star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Спалня...
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Спалня...  (Прочетена 21701 пъти)
George
Newbie
*
Публикации: 232

« -: Август 19, 2008, 18:51:19 »

Харесах си една спалня днес в Мобексперт и мисля да си я купя. Дайте си мнението, защото избора е огромен...

http://mobexpert.bg/index.php?m=320&lang=1&category=390&pc=388&id_series=35

харесва ми китайската нотка в цялата работа  Confused
« Последна редакция: Август 19, 2008, 21:25:22 от Mina_21 » Активен

talk to me...tell me your dreams...am i in them ?
Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #1 -: Август 19, 2008, 19:22:25 »

Хубава е, стига да имаш нещо китайско, в обзавеждането на апартамента си, като цяло. Да се връзва..
Активен
George
Newbie
*

« Отговор #2 -: Август 19, 2008, 19:30:04 »

Хубава е, стига да имаш нещо китайско, в обзавеждането на апартамента си, като цяло. Да се връзва..

дай някакви идеи например какво допълнително да взема ?
Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #3 -: Август 19, 2008, 19:48:26 »

Трябва да поддържаш изчистена от други стилове линия, повече пространство и по-малко цветове на едно място, но пък наситени. Черно; червено (цикламено, лилаво, зелено, все тая); дърво; орнаменти, фигури, склуптури; порцеланови прибори/вази; картини на подходящи цветя, йероглифи, дракони.. Smile Идеи много, намирането и приложението им вече е проблем.. Smile
« Последна редакция: Август 19, 2008, 19:51:54 от Bambina » Активен
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #4 -: Август 19, 2008, 21:35:25 »

Хубава е .Аз по принцип съм много "за" китайския стил в спалнята , и по този повод, съм се постарала да въдворя максимум елементи в нашата.Ако ще ти послужи, ние сме сложили бамбуков тапет като акцент на едната стена, както и японска щора, направена от плат на йероглифи.Тук таме някоя свещ с йероглиф също върши работа Smile Подовата настилка (ако ще я сменяш) също позволява вариации на тема китайско.
Оттам нататък , декоративни елементи като лампион и нощни лампи можеш да намериш всякакви модели е стил "Зен" Smile
Активен

George
Newbie
*

« Отговор #5 -: Август 20, 2008, 00:00:44 »

в интернет търсих някаква картина в този стил но не намерих. Понеже всичко е бяло и черно като акцент искам на белите стени да лепна нещо черно ;)
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #6 -: Август 20, 2008, 09:32:59 »

Вземи си една китайка с копринено кимоно да ти шета из спалнята.
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15629

« Отговор #7 -: Август 20, 2008, 11:21:33 »

Аха, на Илиансе ги има в изобилие. По 2 за лев. Може да пробваш и в магазин за 1 лев.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #8 -: Август 20, 2008, 11:29:51 »

Стига бе, коприната кога поевтиня толкова  Lol

Аз принципно харесвам тематични интериори (при този конкретно мебелите не са ми много симпатични), но много рядко съм виждала нещо наистина издържано в този стил или поне в някаква умерена еклектика. Обикновено хората се забравят и трупат аксесоари за ефект.

Между другото, сега се замислих, че аз не бих избрала контрастни цветове точно за спалнята си - както казваш ти - бели стени и черни мебели. По-скоро някакви меки нюанси на 1-2 цвята или изцяло тъмна.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15629

« Отговор #9 -: Август 20, 2008, 11:42:05 »

Китайката имах предвид, не кимоното. То е национален костюм и струва цена, която дори не си заслужава да коментираме.
Активен

George
Newbie
*

« Отговор #10 -: Август 21, 2008, 22:10:24 »

Аз принципно харесвам тематични интериори (при този конкретно мебелите не са ми много симпатични), но много рядко съм виждала нещо наистина издържано в този стил или поне в някаква умерена еклектика. Обикновено хората се забравят и трупат аксесоари за ефект.

Между другото, сега се замислих, че аз не бих избрала контрастни цветове точно за спалнята си - както казваш ти - бели стени и черни мебели. По-скоро някакви меки нюанси на 1-2 цвята или изцяло тъмна.

пейстни някоя такава обзаведена стая или хол да видя, както имаш предвид.
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #11 -: Август 22, 2008, 12:13:25 »

Според мен много добре би се вързал някакъв параван в такъв стил.Мога да ти кажа кой филм да гледаш,че да почерпиш идеи-Доктор Но от Джеймс Бонд Cheesygrin ,там имаше някои неща,които ме впечатлиха.Трябва да се замислиш и каква ти е подовата настилка....Може и някое растение да вкараш в цялата работа-Бенджамините според мен придават много източна атмосфера,не знам защо ми създават такова усещане.
Смятам,че директно да включиш някакви йероглифи ще стане кичозно,в смисъл,че съвсем директно ще насочват към идеята на обзавеждането("тва е моята спалня в китайски стил"),докато според мен важното е да създадеш атмосферата,без директно да "съобщаваш" кво си имал предвид.
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #12 -: Август 22, 2008, 12:15:36 »

А,и аз също не смятам,че е добра идея да вапцаш стените бели.Мебелите ми харесват,но мисля,че би им паснало някакво много бледорозово или бледооранжево или пък екрю,както е на снимката.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #13 -: Август 22, 2008, 14:09:03 »

Бе я направо се пренеси при него и прави реформа  Cheesygrin
Активен

molly
Newbie
*
Публикации: 903

« Отговор #14 -: Август 22, 2008, 14:36:49 »

Не си мацайте стените розови (или поне не тъмно розови), защото така се създава чувство за теснота.
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #15 -: Август 22, 2008, 16:53:11 »

Аз като цяло не харесвам стени в ярки или тъмни цветове,но пак зависи...
Биз  Cheesygrin само се ослушвам и чакам тихо потривайки ръце да ми падне някоя къща да обзаведа Cheesygrin
Активен
Салсеро
Newbie
*

« Отговор #16 -: Август 22, 2008, 18:38:12 »

Оливаш се. Платинен пръстен с диамант, къща за обзавеждане... Утре и деца ще поискаш.
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
katerina
Newbie
*

« Отговор #17 -: Август 22, 2008, 22:07:31 »

2-3 Cheesygrin ранообразни видове Cheesygrin
Активен
Салсеро
Newbie
*

« Отговор #18 -: Август 23, 2008, 01:06:54 »

Че и претенции има. Каквото ни се падне, такова.  Lol
Активен

Lady
Newbie
*
Публикации: 2191

« Отговор #19 -: Август 24, 2008, 12:17:08 »

Това с китайската нотка много ми хареса  Lol
В БГ вече всичко има такава  Lol Lol Lol
Активен

Enti
Newbie
*
Публикации: 2074

« Отговор #20 -: Август 24, 2008, 17:40:17 »

То в БГ не е само нотка, цяла музикална творба е  Unsure

За спалнята моето мнение е, че царствените цветове бежаво и кафяво са подходящи, те са топли и създават уют. А най-вече красотата е в спалните комплекти и щорите/пердетата.
Брат ми си избира спалня в момента и като ме водеше по магазините ми показваше кои спални "са най-красиви". В един момент го хванах, че той всъщност се водеше по спалното бельо и като му го казах, той се замисли и каза "ми да, май си права". Затова като си харесвате спални се абстрахирайте от аранжировката в магазина, аксесоарите и спалните комплекти. Съобразете функционалността на мебелите, дали ще може да се побере не само вашия багаж, а и на половинката в крайна сметка. Защото е гадно да купиш някоя спалня-бижу и после да се чудиш къде да тъпчеш сака за път  Rolling Eyes

Егати практика се извъдих.  Big grin
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #21 -: Август 25, 2008, 09:39:11 »

Дам, спалното бельо е в общи линии водешо в красотата. Ние на нашата спалня имаме такива красоти, че като си ги гледам умирам от кеф. Неприятното е, че спалнята е по-дългичка от стандартната и съответно имаме проблем с намирането на гигантски одеяла и чаршафи.
Активен
una hada
Newbie
*
Публикации: 5290

« Отговор #22 -: Август 25, 2008, 15:20:31 »

Аз мога да шетам из тая спалня  Lol
Активен

Lady
Newbie
*
Публикации: 2191

« Отговор #23 -: Август 25, 2008, 16:00:43 »

Дам, спалното бельо е в общи линии водешо в красотата. Ние на нашата спалня имаме такива красоти, че като си ги гледам умирам от кеф. Неприятното е, че спалнята е по-дългичка от стандартната и съответно имаме проблем с намирането на гигантски одеяла и чаршафи.

220/240 TAC  Cheesygrin
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #24 -: Август 25, 2008, 23:55:40 »

220/240 TAC  Cheesygrin

Тач да си гледат работата! Тва 220/240 никакъв размер не е. И ние имаме същия проблем като Алин и затова поръчвам по интернет.В противен случай, чаршафа стои все едно сме го крали отнякъде, и краката ни са на матрака дирекшън.
Активен

Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: