star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star Самолетни билети
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Самолетни билети  (Прочетена 41530 пъти)
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« -: Август 15, 2008, 11:22:16 »

Интересува ме следното:
към средата на октомври горе долу искам да пътувам до Мадрид при едни приятели за около една седмица. Гледам в нета и цените на билетите са безумно разнообразни от 100 евро до 290 евро двупосочните, някъде са с включени летищни такси, другаде не са. Сега гледах и wizzair, но не видях полети до Мадрид, но пък имаха доста интересни цени.
Е, да ми препоръчате от къде да си взема билет на сносни цени, който да включва и летищните такси?
А принципно тези такси какво представляват и ако си взема билет, в който не са включени после колко пари ще трябва да платя? И всякаква полезна информация за хора, които не са пътували със самолет Unsure
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #1 -: Август 15, 2008, 11:53:43 »

Мисля, че най-добрият вариант е да отидеш в туристическа агенция - там могат да ти потърсят за определената дата и дестинация най-подходящия и евтин полет от всички компании. Знаеш, че цените на билетите варират адски много и буквално всеки ден могат да се променят, така че най-добре си е информация от първа ръка. А и ти спестяват много време, като проучват вместо теб всички възможности  Wink
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #2 -: Август 15, 2008, 12:55:44 »

wizzair нямат до Мадрид ??? направо не мога да повярвам ... ние летяхме с тях до Валенсия, излезе ни по 450 лв на човек, като това включваше всички такси, застраховка, доплащане за пребординг и всички екстри .... И пак скъпо излезе, защото билетите бяха за най-натоварените дни в началото на август. Сега видяхме, че за октомври има билети за 70 евро в двете посоки ...
За други компании не мога да кажа, но от тази сме много довони - билетите платихме по интернет, на гишетата ни трябваше само лична карта и нищо друго.
п.п. сега видях, нямат до Мадрид .. провери и easyjet
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #3 -: Август 15, 2008, 12:58:00 »

Ами до преди малко се рових в сайта и Мадрид нямаше. Иначе се бях насочила към нях, но
Активен
Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #4 -: Август 15, 2008, 13:22:44 »

Да, и аз се порових, наистина няма полет до Мадрид с wizzair.
Най - евтиният, който най - вероятно и ти си видяла, е с Алиталия - двупосочен за 99 евро.
Ето тук ги гледах - http://www.flybulgaria.bg/bg/flights_to_bulgaria/madrid-spain.html
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #5 -: Август 15, 2008, 14:01:43 »

Да тези ги видях, но не са включени летищните такси.
Активен
alin
Newbie
*

« Отговор #6 -: Август 15, 2008, 15:24:07 »

Егати, значи ако си взема билет на Bulgaria Air полета ми каца директно в Мадрид и цената е 250 евро, а Alitalia е с прекачване в Италия и билета е 280 евро, като и двата са с включени летищни такси. Странно, а би трябвало като е с прекачване да е по-евтино.
Активен
belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #7 -: Август 15, 2008, 15:45:59 »

Пиши в google: lowcost airlines. Дай отметка само за стр. на бг. Излиза всичко.
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #8 -: Август 15, 2008, 21:25:10 »

само недей с алиталия, че те скоро няма да летят  Lol имам приятелка в Милано, която от години се зарича да не ги ползва и все до тях опира ... последният път (преди седмица) дори не беше сигурна, че ще има полет, почти фалирали са  Cheesygrin
изиджет ще имат полети до Мадрит от някой си октомври нататък, така че и те едва ли ти вършат работа ... дано намериш нещо удобно.
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #9 -: Август 16, 2008, 13:50:36 »

Много гадно, че уизеър нямат до Мадрид Unsure

Иначе винаги, когато купуваш билет от интернет плащаш и летищните такси. Понякога показват цени без такси, но когато избереш билета и тръгнеш да плащаш ги добавят. Така, че преди да си въведеш кредитната карта знаеш точно колко трябва да платиш.

По принцип без прекачване трябва да е по-скъпо, но невинаги става така, понеже много компании пускат билети на промоционални цени, та в крайна сметка директен полет може да ти излезе по-евтино.

Другото важно нещо: много внимателно провери какви са изискванията на авиокомпанията, с която летиш за размери и килограми на багажа-колко точно кила за чекинг и колко точно за ръчен багаж, че могат да ти наложат много гадни глоби.
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #10 -: Август 18, 2008, 09:26:50 »

Благодаря Smile
Активен
Eli
Newbie
*

« Отговор #11 -: Август 18, 2008, 10:12:54 »

Купи ли си билет? Какво стана?
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #12 -: Август 18, 2008, 14:18:29 »

Алин, ще ти използвам темата, да си задам едно въпросче.

До Турция над колко килограма се плаща допълнително?
Над 10 или 20?
По последни спомени са 20, но да съм сигурна.
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #13 -: Август 18, 2008, 15:25:49 »

За момента не съм си купила билет, защото ме пуснаха на изчакване приятелите ми от Испания, че имат проблеми апартамента им.
Активен
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #14 -: Август 18, 2008, 17:37:28 »

За момента не съм си купила билет, защото ме пуснаха на изчакване приятелите ми от Испания, че имат проблеми апартамента им.

ето ти за края на октомври ... http://www.easyjet.com/en/book/step1.asp на Easyjet ... доста евтини са им билетите, включени са летищните такси. Единственото кофти е, че самолетите им са много малки (по-малки дори от тези на wizzair) и за мен лично е доста страшно ... но се преживява  Lol ако решиш е по-добре да си резервираш билета колкото се може по-рано, за да е по-евтин.
п.п. не излиза точно линка .. в табличката напиши тръгване от София на 27 октомври и връщане - когато решиш.

относно въпроса на Виви - до където и с каквато и компания да съм летяла, съм имала право на 20 кг багаж без доплащане. Ръчният е до 10 кг, но в малка чанта - въпреки, че имаше хора с куфари за ръчен багаж  Blink
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #15 -: Август 18, 2008, 17:48:07 »

На мен даже ми е до 40 кг без доплащане.  Cheesygrin Ръчния ми багаж не са го теглили, но имаше ограничение в размера.
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #16 -: Август 19, 2008, 19:06:51 »

Егати, значи ако си взема билет на Bulgaria Air полета ми каца директно в Мадрид и цената е 250 евро, а Alitalia е с прекачване в Италия и билета е 280 евро, като и двата са с включени летищни такси. Странно, а би трябвало като е с прекачване да е по-евтино.

Мале, само, каквото и да правиш, недей с BGair, да летиш.
Иначе на мен фаворити са ми Flybaboo, но странно.. и те не летят до Мадрид Rolling Eyes
Еаsyjet са тясни, но се преживява. И наистина си буукни билетите по-рано.
Активен
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #17 -: Август 19, 2008, 19:08:49 »

Мале, само, каквото и да правиш, недей с BGair, да летиш.

да, и това мислех да кажа ... НЕ алиталия и НЕ българската компания  Lol
Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #18 -: Август 19, 2008, 19:14:51 »

Най-много да се моли да кацне (без мозъчно сътресение) (докато около нея интериора е от около втората световна) Lol Ааа и това с пляскането в самолетите накрая ме убива Lol
Активен
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #19 -: Август 19, 2008, 19:24:32 »

Най-много да се моли да кацне (без мозъчно сътресение) (докато около нея интериора е от около втората световна) Lol Ааа и това с пляскането в самолетите накрая ме убива Lol

е това си е някакво неписано правило ... сякаш всички по време на пътуването са си мислели "дали ще кацнем или не  UnsureLol Lol Lol
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #20 -: Август 20, 2008, 09:34:33 »

Е това ми кажете сега.
И без това тия самолети са ми егати кошмара  Unsure Cheesygrin
Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13207

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #21 -: Август 20, 2008, 11:30:39 »

Ръкопляскат при кацане.  Lol Сериозно ли? Все едно, вижте какъв герой е пилота, успя и този път да ни приземи живи  Lol Lol Lol Lol
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #22 -: Август 20, 2008, 19:15:10 »

Ръкопляскат при кацане.  Lol Сериозно ли? Все едно, вижте какъв герой е пилота, успя и този път да ни приземи живи  Lol Lol Lol Lol

мда, точно така е  Lol Lol Lol

Алинче, не се притеснявай, ръкопляскането да ти е последна грижа  Cheesygrin
Активен

Eli
Newbie
*

« Отговор #23 -: Август 21, 2008, 16:26:39 »

ама това май е отскоро, досега не бях виждала подобно нещо, а съм летяла бая из Европа. чак като летяхме до Валенсия с райънеър, на приземяването всички пляскаха, ама се приземихме адски гладко, бих казала най-гладкото кацане в живота ми дотук, та си помислих, че затва пляскат, а то си било практика за нискобюджетните полети Lol
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #24 -: Август 21, 2008, 17:40:19 »

ама това май е отскоро, досега не бях виждала подобно нещо, а съм летяла бая из Европа. чак като летяхме до Валенсия с райънеър, на приземяването всички пляскаха, ама се приземихме адски гладко, бих казала най-гладкото кацане в живота ми дотук, та си помислих, че затва пляскат, а то си било практика за нискобюджетните полети Lol

абе не бих казала, защото до сега не бях летяла с low cost компании, а все са пляскали .. .като имаш предвид, че последното ми летене беше преди 6 години, за Щатите  Cheesygrin пляскаха и то как ... целия боинг се тресеше  Lol Lol Lol
Активен

Страници: [1] 2 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: