star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Чистници :)
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Чистници :)  (Прочетена 194671 пъти)
Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #50 -: Април 23, 2008, 11:46:42 »

При нас най-голения недостатък (не се шашкайте) е липсата на пералня.

Еми, нормално, отскоро живеете заедно, така е в началото. По-добре мрънкай за пералня Wink
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17614

A believer

« Отговор #51 -: Април 23, 2008, 12:01:55 »

На мен ми станаха от Циф мехури по едната ръка. Търках плочките в банята и явно съм се облегнала с едната ръка на намазана повърхност за известно време и оттогава само с ръкавици. Но пък този Циф много го харесвам.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Candy
Newbie
*
Публикации: 1822

A daydreamer...

« Отговор #52 -: Април 23, 2008, 12:12:47 »

Еми, нормално, отскоро живеете заедно, така е в началото. По-добре мрънкай за пералня Wink

И ние бяхме без пералня в началото и това беше най-големия ужас... Всеки ден мъкнех дрехи до нас и обратно, но добре, че живеем на 100м. от нас. Smile
Активен

Make no mistake between my personality and my attitude. My personality is who I am, but my attitude will depend upon who you are.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15254

« Отговор #53 -: Април 23, 2008, 13:33:45 »

Пупи, не ти ли е по-лесно да ги събираш и да ги даваш на пералня?
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #54 -: Април 23, 2008, 13:59:52 »

Това с даването на пералня ми е голям отврат, не че не съм го правила толкова много пъти..
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7083

« Отговор #55 -: Април 23, 2008, 14:17:34 »

ние си взехме пералня на 2-та година ... не питай как се перат големи завивки и чаршафи на ръка  Cheesygrin като взехме пералнята направо скачах до небето .. ама нека малко така, че иначе няма как да оцениш предимството  Lol Lol Lol
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12066

« Отговор #56 -: Април 23, 2008, 14:40:47 »

Аз първото, за което мърморих, беше прахосмукачката - не за друго, ми щото си носех и 30 кила косми с мен  и бях свикнала да чистя по 1-2 пъти на ден.
Пералнята нямаше къде да бяга, защото не мога да пера на ръка.
Като се замисля, най-малко съм ревала за готварска печка  Cheesygrin
Активен

molly
Newbie
*
Публикации: 903

« Отговор #57 -: Април 23, 2008, 14:55:06 »

Pupi, и ние нямаме пералня и аз го преживявам много тежко, защото всичко перем с една джаджа, която е някакво такова устройство, което се води, че е ултразвукова пералня. По принцип не е зле, ама кофтито е, че се перат малки количества. Мисля си, че ще мине мнооооооого време преди да си вземем нормална пералня.
Активен
SwEeT
Newbie
*
Публикации: 419

« Отговор #58 -: Април 23, 2008, 15:05:04 »

Аз също съм много против ароматизаторите.
И против миялните. Гледам колко ужасно изглеждат съдовете на хората, които ги мият в машини и всеки път си обещавам да не си купувам такова чудо. Йенското стъкло става на нищо, чашите и те стават целите на резки, стъклото помътнява като цяло. И това с хубави препарати. Бизар, представяш ли си нашите прекрасни прибори на какво ще заприличат?  Cheesygrin

Незнам какви  миални сте виждали,ала са си  перфектни,няма  никакво следа от мърсотия,блестят,миришат....много е  трудно да изчистиш загорели тенджери,а  с миалната за 2 пускавия и са готови...даже не две ами едно.  Wink

То верно си е глезотия.Ние наща я  пълним  3дни,ако не и  повече,защото още не сме свикнали и си слагаме в мифката,а на мен ми е   малко неодобно да ходя чак до миалната и си  ги  мия   на чешмата,нищо работа.

А за пералнята,аз повечето дрехи си ти  мия на  ръка.Нито се притеснявам че  ще си  боядисат от  някоя  друга дреха,а и  няма да чакам 3дни да се  напълни пералнята.Ама си трябва няма начин.
Ама не се шашкай толкова майка ми и баща ми като са се нанасяли в нас е ималоедна  прахосмукачка, печка и  креват.Всичко с времето  си.Парите не идват от небето   Wink  Леко по леко ще  се обзавадете както   си искате.
« Последна редакция: Април 23, 2008, 15:06:36 от SwEeT » Активен

!!! Истината боли,но това не означава,че лъжата лекува !!!!
Cookies
Newbie
*
Публикации: 2675

Просто бисквитка...

« Отговор #59 -: Април 23, 2008, 15:31:00 »

Биз, този Дезинфектант откъде???
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #60 -: Април 23, 2008, 15:32:08 »

Аз го взех от Домашни потреби.
Активен

Cookies
Newbie
*
Публикации: 2675

Просто бисквитка...

« Отговор #61 -: Април 23, 2008, 15:33:37 »

Тенкс, аз не го бях виждала по супермаркетите това.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #62 -: Април 23, 2008, 15:36:28 »

Това пране на ръка си е чисто изплакване на ниска температура... Не бих си прала постоянно дрехите така, ако имам пералня.
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #63 -: Април 23, 2008, 18:56:41 »

Защо не ползвате латексови ръкавици за чиниите,толкова е удобно...моите ръце стават на нищо дори от обикновени сапуни(всички,които не са Дав),какво остава за препарати..
Лори,ако искаш да ти пратя една опаковка от тва,дет си мият хирурзите ръцете с него-до 2 седмици ти гарантирам няква суха дерматоза Cheesygrin Аз за тва няма да стана хирург Cheesygrin
Майка ми смята миялните машини за лиготия и изобщо не е бил на дневен ред въпроса за тях...
Макар че откакто брат ми е в Търново,а ние заети по цял ден-никой не си прави труд да готви,или най-много веднъж седмично,та караме предимно на салати и няма голямо омазване.Да не кажа,че скоро установих,че се храня предимно в чаши  Lol
Освен тва хич не сме стриктни в чистенето-аз моята стая веднъж седмично,хола и трапезарията-може би на 2 седмици,за другите стаи-при генералните чистения...просто почти не седим вкъщи,никой няма време.Вкъщи всичко е теракот без спалнята на наште,стаята на брат ми и моята и не се чисти трудно.

Леля ми пък си направиха цялата къща теракотена,масите са стъклени,мебелите кожени-и понякога направо вкарва вътре маркуча от градината  Lol
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #64 -: Април 23, 2008, 20:17:37 »

Че аз няколко години се мих с такова  Confused Носиха ми го едни приятели от Военна болница. Не помня да ми се е отразявало по някакъв начин... Само че в един момент реших, че е абсолютно невъзможно да се предпазя от прах, мръсотия, бактерии и т.н. и я подкарах по стария начин - с бебешки сапунчета.
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6353

« Отговор #65 -: Април 23, 2008, 21:11:41 »

Бизар, моя приятел използва кърпичките, които си споменала и е доволен.
Активен

Моето име е Любов.
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13813

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #66 -: Април 23, 2008, 22:19:23 »

На ръка все пак гледам да избягвам. Не знам до колко добре съм си свършила работата. мъкна саковете до вкъщи и така, два пъти в седмицата - веднъж удома, веднъж до приятеля ми. Ама няма как. Сега са ни намерили една старчика, ама понеже сме две довйки и техника няма как финансово да разделим, я вземаме. От друхага седмица се надявам да пера с пералня  Lol Да ни изкара някой друг месец, че само се съсипваме с това ръчно пране  Rolling Eyes
На обществена пералня ми е гадно. Пък и в Русе има само в Студентските общежития, което си е на майната си  Smile
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #67 -: Април 23, 2008, 22:55:20 »

О,Лор,кажи как се казва тва чудо...Има едно Хибискраб,то не е баш от най-мощните,ама моите колеги много му се кефят и уж много си харесват как им стават ръцете,ама моите стават ужас.А за по-тежката артилерия дезинфектанти-всички хирурзи са с прецакани ръце...

Колкото до предпазването от всякакви микроби-тва и в операционна не се постига,кво остава за ежедневието..спомням си нашият хирург как ни показваше как се мие преид операция-"сега се мия с това,то е стерилно,избива еди-кво-си,сега се стрилизирам с онова...и накрая се измивам с вода-която не е стерилна"..  Cheesygrin
Активен
TOI
Newbie
*
Публикации: 4152

« Отговор #68 -: Април 24, 2008, 00:07:14 »

Aз ползвам чистачка, чисти всичко и не ми дразни на ръцете Cheesygrin
Активен

las cuentas
Лора
Newbie
*

« Отговор #69 -: Април 24, 2008, 00:10:04 »

Оле, Кате, преди сто години беше това.... Само помня, че беше нещо течно и розово и миришеше едно никакво такова  Cheesygrin
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7235

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #70 -: Април 24, 2008, 04:22:43 »

Aз ползвам чистачка, чисти всичко и не ми дразни на ръцете Cheesygrin

А дразни ли ти други органи?  Wink
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #71 -: Април 26, 2008, 00:48:10 »

Аз много се кефя, че водата в нашия край е много мека - никакви варовици, котлен камък и подобни. А това с чистачката е супер, обаче аз някак .. бе не харесвам да ми се ровят из вещите, а прах по друг начин няма как да се изчисти. Някои чистачки дори гладят, ей това си е удобство.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #72 -: Април 26, 2008, 09:17:35 »

Хах, Цецо когато си вземе чистачка сигурно ще е, когато аз пропуша Smile
Активен

PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #73 -: Май 06, 2008, 02:45:59 »

Аз много се кефя, че водата в нашия край е много мека - никакви варовици, котлен камък и подобни. А това с чистачката е супер, обаче аз някак .. бе не харесвам да ми се ровят из вещите, а прах по друг начин няма как да се изчисти. Някои чистачки дори гладят, ей това си е удобство.

Thumbup Cheesygrin
Активен
aleto
Newbie
*
Публикации: 7122

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #74 -: Май 06, 2008, 11:20:19 »

Хах, Цецо когато си вземе чистачка сигурно ще е, когато аз пропуша Smile

Отсега те виждам с една фемина от 1 лв кутийката. Lol
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Нагоре