star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Покажете си...цветята!
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покажете си...цветята!  (Прочетена 104082 пъти)
Ivena
Newbie
*
Публикации: 650

« Отговор #550 -: Август 17, 2012, 12:43:47 »

Мерси! Май наистина покрай морето го преполяхме, пък и милото живее в съседство с едно авокадо, което често поливаме и май получава повечко вода, отколкото се нуждае.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15133

« Отговор #551 -: Август 17, 2012, 12:44:56 »

Ивена, чувала съм, че утайката от кафе май гони тия мушички.
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #552 -: Октомври 19, 2012, 22:27:35 »

тръгнала съм да раздавам снимки днес Smile та да покажа букета, който правих за снаха ми и част от украсата по масите .. супер много се кефя на снимките, искам някой да ми подари хубав фотоапарат  Razz Razz Razz

Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #553 -: Октомври 22, 2012, 13:31:08 »

как се казват тези мъничките цветенца?
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #554 -: Октомври 22, 2012, 14:53:48 »

кои точно ? хортензията ли ?
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #555 -: Октомври 22, 2012, 15:10:45 »

да, много са красиви, особено беличките Smile
Аз си правя такива понякога за картичките от хартия, че бях гледала един тюториъл някъде Smile
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #556 -: Октомври 22, 2012, 15:21:23 »

Ха, никога не съм знаела как изглежда хортензията,а то било много приказно цветенце. Много нежно, страхотни снимки си показала  Smile
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 979

« Отговор #557 -: Октомври 22, 2012, 15:24:31 »

Много е красива и уютна украсата за масите, особено с плетеното цветенце, което се обзалагам, че си изплела ти.  Cheesygrin

И съжалявам, че не можем да видим цялата булка, от снимката с букета лъха много нежност и красота. Smile
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #558 -: Октомври 22, 2012, 15:46:10 »

хубава е булката, младоженеца също ;) но не мисля, че ще се радват да ги показвам, така че съжалявам, че не може да ги видите в цялата им прелест Smile
Активен

Dita
Newbie
*
Публикации: 3660

Sakura

« Отговор #559 -: Май 19, 2013, 15:20:06 »

Фани, обръщам се с молба за помощ.
Уморих ли си фрезията?  Sad
Имах луковички на фрезии, от тях поникна само една. Показа се около сантиметър от почвата и вече почти месец не е мръднала. Какво й сторих?  Sad В голяма саксия е, ако това е от значение.
Има ли шанс да не е умряла? И има ли шанс за другите луковички да покажат признак на живот? По същото време сложих и гладиоли, те се развиват много добре, доста са пораснали. Уж и те са луковици, по-бавно никнат, но такава фрапираща разлика ми се вижда прекалено.
Много й се надявах. За първа година имам пространство да гледам много цветя и с удоволствие се занимавам с градината си.
И как да се преборя с охлювите, които опасоха разсадите ми цветя и подправки?  Sad Ужасни гадини, мразя ги вече.  Sad Изядоха ми босилека, ментата, гипсофилите и ред други цветя. Охлювеното чудовище го мразя.  Nuke No-no
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #560 -: Май 19, 2013, 17:27:18 »

Дита, хич ме няма по луковиците, не знам как да ти помогна .. вероятно нещо не са били читави, за да не се получи, не са от много претенциозните .. да не би много дълбоко да си ги набола ? ако искаш поразрови и погледни има ли поникнало нещо - ако няма зеленичко, просто не ги чакай повече  Razz За следващата година направо ги слагай в градината, след като имаш такава.
А за охлювите сигурно има някакви препарати, дето се слагат тук-там .. питай в някоя агро-аптека.ю

намерих малко инфо
Цитат
Народните методи също не са за подценяване. От растенията,които охлювите необичат и се стараят да избягват, на първите места са чесънът, лютите чушлета и горчицата. Те могат да се иползват като фито настоики, с които да се пръскат. Други растения, които охлювите подминават са лавандулата, градинския чай, сентолината, розмарин, мащерка и други, но не всички от ароматните.
Практикува се също пръскането (на почвата и листата) с кофиен във вид на воден разтвор. Кофеинът прогонва или убива охлювите, ако попадне директно върху тях. Предполага се, че той разрушава нервните им сензори и ги дезориентира. Достатъчно е напръскването с 0,1%-ов разтвор и неприятелите ще изчезнат от градината. За да получите 0.1%-ов кофеинов разтвор, трябва да разтворите в чаша с вода двойна доза кафе. Любопитно е,че даже учени (Департамента по селско стопанство на САЩ) изследват действието на кофеина върху охлювите. Те са остановили,че даже 1 до 2%-ов разтвор убива и най-едрите екземпляри. Да се има в предвит, че тази концентрация обезцветява листата на по-нежните култури!
« Последна редакция: Май 19, 2013, 17:29:18 от angel_sin » Активен

Dita
Newbie
*

Sakura

« Отговор #561 -: Май 19, 2013, 18:14:29 »

Това е, и едни не толкова капризни фрезии не мога да отгледам.  Cry  Sad
Утре през деня ще ги разровя, щом ми даваш позволението си. Аз не посмях, за да не ги нараня, но явно не са толкова крехки и чупливи. Ще споделя дали са поумрели другите фрезийки. Не са на много дълбоко. Поне според моите представи.
Не посмях да ги сложа в градината, защото има едно животно, което изнесе всички луковици. И с него не мога да се боря.  Sad Разнесло е лалета из целия двор, даже се вижда къде са му скривалищата, когато поникнат туфи с лалета на място, на което не съм слагала. Единствен вариант ми е да ги слагам в пробити с дупчици изрязани туби, които да заравям в земята.
Явно за другата година ще търся разсад лавандула(отрязаничко, знам ли и аз как се нарича), защото от семена не я завъдих тази година. И на нея много се надявах. С нея ще боря охлювите. И мащерка мога да си намеря, ще си откопая от някоя ливада и ще се опитам да я завъдя. И тя беше никнала, но котките ми я унищожиха.  Sad
Аз не искам да ги убивам охлювите, жал ми е, макар да ги мразя много искрено в момента. И това с парализирането ми се вижда много жестоко... Ще ги гоня с растения. Явно нямам голям избор.
Като знам какви пари заминаха за всякакви семена, колко от тях не никнаха много добре, а малкото никнали бяха изядени от охлювите.  Sad И след последните дъждовни дни охлювите озверяха съвсем.
Но другата пролет ще премина на готови растенийца, явно каквито и семена да слагам, някак се губят, не никнат всичките. Някои видове въобще и не дадоха признак на живот.  Sad
Благодаря за мнението.
Активен

Dita
Newbie
*

Sakura

« Отговор #562 -: Май 20, 2013, 20:35:16 »

Явно няма да ги бъде, Фани.  Sad Не било писано да съм стопанка на тези фрезии. Ще ги погреба достойно в градината, може да има частичка от божественото в тях и да възкръснат някак.
Обвивките им се обелиха в процеса на опериране.

Само поникналата не посмях да извадя касапски. Надеждата ми за нея няма да умре. Поне докато не видя това зеленичкото да изсъхне или се спомине и то.

Те пък никакъв признак на живот не са дали...
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 979

« Отговор #563 -: Юли 19, 2013, 13:29:53 »

Някой знае ли как да спасим китайската роза от листни въшки без синтетични препарати
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
juliet
Newbie
*
Публикации: 1659

« Отговор #564 -: Юли 19, 2013, 22:32:45 »

Ние вкъщи и със синтетични не успяхме да я спасим   Unsure Имай предвид, че е доста крехка и е хубаво бързо да действаш с каквото и да решиш да я третираш.
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #565 -: Август 28, 2013, 11:21:09 »

Имам известни колебания, ако някой може да помогне. Няма да мога да поливам цветята 16 дни и няма и кой да идва да се грижи за тях през това време. Изучих разни възможности - едната е продупчено шише да се обърне в саксията и цветето да си пие колкото му е нужно. Пробвах, става. Така че с цветята в по-големите саксии това ще е начинът. Обаче имам доста по-малки, в чиито саксии няма как да се закрепи бутилка. Тях ще ги поставям в легени и тави с вода ... с риск да изгният корените, обаче. Но в крайна сметка друго ме интересува - какво ще стане ако напълня ваната и ги наредя там? Ще оставя лампата в банята постоянно да свети, обаче ще се приспособят ли към тази светлина или няма да оцелеят?
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #566 -: Август 28, 2013, 13:13:31 »

Виви, ако ти изгният в банята за две седмици ще си мамата от смрад. Много ужасяващо смърди и една изгнила саксия от към корените, за повече не искам да си помислям. Не ги слагай в банята, ако една умре ще ви викат от почивката, защото много блатясало смърди
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #567 -: Август 28, 2013, 13:41:45 »

Виж за това пък хич не бях помислила ... никога нищо не ми е изгнивало и не знам миризмата. Ами то в такъв случай май единственият вариант, който ми остана, е да вадя легени, тави, купи и всяка саксия да я слагам отделно. Дано нищо да не ми изгние, ама явно вероятността е голяма за този период.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #568 -: Август 28, 2013, 14:06:39 »

Вив, за малките можеш да направиш така- Нареждаш ги ДО легени, пълни с вода, и слагаш по едно дълго и тънко парцалче (лентичка), на което единият край е заровен  в пръстта на саксията, а другият влиза в легена с вода. Цветето така само си смуче, колкото му е нужно, и няма да изгиният или подобно. Наистина работи, поне за 7-10 дена съм била свидетел- свеки така прави и цветята й не умират (за разлика от моите..). Според мен и за 16 ще стане.
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #569 -: Август 28, 2013, 14:41:58 »

Пият през парцала?! Blink Мерси Корни, за сефте го чувам това, ще пробвам.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13216

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #570 -: Август 28, 2013, 15:37:27 »

По парцалчето се пренася водата Smile Но майка ми правеше парцалчето на фитил, за да не се губи водата.
Най-добрият вариант е ключ на съседката. Пък и за толкова време е хубаво някой да хвърля по едно око на апартамента. Когато пък имахме и котка, беше неспасяемо и трябваше някой да друг да полива цветята и да храни животното Smile
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #571 -: Ноември 05, 2013, 09:57:53 »

Имам въпрос: мога ли да внеса цветята в банята и с душ слушалката да ги "изкъпя", че след ремонта още не могат да се изчистят добре, търках им  листата много пъти едно по едно, ама май си им трябва душ...Няма ли да се отмие почвата ако го направя?
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16519

A believer

« Отговор #572 -: Ноември 05, 2013, 11:01:22 »

Можеш, ама покрий почвата с найлон, майка ми поне така прави и мие само листата Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #573 -: Ноември 05, 2013, 11:18:41 »

Хитро, тенк ю Ути Smile
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #574 -: Март 27, 2015, 16:10:39 »

еха .. да изтупам тази тема т прах ;) днес цял ден правя украсата за една сватба .. аранжировките за масите ще снимам утре на място, но букетчето бързам да си покажа (макар, че вече сте го видяли във фейса, и все пак ..)

Активен

Страници: 1 ... 21 22 [23] 24   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: