star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star Самолетни билети
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Самолетни билети  (Прочетена 41593 пъти)
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« -: Август 15, 2008, 11:22:16 »

Интересува ме следното:
към средата на октомври горе долу искам да пътувам до Мадрид при едни приятели за около една седмица. Гледам в нета и цените на билетите са безумно разнообразни от 100 евро до 290 евро двупосочните, някъде са с включени летищни такси, другаде не са. Сега гледах и wizzair, но не видях полети до Мадрид, но пък имаха доста интересни цени.
Е, да ми препоръчате от къде да си взема билет на сносни цени, който да включва и летищните такси?
А принципно тези такси какво представляват и ако си взема билет, в който не са включени после колко пари ще трябва да платя? И всякаква полезна информация за хора, които не са пътували със самолет Unsure
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #1 -: Август 15, 2008, 11:53:43 »

Мисля, че най-добрият вариант е да отидеш в туристическа агенция - там могат да ти потърсят за определената дата и дестинация най-подходящия и евтин полет от всички компании. Знаеш, че цените на билетите варират адски много и буквално всеки ден могат да се променят, така че най-добре си е информация от първа ръка. А и ти спестяват много време, като проучват вместо теб всички възможности  Wink
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #2 -: Август 15, 2008, 12:55:44 »

wizzair нямат до Мадрид ??? направо не мога да повярвам ... ние летяхме с тях до Валенсия, излезе ни по 450 лв на човек, като това включваше всички такси, застраховка, доплащане за пребординг и всички екстри .... И пак скъпо излезе, защото билетите бяха за най-натоварените дни в началото на август. Сега видяхме, че за октомври има билети за 70 евро в двете посоки ...
За други компании не мога да кажа, но от тази сме много довони - билетите платихме по интернет, на гишетата ни трябваше само лична карта и нищо друго.
п.п. сега видях, нямат до Мадрид .. провери и easyjet
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #3 -: Август 15, 2008, 12:58:00 »

Ами до преди малко се рових в сайта и Мадрид нямаше. Иначе се бях насочила към нях, но
Активен
Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #4 -: Август 15, 2008, 13:22:44 »

Да, и аз се порових, наистина няма полет до Мадрид с wizzair.
Най - евтиният, който най - вероятно и ти си видяла, е с Алиталия - двупосочен за 99 евро.
Ето тук ги гледах - http://www.flybulgaria.bg/bg/flights_to_bulgaria/madrid-spain.html
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #5 -: Август 15, 2008, 14:01:43 »

Да тези ги видях, но не са включени летищните такси.
Активен
alin
Newbie
*

« Отговор #6 -: Август 15, 2008, 15:24:07 »

Егати, значи ако си взема билет на Bulgaria Air полета ми каца директно в Мадрид и цената е 250 евро, а Alitalia е с прекачване в Италия и билета е 280 евро, като и двата са с включени летищни такси. Странно, а би трябвало като е с прекачване да е по-евтино.
Активен
belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #7 -: Август 15, 2008, 15:45:59 »

Пиши в google: lowcost airlines. Дай отметка само за стр. на бг. Излиза всичко.
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #8 -: Август 15, 2008, 21:25:10 »

само недей с алиталия, че те скоро няма да летят  Lol имам приятелка в Милано, която от години се зарича да не ги ползва и все до тях опира ... последният път (преди седмица) дори не беше сигурна, че ще има полет, почти фалирали са  Cheesygrin
изиджет ще имат полети до Мадрит от някой си октомври нататък, така че и те едва ли ти вършат работа ... дано намериш нещо удобно.
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #9 -: Август 16, 2008, 13:50:36 »

Много гадно, че уизеър нямат до Мадрид Unsure

Иначе винаги, когато купуваш билет от интернет плащаш и летищните такси. Понякога показват цени без такси, но когато избереш билета и тръгнеш да плащаш ги добавят. Така, че преди да си въведеш кредитната карта знаеш точно колко трябва да платиш.

По принцип без прекачване трябва да е по-скъпо, но невинаги става така, понеже много компании пускат билети на промоционални цени, та в крайна сметка директен полет може да ти излезе по-евтино.

Другото важно нещо: много внимателно провери какви са изискванията на авиокомпанията, с която летиш за размери и килограми на багажа-колко точно кила за чекинг и колко точно за ръчен багаж, че могат да ти наложат много гадни глоби.
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #10 -: Август 18, 2008, 09:26:50 »

Благодаря Smile
Активен
Eli
Newbie
*

« Отговор #11 -: Август 18, 2008, 10:12:54 »

Купи ли си билет? Какво стана?
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #12 -: Август 18, 2008, 14:18:29 »

Алин, ще ти използвам темата, да си задам едно въпросче.

До Турция над колко килограма се плаща допълнително?
Над 10 или 20?
По последни спомени са 20, но да съм сигурна.
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #13 -: Август 18, 2008, 15:25:49 »

За момента не съм си купила билет, защото ме пуснаха на изчакване приятелите ми от Испания, че имат проблеми апартамента им.
Активен
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #14 -: Август 18, 2008, 17:37:28 »

За момента не съм си купила билет, защото ме пуснаха на изчакване приятелите ми от Испания, че имат проблеми апартамента им.

ето ти за края на октомври ... http://www.easyjet.com/en/book/step1.asp на Easyjet ... доста евтини са им билетите, включени са летищните такси. Единственото кофти е, че самолетите им са много малки (по-малки дори от тези на wizzair) и за мен лично е доста страшно ... но се преживява  Lol ако решиш е по-добре да си резервираш билета колкото се може по-рано, за да е по-евтин.
п.п. не излиза точно линка .. в табличката напиши тръгване от София на 27 октомври и връщане - когато решиш.

относно въпроса на Виви - до където и с каквато и компания да съм летяла, съм имала право на 20 кг багаж без доплащане. Ръчният е до 10 кг, но в малка чанта - въпреки, че имаше хора с куфари за ръчен багаж  Blink
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #15 -: Август 18, 2008, 17:48:07 »

На мен даже ми е до 40 кг без доплащане.  Cheesygrin Ръчния ми багаж не са го теглили, но имаше ограничение в размера.
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #16 -: Август 19, 2008, 19:06:51 »

Егати, значи ако си взема билет на Bulgaria Air полета ми каца директно в Мадрид и цената е 250 евро, а Alitalia е с прекачване в Италия и билета е 280 евро, като и двата са с включени летищни такси. Странно, а би трябвало като е с прекачване да е по-евтино.

Мале, само, каквото и да правиш, недей с BGair, да летиш.
Иначе на мен фаворити са ми Flybaboo, но странно.. и те не летят до Мадрид Rolling Eyes
Еаsyjet са тясни, но се преживява. И наистина си буукни билетите по-рано.
Активен
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #17 -: Август 19, 2008, 19:08:49 »

Мале, само, каквото и да правиш, недей с BGair, да летиш.

да, и това мислех да кажа ... НЕ алиталия и НЕ българската компания  Lol
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #18 -: Август 19, 2008, 19:14:51 »

Най-много да се моли да кацне (без мозъчно сътресение) (докато около нея интериора е от около втората световна) Lol Ааа и това с пляскането в самолетите накрая ме убива Lol
Активен
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #19 -: Август 19, 2008, 19:24:32 »

Най-много да се моли да кацне (без мозъчно сътресение) (докато около нея интериора е от около втората световна) Lol Ааа и това с пляскането в самолетите накрая ме убива Lol

е това си е някакво неписано правило ... сякаш всички по време на пътуването са си мислели "дали ще кацнем или не  UnsureLol Lol Lol
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #20 -: Август 20, 2008, 09:34:33 »

Е това ми кажете сега.
И без това тия самолети са ми егати кошмара  Unsure Cheesygrin
Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13216

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #21 -: Август 20, 2008, 11:30:39 »

Ръкопляскат при кацане.  Lol Сериозно ли? Все едно, вижте какъв герой е пилота, успя и този път да ни приземи живи  Lol Lol Lol Lol
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #22 -: Август 20, 2008, 19:15:10 »

Ръкопляскат при кацане.  Lol Сериозно ли? Все едно, вижте какъв герой е пилота, успя и този път да ни приземи живи  Lol Lol Lol Lol

мда, точно така е  Lol Lol Lol

Алинче, не се притеснявай, ръкопляскането да ти е последна грижа  Cheesygrin
Активен

Eli
Newbie
*

« Отговор #23 -: Август 21, 2008, 16:26:39 »

ама това май е отскоро, досега не бях виждала подобно нещо, а съм летяла бая из Европа. чак като летяхме до Валенсия с райънеър, на приземяването всички пляскаха, ама се приземихме адски гладко, бих казала най-гладкото кацане в живота ми дотук, та си помислих, че затва пляскат, а то си било практика за нискобюджетните полети Lol
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #24 -: Август 21, 2008, 17:40:19 »

ама това май е отскоро, досега не бях виждала подобно нещо, а съм летяла бая из Европа. чак като летяхме до Валенсия с райънеър, на приземяването всички пляскаха, ама се приземихме адски гладко, бих казала най-гладкото кацане в живота ми дотук, та си помислих, че затва пляскат, а то си било практика за нискобюджетните полети Lol

абе не бих казала, защото до сега не бях летяла с low cost компании, а все са пляскали .. .като имаш предвид, че последното ми летене беше преди 6 години, за Щатите  Cheesygrin пляскаха и то как ... целия боинг се тресеше  Lol Lol Lol
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #25 -: Август 22, 2008, 09:58:31 »

Ще ме уморите с това пляскане Lol
Активен
Bambina
Newbie
*

« Отговор #26 -: Август 22, 2008, 20:23:54 »

Ти да го чуеш, да видиш колко ще се смееш Lol Все едно си бил на театрална постановка Big grin
Активен
Nina
Newbie
*
Публикации: 901

« Отговор #27 -: Август 22, 2008, 21:56:06 »

Ами то сигурно е някакъв вид отпушване на емоциите, вид облекчаване на напрежението, избиващо в ръкопляскане. Сигурно спонтанно ги избива на ръкопляскане някои, а други просто следват всеобщото настроение.  Big grin
Активен
Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #28 -: Август 23, 2008, 00:57:29 »

При всичките ми пътувания със самолет, полетът е завършвал с ръкопляскания за екипажа. И тази традиция ми харесва. Харесва ми, защото моженето, когато говорим за пилотаж, е несравнимо с която и да е друга нормална професия. Не е счетоводство, в което 2+2 винаги прави 4 и сметките ти ще са изрядни, ако можеш да смяташ добре. И защото пилотите, които отговарят за живота на толкова хора, избрали самолетната му компания, трябва да решат задача, но в тая задача има само един параметър - умението им да пилотират. Всичко друго - метеорологични условия, вероятността да се качи някое куку на борда и да разкаже играта на всички, вероятността да се окаже, че машината е в неизправност, са неизвестни до момента на приземяване...
Активен
Bambina
Newbie
*

« Отговор #29 -: Август 23, 2008, 15:35:05 »

На тях това им е работата, обаче. На мен това ми се вижда.. и едва ли не предполага недоверие към пилотите, защото видиш ли 'ах, слава богу, малко се съмнявахме, че ще оцелеем'. Хич не е ласкаво.
По тази логика може да се ръкопляска и в автобус. И още на хиляди места, на които живота на много хора, зависи от работоспособността и условията на работа, на други. Които са квалифицирани за това.
« Последна редакция: Август 23, 2008, 15:40:53 от Bambina » Активен
Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #30 -: Август 23, 2008, 19:06:43 »

Бамби, темата е дълга... Като цяло това е благодарност. Към лекарите също се показва благодарност. С бонбони, уиски, луканки, пликове с пари. На мен първата демонстрация ми е май повече по вкуса. Иначе няма спор, че това им е работата и не би трябвало който и да е да получава адмирации за това, че си е свършил работата, за която му се плаща.
Активен
alin
Newbie
*

« Отговор #31 -: Август 25, 2008, 09:44:05 »

Всъщност пляскането е вид благодарност определено според мен, защото при тези пътувания със самолети  шансът да не оцелееш е голям и то не по вина на пилота. Защото едно е да пътуваш по асфалт, едно е по въздух Unsure
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 16519

A believer

« Отговор #32 -: Август 25, 2008, 09:46:59 »

защото при тези пътувания със самолети  шансът да не оцелееш е голям и то не по вина на пилота.

Хахахха...ти го изкара някаква самоубийствена мисия летенето със самолет. Вероятността да те удари гръм е по-голяма.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

molly
Newbie
*
Публикации: 903

« Отговор #33 -: Август 25, 2008, 09:59:19 »

алин, стига бе. Самолетите не катастрофират толкова често, също както и влаковете, но когато се случи се вдига супер голям шум и затова хората остават с впечатление, че шансът да оцелееш като летиш със самолет е малък, което е глупаво наистина.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15133

« Отговор #34 -: Август 25, 2008, 10:16:38 »

Еми не е глупаво, по принцип психологически си е нормално да се счита за най-страшното пътуване. Реално погледнато шансът да катастрофираш е в пъти по-голям, просто тук си нависоко, не разбираш нищо от течения и управление на самолет, нямаш връзка със света, няма спасителни екипи, не можеш да скочиш във водата....Много хора и при най-малка турбуленция се чувстват безпомощни. За мен пляскането е по-скоро "Браво за добрата работа и приятния полет", отколкото благодарност, че сме живи.
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #35 -: Август 25, 2008, 10:43:43 »

Бизар го каза.
Активен
molly
Newbie
*

« Отговор #36 -: Август 25, 2008, 15:22:38 »

Да, психически... Ако си със слаби нерви, много неща могат да ти се сторят страшнички. Шансът за катастрофираш със самолет бил много по-голям... Не знам за какъв шанс говориш, Бизар. Отвори някоя статистика да видиш колко в пъти по-голям е шансът да катастрофираш с кола. Просто хората се психират ей така. Я си помисли в новините как всеки ден казват за катастрофите по пътищата (с кола имам предвид) и на теб сигурно вече даже не ти прави впечатление и после си помисли колко рядко се споменава за катастрофа със самолет и ще видиш, че това си е абсолютна психоза и нищо повече. С кола не ви е страх да пътувате, а със самолет - да. Странна работа.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15133

« Отговор #37 -: Август 25, 2008, 15:49:01 »

Моя е грешката, изпуснала съм си част от изречението. Исках да кажа, че реално да катастрофираш с кола, шансът е по-голям. Просто психологията идва от там, че знаеш какво да направиш - да кажем - познаваш си колата, знаеш си уменията, знаеш, че има пътна помощ, можеш да излезеш от колата. Такива неща. А като си в самолет наистина всичко е спокойно, просто като те хване по-силна турболенция, се сещаш, че не можеш да скочиш от самолета, не можеш да го подкараш както трябва, няма на какво да разчиташ, просто стоиш и се надяваш.
Мен не ме е страх да пътувам със самолет, с кола доста повече, така, че никой не навивам кое е по-безопасно, не това е темата. Просто се опитвам да покажа защо в един пълен самолет хората може да се притесняват повече. И пак да повторя, че най-вече благодарят на пилота за добрия полет, а не, че о боже, стигнахме живи. Но откъдето и да го погледнеш, масово, самолетния превоз се води най-страшен. Заради психологическия фактор, а не, че реално смъртността е най-голяма, а и заради това, че много хора пътуват рядко със самолет, докато колата е нещо познато и ежедневно.
Активен

molly
Newbie
*

« Отговор #38 -: Август 25, 2008, 16:28:42 »

Така казано се съгласявам - когато си уплашен, не мислиш много трезво.
В тая връзка искам само да кажа, че преди няколко дена имах нещастието да ми се наложи да се доверя на един шофьор на кола - през целия път се молех да стигна жива, така се бях паникьосала, че даже не исках да говоря, за да следя дали няма да се разбием някъде.
Активен
Bambina
Newbie
*

« Отговор #39 -: Август 25, 2008, 20:09:22 »

При такива шофьори, ако не ти понася.. не се качваш. Или със сигурност му припомняш, че  не е сам + молба да намали.   
Активен
molly
Newbie
*

« Отговор #40 -: Август 26, 2008, 07:51:14 »

Ми аз не знаех, че си имам работа с такъв човек. Трябваше ми спешно превоз, а там, където бях, нямаше таксита и никакъв друг превоз до мястото, за където бях тръгнала . И понеже тоя човек ми правеше услуга (познавах го само задочно) ми беше неудобно да му правя забележки. Кой знае дали нямаше да ме остави в гората посред нощ, ако му бях казала да намали Rolling Eyes.
Активен
Bambina
Newbie
*

« Отговор #41 -: Август 27, 2008, 14:48:42 »

Хаха, уау, в гората. И ти си права.
Активен
Nina
Newbie
*
Публикации: 901

« Отговор #42 -: Август 27, 2008, 18:13:04 »

По-скоро страхът идва от това не колко често се случват инциденти с определения вид превозно средство, а от това каква е Вероятността да оцелееш при катастрофа с определено транспортно средство. Затова самолетният превоз се води за най-опасният, защото вероятността да оцелееш при катастрофа със самолет е най-малка, сравнено с останалите превозни средства. Следва го транспорта по море.
Активен
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #43 -: Август 27, 2008, 21:58:41 »

Някъде бях чела една интересна статистика-повече хора умират от падане в банята,отколкото от самолетни катастрофи,но Нина принципно е права...
Активен
molly
Newbie
*

« Отговор #44 -: Август 28, 2008, 01:42:45 »

Хах, аз бях чела някаква статистика преди години за това колко мъже годишно умират от удар с тиган по главата, нанесен от някоя бясна съпруга и сега не мога да кажа някакви цифри, но броят на тия случаи беше смайващо голям Lol.
Активен
alin
Newbie
*

« Отговор #45 -: Август 28, 2008, 09:19:30 »

По-скоро страхът идва от това не колко често се случват инциденти с определения вид превозно средство, а от това каква е Вероятността да оцелееш при катастрофа с определено транспортно средство. Затова самолетният превоз се води за най-опасният, защото вероятността да оцелееш при катастрофа със самолет е най-малка, сравнено с останалите превозни средства. Следва го транспорта по море.
Оооооо това е другото ми слабо място - кораб, лодка, платноходка, яхта, т.е. всичко, което е във вода Unsure ужас. Возила съм се на яхта и три дни след това не можех да ходя в права линия и нон стоп ми се гадеше, беше ужасно.
Активен
Bambina
Newbie
*

« Отговор #46 -: Август 30, 2008, 19:52:04 »

Хах, аз бях чела някаква статистика преди години за това колко мъже годишно умират от удар с тиган по главата, нанесен от някоя бясна съпруга и сега не мога да кажа някакви цифри, но броят на тия случаи беше смайващо голям Lol.

Lol смешно ми стана, много
Активен
Eli
Newbie
*

« Отговор #47 -: Август 31, 2008, 20:30:50 »

Това за колата и самолетите не го разбирам. Досега на 3 пъти съм се разминавала на косъм от жестоки катастрофи, говоря за големи скорости и верижни катастрофи пред мен-е, и трите пъти се чувствах безпомощна и чаках да видя какво ще стане, ще се ударя ли и колко силно или този пред мен дето се е ударил дали ще излети към мен или към мантинелата. Секундите минават доста дълго в такива моменти Unsure затова ми е адски странно, когато някой каже, че се чувства по-сигурен в кола или че има по-голям шанс за оцеляване. Явно не е бил в сериозни катастрофи. Дали ще успееш да излезеш или не си зависи от самото произшествие, а не от това дали си в самолет и кола.
Активен

traveler
Newbie
*
Публикации: 1

« Отговор #48 -: Февруари 05, 2010, 12:08:22 »

Различните компании предлагат различни цени на билетите си . При внимателно планиране на пътуването си , може да попаднеш на изключително ниски цени . Вече има голям избор от компании , така че трябва да се поровиш . Аз наскоро пътувах до Лондон с билети от [изтрито] и съм много доволен .

« Последна редакция: Февруари 05, 2010, 20:47:42 от Xpucu, Причина: Мразя мръсни спамъри! » Активен
Velina
Newbie
*
Публикации: 10

« Отговор #49 -: Април 18, 2010, 00:46:58 »

И аз съм за туристическа агенция. Наистина ти спестяват време и намират много добри оферти. Но наистина има голям избор на компании. Цените са добри.
Активен

during Christmas miracles happens...
Bambina
Newbie
*

« Отговор #50 -: Април 18, 2010, 16:20:12 »

В момента не мисля, че която и да е, туристическа агенция, ще ти свърши работа Cheesygrin Малко черен хумор.
Активен
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #51 -: Април 18, 2010, 20:28:16 »

Някой знае ли дали има лоу кост до Япония. Не знам къде точно, питам просто.
Активен

Моето име е Любов.
katerina
Newbie
*

« Отговор #52 -: Април 26, 2010, 00:33:06 »

Абе хора, един приятел ми взе билет и забравих колко багаж ми каза, че имам право...сега къде да търся...на билета ми не пише нищо, освен след часа на полета следното: Bag.20K-тва може ли да значи нещо друго освен 20 кила багаж?
Активен
Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« Отговор #53 -: Април 26, 2010, 00:38:18 »

Нали пише с коя компания летиш? Влез в сайта на компанията и провери колко е разрешеният багаж - чекиран и ръчен Smile
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #54 -: Април 26, 2010, 01:05:33 »

Кажи с коя компания летиш душко, и ще ти кажа, аз горе-долу наизуст ги знам, голяма болка ми е с тоя багаж Lol
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #55 -: Април 26, 2010, 18:25:15 »

Ми с austrian airlines, ама ми е чрез някакъв лоу кост сайт набавен билета и не знам дали това, което пише в сайта на остриан, се отнася и за моя билет. Иначе там мисля, че пишеше 20кг и 8 ръчен. Ама тоя пич, който ми го купи май ми каза нещо като 14, или поне тва ми се върти в главата, забравих...а той замина и в момента няма как да го докопам.
Активен
Bambina
Newbie
*

« Отговор #56 -: Април 26, 2010, 18:45:49 »

Няма никакво значение от'де ти е купен билета, важното е само с коя компания летиш и какви са нейните изисквания за багаж. Точно така са ти - 20 за лентата и 8 ръчен.
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #57 -: Април 26, 2010, 18:51:07 »

добре тогава, шси нагърмя куфара кат за последно Cheesygrin
Активен
Bambina
Newbie
*

« Отговор #58 -: Април 26, 2010, 20:53:14 »

Внимавай, че аз последния път с бритиш бях на кантар Lol
Активен
Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #59 -: Април 27, 2010, 00:28:42 »

За колко време ще заминаваш?
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
katerina
Newbie
*

« Отговор #60 -: Април 27, 2010, 17:21:52 »

ми малко повече от 2 седмици...в 20кг всякак се събирам, ама ако трябва в 14...съмнително...лаптопа поне не наш'то летище може ли да не го слагам в ръчния?? че тва ще ми даде още 3 кила свобода Lol
Активен
Tatty Teddy
Newbie
*

« Отговор #61 -: Април 27, 2010, 17:23:49 »

Пак зависи от компанията.. понякога си пише, че имаш право да носиш Ръчен багаж + лаптоп/куфарче с документи, а понякога (като например с Уизеър) си е изрично посочено, че лаптопът не се брои отделно от ръчния багаж и общо имаш право на 1 ръчен багаж..

Here's how much hand baggage you may carry on board:

Economy Class passengers: 1 item weighing up to 8 kg

The following items may also be carried free of charge:
1 coat, jacket or blanket
1 umbrella or walking stick
1 handbag
1 small camera or set of binoculars
Children up to 2 years of age: 1 baby carrier, child car seat or fully collapsible stroller (folded approximately the size of an umbrella)

Аз от това разбирам, че имаш право на допълнителна дамска чанта, което значи,  че не биха направили проблем лаптопът да е отделно според мен Unsure
« Последна редакция: Април 27, 2010, 17:27:58 от Tatty Teddy » Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #62 -: Април 27, 2010, 18:56:23 »

Ох, много ти благодаря, сега съвсем ми олекна...просто още хабер си нямам какъв обем има багажът ми, само стои написан на един лист, който изглежда внушително...Иначе с Уизз уж не може, ама мъж ми мина с по-тежък куфар, сак, по-голям от ръчен багаж и отделно лаптоп и не му казаха нищо...
Активен
Bambina
Newbie
*

« Отговор #63 -: Април 27, 2010, 21:45:41 »

Мале, за 2 седмици в 14, невъзможно! Smile Добре, че не ти се налага. Според мен с не-лоу-кост компания никога няма да ти направят проблем за чанта с лаптоп (отделно от дамската)
Активен
Nezi
Newbie
*
Публикации: 32

« Отговор #64 -: Февруари 04, 2011, 10:11:28 »

Да побутна темата.
Търся нискотарифна компания за самолетни билети до Виена.
wizzair за съжаление още не летят до там :( Някой пътувал или знаещ нещо по въпроса?
Ще съм благодарна на всякакво инфо
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #65 -: Февруари 04, 2011, 10:38:03 »

Flyniki-много съм доволна от тях, Austrian airlines, ако имат още red ticket са супер.
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #66 -: Февруари 04, 2011, 10:40:01 »

Сега видях, че Austrian  май нямат,не знам що, миналата година пролетта летях с тях, ама Ники Лауда си е съвсем добре.
Активен
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #67 -: Февруари 04, 2011, 10:45:21 »

И аз съм доволна от Ники. Не съм летяла до Виена с тя, до Германия , но беше екстра.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #68 -: Февруари 04, 2011, 11:09:16 »

Аз пък от Германия до Виена  Cheesygrin И беше в супер удобно време, от голямо летище, дават списания, кафе, напитки разни, че и няква манджа, дет беше ала-бала де, ама като за нискотарифна си е направо супер, даже в Остриан не беше толкова добре обслужването.
Активен
alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #69 -: Февруари 04, 2011, 11:22:26 »

Аз съм летяла само с Остриън до Виена, винаги са били на ниво, но напоследък търся техни по-евтини билети и не намирам. Преди летех за по 70-80 евро в двете посоки. И аз ще се преориентирам към Ники.

Да споделя, че до Барселона направихме голям удар, двамата летяхме за 150 евро с Уиз-а.
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #70 -: Февруари 04, 2011, 20:34:11 »

Повече - лоу кост полети - не. Максимум Easy jet.
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #71 -: Февруари 04, 2011, 20:46:07 »

Ммм, е теб те издразни, че кацна далече, Никитата, поне в дестинациите, които съм ги ползвала, си кацаха на големите нормални летища...пък и специално към Виена-то друго летище там няма, така че... и самолетчетата са хубави, по-симпатични от уиз вътре, имат си нарисувана муха, освен тва  Lol А Ийзи джет кое им е по-доброто?
Активен
Bambina
Newbie
*

« Отговор #72 -: Февруари 04, 2011, 20:54:13 »

О, не, нищо общо с далечето и летищата, на които кацат, това ми е най-малкият проблем, въпреки че май и това е дразнещо. Първо - терминал 1, второ -опашка, блъскане, 3- не са на ръкав в повечерто случаи - автобус до самолета, 4- нямаш места! 5- седалките са умопомрачително тесни!, дългите ми крака умират от ужас; 5- храната и напитките се заплащат на абсурдни цени;  - и като платиш всички такси, ала бала по билета, да си вземеш нещо в самолета - отиваш на цената на абсолютно приятните големи компании, които имат всички удобства, само ако си запазиш билета малко по-рано.

А, на Ийзи - по-широки са поне, по-удобни.

Ясно е, че със спийд бординг се решава точка 4, обаче това пак струва пари.
« Последна редакция: Февруари 04, 2011, 20:58:53 от Bambina » Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #73 -: Февруари 04, 2011, 21:05:54 »

Само в Уиз се плаща храната, в Никитата не, по-широчки са, има места, летят от терминал 2. А тва с ръкава няма общо с тва дали е лоу кост...Уиз са големи селяни, вярно, ама пък с БА кога ще отида и ще се върна от Лондон за 50 паунда, като миналата зима  Lol
Активен
Bambina
Newbie
*

« Отговор #74 -: Февруари 04, 2011, 21:13:49 »

Аа, с Никитата не съм летяла, но добре звучат, както ги описваш. Обаче за Уиз съм категорична - невър евър.
Ами това с ръкава е факт - от терминал едно, откъдето летят и EJ, и wizz - няма такива екстри.

(макар че това на с Т1 не е определящо, всъщност именно от там съм летяла, с най-хубавия самолет, досега, жалко, че вече нямат 'София', в дестинациите си) , но всъщност това е по-скоро изключение Rolling Eyes
« Последна редакция: Февруари 04, 2011, 21:15:29 от Bambina » Активен
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #75 -: Февруари 04, 2011, 23:25:58 »

Самолетите на Уиз Еър бяха по-големи и от България Еър, и от Алиталия, с които последно съм летяла. Всичко стана бързо и даже не чаках за чекиране, тъй като го направих он лайн. Цените са около 10 пъти по-ниски и няма никакви допълнителни такси. Изобщо не знам как реши, че излиза на същата цена. А чак такова неудобство да е автобусчето или терминалът  Shocked За 10 минути чакане повече с автобуса да платиш 100 евро отгоре, ми се вижда безмислен лукс. Но всеки си знае за себе си Smile

Не бих летяла единствено с Софиа Интернешънъл, но то няма такаба компания, половината полети не се състоят и може би вече не се и предлагат...Още си чакам парите  Lol

Иначе от Уиз и Райан Еър засега съм доволна, през март ще опитам и Изи джет.

Но си зависи от целта на пътуването и т.н., ако е нещо хипер важно и по работа, може би бих се доверила на най-сигурните. Но пък то кое ли е сигурно, миналата година България Еър 3 пъти ми промемиха полета, Луфтханса пък най-много се изложиха по време на снеговете...тъй ше избирам по цена и толкоз, засега.
Активен

Tatty Teddy
Newbie
*

« Отговор #76 -: Февруари 04, 2011, 23:50:44 »

Корни, не си съвсем права. Честно казано всеки път е индивидуално и трябва хубаво да се преценя и сравнява.

Прост пример от вчера, когато си купувах билети за пролетната ваканция. На пръв поглед най-евтино беше да летя с Райън Еър от Лондон Станстед до Пловдив - 29.99 евро за посока. Но дотук с атрактивната цена. Натискам аз да си запазвам билетчето и веднагически цената от евро се обръща в паундове (отново 29.99), съответно ме цакат повече заради разликата в курсовете. Второ, за 15кг багаж - 15 евро (да ама отново ми ги изписва в паундове при натискане на бутона) ..в двете посоки по 15 - 30 евро/лири само за багаж.. и то 15кг, за 20кг е 25 цифричката (казвам цифра, защото пак казвам че на мен ми сменяха както си искат валутата). Трето - 5 лири/евро такса за плащане с дебитна карта. Четвърто (тук не мога да посоча автентична цена, но от опит ще кажа на посоки) - между 5 и 8 лири за трансфер с автобус до Лондон Станстед (за двете посоки около 12-13 да речем).. И смятайки всичко това възлиза на скромната сума от 67-8 лири (в моя случай от Лондон, с 20кг багаж) на посока, без да имаш включена храна, право да си избереш място, с право само на 1 чанта ръчен багаж, в която трябва да наместиш и лаптоп и дамски чанти и всичко ( защото не е като нормалните компании да имаш право на 1 ръчен багаж + лаптоп/куфарче с документи/дамска чанта).
Съответно проверявам Бритиш Еъруейз, които предлагат 23 кг багаж + ръчен + лаптоп/дамска чанта/куфарче с документи, топла храна, предварително чекиране с избор на място (онлайн или на летището), летят от най-новият терминал на Хийтроу (до който се стига с метро) и кацат на Т2 в софия (на ръкав) и цената Лондон-София беше 75.50 лири за същата дата..някакви си има няма 10 лири разлика. Еми естествено, че си купих този билет. А и пропуснах, че полетът на Райън Еър беше в 6:30 сутринта, което означава блъскане по нощите с багажи..
Така си взех нормален билет в едната посока и го комбинирах с Райън Еър за наобратно от Пловдив, в нормален час (по обяд) и с цена в евро (явно, когато посочиш, че летиш от бг ти ги смята в евро) ... Така че никой не отрича лоу кост компаниите, но в много от случаите, както Бамб каза, виждаш, че се получава така, че плащаш почти същата цена за много много по-ниско качество на обслужване.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #77 -: Февруари 04, 2011, 23:57:28 »

Мтака е, аз обикновено изръшквам всичко и си правя и аз като Теди сметката. Последно акто ходих до Лондон летях с Уиз не защото беше най-евтино дори, ами защото даваха много багаж, времето ме уреждаше най-добре и имаше билети за нужните ми дати (че бързо трябваше да действам)...
Активен
Nezi
Newbie
*

« Отговор #78 -: Февруари 05, 2011, 14:37:22 »

ау, катерина, данке много! Smile аз сега откривам и на аустриан оферти за Виена Smile
Ще погледна и другите за сравнение. Благодаря Ви, ще следя темата
Активен
Bambina
Newbie
*

« Отговор #79 -: Февруари 07, 2011, 02:40:03 »

Еми, Теди ти я обяснила за кои такси става дума..
А Уиз Еър с по-големи самолети от Бългерия Еър - няма шанс..
Активен
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #80 -: Февруари 08, 2011, 01:19:30 »

Ми, за няколко дена не ти трябва багаж, аз поне се побирам в ръчен- затова казах, че зависи от случая. Сега ако заминавам за месеци, това с багажа ще е много по-важно.
Бамб, явно Булгариа Еър имат разични самолети- този до Берлин е хипер малък,от тия руските, вътре едвам си събираш краката...Уиз Еър са винаго едни и същи, средно големи, не е супер широко, но поне са новички, а не от памтивека...
Иначе много ясно, че винаги се сравняват цени и условия, не съм казала да взимат нискотарифни при всички условия.
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #81 -: Февруари 08, 2011, 02:01:02 »

Мила, аз имам една приказка- багажа за 3 и за 30 дена си е един с същ. Ти си прави сама сметката.. : ))) 
Активен
Nezi
Newbie
*

« Отговор #82 -: Февруари 21, 2011, 13:16:40 »

А check-in на Austrian Airlines free online ли се прави, както е на wizz, или имат допълнителни такси за чекиране?
Опитвам се да си направя резервацията, но нещо само забива и не мога да видя опциите и условията за чекиране  Confused

Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #83 -: Февруари 21, 2011, 15:12:55 »

Хич не помня дали онлайн се чеквах...но там нищо не съм плащала никога...
Активен
Nezi
Newbie
*

« Отговор #84 -: Февруари 21, 2011, 20:37:00 »

Мерси,
не ме огря офертата..дадох му финал и ми изписа, че някой бил по-бърз от мен и цените не са вече същите :(
върнах се и бам - тройна! Трябва да букна 4 билета, ...пробвах търсачка на цени за 2 и ми излезе старата оферта...явно имат останали 3....4тия го пускат рррроял
Не знам дали си струва да чакам утре за нова промяна за 4 свободни в един и същ полет  Razz
Активен
Nezi
Newbie
*

« Отговор #85 -: Февруари 23, 2011, 10:00:55 »

Ми с austrian airlines, ама ми е чрез някакъв лоу кост сайт набавен билета и не знам дали това, което пише в сайта на остриан, се отнася и за моя билет. Иначе там мисля, че пишеше 20кг и 8 ръчен. Ама тоя пич, който ми го купи май ми каза нещо като 14, или поне тва ми се върти в главата, забравих...а той замина и в момента няма как да го докопам.

Оправих регистрацията  Cheesygrin
Катерина, означава ли че като пътува с тях имаш без такса 1 куфар (20кг) в багажното + 1 чанта (до 8кг) с теб в кабината?
Сори за лаишките уточнения, ама имам опит само с уиз от лоукост, а там дават фрии само 1 ръчно 
Активен
alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #86 -: Февруари 23, 2011, 10:25:46 »

Да, с Аustrian имаш право на един куфар 20 кг + ръчен багаж.
Активен

Nezi
Newbie
*

« Отговор #87 -: Февруари 23, 2011, 10:28:55 »

супер  Devil
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #88 -: Февруари 23, 2011, 12:51:50 »

Да, така беше, само дето нямаше да мога да ти отговоря конкретно на въпроса с плащането, че един приятел ми го букна и не знам за кое колко е плащал.
Активен
Nezi
Newbie
*

« Отговор #89 -: Март 05, 2011, 12:10:44 »

Здравейте
Минавам само да предупредя да си проверявате сметките след заплащане на билети онлайн!
Както знаете скоро букнах прословутите билети от австрийските линии  Cheesygrin На другия ден сумата ми беше блокирана от картата и малко по-късно парите си отидоха при тях.
Оня ден обаче, превеждат ми заплата и в онлайн извлечението - сърпрайс, гледам нова блокирана сума на същата стойност като билетите Confused
Та сега освен че съм в някакви досадни комуникации, и с компанията, и с банката, ще трябва да чакам 2-3 седмици до разблокирването на сумата, в които тези пари няма да има как да ги ползвам.

Активен
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: