star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star Самолетни билети
Страници: 1 2 3 [4]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Самолетни билети  (Прочетена 41517 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #75 -: Февруари 04, 2011, 23:25:58 »

Самолетите на Уиз Еър бяха по-големи и от България Еър, и от Алиталия, с които последно съм летяла. Всичко стана бързо и даже не чаках за чекиране, тъй като го направих он лайн. Цените са около 10 пъти по-ниски и няма никакви допълнителни такси. Изобщо не знам как реши, че излиза на същата цена. А чак такова неудобство да е автобусчето или терминалът  Shocked За 10 минути чакане повече с автобуса да платиш 100 евро отгоре, ми се вижда безмислен лукс. Но всеки си знае за себе си Smile

Не бих летяла единствено с Софиа Интернешънъл, но то няма такаба компания, половината полети не се състоят и може би вече не се и предлагат...Още си чакам парите  Lol

Иначе от Уиз и Райан Еър засега съм доволна, през март ще опитам и Изи джет.

Но си зависи от целта на пътуването и т.н., ако е нещо хипер важно и по работа, може би бих се доверила на най-сигурните. Но пък то кое ли е сигурно, миналата година България Еър 3 пъти ми промемиха полета, Луфтханса пък най-много се изложиха по време на снеговете...тъй ше избирам по цена и толкоз, засега.
Активен

Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« Отговор #76 -: Февруари 04, 2011, 23:50:44 »

Корни, не си съвсем права. Честно казано всеки път е индивидуално и трябва хубаво да се преценя и сравнява.

Прост пример от вчера, когато си купувах билети за пролетната ваканция. На пръв поглед най-евтино беше да летя с Райън Еър от Лондон Станстед до Пловдив - 29.99 евро за посока. Но дотук с атрактивната цена. Натискам аз да си запазвам билетчето и веднагически цената от евро се обръща в паундове (отново 29.99), съответно ме цакат повече заради разликата в курсовете. Второ, за 15кг багаж - 15 евро (да ама отново ми ги изписва в паундове при натискане на бутона) ..в двете посоки по 15 - 30 евро/лири само за багаж.. и то 15кг, за 20кг е 25 цифричката (казвам цифра, защото пак казвам че на мен ми сменяха както си искат валутата). Трето - 5 лири/евро такса за плащане с дебитна карта. Четвърто (тук не мога да посоча автентична цена, но от опит ще кажа на посоки) - между 5 и 8 лири за трансфер с автобус до Лондон Станстед (за двете посоки около 12-13 да речем).. И смятайки всичко това възлиза на скромната сума от 67-8 лири (в моя случай от Лондон, с 20кг багаж) на посока, без да имаш включена храна, право да си избереш място, с право само на 1 чанта ръчен багаж, в която трябва да наместиш и лаптоп и дамски чанти и всичко ( защото не е като нормалните компании да имаш право на 1 ръчен багаж + лаптоп/куфарче с документи/дамска чанта).
Съответно проверявам Бритиш Еъруейз, които предлагат 23 кг багаж + ръчен + лаптоп/дамска чанта/куфарче с документи, топла храна, предварително чекиране с избор на място (онлайн или на летището), летят от най-новият терминал на Хийтроу (до който се стига с метро) и кацат на Т2 в софия (на ръкав) и цената Лондон-София беше 75.50 лири за същата дата..някакви си има няма 10 лири разлика. Еми естествено, че си купих този билет. А и пропуснах, че полетът на Райън Еър беше в 6:30 сутринта, което означава блъскане по нощите с багажи..
Така си взех нормален билет в едната посока и го комбинирах с Райън Еър за наобратно от Пловдив, в нормален час (по обяд) и с цена в евро (явно, когато посочиш, че летиш от бг ти ги смята в евро) ... Така че никой не отрича лоу кост компаниите, но в много от случаите, както Бамб каза, виждаш, че се получава така, че плащаш почти същата цена за много много по-ниско качество на обслужване.
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #77 -: Февруари 04, 2011, 23:57:28 »

Мтака е, аз обикновено изръшквам всичко и си правя и аз като Теди сметката. Последно акто ходих до Лондон летях с Уиз не защото беше най-евтино дори, ами защото даваха много багаж, времето ме уреждаше най-добре и имаше билети за нужните ми дати (че бързо трябваше да действам)...
Активен
Nezi
Newbie
*
Публикации: 32

« Отговор #78 -: Февруари 05, 2011, 14:37:22 »

ау, катерина, данке много! Smile аз сега откривам и на аустриан оферти за Виена Smile
Ще погледна и другите за сравнение. Благодаря Ви, ще следя темата
Активен
Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #79 -: Февруари 07, 2011, 02:40:03 »

Еми, Теди ти я обяснила за кои такси става дума..
А Уиз Еър с по-големи самолети от Бългерия Еър - няма шанс..
Активен
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #80 -: Февруари 08, 2011, 01:19:30 »

Ми, за няколко дена не ти трябва багаж, аз поне се побирам в ръчен- затова казах, че зависи от случая. Сега ако заминавам за месеци, това с багажа ще е много по-важно.
Бамб, явно Булгариа Еър имат разични самолети- този до Берлин е хипер малък,от тия руските, вътре едвам си събираш краката...Уиз Еър са винаго едни и същи, средно големи, не е супер широко, но поне са новички, а не от памтивека...
Иначе много ясно, че винаги се сравняват цени и условия, не съм казала да взимат нискотарифни при всички условия.
Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #81 -: Февруари 08, 2011, 02:01:02 »

Мила, аз имам една приказка- багажа за 3 и за 30 дена си е един с същ. Ти си прави сама сметката.. : ))) 
Активен
Nezi
Newbie
*

« Отговор #82 -: Февруари 21, 2011, 13:16:40 »

А check-in на Austrian Airlines free online ли се прави, както е на wizz, или имат допълнителни такси за чекиране?
Опитвам се да си направя резервацията, но нещо само забива и не мога да видя опциите и условията за чекиране  Confused

Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #83 -: Февруари 21, 2011, 15:12:55 »

Хич не помня дали онлайн се чеквах...но там нищо не съм плащала никога...
Активен
Nezi
Newbie
*

« Отговор #84 -: Февруари 21, 2011, 20:37:00 »

Мерси,
не ме огря офертата..дадох му финал и ми изписа, че някой бил по-бърз от мен и цените не са вече същите :(
върнах се и бам - тройна! Трябва да букна 4 билета, ...пробвах търсачка на цени за 2 и ми излезе старата оферта...явно имат останали 3....4тия го пускат рррроял
Не знам дали си струва да чакам утре за нова промяна за 4 свободни в един и същ полет  Razz
Активен
Nezi
Newbie
*

« Отговор #85 -: Февруари 23, 2011, 10:00:55 »

Ми с austrian airlines, ама ми е чрез някакъв лоу кост сайт набавен билета и не знам дали това, което пише в сайта на остриан, се отнася и за моя билет. Иначе там мисля, че пишеше 20кг и 8 ръчен. Ама тоя пич, който ми го купи май ми каза нещо като 14, или поне тва ми се върти в главата, забравих...а той замина и в момента няма как да го докопам.

Оправих регистрацията  Cheesygrin
Катерина, означава ли че като пътува с тях имаш без такса 1 куфар (20кг) в багажното + 1 чанта (до 8кг) с теб в кабината?
Сори за лаишките уточнения, ама имам опит само с уиз от лоукост, а там дават фрии само 1 ръчно 
Активен
alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #86 -: Февруари 23, 2011, 10:25:46 »

Да, с Аustrian имаш право на един куфар 20 кг + ръчен багаж.
Активен

Nezi
Newbie
*

« Отговор #87 -: Февруари 23, 2011, 10:28:55 »

супер  Devil
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #88 -: Февруари 23, 2011, 12:51:50 »

Да, така беше, само дето нямаше да мога да ти отговоря конкретно на въпроса с плащането, че един приятел ми го букна и не знам за кое колко е плащал.
Активен
Nezi
Newbie
*

« Отговор #89 -: Март 05, 2011, 12:10:44 »

Здравейте
Минавам само да предупредя да си проверявате сметките след заплащане на билети онлайн!
Както знаете скоро букнах прословутите билети от австрийските линии  Cheesygrin На другия ден сумата ми беше блокирана от картата и малко по-късно парите си отидоха при тях.
Оня ден обаче, превеждат ми заплата и в онлайн извлечението - сърпрайс, гледам нова блокирана сума на същата стойност като билетите Confused
Та сега освен че съм в някакви досадни комуникации, и с компанията, и с банката, ще трябва да чакам 2-3 седмици до разблокирването на сумата, в които тези пари няма да има как да ги ползвам.

Активен
Страници: 1 2 3 [4]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: