star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star Продупчване на уши
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Продупчване на уши  (Прочетена 21516 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 6939

« -: Април 29, 2008, 23:38:33 »

Значи ние в нашето семейство сме малко нестандартни- и аз, и сестра ми, и майка ми сме БЕЗ дупки на ушите. А като цяло това е рядкост и хората си дупчат децата още от бебета. Аз се радвам, че не са го направили като съм била малка и сега имам право на избор. И вече почти 100% съм решила, че ИСКАМ да ги продупча, защото много обичам обеци,а тези с клипсовете са голяма мъка...Та, въпросът ми е, дали някой от вас се е дупчил на стари години като мен  Lol

Знаете ли културно място в София, където да го правят качествено, с гаранции, дори да е по-скъпо- да съм сигурна, че ще ползват нови игли, че ще са компетентни и т.н. В медицински център ли, и кои? Много съм наплашена от разни възпаления и т.н. Тъй че другият ми въпрос е кое е най-лошото, което мога да очаквам, като си загубя девствеността на ушите  Cheesygrin Че не боли много и тн ми е ясно, въпросът е след това както става и след години примерно какви проблеми мога да имам. Абе да знам всичко по въпроса, щото не знам да го правя ли, или не. Майка ми е стигнала 50 години без да ги дупчи, та не е наложително, но ми е мерак. Само че не искам после да съжалявам.

Знам, че ще се смеете колко много го мисля, ама карай Smile Важното е да ми дадете съвети къде и какво да очаквам, ама в най-най-най лошия случай,  че ако не е толкова лошо, да се прежаля  Razz
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7097

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #1 -: Април 30, 2008, 01:30:49 »

Аз се дупчих сравнително късно,мисля,че бях в осми клас.А след това тръгна,при всяка депресия по една дупка.На мен лично болката от пробиванията ми е приятна,ако имам възможност сега бих се дупнала пак.

Може мастна тъкан малко да ти се посъбере,но не мисля,че е фатално,при едно добро почистване.И внимавай с обиците,които ще слагаш после.Аз поне като съм имала топчета и дупката самата си прави нещо като улей.

Аз имам една приятелка без дупки,все и се подигравам на фона на моите всички и на нейните клипсове.

Това е пробиване на уши,не е на качулката на клитора.Спокойно,нищо страшно и фатално няма.

И да,смеем ти се . Lol Lol Lol Cheesygrin
Активен

peace&violence
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #2 -: Април 30, 2008, 08:48:38 »

Студио Мания - бул.Витоша 45Б, точно до пицария Уго
Студио Трип Хаус - ул.цар Асен 52-първата успоредна на Витошка като тръгне човек от аптека към 5те кьошета, 1та в дясно от левия тротоар.

Това са най-добрите студия за пиърсинг в София.Ушите се промиват с розова вода,физиологичен разтвор или кислородна вода.По принцип дупките на мекото на ухото не правят проблеми и бързо зарастват.Ако нещо се възпали или гнояса трябва да се маже с гентамицин,но се съмнявам да се стига дотам.След години няма да имаш проблеми. Това е общо взето. Smile
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #3 -: Април 30, 2008, 10:02:55 »

Аз да питам защо точно се радваш, че не са ти продупчили ушите, като сега ще си ги дупчиш, и къде е избора?
 Big grin
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 14834

bizzetka

« Отговор #4 -: Април 30, 2008, 10:24:40 »

И аз мислех това да я питам. Всъщност не е кой знае какво, но според мен на малко дете е по-добре да му се пробият ушите, защото като е малко много по-бързо зарастват дупките, много по-малък шанс от разни усложнения има. Освен това на децата им слагат само хубави златни/сребърни обеци и откарват така до пубертета, когато са им зарастанли дупките и могат да си пъхат почти всякакви боклуци.
Мисълта ми е, че шансът да си момиче с непробити уши и да станеш голяма и да нямаш желание да си пробиеш ушите като порастнеш е малък. А и след като така или иначе носиш обеци за какъв избор говорим, дупките са за да ти е по-лесно и удобно, а не, за да си белязана.
Активен

belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #5 -: Април 30, 2008, 15:56:58 »

Абе хубаво било да ти продупчат ушите от малък друг път  Blink На 5 годинки от такива златни обички успях да си разкъсам ухото от клона на едно дърво. Имам страх от обеци. Имате ли представа колко кръв има в ушите? Колко боли? И колко е буйно едно дете и какви лудории прави и колко се катери по дървета? Според мен по-добре късно. Току виж някой ден съм се навила, въпреки белега.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #6 -: Април 30, 2008, 16:06:37 »

Ти малко като Рейчъл дето една люлка и защипала кичур коса като малка и затова не пуска дъщеря си на люлките. Аз пък за първи път чувам дете да си направи такова нещо от обица. Мисълта ми е...това, че на теб ти се е случило защо пък да е правило, че обиците са опасни. Не, че нещо, ама самия факт, че си била на клон на дърво е маалко по-важен от това, че си имала обеци. Всъщност според мен почти няма значение кога ще е, след като момичетата така или иначе си ги пробиват след време. Просто ми е странно защо има толкова много против ранното пробиване.
Активен

belladonna™
Newbie
*

« Отговор #7 -: Април 30, 2008, 16:21:31 »

Леле на тая серия колко съм се хилила  Lol
Не, че нещо, ама самия факт, че си била на клон на дърво е маалко по-важен от това, че си имала обеци.
Нали поради самите кръгли златни обички, клонът се закачи и обицата иси остана на него   Rolling Eyes Ако не бяха обичките, ухото ми нямаше да има белези сега.
Ами, на мен ми се случи, за това не искам да го правя на децата си, примерно, защото знам колко болеше и колко кръв изтече, а и до сега имам белег. Бях лудо дете, примерно подпалвах боя само за да видя как точно гори, катерех всичко, дървета, покриви и т.н. Едно дете обича да експериментира, това включва да си дърпа обеците, да си пипа възпаленото и какво ли още не. Според мен не е много редно да му дупчиш ушите.
« Последна редакция: Април 30, 2008, 16:25:10 от belladonna™ » Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 4956

Усмивка

« Отговор #8 -: Април 30, 2008, 16:25:01 »

То за Рейчъл беше голяма драма, когато сестра й продупчи ушите на Ема Smile
Моите са дупкани още като бебе. Носех години наред едни златни обечки, малки халки. Никога не съм имала проблем. Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #9 -: Април 30, 2008, 16:25:09 »

Ами това за възпаляването ..не знам, не мога да кажа, има логика, но от мой опит и на който и да е около мен мога да кажа, че никога не е имал проблем. А да си била палаво дете и да си правила какви ли не щуротии и да се опитваш да предпазиш детето си от същите неща, които ти си правила, ми се струва нереално.
Активен

belladonna™
Newbie
*

« Отговор #10 -: Април 30, 2008, 16:31:06 »

Не бих го спирала да се катери по дърветата, просто не бих му дупчила ушите. Може да е крайно, но мен да му дупчиш ушите и да го татуираш, все едно, все са игли. Предпочитам когато стане на 16-18 само да си реши иска ли, или не. А и, лично мнение, много ми е смешно да гледам 6 годишни с дамски аксесоари  Lol Детето си е дете, не ми върви да го дупча и да го гримирам, както правят някои.
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #11 -: Април 30, 2008, 16:31:39 »

То проблем идва и от това, че са халки. На мен първите ми обици бяха едни златни с рубинчета от типа, които се мушват, а не са като халки, точно поради тази причина да не си ги дръпна някъде.
Активен
aleto
Newbie
*

« Отговор #12 -: Април 30, 2008, 16:32:46 »

Аз ли не схванах или някой каза,че тече много кръв от ушите?
Активен

belladonna™
Newbie
*

« Отговор #13 -: Април 30, 2008, 16:34:51 »

Аз. Не когато ти ги дупчат с пистолетче, а когато цялата възглавничка се разкъса.
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 6616

« Отговор #14 -: Април 30, 2008, 16:38:53 »

аз имах златни топчета като малка, проблеми не съм имала ... сигурно съм била на 4-5 години като са ми пробивали ушите, не помня .... майка каза, че тогава не е имало пистолети и с някаква игла са го правели, сигурно е боляло повече  Rolling Eyes И аз не харесвам гримирани и наконтени деца, но пък има аксесоари, които не са кичозни и са типично детски, не го смятам за нередно.
На 15 си пробих още 3 дупки на едното ухо, по собствено желание - с пистолет. Нито ме е боляло, нито са ми създавали проблеми. Исках и на носа, но така и не ми достигна смелост, а и често съм хремава и ще ми пречи обецата там Rolling Eyes

Корнелия, не се сещам и за една причина, поради която може да съжаляваш някога. Обеците за мен са като пръстена, гривните - аксесоар, който често допълва визията. Не мога да си представя да нямам дупки на ушите ....  Blink Възпаления и подобни проблеми ми се струват направо невероятни ... зависи изцяло от теб. Още като ти пробият ушите ще ти кажат какво да направиш, важни са първите дни, може би месец (преди се носеха медицински обеци, сега не знам как е)
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #15 -: Април 30, 2008, 16:39:33 »

Малко ти е крайно мнението. Да кажеш, че обиците са дамски аксесоари е все едно да кажеш, че и фибичките и диадемките и всички други малки неща, с които иначе се кичат децата са такива.
Единствено съм съгласна с това, че все пак си е дупка, направена не по негов избор. И това би му навредило само, ако дори като порасне откаже да носи всякакви такива аксесоари по себе си. Но да третираш момиченце като малка дама и да и купуваш детски лак и да и слагаш обеци с клипсове, след като тя сама си го иска, какъв е смисъла да отлагаш момента?
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 4956

Усмивка

« Отговор #16 -: Април 30, 2008, 16:45:57 »

Е... като откаже да носи обици някой ден, просто няма да си слага. Дупките не са огромни, че да се виждат толкова или да му пречат по някакъв начин. А и след година неносене на обици вече започват да си се запушват. Вече тази година може да е по-малко или повече зависи от всеки човек. Но не мисля, че е някакъв проблем една малка дупчица на ухото.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11262

« Отговор #17 -: Април 30, 2008, 16:46:53 »

Аз си ги пробих някъде 7-8 клас и си закачах разни черепи и вериги по ушите  Lol Ама това беше за 1-2 години и после спрях да нося каквито и да било обеци. Неприятно ми е да усещам нещо там, особено пък тия висящите дето тежат. Това, което ме изумява, е че от 10 години не съм носила обеци и сега от раз мога да си сложа без проблем - дупките ми си стоят, а съм чувала, че на много хора им се запушват като не ги ползват известно време.

Иначе ми се вижда абсолютно безсмислено да пробивам ушите на детето си докато е малко. Така, както на 16 ще реши, че иска да  се гримира примерно, така може и да реши да си пробива ушите. Това е толкова незначителна процедура, че изобщо не виждам защо спорите.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #18 -: Април 30, 2008, 16:47:49 »

,та логично е,това е раничка.Аз разбрах,че при пробиването тече много кръв и бях захапала вече клавиатурата.

Не е задължително детето ти да е с дамски обици/обеци,има съвсем малки,сладки,закачливи аксесоари.Добре обеците/обиците са нещо фрапиращо,а оглеждате ли се как обличат малките деца сега-токченца,коланчета,бюстиета,чак и прашки.

Според мен е по-добре малка,отколкото голяма,защото ей така сега ще пускаш теми из форумите да се чудиш дали да се пробиеш или като моята приятелка ще си купиш картон с клипсове да си модифицираш обеци/обици.Нито ще зъзне от страх,нито няма да се филмира,нито ще писка за "ужасите",които могат да последват.
Активен

belladonna™
Newbie
*

« Отговор #19 -: Април 30, 2008, 16:56:32 »

Не е задължително детето ти да е с дамски обици/обеци,има съвсем малки,сладки,закачливи аксесоари.Добре обеците/обиците са нещо фрапиращо,а оглеждате ли се как обличат малките деца сега-токченца,коланчета,бюстиета,чак и прашки.

Ами именно де. От съвсем малки ги гримират, дават им да носят прашки и бюстиета, полички, под които се виждат тия "секси гащи", токчета. И кво, като стане на 13 и хормоните започнат да бушуват, как ще му обясниш, че не е редно да се прави на жена и че някой 25 годишен батко ще се възползва от него? Ами то ще ти каже "Мамо, до сега си пазя онези сандалки с токчета, и прашките от 6-годишната си възраст". Не знам за вас, но на мен ми е адски авсурдно. Едно е да му къдриш косата с маша и да му слагаш диадеми, ама друго си е да го дупчиш и да го обличаш в направо курвенски дрехи- щото и такива деца има в квартала ми.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11262

« Отговор #20 -: Април 30, 2008, 16:58:04 »

Абе глупости - страх... Досега не съм чувала някой да го е страх да си пробие ушите. Това е най-баналната и обичайна манипулация, боли 100 пъти по-малко от една кола маска например и всеки нормален човек го знае. Да си пробиваш зърното, разбирам да се психираш, ама за едно ухо....две тоест.... Няма никакво значение според мен кога ще се случи.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #21 -: Април 30, 2008, 16:59:25 »

Ами наистина е незначителна. Може би, защото аз винаги съм приемала обичките като нещо нормално за момиченце, затова не ми се струва странно за малко дете да носи. Но пък и не мисля, че са нещо, което трябва да се приема като гримиране чак, за да се изчаква пубертета. Според мен на едно малко дете винаги му личи дали ще му ходят такива неща или не. Ако през ден те пита защо другите момиченца са с обички, а то не и иска, какъв е смисълът?
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #22 -: Април 30, 2008, 17:01:15 »

Едно е да му къдриш косата с маша

На мен пък това ми е курвенско, с извинение.
Активен

belladonna™
Newbie
*

« Отговор #23 -: Април 30, 2008, 17:07:05 »

Говорех за ония модерните, дето начупват косите и всяко второ момиче е така. Не ми е курвенско. Курвенско ми е да му боядисаш косата, а и такива съм виждала. Ако лапето наистина настоява да си ги продупчи, ок, ще обясня че според мен трябва да порастне малко, ако държи, сигурно ще го направя. Но няма да слагам халки. И не бих го обличала в дрехи, които самата мен засрамват и не бих облякла. Бюстие и прашки на 6 годишно? Що за абсурд? Прашките са неудобни, а бюстието трябва да придържа бюст.
Фани, моите бяха продупчени с пистолет и то е било някъде 85та  Rolling Eyes
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #24 -: Април 30, 2008, 17:08:54 »

Ти пък къде отиде ..прашки бюстиета...на никой тук даже не му е хрумвало това, за какво ги използваш за сравнение изобщо.
Активен

Страници: [1] 2 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: