star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Гастроезофагеален рефлукс /ГЕР/
Страници: 1 2 3 [4]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Гастроезофагеален рефлукс /ГЕР/  (Прочетена 101215 пъти)
veselo_momi4e
Newbie
*
Публикации: 1582

« Отговор #75 -: Юли 02, 2008, 10:46:48 »

Аз вчера бях тъй цял ден, със сърцебиене. А сутринта още като ме метна почна и показалеца на едната ръка да играе Blink.Не му обърнах внимание ама ме дразнеше.От сърцебиене и аз много страдах преди време, но тогава бях по- пълна и веднага след нахранване го получавах.Не можех да стоя в кожата си.Сега го нямам от много време.
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #76 -: Юли 02, 2008, 20:07:33 »

Бам,при ситуациите,които изброи(особено алкохола  Cheesygrin) е съвсем нормално да ти позаблъска сърцето.Ти си слаба,още по-нормално е да си виждаш пулсациите,и аз си виждам моите.Като съм недоспала и преучила-сутрин като ми звънне алармата,не ми блъска,ами направо ще ми изхвърчи сърцето,чак ръката ми се тресе и не мога половин час да я спра тъпата аларма...та тва е от стреса и кафето при мен,понякога ми се случва и без нищо.Ако ти е някакъв дискомфорт наистина-отиди да те видят,ама не се тревожи,не вярвам да е нещо,изискващо лечение.
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #77 -: Юли 02, 2008, 20:24:54 »

Според мен си права, ще си пия ментата, повече течности, спокойствие и ще си дойде на мястото Smile Благодаря за консултацията  Kiss

Бтв. - никакви аларми, мноого рядко, мразя ги Cheesygrin, гледам да си поспивам.
Активен
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #78 -: Юли 10, 2008, 18:14:35 »

Я аз да се намеся,макар и малко късно. Зимата взе да ме преследва едно сърценибиене-ама бие и подскача, пулсът ми от 75 нормално стана 90-100 за постоянно, взех да вдигам кръвно, завива ми се свят....ужасноооооооо. И причината за цялото това удоволствие се оказа АНЕМИЯ, тъй като бях започнал да имам много обилни месечни посещения. Та, непрофесионалното ми мнение е да направиш и една кръвна картина и желязо да видиш туй дето се усилва и бие ли бие от какво е. то мина ли ти?
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #79 -: Юли 11, 2008, 00:55:34 »

Ми не е минало, откача си от време на време, но не се бях замисляла, че може да има връзка с менструацията. Моите са обилни и с 6-7 дни продължителност Rolling Eyes
Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13207

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #80 -: Март 15, 2012, 10:31:21 »

Помня аз, че имаше една такава тема от преди почти 4 години.
Та по въпроса! От известно време се чувствам супер странно. Подуто ми е, нямам болки в корема, по-скоро тежест, но без киселини. НО от две седмици не съм спряла да си оригвам, нахранена или гладна, все същото. След което започна и болката в гърлото, но не в сливиците, някак по - назад и навътре, парене в устата и кофтия дъх. Като цяло се чувствам като болна, но не по типичния начин. Що парацетамол изпих  Rolling Eyes
 Чак снощи се усетих, че може и да е рефлукс. Особено след като снощи си хапнах тежка храна, похълцах си от мазното и тази сутрин съм с пресипнал глас, все едно съм попарена.
Планирам в понеделник да ходя на лекар, но как да й обясня за притесненията си. Направо ми се струва безумно сама да се диагностицирам, още повече, че се самонавивам, че е това.
С какви изследвания се диагностицира. Гледам, че беладона и джъст са писали доста често по темата. Има ли кой да се включи с опит и мнение по въпроса  Rolling Eyes
Активен

mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #81 -: Март 15, 2012, 10:46:23 »

И при мен имат съмнения за рефлукс, защото аз пък сутрин като стана имам едно като "хъркане, свирене" вляво под гърдите, което не е от белия дроб. Понякога и киселини. Трябва обаче да се направи гастроскопия. А това не е най-приятното нещо и все го отлагам.
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #82 -: Март 15, 2012, 18:05:42 »

Пупи, молА ти се само не се блъскай с парацетамол прекалено, защото за мене е престъпление, че го продават без рецепта и хората правят цирози заради хилядите реклами на това безобидно прахче. За ГЕРБ ти трябва гастроентеролог и не е чак толкоз страшно да се самодиагностицираш. Просто сподели оплакванията си и кажи, че си чела и се притесняваш да не е това.
Активен

Моето име е Любов.
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #83 -: Март 15, 2012, 21:51:04 »

Пуп, като за начало си направи един лек хранителен режим и спазвай някои правила на хигиена на хранене. Сутрин не пий кафе на гладно, храни се 4 пъти дневно през равни интервали от време (нещо леко дори ако нямаш възможност двете хранения между закуската и вечерята да ги правиш на работа), вечер поне 2 часа преди лягане да сте станали от масата. Може да е лек гастрит, сега пролетно време се обостря по принцип,  може и лек рефлукс да имаш, но надали си на етап агресивно лечение и гастроскопия, т.е. този дискомфорт можеш да го контролираш и с тези елементарни неща по-горе. Също от Интернет си извади писъче с храните, които намаляват тонуса на езофареалния сфинктер (няколко са) и ги избягвай вечер или в големи количества. Ако нещата не се оправят, отивай при личната, обясни й и й кажи, че искаш консултация със специалист.И не пий Парацетамол без да имаш температура, още повече, че с него може да си задълбочиш оплакванията защото действа провокиращо на симптомите. И се завърта порочен кръг. Цироза е малко вероятно да си навлечеш независимо дали със или без причина го пиеш, това е по-скоро лозунга на представителите на Аулин-а...
« Последна редакция: Март 15, 2012, 21:53:08 от Blow » Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« Отговор #84 -: Март 15, 2012, 22:21:12 »

А може ли един доста глупав въпрос горе долу свързан с темата. Как разбирате, че имате киселини? Какво точно е чувството? Питам, защото понякога ми се случва да изпитвам едно усещане все едно ми се гади и имам нещо заседнало на гърлото и се чудя това киселини ли са?
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #85 -: Март 15, 2012, 23:50:57 »

Тати, и аз не съм имала, но го описват като парене след нахранване, което се придружава с кисел вкус в устата. След нахранване, защото храната е дразнител, който увеличава количестовто солна киселина.
Активен

Моето име е Любов.
Tatty Teddy
Newbie
*

« Отговор #86 -: Март 16, 2012, 00:00:05 »

Добре де никакво парене не усещам, нито кисел вкус или пък вкус на стомашни сокове или и аз не знам..просто това чувство като буца в гърлото, от която ми се гади и ми се орига (с извинение)..случва ми се след кофти храна и ми звучи като нещо подобно на "киселини", но не отговаря на описанието  Cheesygrin Явно никога няма да разбера какво ми се случва  Razz
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #87 -: Март 16, 2012, 02:19:34 »

ТТ, това е знак, че трябва да спреш да се храниш в макдоналдс!!!
Активен

C’est tout!
Tatty Teddy
Newbie
*

« Отговор #88 -: Март 16, 2012, 02:21:26 »

Аз рядко се храня там...смисъл не е от това..няма закономерност  Razz
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13207

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #89 -: Март 16, 2012, 08:22:38 »

Имала съм киселини само, когато бях бременна броени пъти. Усеща се като парене под лъжичката и ужасен дискомфорт. Абе всичко ти гори под гърдите  Rolling Eyes Буца в гърлото - ако съм яла като пуйче, т.е. ям бързо, без да сдъвквам хубаво храната  Rolling Eyes
Като цяло у дома се храним добре, готвя без запръжка, с малко мазнина, вярно, доста често месарища, но гледам да не са тлъсти. Но на работа се започва с банички, мекици, дюнери, рая за моя корем. От малка съм с гастрит, в началото с повръщане. Овладяхме положението, но е факт, че пролетно време се обостря. Нищо чудно и той да е виновника. Намерих си талцида, вчера осмуках една таблетка и всичко позатихна, дори глас придобих. Тази сутрин пак имах усещането, че всичко ми се е качило в гърлото - парии, не мога името да си кажа. А хапнах леко снощи  Rolling Eyes
Мерси Блоу за съветите, намерих си списъка.  Cheesygrin Ама никак не ми хареса съдържанието  Lol
А пък за парацетамола, какво да кажа. Все си мислех, че е вирусно, защото ме повтаряше през около седмица. И понеже протичаше само с лек дискомфорт и болки в гърлото, реших, че парацетамола ще помогне.  Rolling Eyes
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #90 -: Март 16, 2012, 10:52:37 »

Аз пък мислех, че киселини са, когато усещаш храната нагоре към гърлото, все едно ти се повръща, но не е това- просто кисел вкус нагоре и трщябва спешно да си измиеш зъбите  Lol Аз поне такова съм имала и ми казаха, че са киселини, но май не са...
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2668

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #91 -: Март 16, 2012, 11:56:25 »

Всичко ненатрапващо се, което сте мислели за киселини - не е!  Lol

От киселини ми е идело да умра, казвам ви. Сякаш ми обливат перикарда и ще ми се пръсне сърцето. Много рядко съм имала, сигурно 5-6 пъти, но е ужасен ужас да ти се случи и не можеш да го сбъркаш.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Страници: 1 2 3 [4]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: