star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Момичета, имам проблем!
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Момичета, имам проблем!  (Прочетена 63348 пъти)
JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« -: Юни 16, 2008, 15:31:35 »

Здравейте на всички! Първо искам да се извиня че пускам нова тема, ако някой сметне това за нередно може да ми я премести другаде.  Smile

Незнам от къде да започна. Затова като за начало искам да кажа че НИКОГА ПРЕДИ не съм имала никакви гинекологични проблеми от рода на кисти, ранички, гъбички и т.н.
Миналия месец можеби 1 седмица преди да ми дойде мензиса получих зацапващо кървене с розов цвят..много бледо...а целия месец преди това ме боляха адски много гърдите и бяха много чувствителни на допир  Sad .......предположих че всичко е на хормонална основа и че нещо са ми се разбъркали хормоните.....тогава нямах възможност да отида на лекар и го отложих за малко по-късно, за да видя след като ми дойде цикъла дали ще имам някакъв проблем.....
Та, дойде, всичко беше наред.....с изключение на това че цялата седмица преди да ми дойде си го имах зацапването.... Sad..........Следващия месец (демек този) през цялото време пак ме боляха гърдите....целите са надути и болезнено чувствителни на допир....и реших че като се прибера в София ще отида на един профилактичен да си направя всичко и микробиология, и цитонамазка, и при мамолог да ме види, а и да ми изпише евентуално противозачатъчни наново моята гинеколожка......та днес отивам сутринта при личната...взех си направление, после влизам при гинеколожката и веднага й обяснявам какво ме притеснява и какви изследвания искам да си направя.....
При което тя ми се разкрещява и ми казва че цитонамазка и мамография се правела на жени над 30 години, при което аз:  Shocked....понеже много добре знам че не е така! А и микробиологията не се покривала от здравната каса и трябвало да се плаща....викам й че няма проблем ще си платя всичко което е нужно...стига да ми ги пусне тези изследвания, при което тя за сетен път ми обяснява че нямасмисъл...била съм малка и незнам си още кво...нямало нужда....че цитонамазка нямало нужда на толкова ранна възраст защото нямало опасност да се разболея  Blink.....и качвам се на магарето за профилактичен преглед и тя като ме видя......
И започва: тука имаш една раничка с големина на 10ст. и тя кърви  Shocked, надути са ти яйчниците (имало мнооого фоликули около тях...нещо такова ми разправяше), имаш някаква кистоза Shocked, и отделно лека гъбична инфекция..... Shocked не съм много запозната с термините, но както и да е започна да изброява какво съм имала и т.н. и т.н. и аз след всяка нейна дума задавам въпрос...понеже аз много обичам да разпитвам и да знам всичко......
И тя ми казва: "Не трябваше да влизаш още от вратата и да казваш че искаш да ти правим микробиология и цитонамазка, че винаги който влезе и така каже после наистина се налага да му се правят!!! "  Blink
И разбира се ми казва че сега вече, в този случай било задължително да ми се направят ПЪЛНИ изследвания, включително и прословутата цитонамазка (дето уж се правеше на жени над 30г. Sneaky)
И на всичкото отгоре като ме преглеждаше ми казва "Ами то цикъла ти идва в момента!", а аз преди това й обяснявах че трябва да ми дойде в сряда или четвъртък....а и тя ми каза че ми кърви от раничката.....( така че това определено не ми беше цикъла, е си беше това зацапване от раничката, каквото имах и предния месец).
Та утре съм на ехограф...да ме разгледа....а после след като ми дойде и ми свърши цикъла ще ходя на цито и микро.....а и на мамограф каза че ще има направления чак юли месец и тогава трябва да отида.....

И това е, росто исках да се оплача, че цял живот, цели 23 години както не съм имала нищо, днес ми ги стовари всичките на главата и съм много притеснена!   Sad eyes

Моля някой от по-компетентните да сподели нещо по моя въпрос! Благодаря!  Kiss
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #1 -: Юни 16, 2008, 15:37:51 »

Аз въобще не бих и имала доверие на тази гинеколожка, потърси тук из белите списъци за д-р Сираков или някой толкова компетентен и в същото време внимателен (макар, че май ти е по-спешно, отколкото те могат да те приемат). Мисълта ми е, по-добре е да отидеш направо при друг лекар, който да те прегледа и да ти назначи наново изследвания, отколкото втори път да стъпиш при тази.

Оф пак четох и съвсем се ядосах ..каква е тази малоумна гинеколожка, която при гъбични и не знам си какви инфекции, ще ти прави цитонамазка. Моля ти се, не се шашкай предварително. Кога ти е бил последния гинекологичен преглед? Трябва да е бил доста отдавна, ако наистина имаш всички тези неща, направо ми се струва невероятно просто ей така да имаш всичко наведнъж.
« Последна редакция: Юни 16, 2008, 15:40:41 от bizzare » Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6346

« Отговор #2 -: Юни 16, 2008, 15:43:09 »

Веднага сменяй лекаря!!!!!!
Активен

Моето име е Любов.
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13791

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3 -: Юни 16, 2008, 15:44:29 »

напълно съм съгласна с Бизар. Много грубо се е отнесъл този доктор. Вместо да се плашиш потърси и друго мнение. Прекалено гадости ти е изсипал. Аз определено не бих се доверила! А и отношението му....ох не знам миличка. но наистина, потърси все пак и друго мнение  Kiss
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #4 -: Юни 16, 2008, 15:51:54 »

Аз въобще не бих и имала доверие на тази гинеколожка, потърси тук из белите списъци за д-р Сираков или някой толкова компетентен и в същото време внимателен (макар, че май ти е по-спешно, отколкото те могат да те приемат). Мисълта ми е, по-добре е да отидеш направо при друг лекар, който да те прегледа и да ти назначи наново изследвания, отколкото втори път да стъпиш при тази.

Оф пак четох и съвсем се ядосах ..каква е тази малоумна гинеколожка, която при гъбични и не знам си какви инфекции, ще ти прави цитонамазка. Моля ти се, не се шашкай предварително. Кога ти е бил последния гинекологичен преглед? Трябва да е бил доста отдавна, ако наистина имаш всички тези неща, направо ми се струва невероятно просто ей така да имаш всичко наведнъж.
Ами било е някъде можеби преди нова година точно......щото аз си ходя преиблизително на 6 месеца тъй като нямам проблеми (лятото ходя и по-честичко).
А тая гинеколожка по мое настояване реши най-накрая че ще ми направи микробиология и цитонамазка и на мамография че ще ме прати.....иначе преди това нали ти казвам какво вика "не съм имала нужда"
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #5 -: Юни 16, 2008, 15:56:08 »

А по думите на тая че ми идвал цикъла и съм била имала кръв.....аз в момента съм с ежедневна превръзка и нямам нищичко все още...та въпроса е дали да изчакам да ми дойде окончателно и да ми свърши цикъла и тогава да отида при друг лекар, или да тичам още утре? (с надеждата да не съм "цъфнала" все още..... и да не ми каже пак някой гинеколог: "Ааааа, ама то тъкмо ти идва" ?)Confused
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #6 -: Юни 16, 2008, 17:18:13 »

а сега като съм имала направление за тая дето ходих днес при нея.....нали уж направлението важи за 2 прегледа...това означава ли че мога да го използвам за 2ма различни гинеколози, или трябва за този Сираков да си взимам отделно направление...за да не плащам на частно? Ако му пиша на мейла да го питам дали ще ми отговори, при положение че не съм негова пациентка....?

Благодаря много за бързите отговори  Rolling Eyes
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #7 -: Юни 16, 2008, 17:28:54 »

Аз си мислех, че направленията важат за месец, не за брой прегледи. А за Сираков, доколкото знам, отговоря на мейли редовно, така, че може да питаш.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12030

« Отговор #8 -: Юни 16, 2008, 17:43:45 »

Мисля, че направлението важи за един преглед и за един контролен, не за два отделни...
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #9 -: Юни 16, 2008, 17:53:03 »

Ами може и да е така както казва Лора....до колкото знам за 1 контролен и за един след това за да се види резултата...това означава ли че утре трябва да ходя да си взимам ново направление от личната за Сираков....ами тя няма да ми даде вече......а частния май е 30лв. и отделно ако трябва да си плащам изследвания.....дали няма да ми стане много голяма сумата....
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #10 -: Юни 16, 2008, 17:53:16 »

Едно направление важи за един месец, но това не значи, че през този един месец можеш нон-стоп да ходиш, а в рамките на едни месец просто трябва да се замъкнеш на преглед.

За Сираков му пиши мейл или му звънни. Има и частен кабинет ако вече не можеш да вземеш направление /повече от едно на месец мй не дават/.
И не ходи вече при тая лекарка. Не знам как си точно, но тая ти е изговорила бая глупости, които да карат човек да се съмнява в способностите й.
Активен
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #11 -: Юни 16, 2008, 17:56:24 »

д-р Сираков не работи със ЗК.
Активен

Моето име е Любов.
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #12 -: Юни 16, 2008, 17:58:16 »

Направлението би трябвало да важи за преглед и контролен при един и същ лекар.

И аз те съветвам да отидеш при друг лекар. Сега можеш да отидеш на ехограф, на него ясно ще се види какви са яйчниците, има ли кистоза и т.н. (аз тей и не разбрах как ги е видяла тия фоликули Blink). Но за цитонамазката трябва да си между 8ми и 14ти ден от цикъла. Щом нямаш конкретни оплаквания и за микробиологията, направи я заедно с цитонамазката.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #13 -: Юни 16, 2008, 18:00:03 »

Едно направление важи за един месец, но това не значи, че през този един месец можеш нон-стоп да ходиш, а в рамките на едни месец просто трябва да се замъкнеш на преглед.

Това само за гинеколог ли е или по принцип? Защото с едно направление за УНГ си ходех по няколко пъти на месец на прегледи с ниската такса, докато не изтече месеца.
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #14 -: Юни 16, 2008, 18:06:23 »

д-р Сираков не работи със ЗК.
даммм...затова май ще се ходи на частно....не знам ще говоря с него сега по gsm-а да видим за кога ще ме запише.....ами това което гледам че ми е написала гинеколожката на направлението като резултат от прегледа е:
Основна диагноза: Ерозио и ектропион на шийката на матката
Обективно състояние: Влагалище - зацапано с кръв, PVCU - конично, ерозио колкото 20ст. монета, матка - в AVF с нормална големина, аднекси и параметрии - леко уголемени и кистозни

а сега разбиращите да дадат мнение  Rolling Eyes
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #15 -: Юни 16, 2008, 18:09:55 »

Няма смисъл да ти се дава мнение, защото е написала сериозни неща, което мен силно ме съмнява имайки предвид, че ти досега не си имала проблеми (?) и това, че не е искала да ти пуска цито.
Отивай при друг и не си трови нервите с неща, които не са сигурни.
АКо ще ходиш при д-р Сираков му се бади още сега понеже в момента трябва да е в частния си кабинет ако се е върнал от една конференция в чужбина.
Активен

Моето име е Любов.
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #16 -: Юни 16, 2008, 18:26:44 »

записах си час за утре...след това ще кажа резултата  Rolling Eyes
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1734

« Отговор #17 -: Юни 16, 2008, 21:16:43 »

Джъст, моля те не посещавай повече тази докторка. Направо не е истина колко неща се е опитала да ти обясни, че имаш при положение, че си редовна на прегледи и до сега не си имала проблеми. И си ходи вече на частно поне това като личен съвет мога да ти дам по-спокойно си е. Ще чакаме утре по-смислени резултати.
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2732

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #18 -: Юни 16, 2008, 21:18:28 »

Миличка, бързичко да се оправяш  Kiss и да не е нищо сериозно!
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #19 -: Юни 16, 2008, 21:34:58 »

Аман от некадърни доктори! Примери могада ти дам много.
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #20 -: Юни 16, 2008, 22:09:43 »

Аман от некадърни доктори! Примери могада ти дам много.
знам знам...и аз не я харесвам тая ама тука ми е най-близо и за профилактични става.....като си ходя в Бургас там си знам специалистите и си ходя при тях...ама тука в СФ  Rolling Eyes
Та да видим този утре какво ще каже....номера е само да не ми дойде до утре че да не може да ме прегледа..... Unsure
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #21 -: Юни 17, 2008, 09:21:09 »

Това само за гинеколог ли е или по принцип? Защото с едно направление за УНГ си ходех по няколко пъти на месец на прегледи с ниската такса, докато не изтече месеца.
По принцип за всички лекари важи. Последно ходих да си взимам за кожен лекар направление и трябваше да мина през двама лекари, още първият ми го взе направлението и при втория си платиш изцяло, не по каса.
И те по принцип лекарите си ги взимат за тях направленията след като ги посетиш.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #22 -: Юни 17, 2008, 09:23:09 »

Еми тя моето го взе, но ми каза - Така и така, и без това важи един месец, така, че идвай спокойно да те следя.
А за гинеколог никога не съм си взимала направление, честно казано.
Активен

jessi
Newbie
*
Публикации: 309

« Отговор #23 -: Юни 17, 2008, 09:38:31 »

Биз, била си късметлийка. С това направление можеш да отидеш на преглед 1 месец след като си го взела, при един доктор, като след първия път имаш право и на контролен преглед, поет от същото направление. Не можеш да отидеш при друг лекар, щото лекарите си го прибират. Доколкото знам те с това се отчитат, че е имало преглед. А на месец имаш право на 1 направление от личен лекар, дори когато става въпрос за различни специалисти. Е, ако е много спешен случая (дано на никой да не му се налага) силно се надявам да не откажат!!!  Smile
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #24 -: Юни 17, 2008, 09:42:05 »

Дам, явно лекарката е била готина. И при положение, че бях в една от най-изветните частни болници в града, явно определено си е било късмет.
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: