star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Чистници :)
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Чистници :)  (Прочетена 176656 пъти)
TOI
Newbie
*
Публикации: 4152

« Отговор #75 -: Май 06, 2008, 14:52:17 »

Хах, Цецо когато си вземе чистачка сигурно ще е, когато аз пропуша Smile
Не ме провокирай, че някак започна да ме гложди вече отвътре да помисля по въпроса по-сериозно Cheesygrin

А дразни ли ти други органи?  Wink
Все си я представям като онези от латино сериалите... и с такова екипче... Rolling Eyes
Активен

las cuentas
Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #76 -: Юни 13, 2008, 23:31:40 »

Хайде и тук да питам Cheesygrin Онзи ден, изпуснах за малко от поглед диването Райън. Е, на него точно толкова му трябваше-бръкна в козметичната ми чантичка, заигра се с един лак и докато успея да стигна до него, го хвърли със все сила на пода и естествено го счупи Rolling Eyes Добре поне, че не е върху килима. Обаче сега на белият ми теракот имам едно грамадно петно в бледо-розов перлен цвят, яко блести като пекне слънце, добре, че през ден вали, та не си личи много Cheesygrin Както и да е. Чудя се с кво да го изчистя тва нещо Confused Пробвах с големи дози лакочистител, не помага никак. Страх ме е да го чегъртам, да не му стане нещо на пода Cry Давайте идеи.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13791

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #77 -: Юни 13, 2008, 23:40:30 »

Щях да ти предложа лакочистител  Rolling Eyes Поне на мен ми е вършил работа, а аз не веднъж съм я правила като малкия.  Unsure
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #78 -: Юни 13, 2008, 23:50:34 »

Ами някакъв по-силен разтворител? Кореселин?
Активен

Eli
Newbie
*

« Отговор #79 -: Юни 14, 2008, 10:03:52 »

За Кореселин не се бях сетила. Само не знам къде ще го открия това чудо Confused
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2732

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #80 -: Юни 14, 2008, 10:09:01 »

Домашни потреби и със сигурност някъде, където се продават бои. И аз за кореселин се сетих.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Eli
Newbie
*

« Отговор #81 -: Юни 14, 2008, 10:18:34 »

Убедихте ме, ще го пробвам и ще пиша за резултатите Big grin
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #82 -: Юни 14, 2008, 11:53:17 »

Веднъж успях да убедя баба да й лакирам ноктите в искрящо розово и тя после си ги изчисти с кореселин  Lol Lol Lol
Активен

C’est tout!
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13791

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #83 -: Юни 19, 2008, 15:09:45 »

Имам голям вонящ проблем. Носи се адска смрад от канала в кухнята. Взех си Mr.Musculo, ама чета разни указания на гърба, отровно дъра-бъра и ще чакам мъж ми да обезврежда  Cheesygrin Обаче това взе да става системно. Все се запушват каналите и все вонят. Как се оправяте. Особено в кухнята е много гадно. айде в банята миризмата се тушира от многото съпунчета и душ-гелчета.  Rolling Eyes  Мъж ми вика, че е от старата канализация ( блока е от 68г), ама вкъщи също е старичко и не помня така да е миришело  Blink
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6351

Усмивка

« Отговор #84 -: Юни 19, 2008, 15:12:24 »

Ами при нас по принцип се появява миризма в зависимост от вятъра Lol Наистина. Ако духа от определена посока и каналите винаги миришат.
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #85 -: Юни 19, 2008, 19:34:14 »

Имам голям вонящ проблем. Носи се адска смрад от канала в кухнята. Взех си Mr.Musculo, ама чета разни указания на гърба, отровно дъра-бъра и ще чакам мъж ми да обезврежда  Cheesygrin Обаче това взе да става системно. Все се запушват каналите и все вонят. Как се оправяте. Особено в кухнята е много гадно. айде в банята миризмата се тушира от многото съпунчета и душ-гелчета.  Rolling Eyes  Мъж ми вика, че е от старата канализация ( блока е от 68г), ама вкъщи също е старичко и не помня така да е миришело  Blink
Нашата кооперация, въпреки че беше нова, имаше стара канализация (на къщата преди това..) и понякога миришеше неприятно. Пробва ли да сипеш вода в канала? Това при нас винаги помага... Confused
Активен

C’est tout!
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #86 -: Юни 20, 2008, 15:26:31 »

Един от вариантите е в канала като махнеш решетката да слошиш гъбка от тея, с които миеш чинии примерно и като се къпете я махате. Това за банята.
За кухнята - има един препарат на Фрош, който е на вид като вода и е в общи линии универсален или за бани, фаянс и всякакви такива щуротии и мирише на оцет. От него си сипваш в канала и след малко пускаш водата. Това можеш да го прилагаш и за канала в банята и за канала в тоалетната чиния. А също препарата е уникален за миене на мивки в банята, кухнята, плочки пак там. Всичко става като ново Cheesygrin
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 12030

« Отговор #87 -: Юни 20, 2008, 15:58:57 »

В първия момент като прочетох поста на Мишел - да сложите вода, направо си казах "баси съвета"  Lol И в същия момент осъзнах, че нашият сифон е направен точно на този принцип - като тоалетните - има вода, която служи като преграда за миризмите. При нас както е дупката на сифона дълбочка такава, каналът се намира не на дъното, а малко по-високо. И има една пластмасова шапчица вътре в дупката - водата минава под нея и отива в канала, като част от нея остава на дъното и спира миризмите. И наистина като усетя да ми замирише (въпреки че е нова кооперацията), просто наливам вода, ако се е изпарила.
Е нема такова обяснение!  Lol Lol Lol
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #88 -: Юни 20, 2008, 16:16:45 »

Ясно е Cheesygrin
това с водата наистина помага дам, поне за момента де
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #89 -: Юни 20, 2008, 16:25:53 »

А там не би ли следвало постоянно да остава вода (по логиката на тоалетните чини)
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12030

« Отговор #90 -: Юни 20, 2008, 16:38:38 »

Да, но ако ние нямало известно време се изпарява - тя е към 100-200 мл.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #91 -: Юни 20, 2008, 16:42:36 »

А, така да ...ама при ежедневно ползване...

Алин, доволна си от този универсалния на Фрош, така ли? Защото аз взех другия без оцет и ми е по-скоро като веро. А този с оцет сигурно по-добре чисти в банята?
Активен

TOI
Newbie
*
Публикации: 4152

« Отговор #92 -: Юни 21, 2008, 01:42:19 »

Последните няколко мнения са много забавни Lol
Активен

las cuentas
molly
Newbie
*
Публикации: 903

« Отговор #93 -: Юни 22, 2008, 00:31:32 »

Оле, хора, помагайте, видяла съм се в чудо тия дни. Като се нанасяхме в тая квартира имаше малко мравки, опитвахме се по какви ли не начини да ги унищожим (къщички за мравки, не знам какво си, глупости) и бяхме решили, че ги няма вече, ама не би - тая сутрин ставаме и какво да видим - цялата маса беше с мравки. В някакъв ужас сме изпаднали. Чудим се каква фирма да викнем, направо ще откача. Много моля някой, ако може да даде някъв съвет, че сме луднали вече съвсем.
Активен
Nina
Newbie
*
Публикации: 901

« Отговор #94 -: Юни 22, 2008, 12:33:34 »

ако си от София, мога да ти дам координатите на фирма за борба с всякакви буболечки
Активен
molly
Newbie
*
Публикации: 903

« Отговор #95 -: Юни 22, 2008, 12:39:54 »

Нина, в София живея и ще ми е полезно наистина. Ние звънкахме на едни, но те казаха, че май нямали да могат днес, а ние утре сме на работа и няма как да стане, а пък след седмица не знам в какво положение ще е апартаментът.
Активен
Nina
Newbie
*
Публикации: 901

« Отговор #96 -: Юни 22, 2008, 12:58:30 »

виж си личните  Smile
дано само им се работи в неделя  Smile
Активен
alin
Newbie
*

« Отговор #97 -: Юни 23, 2008, 09:23:29 »

А, така да ...ама при ежедневно ползване...

Алин, доволна си от този универсалния на Фрош, така ли? Защото аз взех другия без оцет и ми е по-скоро като веро. А този с оцет сигурно по-добре чисти в банята?
Да, много. Аз и преди съм го хвалила. Вярно, че с този оцет мирише после малко гадно, но пък всичко в банята лъсва страхотно.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #98 -: Юни 23, 2008, 09:54:56 »

Не ми пречи миризмата. Много ми харесва да чистя само с безвредни препарати, но психлогическия фактор, че силните химии все пак дезинфекцират, не спира да ме гложди, та от време на време все пак и с тях си чистя.
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #99 -: Юни 23, 2008, 10:07:27 »

Няма как. Примерно в офиса миналата цяла седмица нямахме чистачка и аз през два дни поливах с Аче тоалетната чиния, защото съм много гнуслива. Добре че съществува този дезинфектант
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: