star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star Самолетни билети
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Самолетни билети  (Прочетена 41518 пъти)
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #25 -: Август 22, 2008, 09:58:31 »

Ще ме уморите с това пляскане Lol
Активен
Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #26 -: Август 22, 2008, 20:23:54 »

Ти да го чуеш, да видиш колко ще се смееш Lol Все едно си бил на театрална постановка Big grin
Активен
Nina
Newbie
*
Публикации: 901

« Отговор #27 -: Август 22, 2008, 21:56:06 »

Ами то сигурно е някакъв вид отпушване на емоциите, вид облекчаване на напрежението, избиващо в ръкопляскане. Сигурно спонтанно ги избива на ръкопляскане някои, а други просто следват всеобщото настроение.  Big grin
Активен
Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #28 -: Август 23, 2008, 00:57:29 »

При всичките ми пътувания със самолет, полетът е завършвал с ръкопляскания за екипажа. И тази традиция ми харесва. Харесва ми, защото моженето, когато говорим за пилотаж, е несравнимо с която и да е друга нормална професия. Не е счетоводство, в което 2+2 винаги прави 4 и сметките ти ще са изрядни, ако можеш да смяташ добре. И защото пилотите, които отговарят за живота на толкова хора, избрали самолетната му компания, трябва да решат задача, но в тая задача има само един параметър - умението им да пилотират. Всичко друго - метеорологични условия, вероятността да се качи някое куку на борда и да разкаже играта на всички, вероятността да се окаже, че машината е в неизправност, са неизвестни до момента на приземяване...
Активен
Bambina
Newbie
*

« Отговор #29 -: Август 23, 2008, 15:35:05 »

На тях това им е работата, обаче. На мен това ми се вижда.. и едва ли не предполага недоверие към пилотите, защото видиш ли 'ах, слава богу, малко се съмнявахме, че ще оцелеем'. Хич не е ласкаво.
По тази логика може да се ръкопляска и в автобус. И още на хиляди места, на които живота на много хора, зависи от работоспособността и условията на работа, на други. Които са квалифицирани за това.
« Последна редакция: Август 23, 2008, 15:40:53 от Bambina » Активен
Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #30 -: Август 23, 2008, 19:06:43 »

Бамби, темата е дълга... Като цяло това е благодарност. Към лекарите също се показва благодарност. С бонбони, уиски, луканки, пликове с пари. На мен първата демонстрация ми е май повече по вкуса. Иначе няма спор, че това им е работата и не би трябвало който и да е да получава адмирации за това, че си е свършил работата, за която му се плаща.
Активен
alin
Newbie
*

« Отговор #31 -: Август 25, 2008, 09:44:05 »

Всъщност пляскането е вид благодарност определено според мен, защото при тези пътувания със самолети  шансът да не оцелееш е голям и то не по вина на пилота. Защото едно е да пътуваш по асфалт, едно е по въздух Unsure
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 16505

A believer

« Отговор #32 -: Август 25, 2008, 09:46:59 »

защото при тези пътувания със самолети  шансът да не оцелееш е голям и то не по вина на пилота.

Хахахха...ти го изкара някаква самоубийствена мисия летенето със самолет. Вероятността да те удари гръм е по-голяма.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

molly
Newbie
*
Публикации: 903

« Отговор #33 -: Август 25, 2008, 09:59:19 »

алин, стига бе. Самолетите не катастрофират толкова често, също както и влаковете, но когато се случи се вдига супер голям шум и затова хората остават с впечатление, че шансът да оцелееш като летиш със самолет е малък, което е глупаво наистина.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15123

« Отговор #34 -: Август 25, 2008, 10:16:38 »

Еми не е глупаво, по принцип психологически си е нормално да се счита за най-страшното пътуване. Реално погледнато шансът да катастрофираш е в пъти по-голям, просто тук си нависоко, не разбираш нищо от течения и управление на самолет, нямаш връзка със света, няма спасителни екипи, не можеш да скочиш във водата....Много хора и при най-малка турбуленция се чувстват безпомощни. За мен пляскането е по-скоро "Браво за добрата работа и приятния полет", отколкото благодарност, че сме живи.
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #35 -: Август 25, 2008, 10:43:43 »

Бизар го каза.
Активен
molly
Newbie
*

« Отговор #36 -: Август 25, 2008, 15:22:38 »

Да, психически... Ако си със слаби нерви, много неща могат да ти се сторят страшнички. Шансът за катастрофираш със самолет бил много по-голям... Не знам за какъв шанс говориш, Бизар. Отвори някоя статистика да видиш колко в пъти по-голям е шансът да катастрофираш с кола. Просто хората се психират ей така. Я си помисли в новините как всеки ден казват за катастрофите по пътищата (с кола имам предвид) и на теб сигурно вече даже не ти прави впечатление и после си помисли колко рядко се споменава за катастрофа със самолет и ще видиш, че това си е абсолютна психоза и нищо повече. С кола не ви е страх да пътувате, а със самолет - да. Странна работа.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15123

« Отговор #37 -: Август 25, 2008, 15:49:01 »

Моя е грешката, изпуснала съм си част от изречението. Исках да кажа, че реално да катастрофираш с кола, шансът е по-голям. Просто психологията идва от там, че знаеш какво да направиш - да кажем - познаваш си колата, знаеш си уменията, знаеш, че има пътна помощ, можеш да излезеш от колата. Такива неща. А като си в самолет наистина всичко е спокойно, просто като те хване по-силна турболенция, се сещаш, че не можеш да скочиш от самолета, не можеш да го подкараш както трябва, няма на какво да разчиташ, просто стоиш и се надяваш.
Мен не ме е страх да пътувам със самолет, с кола доста повече, така, че никой не навивам кое е по-безопасно, не това е темата. Просто се опитвам да покажа защо в един пълен самолет хората може да се притесняват повече. И пак да повторя, че най-вече благодарят на пилота за добрия полет, а не, че о боже, стигнахме живи. Но откъдето и да го погледнеш, масово, самолетния превоз се води най-страшен. Заради психологическия фактор, а не, че реално смъртността е най-голяма, а и заради това, че много хора пътуват рядко със самолет, докато колата е нещо познато и ежедневно.
Активен

molly
Newbie
*

« Отговор #38 -: Август 25, 2008, 16:28:42 »

Така казано се съгласявам - когато си уплашен, не мислиш много трезво.
В тая връзка искам само да кажа, че преди няколко дена имах нещастието да ми се наложи да се доверя на един шофьор на кола - през целия път се молех да стигна жива, така се бях паникьосала, че даже не исках да говоря, за да следя дали няма да се разбием някъде.
Активен
Bambina
Newbie
*

« Отговор #39 -: Август 25, 2008, 20:09:22 »

При такива шофьори, ако не ти понася.. не се качваш. Или със сигурност му припомняш, че  не е сам + молба да намали.   
Активен
molly
Newbie
*

« Отговор #40 -: Август 26, 2008, 07:51:14 »

Ми аз не знаех, че си имам работа с такъв човек. Трябваше ми спешно превоз, а там, където бях, нямаше таксита и никакъв друг превоз до мястото, за където бях тръгнала . И понеже тоя човек ми правеше услуга (познавах го само задочно) ми беше неудобно да му правя забележки. Кой знае дали нямаше да ме остави в гората посред нощ, ако му бях казала да намали Rolling Eyes.
Активен
Bambina
Newbie
*

« Отговор #41 -: Август 27, 2008, 14:48:42 »

Хаха, уау, в гората. И ти си права.
Активен
Nina
Newbie
*
Публикации: 901

« Отговор #42 -: Август 27, 2008, 18:13:04 »

По-скоро страхът идва от това не колко често се случват инциденти с определения вид превозно средство, а от това каква е Вероятността да оцелееш при катастрофа с определено транспортно средство. Затова самолетният превоз се води за най-опасният, защото вероятността да оцелееш при катастрофа със самолет е най-малка, сравнено с останалите превозни средства. Следва го транспорта по море.
Активен
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #43 -: Август 27, 2008, 21:58:41 »

Някъде бях чела една интересна статистика-повече хора умират от падане в банята,отколкото от самолетни катастрофи,но Нина принципно е права...
Активен
molly
Newbie
*

« Отговор #44 -: Август 28, 2008, 01:42:45 »

Хах, аз бях чела някаква статистика преди години за това колко мъже годишно умират от удар с тиган по главата, нанесен от някоя бясна съпруга и сега не мога да кажа някакви цифри, но броят на тия случаи беше смайващо голям Lol.
Активен
alin
Newbie
*

« Отговор #45 -: Август 28, 2008, 09:19:30 »

По-скоро страхът идва от това не колко често се случват инциденти с определения вид превозно средство, а от това каква е Вероятността да оцелееш при катастрофа с определено транспортно средство. Затова самолетният превоз се води за най-опасният, защото вероятността да оцелееш при катастрофа със самолет е най-малка, сравнено с останалите превозни средства. Следва го транспорта по море.
Оооооо това е другото ми слабо място - кораб, лодка, платноходка, яхта, т.е. всичко, което е във вода Unsure ужас. Возила съм се на яхта и три дни след това не можех да ходя в права линия и нон стоп ми се гадеше, беше ужасно.
Активен
Bambina
Newbie
*

« Отговор #46 -: Август 30, 2008, 19:52:04 »

Хах, аз бях чела някаква статистика преди години за това колко мъже годишно умират от удар с тиган по главата, нанесен от някоя бясна съпруга и сега не мога да кажа някакви цифри, но броят на тия случаи беше смайващо голям Lol.

Lol смешно ми стана, много
Активен
Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #47 -: Август 31, 2008, 20:30:50 »

Това за колата и самолетите не го разбирам. Досега на 3 пъти съм се разминавала на косъм от жестоки катастрофи, говоря за големи скорости и верижни катастрофи пред мен-е, и трите пъти се чувствах безпомощна и чаках да видя какво ще стане, ще се ударя ли и колко силно или този пред мен дето се е ударил дали ще излети към мен или към мантинелата. Секундите минават доста дълго в такива моменти Unsure затова ми е адски странно, когато някой каже, че се чувства по-сигурен в кола или че има по-голям шанс за оцеляване. Явно не е бил в сериозни катастрофи. Дали ще успееш да излезеш или не си зависи от самото произшествие, а не от това дали си в самолет и кола.
Активен

traveler
Newbie
*
Публикации: 1

« Отговор #48 -: Февруари 05, 2010, 12:08:22 »

Различните компании предлагат различни цени на билетите си . При внимателно планиране на пътуването си , може да попаднеш на изключително ниски цени . Вече има голям избор от компании , така че трябва да се поровиш . Аз наскоро пътувах до Лондон с билети от [изтрито] и съм много доволен .

« Последна редакция: Февруари 05, 2010, 20:47:42 от Xpucu, Причина: Мразя мръсни спамъри! » Активен
Velina
Newbie
*
Публикации: 10

« Отговор #49 -: Април 18, 2010, 00:46:58 »

И аз съм за туристическа агенция. Наистина ти спестяват време и намират много добри оферти. Но наистина има голям избор на компании. Цените са добри.
Активен

during Christmas miracles happens...
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: