star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star Продупчване на уши
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Продупчване на уши  (Прочетена 48514 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« -: Април 29, 2008, 23:38:33 »

Значи ние в нашето семейство сме малко нестандартни- и аз, и сестра ми, и майка ми сме БЕЗ дупки на ушите. А като цяло това е рядкост и хората си дупчат децата още от бебета. Аз се радвам, че не са го направили като съм била малка и сега имам право на избор. И вече почти 100% съм решила, че ИСКАМ да ги продупча, защото много обичам обеци,а тези с клипсовете са голяма мъка...Та, въпросът ми е, дали някой от вас се е дупчил на стари години като мен  Lol

Знаете ли културно място в София, където да го правят качествено, с гаранции, дори да е по-скъпо- да съм сигурна, че ще ползват нови игли, че ще са компетентни и т.н. В медицински център ли, и кои? Много съм наплашена от разни възпаления и т.н. Тъй че другият ми въпрос е кое е най-лошото, което мога да очаквам, като си загубя девствеността на ушите  Cheesygrin Че не боли много и тн ми е ясно, въпросът е след това както става и след години примерно какви проблеми мога да имам. Абе да знам всичко по въпроса, щото не знам да го правя ли, или не. Майка ми е стигнала 50 години без да ги дупчи, та не е наложително, но ми е мерак. Само че не искам после да съжалявам.

Знам, че ще се смеете колко много го мисля, ама карай Smile Важното е да ми дадете съвети къде и какво да очаквам, ама в най-най-най лошия случай,  че ако не е толкова лошо, да се прежаля  Razz
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #1 -: Април 30, 2008, 01:30:49 »

Аз се дупчих сравнително късно,мисля,че бях в осми клас.А след това тръгна,при всяка депресия по една дупка.На мен лично болката от пробиванията ми е приятна,ако имам възможност сега бих се дупнала пак.

Може мастна тъкан малко да ти се посъбере,но не мисля,че е фатално,при едно добро почистване.И внимавай с обиците,които ще слагаш после.Аз поне като съм имала топчета и дупката самата си прави нещо като улей.

Аз имам една приятелка без дупки,все и се подигравам на фона на моите всички и на нейните клипсове.

Това е пробиване на уши,не е на качулката на клитора.Спокойно,нищо страшно и фатално няма.

И да,смеем ти се . Lol Lol Lol Cheesygrin
Активен
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1872

« Отговор #2 -: Април 30, 2008, 08:48:38 »

Студио Мания - бул.Витоша 45Б, точно до пицария Уго
Студио Трип Хаус - ул.цар Асен 52-първата успоредна на Витошка като тръгне човек от аптека към 5те кьошета, 1та в дясно от левия тротоар.

Това са най-добрите студия за пиърсинг в София.Ушите се промиват с розова вода,физиологичен разтвор или кислородна вода.По принцип дупките на мекото на ухото не правят проблеми и бързо зарастват.Ако нещо се възпали или гнояса трябва да се маже с гентамицин,но се съмнявам да се стига дотам.След години няма да имаш проблеми. Това е общо взето. Smile
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #3 -: Април 30, 2008, 10:02:55 »

Аз да питам защо точно се радваш, че не са ти продупчили ушите, като сега ще си ги дупчиш, и къде е избора?
 Big grin
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15133

« Отговор #4 -: Април 30, 2008, 10:24:40 »

И аз мислех това да я питам. Всъщност не е кой знае какво, но според мен на малко дете е по-добре да му се пробият ушите, защото като е малко много по-бързо зарастват дупките, много по-малък шанс от разни усложнения има. Освен това на децата им слагат само хубави златни/сребърни обеци и откарват така до пубертета, когато са им зарастанли дупките и могат да си пъхат почти всякакви боклуци.
Мисълта ми е, че шансът да си момиче с непробити уши и да станеш голяма и да нямаш желание да си пробиеш ушите като порастнеш е малък. А и след като така или иначе носиш обеци за какъв избор говорим, дупките са за да ти е по-лесно и удобно, а не, за да си белязана.
Активен

belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #5 -: Април 30, 2008, 15:56:58 »

Абе хубаво било да ти продупчат ушите от малък друг път  Blink На 5 годинки от такива златни обички успях да си разкъсам ухото от клона на едно дърво. Имам страх от обеци. Имате ли представа колко кръв има в ушите? Колко боли? И колко е буйно едно дете и какви лудории прави и колко се катери по дървета? Според мен по-добре късно. Току виж някой ден съм се навила, въпреки белега.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #6 -: Април 30, 2008, 16:06:37 »

Ти малко като Рейчъл дето една люлка и защипала кичур коса като малка и затова не пуска дъщеря си на люлките. Аз пък за първи път чувам дете да си направи такова нещо от обица. Мисълта ми е...това, че на теб ти се е случило защо пък да е правило, че обиците са опасни. Не, че нещо, ама самия факт, че си била на клон на дърво е маалко по-важен от това, че си имала обеци. Всъщност според мен почти няма значение кога ще е, след като момичетата така или иначе си ги пробиват след време. Просто ми е странно защо има толкова много против ранното пробиване.
Активен

belladonna™
Newbie
*

« Отговор #7 -: Април 30, 2008, 16:21:31 »

Леле на тая серия колко съм се хилила  Lol
Не, че нещо, ама самия факт, че си била на клон на дърво е маалко по-важен от това, че си имала обеци.
Нали поради самите кръгли златни обички, клонът се закачи и обицата иси остана на него   Rolling Eyes Ако не бяха обичките, ухото ми нямаше да има белези сега.
Ами, на мен ми се случи, за това не искам да го правя на децата си, примерно, защото знам колко болеше и колко кръв изтече, а и до сега имам белег. Бях лудо дете, примерно подпалвах боя само за да видя как точно гори, катерех всичко, дървета, покриви и т.н. Едно дете обича да експериментира, това включва да си дърпа обеците, да си пипа възпаленото и какво ли още не. Според мен не е много редно да му дупчиш ушите.
« Последна редакция: Април 30, 2008, 16:25:10 от belladonna™ » Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #8 -: Април 30, 2008, 16:25:01 »

То за Рейчъл беше голяма драма, когато сестра й продупчи ушите на Ема Smile
Моите са дупкани още като бебе. Носех години наред едни златни обечки, малки халки. Никога не съм имала проблем. Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #9 -: Април 30, 2008, 16:25:09 »

Ами това за възпаляването ..не знам, не мога да кажа, има логика, но от мой опит и на който и да е около мен мога да кажа, че никога не е имал проблем. А да си била палаво дете и да си правила какви ли не щуротии и да се опитваш да предпазиш детето си от същите неща, които ти си правила, ми се струва нереално.
Активен

belladonna™
Newbie
*

« Отговор #10 -: Април 30, 2008, 16:31:06 »

Не бих го спирала да се катери по дърветата, просто не бих му дупчила ушите. Може да е крайно, но мен да му дупчиш ушите и да го татуираш, все едно, все са игли. Предпочитам когато стане на 16-18 само да си реши иска ли, или не. А и, лично мнение, много ми е смешно да гледам 6 годишни с дамски аксесоари  Lol Детето си е дете, не ми върви да го дупча и да го гримирам, както правят някои.
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #11 -: Април 30, 2008, 16:31:39 »

То проблем идва и от това, че са халки. На мен първите ми обици бяха едни златни с рубинчета от типа, които се мушват, а не са като халки, точно поради тази причина да не си ги дръпна някъде.
Активен
aleto
Newbie
*

« Отговор #12 -: Април 30, 2008, 16:32:46 »

Аз ли не схванах или някой каза,че тече много кръв от ушите?
Активен
belladonna™
Newbie
*

« Отговор #13 -: Април 30, 2008, 16:34:51 »

Аз. Не когато ти ги дупчат с пистолетче, а когато цялата възглавничка се разкъса.
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #14 -: Април 30, 2008, 16:38:53 »

аз имах златни топчета като малка, проблеми не съм имала ... сигурно съм била на 4-5 години като са ми пробивали ушите, не помня .... майка каза, че тогава не е имало пистолети и с някаква игла са го правели, сигурно е боляло повече  Rolling Eyes И аз не харесвам гримирани и наконтени деца, но пък има аксесоари, които не са кичозни и са типично детски, не го смятам за нередно.
На 15 си пробих още 3 дупки на едното ухо, по собствено желание - с пистолет. Нито ме е боляло, нито са ми създавали проблеми. Исках и на носа, но така и не ми достигна смелост, а и често съм хремава и ще ми пречи обецата там Rolling Eyes

Корнелия, не се сещам и за една причина, поради която може да съжаляваш някога. Обеците за мен са като пръстена, гривните - аксесоар, който често допълва визията. Не мога да си представя да нямам дупки на ушите ....  Blink Възпаления и подобни проблеми ми се струват направо невероятни ... зависи изцяло от теб. Още като ти пробият ушите ще ти кажат какво да направиш, важни са първите дни, може би месец (преди се носеха медицински обеци, сега не знам как е)
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #15 -: Април 30, 2008, 16:39:33 »

Малко ти е крайно мнението. Да кажеш, че обиците са дамски аксесоари е все едно да кажеш, че и фибичките и диадемките и всички други малки неща, с които иначе се кичат децата са такива.
Единствено съм съгласна с това, че все пак си е дупка, направена не по негов избор. И това би му навредило само, ако дори като порасне откаже да носи всякакви такива аксесоари по себе си. Но да третираш момиченце като малка дама и да и купуваш детски лак и да и слагаш обеци с клипсове, след като тя сама си го иска, какъв е смисъла да отлагаш момента?
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #16 -: Април 30, 2008, 16:45:57 »

Е... като откаже да носи обици някой ден, просто няма да си слага. Дупките не са огромни, че да се виждат толкова или да му пречат по някакъв начин. А и след година неносене на обици вече започват да си се запушват. Вече тази година може да е по-малко или повече зависи от всеки човек. Но не мисля, че е някакъв проблем една малка дупчица на ухото.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #17 -: Април 30, 2008, 16:46:53 »

Аз си ги пробих някъде 7-8 клас и си закачах разни черепи и вериги по ушите  Lol Ама това беше за 1-2 години и после спрях да нося каквито и да било обеци. Неприятно ми е да усещам нещо там, особено пък тия висящите дето тежат. Това, което ме изумява, е че от 10 години не съм носила обеци и сега от раз мога да си сложа без проблем - дупките ми си стоят, а съм чувала, че на много хора им се запушват като не ги ползват известно време.

Иначе ми се вижда абсолютно безсмислено да пробивам ушите на детето си докато е малко. Така, както на 16 ще реши, че иска да  се гримира примерно, така може и да реши да си пробива ушите. Това е толкова незначителна процедура, че изобщо не виждам защо спорите.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #18 -: Април 30, 2008, 16:47:49 »

,та логично е,това е раничка.Аз разбрах,че при пробиването тече много кръв и бях захапала вече клавиатурата.

Не е задължително детето ти да е с дамски обици/обеци,има съвсем малки,сладки,закачливи аксесоари.Добре обеците/обиците са нещо фрапиращо,а оглеждате ли се как обличат малките деца сега-токченца,коланчета,бюстиета,чак и прашки.

Според мен е по-добре малка,отколкото голяма,защото ей така сега ще пускаш теми из форумите да се чудиш дали да се пробиеш или като моята приятелка ще си купиш картон с клипсове да си модифицираш обеци/обици.Нито ще зъзне от страх,нито няма да се филмира,нито ще писка за "ужасите",които могат да последват.
Активен
belladonna™
Newbie
*

« Отговор #19 -: Април 30, 2008, 16:56:32 »

Не е задължително детето ти да е с дамски обици/обеци,има съвсем малки,сладки,закачливи аксесоари.Добре обеците/обиците са нещо фрапиращо,а оглеждате ли се как обличат малките деца сега-токченца,коланчета,бюстиета,чак и прашки.

Ами именно де. От съвсем малки ги гримират, дават им да носят прашки и бюстиета, полички, под които се виждат тия "секси гащи", токчета. И кво, като стане на 13 и хормоните започнат да бушуват, как ще му обясниш, че не е редно да се прави на жена и че някой 25 годишен батко ще се възползва от него? Ами то ще ти каже "Мамо, до сега си пазя онези сандалки с токчета, и прашките от 6-годишната си възраст". Не знам за вас, но на мен ми е адски авсурдно. Едно е да му къдриш косата с маша и да му слагаш диадеми, ама друго си е да го дупчиш и да го обличаш в направо курвенски дрехи- щото и такива деца има в квартала ми.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #20 -: Април 30, 2008, 16:58:04 »

Абе глупости - страх... Досега не съм чувала някой да го е страх да си пробие ушите. Това е най-баналната и обичайна манипулация, боли 100 пъти по-малко от една кола маска например и всеки нормален човек го знае. Да си пробиваш зърното, разбирам да се психираш, ама за едно ухо....две тоест.... Няма никакво значение според мен кога ще се случи.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #21 -: Април 30, 2008, 16:59:25 »

Ами наистина е незначителна. Може би, защото аз винаги съм приемала обичките като нещо нормално за момиченце, затова не ми се струва странно за малко дете да носи. Но пък и не мисля, че са нещо, което трябва да се приема като гримиране чак, за да се изчаква пубертета. Според мен на едно малко дете винаги му личи дали ще му ходят такива неща или не. Ако през ден те пита защо другите момиченца са с обички, а то не и иска, какъв е смисълът?
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #22 -: Април 30, 2008, 17:01:15 »

Едно е да му къдриш косата с маша

На мен пък това ми е курвенско, с извинение.
Активен

belladonna™
Newbie
*

« Отговор #23 -: Април 30, 2008, 17:07:05 »

Говорех за ония модерните, дето начупват косите и всяко второ момиче е така. Не ми е курвенско. Курвенско ми е да му боядисаш косата, а и такива съм виждала. Ако лапето наистина настоява да си ги продупчи, ок, ще обясня че според мен трябва да порастне малко, ако държи, сигурно ще го направя. Но няма да слагам халки. И не бих го обличала в дрехи, които самата мен засрамват и не бих облякла. Бюстие и прашки на 6 годишно? Що за абсурд? Прашките са неудобни, а бюстието трябва да придържа бюст.
Фани, моите бяха продупчени с пистолет и то е било някъде 85та  Rolling Eyes
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #24 -: Април 30, 2008, 17:08:54 »

Ти пък къде отиде ..прашки бюстиета...на никой тук даже не му е хрумвало това, за какво ги използваш за сравнение изобщо.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #25 -: Април 30, 2008, 17:10:10 »

Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #26 -: Април 30, 2008, 17:12:18 »

Ми именно, това са кичозните, грозните неща, а не, че си сложил детски обички на момиченцето си. И ако искаш да му сложиш обички, не означава, че би го направил гротескна кукла.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #27 -: Април 30, 2008, 17:23:17 »

Офффффф.

Децата с горнище на бански щъкат по плажовете,вие оцирикахте за едни обици/обеци.

И как ще е незначително страха от пробиване,след като цяла тема има пусната за това,че дърто магаре на 20 и косур се чуди дали няма да му падне ухото,като се пробие.
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #28 -: Април 30, 2008, 18:05:30 »

Боже какви сравнения Blink Как от едни дупки  на ушите стигнахте до контене и токчета за малки момиченца Blink

Аз определено бих пробила ушите на дъщеря си още като малка, ако дай боже имам такава. Първо защото тя няма да помни изобщо какво е изпитала. Второ защото така ще може да носи 2-3 години някои мънички златни обички, които ще гарантират, че няма да направи алергия и възпаления, каквито може да и донесат обеците, с които се кичат тийнейджърите и когато стане тийнейджър има претенции какво да носи на ушите си, ще носи това, което и харесва. И трето, но не по важност, защото ще свикне с тях и няма да я дразни присъствието им, или както Лора спомена да й е неприятно да ги усеща на себе си.

Моите уши са пробити още като съм била съвсем мъничка, може би на година или две. Носила съм златни обички, топченца с винтче, а като по-голяма едни други треперушки пак златни. В съзнателния си живот от една известна възраст насам само си избирам с какво да се кича - дали ще е злато, сребро, стомана, хапки, висулки, винтчета и т.н. Никога не съм имала проблеми. Обици нося постоянно, свалям ги само когато се къпя. Не ги усещам когато на мен, дори и когато спя, като част от ухото ми са. Преди 3-4 години умувах дали да не си пробия едното ухо на още едно място за да нося втора обица. И не го направих само защото задължително щях да нося златна обица на новата дупка, а това значеше да си сваля среброто от пръстите (нали злато и сребро не се носят заедно).

А по повод сравнението - първият си сребърен пръстен (който си беше много стилно и нежно бижу със сапфирче, оформено като цветенце) и първата си сребърна гривна (гривната и в момента е на ръката ми, а пръстена загубих в 11-ти клас) баща ми е донесал от Англия когато съм била на 4 годинки. Заедно  с една кутия с невероятни мъниста да си нижа гривнички и герданчета, и една руса кукла Барби, чиито обувки имаха токчета, каквито и моите днес нямат... И въпреки това никога не са ме киприли с гримове, бюстиета, прашки и третиране на косата, различно от роклите с цветенца от баба и това да ми сложат шарени панделки или детски фибички. Напротив почнах да ползвам грим към 20-21 годишна, и косата си боядисах за първи път някъде там. Това дали ще пробиеш ушите на момиченцето си, няма нищо общо с това дали ще я научиш да се облича като курва. Същото важи и са пръстените, гривните и герданчетата.

И за питанката на Корни - не се чуди толкова. Само не си слагай обици, в коята сплав има никел, защото той обикновено създава раздразнения.
Активен

Cookies
Newbie
*
Публикации: 2675

Просто бисквитка...

« Отговор #29 -: Април 30, 2008, 18:16:43 »

Абе глупости - страх... Досега не съм чувала някой да го е страх да си пробие ушите. Това е най-баналната и обичайна манипулация, боли 100 пъти по-малко от една кола маска например и всеки нормален човек го знае. Да си пробиваш зърното, разбирам да се психираш, ама за едно ухо....две тоест.... Няма никакво значение според мен кога ще се случи.

Най-добрата ми приятелка така се беше филмирала преди 4 години, когато искаше да си пробива ушите Lol Lol Lol. Не беше спала предната нощ, преди да й ги пробият. Въобще беше в някаква невероятна паника и страх. Ходих с нея да й държа ръката. Беше толкова наплашена, че щяло да боли. Rolling Eyes

Така че аз съм затова да се пробият ушите, още доката е малко детето. Спестяваш му малко тревоги, а дупките са съвсем мънички, та като порасне да си реши сама дали да носи обици или не Wink
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #30 -: Май 01, 2008, 00:39:58 »

На мен ми пробиха ушите в трети клас. Мисля, че това беше най-доброто време. Не бях невръстно дете, което да направи поразия и същевременно не достатъчно голяма, че да имам проблеми с обеците, които да нося. Беше голямо вълнение, носих медицински обеци известно време, после беше голямо събитие купуването на първите сребърни обеци - малки халкички. Ех, какви времена бяха.  Cheesygrin Като цяло, Корни, не му мисли Smile На мен обеците са ми любимия аксесоар - без пръстени, гривни и гердани мога, но без обеци - не.  Razz Пък и такива красоти се предлагат по магазините, как да устоиш.  Rolling Eyes Успех!  Kiss
Активен

euphoria
Newbie
*
Публикации: 3682

« Отговор #31 -: Май 01, 2008, 01:22:42 »

Ти малко като Рейчъл дето една люлка и защипала кичур коса като малка и затова не пуска дъщеря си на люлките. Аз пък за първи път чувам дете да си направи такова нещо от обица. Мисълта ми е...това, че на теб ти се е случило защо пък да е правило, че обиците са опасни. Не, че нещо, ама самия факт, че си била на клон на дърво е маалко по-важен от това, че си имала обеци. Всъщност според мен почти няма значение кога ще е, след като момичетата така или иначе си ги пробиват след време. Просто ми е странно защо има толкова много против ранното пробиване.
as a matter of fact,i had a traumatic swing incident when i was little.   Lol
Активен

when it comes, it comes unannounced and it feels like a matador is taunting me with his reddest red cloth
Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #32 -: Май 01, 2008, 18:57:21 »

И аз съм за ранното пробиване на ушички. Най-вече поради причините, които посочи Хрис Smile
Активен
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #33 -: Май 02, 2008, 17:21:04 »

Моите ги пробихме,като бях на 6,на Благовец  Cheesygrin
беше с пистолет и помня,че хич не боля.От време на време някои обеци ми правят проблем-които са по-дебели,или са направени от някъв боклук.Със сребро и злато нямам проблем.

и аз съм за ранното пробиване,не мога да си представя дъщеря ми,ако имам,да не носи обеци,така че за кво да го отлагам,да се страхува,да се лигави и прочее докато се накани.Не вярвам тва някак сериозно да и застраши здравето,така че кво толкова.Колкото до обличането и окурвяването на децата-смятам,че доста се задълба,без да има кой знае ква връзка с темата,но все пак смятам,че начина на обличане зависи доста от примера в средата.Ако майка ми се обличаше като курвентия,сигурно и аз щях да го правя.
Активен
Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #34 -: Май 02, 2008, 17:57:27 »

Моите са ги пробили, когато съм била много малка (демек не помня кога). Но в по-съзнателна въздраст - 8-9год. реших да си сваля постоянните обечки и да пробвам новите на сестра ми. Свалих едната, но уви - не успях да си сложа новата, защото нещо твърдо беше препречило входа на дупчицата. Та ходих в някакво студио ( студио в зората на демокрацията  Cheesygrin ), да ми сложат отново постоянната обеца. Та женицата в студиото дали от разбиране, дали от опит или от не знам си какво така ми поставяше обицата, че доста ме боля. Когато се прибрах вкъщи установих, че тя просто ми е продупчила нова дупка с обeцата, а старата си стои празна  Shocked
« Последна редакция: Май 02, 2008, 18:02:01 от Ния » Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #35 -: Май 03, 2008, 12:38:41 »

леле, каква дискусия е станала. А аз бях забравила, че съм пуснала темата  Lol Не ме разбрахте, не ме е страх от самото пробиване, то си е за 5 секунди. Това, което ме притеснява най-много, е...уф няма да ме разберете...то си звучи смешно, ама..как да кажа..необратимостта на процеса. В смисъл дупката е един или друг вид несъвършенство и ако се пробия, а не ми хареса да нося обеци, ще й се дразня. Знам, че ще скочите, защото всички имате дупки и не се смятате за 'несъвършени' и съм наясно,че звучи тъпо. Ама някак си не мога да го обясня с други думи.

Сега пък приятелят ми като му казах какво правя във форума писна "нее, никакво пробиване, така си по-хубава". НЕ че ме е виждал с обеци висящи, ама карай  Lol Късметът ми е винаги да попадам на консервативни мъже, за които съм най-хубава така и подскачат при предложенията ми за епилация на ново място или боядисванев на косата или продупчване и т.н. Така е по-лесно де  Cheesygrin Ама за ушите май ще настоявам...
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #36 -: Май 03, 2008, 12:41:59 »

ХАХА!

Ами ти и ципата трябваше да си запазиш,щото те разваля от съвършенството.

Ти пък ако си пробиеш ушите,много ще забележи.

Бившия не ми даваше лицето да си пробивам само,ама кой ли го пита.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #37 -: Май 03, 2008, 12:46:35 »

При положение, че си носиш обеци с клипсове и са ти неудобни, заради самите клипсове, значи дупките по-скоро ще те предразполагат да пробваш нови неща, с които да се харесаш, отколкото обратното. Пък като не те кефят - пак няма да се виждат от клипсовете Cheesygrin Cheesygrin

И не разбирам какво толкова му мислиш - или го искаш или не. Какви са тия разсъждения за необратимост и неестественост. Един живот имаш, ако толкова не смееш едно ухо да си продупчиш или косата си да боядисаш, пък ако ще и да е с риска да не се харесаш ..не знам..
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #38 -: Май 03, 2008, 16:45:53 »

Ох, необратимо било Lol
Активен
euphoria
Newbie
*

« Отговор #39 -: Май 03, 2008, 17:23:36 »

Lol Lol Lol Lol
Активен

when it comes, it comes unannounced and it feels like a matador is taunting me with his reddest red cloth
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #40 -: Май 03, 2008, 18:41:28 »

Оф,Корни,от всяка тъпотия си в състояние да спретнеш няква много сложна житейска ситуация.
Активен
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #41 -: Май 03, 2008, 20:02:27 »

Корни, струва си да опиташ напълно.  Wink Дупката е нещо, което зараства за определен, кратък период от време. Аз ако една седмица не слагам обеци, после едвам успявам да ги мушна. Ако наистина те дразнят и не ти харесват, спираш да слагаш обеци и дупките зарастват. Така че нищо не губиш, можеш само да спечелиш от това, че ще имаш избор от много хубави украшение за ушичките си.  Wink
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #42 -: Май 03, 2008, 21:01:17 »

Е нека да не я залъгваме така - аз казах, че от 10 години не съм носила обеци и сега без проблем мога да си сложа. А и преди също не съм носила редовно. Познавам и други хора, на които не са им зарастнали дупките. Но пък грам не ми правят впечатление, че си стоят там, въпреки че не нося обеци.
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #43 -: Май 09, 2008, 11:21:39 »

Оф,Корни,от всяка тъпотия си в състояние да спретнеш няква много сложна житейска ситуация.
Оф, много точно казано

Blink
Активен
ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #44 -: Май 13, 2008, 23:03:46 »

Аз моите уши ги пробих на дърти години 16 или 17 годишна. С пистолет и не ме боля. Друг е проблема, че съм малко алергична и разни ментета не мога и да си помисля да нося. Преди 4 години след доста алкохол решихме с една дружка да ми направи още една дупка на ухото и за по бързо с губерката. Пак не ме боля. То ще да е било от упойката която изпих преди това  Lol На Калина пробих ушите преди пет дни. Проплака за момент, защото се стресна от шума на пистолета. Сега е с едни мини сладки обеци. Big grin
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1872

« Отговор #45 -: Май 13, 2008, 23:20:47 »

На Калина пробих ушите преди пет дни. Проплака за момент, защото се стресна от шума на пистолета. Сега е с едни мини сладки обеци. Big grin

Честито!Представям си я след 14-15години ако следва вкуса на мама да е с обица на веждата,лабрет,нострил,по 10lobe на ухо и няма да продължавам  Cheesygrin Nice!  Wub
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

aleto
Newbie
*

« Отговор #46 -: Май 14, 2008, 12:51:19 »

Красота направо...
Активен
Garfield
Newbie
*
Публикации: 3318

Keep on rollin' baby

« Отговор #47 -: Юни 03, 2008, 14:12:01 »

Последния път като се дупчих, ползвах обица полята с водка за дезинфекция и приятел с по-якички ръце, да не се разшавам нещо ..  Confused
Активен

Колкото и сладко да мъркам в момента, никога не забравяй, че си оставам Лъв...
The-NecromanceR
Newbie
*
Публикации: 72

« Отговор #48 -: Юни 04, 2008, 03:06:31 »

Момичета... защо се впрягате толкова много за тези уши?? На времето .. така де преди 3 години бях с 32 дупки по ушите.. сега съм само с 4 (2 на хрущяла и 2 на месото) Никога не е имало проблем. Кръв?? Хм.. ако потече малко изобщо - 1,2 капки - толкова. Ако е с пистолет осещането е като на стиснато, за абокат е маалко по-друго чуството, но като цяло се осеща все едно е стиснато със щипка за пране. На хрущяла също не боли. Вече ако става въпрос за пиърсинг, които са безброй много видове, когато се пробива с дебел абокат болката е малко по-силна, също и кръвта е повече, но надали такова ще си слагате. Може би за мен най-голяма болка беше когато си пробих (а сега забих..) пред мидата, пред канала едно мъничко такова мекичко израстъче.. пфф не помня как се казваше.. но да там според мен най-много боли. Smile Но като ви гледам най-много се интересувате от месото - не боли изобщо! Smile
Активен

Music For Speeding
Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #49 -: Юни 04, 2008, 11:46:50 »

Усещам, другарю, усещам. Аз снощи нарочно го написах с "о".  Lol
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #50 -: Юни 04, 2008, 11:55:03 »

Ех, тия магистри.....какво сме без техните напътствия.... Razz Big grin
Активен

The-NecromanceR
Newbie
*

« Отговор #51 -: Юни 04, 2008, 16:44:32 »

офф 1-во че беше в 3 часа 2-ро, че пиша на ТЪП лаптоп.. Тоя Shift все го забравям.. Осещането е много по-яко :Р Не бе сериозно, знам как да пиша, но на моменти, се "ебавам" с думите, но.. в 3 часа.. Smile Я правописни грешки, я пропуснати Shift-ове.. Smile Извинявам се за правописната грешка (нека така го счетем..)
Активен

Music For Speeding
Салсеро
Newbie
*

« Отговор #52 -: Юни 04, 2008, 18:30:16 »

Много ми харесват клавиатурите тип лаптоп, но много хора са ми казвали, че са неудобни. Smile
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
euphoria
Newbie
*

« Отговор #53 -: Юни 04, 2008, 18:34:31 »

Ми неудобни са, ама са тихи. Аз искам епъл-ска клавиатура Smile
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #54 -: Юни 04, 2008, 18:46:33 »

На нея какво й е специалното?

А за тихото съм абсолютно съгласен. Вече бях споменавал, че брат ми го чувам от другата стая като пише и мога да разпознавам като натиска спейс или ентер. Smile
Активен

euphoria
Newbie
*

« Отговор #55 -: Юни 04, 2008, 20:53:32 »

Кефи просто Smile
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #56 -: Юни 04, 2008, 21:25:17 »

Ох, Еуфо, тази епълска клавиатура ми докарва многократен оргазъм всеки път като я докосна, не пропускам като вляза в магазин за техника да се отдам на безкрайни удоволствия с нея в ъгъла.. Много е яка ама засега ще си карам с амортизирания ми лаптоп, чиято клавиатура под моите нежни пръстчета от безшумна стана по-шумна и от проста клавиатура в интернет-зала.... Unsure Аз искам от този МакБуук, който се пъха в пощенски плик... Cry
Активен

C’est tout!
euphoria
Newbie
*

« Отговор #57 -: Юни 04, 2008, 21:28:59 »

Загорял народа  Lol перверзница, не те е срам на малтретираш така бедната клавиатура.  Surprised Sad
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #58 -: Юни 04, 2008, 21:29:06 »

Въпрос на навик са лаптопските, но наистина са тихи и леки. Единствения им недостатък е, че са им нагъчкани клавишите и докато свикнеш кое къде са намира, иначе са супер.
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #59 -: Юни 04, 2008, 21:33:31 »

Загорял народа  Lol перверзница, не те е срам на малтретираш така бедната клавиатура.  Surprised Sad
Въпрос на гледна точка, според мен и на нея и става готино като я натискат.. издава едни такива меки звуци...
А и аз не прекалявам Tamer  Wink
Активен

C’est tout!
JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #60 -: Юни 05, 2008, 00:42:11 »

Въпрос на навик са лаптопските, но наистина са тихи и леки. Единствения им недостатък е, че са им нагъчкани клавишите и докато свикнеш кое къде са намира, иначе са супер.
офффф....аз вече толкова години съм си свикнала с лаптоп.....щото тука в София съм само с лаптоп....а домашния ми комп си е в Бургас......
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #61 -: Юни 05, 2008, 01:34:27 »

Старите белите ябълкови клавиатури като че ли повече ми харесват. Уникално удобни са, стига само да свикнеш с няколкото разместени бутона.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #62 -: Юни 05, 2008, 06:25:47 »

Аз пък на лаптоп трудно си координирам движенията, имам чувството, че съм с лапи.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
The-NecromanceR
Newbie
*

« Отговор #63 -: Юни 06, 2008, 02:04:00 »

Проблема ми е, че този лаптоп е малък, а мойте пръсти .. Smile не много малки. Проблема е, че е 15 инчов и с малка клавиатура, на майка ми е 19 инчов и при него никакви проблеми нямам, стандартна клавиатура. Инъче съм фен на този тип клавиатури - малък ход на копчета и ниско разположение. У дома съм с 1 такава - много удобна - но уви не мога да се сетя каква беше.. като се прибера в Горна, ще я погледна и ще я покажа тук. Ако все още говорим за клавиатури де.. Smile Хе хе хе хе
Активен

Music For Speeding
Ния
Newbie
*

« Отговор #64 -: Юни 06, 2008, 15:15:54 »

Продупчих си две нови дупки на лявото ухо  Clap
Активен
mavina
Newbie
*
Публикации: 88

срамежливка

« Отговор #65 -: Юли 28, 2008, 12:06:03 »

Браво Ния ThumbupБоля ли те? Bravo-bravoЧестито!
Активен

mavina
Ния
Newbie
*

« Отговор #66 -: Юли 29, 2008, 21:48:02 »

Мавина, не бих казала, че боли. По-скоро очакването е кофти. А при мен, тъй като бяха 2 допълнителни дупки, си имаше едно препотяване... Аз реших супер спонтанно в трамвая, че ще си дупча ушите, а след като ми ги сложиха такъв адреналин ме заля, усмивката не слизаше от лицето ми. Това е определно най-хубавия подарък, който съм си правила за рожден ден  Big grin
Активен
monkiii
Newbie
*
Публикации: 1

« Отговор #67 -: Юни 07, 2010, 15:00:32 »

Значи аз да се представя съм Симона от Пловдив ... Знам че ще ви се стори странно , но съм на 11 и имам дупка ( на хрущяла ) в горната част на ухото ...  Cheesygrin Cheesygrin Cheesygrin Не е толкова страшно и болезнено .. Преди време по - голямата ми сестра си проби ухото там и на мен ми стана интересно майка ми каза , че като порасна и аз мога да си направя .. И тази година за 1 Юни си направих обица  там .. Беше ми забавно ..  Cheesygrin Cheesygrin Cheesygrin Всичко стана бързо и почти нищо не се усети беше като леко боцване ..  Lol Lol Lol Затова няма нищо страшно и аз съм доказателство ... Аз обикновенно съм голямо шубе , но това не беше никак страшно . Няма значение на колко си години това е само една дупка няма да ви разтрялват ...  Lol Lol Lol Беше ми приятно . Чаооо ! Kiss Kiss Kiss
Активен
Nefertiti
Newbie
*
Публикации: 23

Enjoying being a woman

« Отговор #68 -: Юни 25, 2010, 19:05:49 »

Абе това не е шега работа. Що се отнася колко ще те боли зависи от чувствителността на човек. Обикновенно боли по-малко токолкото очакваме. Обаче много трябва да внимаваш кой и с какво ти пробива ушите ососбенно твърдата част. Иглата или с каквото там ти правят пиърсинга трябва да е стерилна, и после е хубаво да почистваш мястото със сприт, а ако те боли много с риванол. Поне няколко дни след като ти го направят. Въздуха и въобще заобикалящата ни среда е мръсна и може да си докараш някоя неприятна инфикция.  Затова следете за хигиената и внимавайте някой грубиян да не ви цепне ушото  Smile
Активен

Carpe Diem
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #69 -: Юни 29, 2010, 22:16:10 »

Аз си открих магазин с много яки обеци с клипсове  и засега реших дилемата  Cheesygrin
Активен

bobi_atanasova
Newbie
*

« Отговор #70 -: Юли 11, 2010, 13:18:23 »

hora az imah po edna dupka na 2 y6i.re6ih da si napravq na ednoto uho o6te dve i nqma6e nik1kiv problem,no sled 5 dni vtorata dupkazapo4na da ima gnoi kakvoda pravq? molq za savet!!! Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused
Активен
Bambina
Newbie
*

« Отговор #71 -: Юли 11, 2010, 15:28:14 »

Не ти ли дадоха антибиотик, след като ти ги продупчиха ?  Един спрей се изписва почти винаги. Отиди на дерматолог или поне до личния си лекар.
Активен
Салсеро
Newbie
*

« Отговор #72 -: Юли 12, 2010, 06:58:18 »

hora az imah po edna dupka na 2 y6i.re6ih da si napravq na ednoto uho o6te dve i nqma6e nik1kiv problem,no sled 5 dni vtorata dupkazapo4na da ima gnoi kakvoda pravq? molq za savet!!!

Отрежи си ухото.
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #73 -: Юли 12, 2010, 14:34:34 »

Хаха
Активен
kriskaa
Newbie
*

« Отговор #74 -: Февруари 15, 2011, 21:36:19 »

Здравейте! Преди около месец и една седмица ми пробиха ушите. Медицинските обици ги оставих един месец. Всичко си правих както трябва - въртях ги поне един път на ден, почиствах ги с кислородна вода два ппъти на ден. Преди около седмица ги махнах и започнах да си слагам най-различни обици. Не бях сигурна дали са добре зарастнали и все още не знам, но всеки път като се прибера вкъщи си ги махам. Все още си почиствам дупките редовно, но всеки път като си слагам обиците не влизат лесно, само на половина. Тогава натискам, влизат, но пък боли. Също така са се образували топчета точно при дупките отвътре и понякога ме събят. Дали да не си сложа отново медицинските и да не почакам още малко, за да зарастнат добре?
Моля, някой ако е имал същите проблеми, да ми каже какво да правя!  Cry
Активен
Bambina
Newbie
*

« Отговор #75 -: Февруари 16, 2011, 01:17:33 »

Най-вероятно проблемът е в това, че не слагаш подходящ благороден метал обеци... Обърни внимание на това.
Активен
aleto
Newbie
*

« Отговор #76 -: Февруари 16, 2011, 06:14:01 »

Май няма да можеш с медицинските,дупките бързо се стесняват,а нормалните са по-тънки. Иначе това за топчетата е нормално,трудно се избягва,аз имам около 10, 6 активни,някои вече изчезнали,трябва ти много промиване и си чисти обеците често,че се събират микроби и гнусотия много.
Активен
Bambina
Newbie
*

« Отговор #77 -: Февруари 16, 2011, 20:35:56 »

Абе малко по-трудно ще влязат, ама по-добре медицинските да сложи. (само на мен ли ми звучи странно?)
Аз примерно имам алергия, само някакви високи проби сребро и платина, бяло злато не ми правят проблеми. ВИП уши. Хаха. Много хора са така, в интерес на истината.
Активен
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: