star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Чистници :)
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Чистници :)  (Прочетена 126314 пъти)
prosto-az_f
Newbie
*
Публикации: 50

« Отговор #25 -: Април 22, 2008, 13:50:49 »

Pur, Cif, Mr.Proper - чудесна работа ми вършат, Pur-а не го сменям !  Lol
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #26 -: Април 22, 2008, 14:30:13 »

Нашата прахосмукачка не е с вода, а с пластмасов контейнер с филтър, който стои извън самата машина и само се откача и се изсипва. Супер удобно е.
Активен

Cookies
Newbie
*
Публикации: 2675

Просто бисквитка...

« Отговор #27 -: Април 22, 2008, 14:43:12 »

Кажете някой препарат за чистене на дамаски! Диванът ми има нужда от освежаване, но веднъж пробвах с ..... уф как се казваше това за петната....розовото..., ама то хич не чисти...

Има един препарат на Медикс за дамаски, килими и прочие, аз съм много доволна от него. Wink

Иначе за почти всичко ползвам Медиксите - веро, за дърво с пчелен восък, за прозорци, този за дамаските. Майка е взела някакъв пак техен универсален и е доволна от него. Май само за банята и тоалетната ползвам друго - Доместос, ама той няма грешка Wink. Бях си взела на Бреф някакъв препарат, ама имах чувството, че хич не мие, та Доместоса си е Доместос.

А за Рейнбоу-а няма смисъл, ако нямаш алергии или ще правиш професионални почиствания по чуждите къщи. Една тяхна дистрибуторка понече от половин година ни зарибява да си вземем, но като си направиш сметката - това е някаква огромна сума, едва ли не затворени пари, ако не ползваш ежедневно... Rolling Eyes
« Последна редакция: Април 22, 2008, 14:45:46 от Cookies » Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #28 -: Април 22, 2008, 15:05:02 »

За дамаски - сега не знам дали могат да се сложат под един общ знаменател, но аз си чистя седалките на колата с един препарат, който е като пяна. Пръскаш, то попива и после с една суха кърпа само малко изтъркваш. Купувах го от една автомивка, в момента точно име не мога да кажа, но хубавото му е, че почти не е нужно да си намокриш седалките, страшно хубаво чисти. Самия препарат има на капачката една жълта пластмасова четчица Rolling Eyes
Не знам дали ще е приложим за дамаски в домашна обстановка, но пък защо не Confused
Активен
Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #29 -: Април 22, 2008, 15:29:01 »

И аз да си кажа Cheesygrin

Коридорите са ни с теракот и за тях ползвам топла вода с малко препарат вътре.Препаратът всеки път е различен - най-често е Меglio, понякога слагам малко течен сапун за аромат, или пък ако е силно замърсено - капка белина.
Шкафовете, гардеробите и секциите са ни от дърво и за тях ползвам Пронто.
За банята и тоалетната - Доместос.
Килимите ги давам на химическо, когато трябва да се перат.Иначе аз ги минавам с прахосмукачката.
За прахта използвам едни "вълшебници" - сини кърпи със силно събиращо прахта свойство.Много съм доволна.
За чиниите - миялната се грижи за тях.Купуваме една прах за миялната, но не се сещам в момента за името, в една голяма синьо-бяла кутия е.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #30 -: Април 22, 2008, 15:34:11 »

А като миете редовно с Доместос не мирише ли много? Ние като се нанесохме минах банята основно с него и после сигурно седмица почти миришеше. Затова сега само в тоалетната и там, където е много мръсно.
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #31 -: Април 22, 2008, 15:36:22 »

Да, определено миризмата е доста силна.Затова аз след като измия, пускам вентилатора и така по-бързо се отмирисва.
Активен

Cookies
Newbie
*
Публикации: 2675

Просто бисквитка...

« Отговор #32 -: Април 22, 2008, 15:38:36 »

Ами старая се да  измия след това хубаво и след няколко часа не се усеща, ама докато измия направо се надишвам с химии Razz Razz
Активен

SwEeT
Newbie
*
Публикации: 419

« Отговор #33 -: Април 22, 2008, 16:35:43 »

Някоя от вас да има прахосмукачката чудо Рейнбоу? Много съм и навита поради ред причини - изсмукване на матрака, пране на пердетата, прозорците и какво ли още не. Ама струва е..хти сумата Rolling Eyes

Не мога да кажа за тази,но  ние имахме такава която мие килими  и  мебели и бяхме много доволни.Вместо да си  носим килимите всяка година  по автомивките(където един път имахме  бълхи по тях) сами си  ги миехме в къщи.
И изсъхваше за един ден  всичко.
Тази Рейнбоу сигурно е подобна и  според мен си заслужава парите   Wink

А  сега по темата.......за печката ползваме Astonish(В ЕДНА МАЛКА КОФИЧКА  И Е ЗА КОтЛОНИТЕ),а за  фурната Mr Muscolo.
За гадостите   по плочките и по точно фугите използваме Savo(ЕДНО ПРЪСКАЛО),много хубаво чисти,но мирише ужасно,аз като  чистя с него и  имам чувството че ще припадна.
За дървени  неща Magiс Clean  Smile

За прочките Medix (явно всички  го харесват много  Stuart

За миалната едни хапченца на  Calgonit със   някакви перли ала бала ,иначе преди да вземем миалната с Ехо... то си е супер  Stuart

А за  бърсане на прах майка ми е взела някакви специални парцали и са много  хубави,ама си нямам никаква  идея защо са специални  Confused

А да и най важното в прахосмукачкато слагаме накакви миризливки и всеки път като  мминаваме и мирише на  цветя.

И  последното,ама не на последно място мойя  любим ароматизатор        имаме 2 или 3 и мирише много хубаво...то е някаква глезотийка и не е много  за тая тема,защото   не допринася   в чистенето,ама мирише много   хубаво  и направо умирам от  кеф като се прибера в нас и   мирише на  него  Rolling Eyes
« Последна редакция: Април 22, 2008, 16:39:23 от SwEeT » Активен

!!! Истината боли,но това не означава,че лъжата лекува !!!!
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #34 -: Април 22, 2008, 16:53:33 »

Савото е отровно, не може да чистиш с него. Пръскаш и бягаш. Поне един ден да се отмирише.
А парцалите са сигурно микрофибър. На мен и те ми пускат мъхчета, не знам защо, а не би трябвало. Или много сухи ги ползвам, не знам.
Иначе за гардеробите не ползвам ароматизатори, че са ми много отровни, взех от тия настърганите и намушкане на канапче сапуни на Рефан и ги сложих в гардероба. Просто моментално се пречупи миризмата, страшни са (не, че и вътре сигурно няма изкуствени ароматизатори, но пак е друго).
А за тия ароматизатори за въздух скоро с една колежка се разправяхме. Ако вкъщи нещо не ми мирише както трябва, предпочитам да ударя една стирка, да позабърша и поизмия малко и веднага се освежава, отколкото да пръскам (пак отрови разни) във въздуха. А на майка ми ароматизаторите направо съм ги намразила - дето са в контакта - ужасно силно миришат, все се чудя кой се е напръскал толкова много с парфюм.

И всички ли имате миялни? Аз продължавам да съм с убеждението, че са за многочленно семейство или за домакини дето нямат време и чинии да мият и ми се струва излишна глезотия. А явно доста масово се ползват вече.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #35 -: Април 22, 2008, 17:16:42 »

Аз също съм много против ароматизаторите.
И против миялните. Гледам колко ужасно изглеждат съдовете на хората, които ги мият в машини и всеки път си обещавам да не си купувам такова чудо. Йенското стъкло става на нищо, чашите и те стават целите на резки, стъклото помътнява като цяло. И това с хубави препарати. Бизар, представяш ли си нашите прекрасни прибори на какво ще заприличат?  Cheesygrin
Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #36 -: Април 22, 2008, 17:27:59 »

Хм,..незнам. Аз пък ги харесвам миризливките. Сега нашето не мога да се сетя ..а, да, Амби пур, май беше, за контакт. Ами като го намаля, въобще не мирише силно. Даже напротив. Остава само приятен лек аромат в стаята.
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #37 -: Април 22, 2008, 17:34:30 »

Аз от 7-8 години не съм мила чинии на ръка.Откакто сме се нанесли с приятеля ми, си купихме миялна, а преди това и в апартамента на родителите ми имахме.Това за мен си е и необходимост и удобство, може би защото много съм свикнала вече.Изобщо не съм забелязвала да има каквито и да е драскотини по съдовете ми.Изваждам ги от миялната горещи, сухи, излъскани и с блясък.Никакъв проблем.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #38 -: Април 22, 2008, 17:42:12 »

И против миялните. Гледам колко ужасно изглеждат съдовете на хората, които ги мият в машини и всеки път си обещавам да не си купувам такова чудо. Йенското стъкло става на нищо, чашите и те стават целите на резки, стъклото помътнява като цяло. И това с хубави препарати. Бизар, представяш ли си нашите прекрасни прибори на какво ще заприличат?  Cheesygrin
Ми и аз така мисля, ама мъжът вкъщи не мисли така Shame
Всъщност не съм виждала резултати от миялна машина, но би ми било жал да ги пусна в машина. Ама то има мацки и които си перат нежното бельо на ръка, а не като мен в пералнята Smile
Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #39 -: Април 22, 2008, 18:05:49 »

А, вие не сте в час нещо Smile Нито йенските стават така, нито чашите са на резки, нито стъклото потъмнява Blink Даже напротив - изчистват се идеално, бляскави и лъскави са, изсъхват вътре и миришат супер. Важно е какви препарати ползваш за нея - хапчета, соли, гел за полиране. От препаратите се получава всичко. Ние миалня имаме от може би десетина години и не мога да си представя, както имаме един куп посуда, всичко да се мие на ръка - абсурд.
Активен
alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #40 -: Април 22, 2008, 18:15:08 »

Ох, ...може, може.... Lol
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #41 -: Април 22, 2008, 18:15:38 »

Аз като се разготвя омазвам сума ти чинии, затва без миялна загивам на втория ден. Аз така едвам смогвам, представям си пък без Blink не съм забелязала нещо да се променя, ама и да се, пак ще си я ползвам, просто ми е невъзможно да измия всичко на ръка, нито имам време, нито сили.
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #42 -: Април 22, 2008, 18:18:32 »

Е, да с малко дете. И аз си мечтая един ден да си имам....що не
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13213

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #43 -: Април 22, 2008, 22:00:21 »

Тая ми е най-омразната тема. Циф, Доместос и Медикс са явно неизменна част от всяко домакинство  Smile
Иначе и аз като мия пода, освен медикса за паркет, сагам и капка течен сапун. Много хубаво ми мирише. С прозорците виждам зор, защото са много, двойни са и са...абе много. Цял ден няма да ми стигне да ги изчистя. Чиниите са ми трудни. Вечно чаши има за измиване, това определено ми тежи. Мия си с Пур, ама нещо много често свършва. Искам съдомиялна, ама хленченето ми не е достатъчно. Не знам кога ще ми се случи това щастие. При нас най-голения недостатък (не се шашкайте) е липсата на пералня.  Lol
Пера на ръка, с моите силни и яки ръце ми е много забавно. Ползвам Ариел за ръчно и съм доволна, ама колко изпирам, не знам.  Rolling Eyes
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #44 -: Април 22, 2008, 23:31:58 »

Ми и аз така мисля, ама мъжът вкъщи не мисли така Shame
Всъщност не съм виждала резултати от миялна машина, но би ми било жал да ги пусна в машина. Ама то има мацки и които си перат нежното бельо на ръка, а не като мен в пералнята Smile
Бизар, слушай си мъжа! Правилно мисли той.
И аз искам миялна машина, ама при сегашното разположение на кухнята просто няма къде нито голяма, нито малка Sad Ама един ден ще имаме! Засега се успокоявам със сушилнята, която ми спестява легените и простирането и прекрасната ютия на Tefal Cheesygrin
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #45 -: Април 23, 2008, 09:11:36 »

А самогладачна машина някой да има Stuart

А Лора да я питам как се справя с варовиковите капки по посудата? Мисля, че при мен най-много си личи по тенджери и по приборите. И може и да се въобразявам, защото не живеем чак толкова далече от нашите, ама май там нямаше толкова варовик, а може и просто да не съм мила толкова чинии Smile Всъщност спасението е да се подсушават всеки път след миене, ама нещо не ме кефи Smile
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #46 -: Април 23, 2008, 09:43:30 »

Варовик по чиниите Blink
Май водата ви е много зле, защото в нас до сега нито веднъж не ми се е случило да видя нещо такова, а определено си зависи от водата.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #47 -: Април 23, 2008, 09:45:35 »

Е то стои на едни капки, а по металните неща като оксидирани едни такива, не е буквално натрупване, просто ме дразни ..на капки.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #48 -: Април 23, 2008, 10:30:00 »

При мен не е чак толкова забележимо сякаш, но приборите специално си ги излъсквам преди да ги прибера. Не знам защо, но имам някаква мания ножовете винаги да са супер излъскани...
Иначе да, водата ни е отврат. Само докато сваря едни яйца, се натрупва 1 мм варовик по дъното и стените на тенджерата. После търкам като малоумна. Само че избягвам да ползвам силни препарати. Бяха ми казали едно време максимално да избягвам да си мия чиниите с препарати - тоест ако съм яла само абълки или краставички например, да изплаквам само с вода. Защото колкото и да изплакваш, то си оставала някаква химия и било вредно.  Ама е ясно, че е почти неприложимо това Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #49 -: Април 23, 2008, 11:14:36 »

И аз преди само с вода изплаквах такива неща, ама свикнах напоследък само с веро.
А за препаратите щях да казвам, че когато искам да чистя и да дезинфекцирам не ползвам Доместос, а много хубав дезифектант. Той и така се казва само - Дезифенфектант, някакъв български, в тъпо пластмасово шише, но мирише хубаво, той е за дезинфекция, освежаване и ароматизиране. С него и с вода чистех шкафовете първия път, а в хотела го слагаме в препарата за под. Просто не мирише на гадно, ако чистиш постоянно.
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: