star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Гастроезофагеален рефлукс /ГЕР/
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Гастроезофагеален рефлукс /ГЕР/  (Прочетена 101363 пъти)
Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« -: Юни 22, 2008, 12:14:45 »

Бамб ти колко си висока?

Ми не съм се мерила скоро, но не съм под 168см някъде Rolling Eyes

Btw. аз не закусвам, гадно ми е. Не мога да си представя как се събуждам и започвам да се храня,  Crazy Прияжда ми се следобед, към 3-4-5 чак.
Активен
cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #1 -: Юни 22, 2008, 17:14:53 »

Е ти значи и обяда пропускаш Blink
Активен
belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #2 -: Юни 22, 2008, 17:42:00 »

Btw. аз не закусвам, гадно ми е. Не мога да си представя как се събуждам и започвам да се храня,  Crazy Прияжда ми се следобед, към 3-4-5 чак.
Аз така си създадох жестоките стомашни проблеми.
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #3 -: Юни 22, 2008, 19:02:16 »

Ако не закусвам загивам. Даже ми се е случвало от глад да се будя.  Lol

Имам едно питане към обременените с медицински знания. Този бърз метаболизъм, многократно споменаван тук, свързан ли е с бързо опразване на стомаха? Защото онзи ден станах освинен от масата в 9, а като си лягах към 1230 даже изпитвах леко чувство на глад.
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #4 -: Юни 22, 2008, 19:55:34 »

Имам едно питане към обременените с медицински знания. Този бърз метаболизъм, многократно споменаван тук, свързан ли е с бързо опразване на стомаха? Защото онзи ден станах освинен от масата в 9, а като си лягах към 1230 даже изпитвах леко чувство на глад.

не съм обременена с медицински знания  Lol но и при мен се получава така почти винаги .. когато се наям здраво и скоро след това стомаха ми почва да дава сигнали за глад  Cheesygrin
А иначе и аз сутрин се будя гладна, но като пия няколко глътки кафе ми минава .. закусвам към 10 часа, обяда ми е към 13, в 17 правя следобедна закуска, ако съм гладна и вечерям към 20 часа ... това откакто съм на диетата де, преди това нямах режим.
Активен

cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #5 -: Юни 22, 2008, 21:59:14 »

И аз без закуска не оставам.Тя е най-важното хранене.Ако стана към 10 не съм гладна толкова и мога да изкарам до обяд,но ако стана в 7,8 не мога да не ям.Става ми лошо.И мисля,че не е добре човек да пропуска ядене...количеството може да се ограничи,но броя хранения не мисля,че е редно.
Активен
veselo_momi4e
Newbie
*
Публикации: 1582

« Отговор #6 -: Юни 23, 2008, 11:26:30 »

И аз съм така и ще ходя на лекар понеже не се издържа.Получавам направо кризи, остри болки вляво . При теб какви са симптомите?
Активен

belladonna™
Newbie
*

« Отговор #7 -: Юни 23, 2008, 12:23:27 »

И аз съм така и ще ходя на лекар понеже не се издържа.Получавам направо кризи, остри болки вляво . При теб какви са симптомите?

Киселини, от които ми се е случвали да не мога да спя, надигане на храната, червени и подути сливици- знак за изгорената лигавица от киселини в този случай. Една приятелка със същите симптоми обаче се оказа само с нервен стомах. Иначе от  ИСУЛ ми казаха, че в България почти всеки страдал от гастрит, просто е такъв света в момента- нитрати, пушек..Така че може и просто да е гастрит, като стомахчето ти е раздразнено пролетно от всичките салати. Избягвай  всякакви зеленилки, мед, натурални сокове, силни чайове, кофеин, люто, пържено. Пий лайка, липа, мента, джоджен, жълт кантарион, вода от ленено семе. Естествено, трябва ти доктор, но докато тидеш, ти казвам как да си облекчиш симптомите  Wink
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #8 -: Юни 23, 2008, 12:32:17 »

Аз имам болки в стомаха понякога, все едно съм изяла 10 прасета, хем ми е тежко, хем все едно нож ми се забива в корема и болката е горе долу под слънчевия по-високо сплит, а не ниско долу. Понякога след като се наям много ме боли, но това си зависи и от храната.
Взех си едни хапчета, които безумно много ме облекчават. Не съм ходила на лекар, защото самата процедура е ужасна с вкарването на тръбичката в гърлото, но пък си намерих цаката.
Активен
belladonna™
Newbie
*

« Отговор #9 -: Юни 23, 2008, 12:50:49 »

Зависи. Мен много ме бяха наплашили с тая тръбичка. За това доста години отлагах изследването. Предложиха ми в една болница и отказах. После обаче нямаше накъде, имаше съмнения за бактерии и отидох в ИСУЛ. Много ме беше страх, но те ти бият диазепам и буквално след 1 минута нищо не усещаш, а цялото изследване продължава към 2 1/2 минути. Иначе от диазепама действието е все едно да глътнеш 1-2 големи водки на екс, ама без гадния дъх, световъртежа и желанието да повърнеш. Даже ги питах може ли да си взема за вкъщи  Lol Малко ти е замаяно и много весело. Самото изследване не е нищо особено, както каза доктора, сигурно някой истеричен мъж ви е наплашил.
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #10 -: Юни 23, 2008, 13:00:10 »

Аз съм чувала, че много се давиш да повръщаш, това било кофти.
Активен
belladonna™
Newbie
*

« Отговор #11 -: Юни 23, 2008, 13:07:09 »

От диазепамчето нииииищичко не усещаш.
Активен

belladonna™
Newbie
*

« Отговор #12 -: Юни 23, 2008, 13:09:27 »

А, освен това какво ще повръщаш, като не си ял от 18ч. на предния ден?
Активен

veselo_momi4e
Newbie
*

« Отговор #13 -: Юни 23, 2008, 13:10:18 »

Ох, ще мина и аз на изследвания, може и ехография на коремни органи, не знам и аз. Ама тая болка ми се появява на няколко месеца веднъж и е остра режеща болка в ляво. Майка ми вика,че било дебелото черво там където ме боли. Онзи ден болката ми се появи точно след като ядох силно подправено ядене.
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #14 -: Юни 23, 2008, 13:21:33 »

А, освен това какво ще повръщаш, като не си ял от 18ч. на предния ден?
Ама това не пречи да се давиш и да се напъваш.
Активен
belladonna™
Newbie
*

« Отговор #15 -: Юни 23, 2008, 13:29:29 »

Помня, че се задавих като я усетих в стомаха си. Случвало ли ти се е да се напиеш много? Така, че да залиташ и да се смееш на глупости и да не ти пука много много от нищо? Ами това е чувството. Не можеш да повърнеш, дори стомашни сокове няма след такова прочистване, а и вода не пиеш цялата сутрин. Можеш да се позадавиш, но сериозно, изследването не е нищо особено и само то реално казва какво ти има. По-неприятно ми е бил като са ми взимали кръв от пръста  Cheesygrin
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #16 -: Юни 23, 2008, 13:30:25 »

Btw. аз не закусвам, гадно ми е. Не мога да си представя как се събуждам и започвам да се храня,  Crazy Прияжда ми се следобед, към 3-4-5 чак.

Аз от сумати години съм така. До към 3 часа карам на кафе, чай, вода + евентуално нещо много малко и леко - плод, десертче. Никакви проблеми.
Активен
belladonna™
Newbie
*

« Отговор #17 -: Юни 23, 2008, 13:44:10 »

Ами Бамбина, аз така го карах от 14- когато си въобразявах, че съм дебела, та до сега. На 19 още си мислих, че имам здрав стомах, щото не бях повръщала от 13 годишна. Ама много съм се лъгала. То се трупа, трупа и после се чудиш как е станало. А и развих мигрена, от която повръщам и това допълнително утежнява стомаха. На 19 хванах "мистериозен вирус", от немски буквалния превод е "женски стомашен вирус", от който не можех да преглъщам и от време на време след това ми се е случвало да имам киселини, ама рядко. 2-3 пъти годишно, не повече. Преди 2 години още си мислих, че е гастрит, защото имах всички симптоми, ама си виках- е то гастрита не е сериозен, язвата е сериозна, ще изчакам да набера смелост за това изследване и ще отида.  Да, ама преди година някъде сливиците ми се надуха и бяха непрекъснато червени. Нищо не помагаше. Веднъж си изкарах ангелите като усещах тежест и болка в сърцето в продължение на два часа. Това става от киселините, достигащи сърдечната област. Диагнозите бяха силна алергия, гъбички на гърлото, стрептококи, какво ли не. Добре, че попаднах на добър УНГ и ми зададе правилните въпроси и ме прати на гастро. Диагнозата всъщност е гастроезофагеален рефлукс. Можеш да го имаш с години  и да не усещаш, но дойдат ли симптомите..Значи си го имаш от години. И ако си бях направила тъпото изследване преди години и имах нормален режим на хранене, не пиех по 5 кафета на ден и не пушех със ставането, нямаше да се стигне до там. Та сега пия лекарства за по 100 лева и се моля да спре това, уж лечимо, бебешко заболяване, защото ми писна.
« Последна редакция: Юни 23, 2008, 13:49:34 от belladonna™ » Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #18 -: Юни 23, 2008, 13:49:52 »

Никога не съм имала комплекс, че съм дебела и не гладувам. Просто за да се храня, преди 14-15 часа, трябва да се насиля и да ми е гадно.
На 20 съм, изследвания и прегледи си правя в съвсем разумни диапазони от време, и както казах, проблеми нямам. А и никога не съм пушила.
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #19 -: Юни 23, 2008, 14:58:55 »

Диагнозата всъщност е гастроезофагеален рефлукс. 
И аз съм така ГЕР 4 степен  Rolling Eyes

Та сега пия лекарства за по 100 лева и се моля да спре това, уж лечимо, бебешко заболяване, защото ми писна.
и аз пих, пих и в крайна сметка качих тия 20кг. за месец и 10 дни и от тогава съм си така.........аз на теб съм ти разправяла за всичките ми перипетии...ама другите не знаят  Unsure
Активен

belladonna™
Newbie
*

« Отговор #20 -: Юни 23, 2008, 15:02:21 »

Случвало ли ти се е онова с болката в сърцето и задуха? А 4та степен е най-тежката, така ми казаха. Аз съм с 1ва и е достатъчно гадно. Миналата седмица се разревах от болки.
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #21 -: Юни 23, 2008, 15:06:38 »

Случвало ли ти се е онова с болката в сърцето и задуха? А 4та степен е най-тежката, така ми казаха. Аз съм с 1ва и е достатъчно гадно. Миналата седмица се разревах от болки.
болката в сърцето...или по-точно аз така си я наричам, но до колко знам сърцето не боли....та тая болка ми се е случвала и е била някаква такава пронизваща, все едно че ме боде нещо с игла отпред....и дори ако искам да си поема въздух ме заболява страшно много и гледам да дишам по-бавничко докато ми мине....ама това не го отдавам на тези ми заболявания, а просто на преумора.....

п.с. пиши ми в ICQ да ти кажа нещо  Stuart
Активен

veselo_momi4e
Newbie
*

« Отговор #22 -: Юни 23, 2008, 15:08:06 »

belladonna™ , напълно те разбирам относно болките, моето не е същото като твоето, поне по описаните симптоми,но аз оня ден така се превивах, че ми идеше не знам какво да направя. Ужасно досадно е всичко това и наистина страшно много ме е яд, че навремето не слушах майка си как да се храня и ,че кафето НЕ ТРЯБВА да се пие на гладно с цигара пък още повече. И аз така казвах - на мен не ми пречи това, не ми пречи онова. Ама ето, че последствията си идват, късно но идват.
Активен

belladonna™
Newbie
*

« Отговор #23 -: Юни 23, 2008, 15:26:12 »

болката в сърцето...или по-точно аз така си я наричам, но до колко знам сърцето не боли....та тая болка ми се е случвала и е била някаква такава пронизваща, все едно че ме боде нещо с игла отпред....и дори ако искам да си поема въздух ме заболява страшно много и гледам да дишам по-бавничко докато ми мине....ама това не го отдавам на тези ми заболявания, а просто на преумора.....

Точно като ми казаха тази диагноза и не знаех какво значи, се разрових по сайтове и прочетох описание на симптоми. Попаднах на 1 австралийски сайт, в който точно се описва от какво е болката в сърцето и задуха. От киселините, попаднали близо до сърцето. Не запомних измененията на разните клапи какви са и защо се получава така, ама си звучи страшничко  Shocked Ако намеря линк, ще го пусна.

belladonna™ , напълно те разбирам относно болките, моето не е същото като твоето, поне по описаните симптоми,но аз оня ден така се превивах, че ми идеше не знам какво да направя. Ужасно досадно е всичко това и наистина страшно много ме е яд, че навремето не слушах майка си как да се храня и ,че кафето НЕ ТРЯБВА да се пие на гладно с цигара пък още повече. И аз така казвах - на мен не ми пречи това, не ми пречи онова. Ама ето, че последствията си идват, късно но идват.
Просто спазвай това, което ти казах, също не пий газирано. И отиди на лекар. Може да е просто дразнене от пролетни треви и прекалено много кофеин.
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #24 -: Юни 23, 2008, 15:27:49 »

Точно като ми казаха тази диагноза и не знаех какво значи, се разрових по сайтове и прочетох описание на симптоми. Попаднах на 1 австралийски сайт, в който точно се описва от какво е болката в сърцето и задуха. От киселините, попаднали близо до сърцето. Не запомних измененията на разните клапи какви са и защо се получава така, ама си звучи страшничко  Shocked Ако намеря линк, ще го пусна.
ще ми е интересно да прочета  Stuart
Активен

Страници: [1] 2 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: