареса, ама това си е мое виждане. На Енти сватбата беше там. Огромна зала, ама си като захлупен, на прозорците едни дебели завеси и така Rolling Eyes Не е за мен. Едно от най-ценните неща от локацията на нашата сватба ми беше гледката от 18ти етаж Smile
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: