star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Покажете си...цветята!
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покажете си...цветята!  (Прочетена 134526 пъти)
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #525 -: Януари 20, 2012, 14:51:14 »

Е толкова бързо и аз не съм умаряла цвете, ще видим Smile Забравих да питам Краси къде са ги държали като я е купил, гледам, че на пазара, на открито ги продават, там сигурно си държат на студ.
Активен

Candy
Newbie
*
Публикации: 1822

A daydreamer...

« Отговор #526 -: Януари 20, 2012, 14:54:46 »

Сигурно си е била пътник вече, щом толкова бързо умря.  Smile И не беше от цветарски магазин, мисля, че от Кауфланд или Бриколаж, нещо от този род.. не се изненадвам Smile

« Последна редакция: Януари 20, 2012, 14:56:31 от Candy » Активен

Make no mistake between my personality and my attitude. My personality is who I am, but my attitude will depend upon who you are.
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7071

« Отговор #527 -: Януари 20, 2012, 15:01:19 »

само не я поливай отгоре цикламата .. най-добре я слагай от време на време с дълбок съд и сипвай вода отдолу - тя за 20-30 мин си дръпва колкото иска и после я вадиш. На 17 градуса трябва да е много добре, пряката светлина не и пречи, само да не е як пек .. Те по пазара и рязан цвят продават и държат на студ, ама като го внесеш вкъщи и се скапва за часове ...
Активен
alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #528 -: Януари 20, 2012, 15:09:03 »

по принцип не чета тази тема, защото.... и аз съм убийца на цветя... Lol. Ама сега погледнах и леко се успокоих, че не съм само аз.
И все пак, трябва от някъде да е започне. Имам две китки у дома, и горките още са живи. Ама някои по екзотични, едва ли ще мога да ги гледам. Голям съм льоспел в това отношение.... Cheesygrin
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #529 -: Януари 20, 2012, 15:12:55 »

Ами то лошото е, че там добре си пече, но зимата все пак не е такова силно слънцето, чак като се стопли (ако й е добре и е жива), ще я прибера. А на колко време да я напивам - веднъж седмично ОК ли е?
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #530 -: Януари 20, 2012, 15:16:43 »

мисля, че е достатъчно, но и тя ще си покаже. Като ожаднее почва да поляга  Lol
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #531 -: Януари 20, 2012, 15:21:12 »

Хахах ами ще я следя. То лошото е, че аз първите месеци съм много внимателна с цветята, докато помня, че ги има. И не, че не мога да се грижа за тях, просто в един момент спират да са ми интересни и да ги забелязвам. Ама ..да видим сега с децата може и да съм се тренирала на отговорности, знам ли Cheesygrin
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2925

« Отговор #532 -: Януари 20, 2012, 15:21:41 »

И все пак, трябва от някъде да е започне. Имам две китки у дома, и горките още са живи. Ама някои по екзотични, едва ли ще мога да ги гледам. Голям съм льоспел в това отношение.... Cheesygrin
Кактуси гледай, няма убиване. Cheesygrin
Вкъщи имаме и някои са по-стари от мен, а като цъфтят, което е супер рядко, е голяма радост. Stuart На мен много ми вървят. И една драцена много ми се получи, стоеше ми на бюрото в студентски и изсипвах всичко, което вече не ми се пие, в нея, страхотна беше, мама я държи много суха сега, но поне още е жива.
« Последна редакция: Януари 20, 2012, 15:25:06 от Fata morgana » Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #533 -: Януари 29, 2012, 19:19:03 »

Не мога да не се похваля как ни цъфнаха орхидеите (заслугите по дондуркането им са изцяло на съпружеското тяло):

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
« Последна редакция: Януари 29, 2012, 19:27:09 от Mina_21 » Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7782

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #534 -: Януари 30, 2012, 16:02:21 »

Абе как го правите това, аз имам една орхидея от над 3 години, подариха ми я цъфнала, като прецъфтя отрязах цветоноса, оттогава - нищо. А я пресаждам, пръскам я, изобщо много й треперя... Почти съм отчаяна вече.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #535 -: Януари 30, 2012, 16:10:33 »

Абе как го правите това, аз имам една орхидея от над 3 години, подариха ми я цъфнала, като прецъфтя отрязах цветоноса, оттогава - нищо. А я пресаждам, пръскам я, изобщо много й треперя... Почти съм отчаяна вече.

Ако ти кажа моя мъж какво прави с орхидеите, ще си направиш сепуко сигурно. Първо, не сме ги пресаждали 9щото някъде бил чел , че не трябва). Второ, спазва си един режим - веднъж седмично ги кисне за по 20 минути във вода, с разтворена в нея тор за орхидеи. През ден или всеки ден ги пулверизира. Отделно постоянно ги мести от светло на по-тъмно- до обяд ги държи на прозореца, следобяд ги прибира на масата . за да не ги грее директно. Отделно има още един куп мурафети , свързани с тях. Баси, ние на детето не баем толкова... Lol
Бялата му е голямо постижение, защото е изкарала 2 цветоноса- единия цъфна с огромни (и много цветове, сега и другия е на път. За пръв път да успее да захрани толкова много пъпки. Cool Thumbup
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #536 -: Януари 30, 2012, 22:02:50 »

Твоят мъж го признавам за цветар! Особено като обясняваше за едно детенце, дето му откъснало плод от мандарината и колко лошо гледаше, докато го разказваше Lol
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #537 -: Юни 09, 2012, 16:41:24 »

я да побутна таз темичка Smile имам си два разкошни фаленопсиса, но още не съм ги снимала .. но днес пък правих букети за две булки и съм супер доволна от резултата, макар че не успях да купя точно цветята, които ми се искаше  Razz

Активен
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #538 -: Юни 09, 2012, 17:04:11 »

Ангелчееее, уникални са! Ама наистина! А булките са големи щастливки да си имат букети, направени от теб! Голямо браво!
Активен

C’est tout!
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6346

« Отговор #539 -: Юни 10, 2012, 19:22:53 »

Ангелче, имаме си уговорка  Smile
Активен

Моето име е Любов.
alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #540 -: Юни 10, 2012, 20:53:25 »

Страхотни са! Моят ще е нещо подобно на втория.  Big grin
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #541 -: Юни 11, 2012, 12:17:49 »

Ангелче, знаеш ли как ми се иска ти да ми направиш букетите....ама пък пусто разстояние и едва ли ще издържат :(
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4324

« Отговор #542 -: Юни 11, 2012, 17:04:45 »

на Ангелчето букетите са уникални.. и другите дето е показвала също.. красота, красота ..
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #543 -: Юни 12, 2012, 15:52:40 »

Джъст, не бих рискувала с транспортиране на готови неща .. иначе с удоволствие  Unsure

ние днес сме на детски рожден ден и за майката направих това .. толкова много време не съм се занимавала с цветята, че сега само си търся поводи  Lol

Активен
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7759

Heart follower

« Отговор #544 -: Юни 12, 2012, 23:56:21 »

Wub
Направо не мога да повярвам как съчетаваш любовта към цветята с любовта към котките. Аз сега се чудя дали е възможно да си взема кактус, или и него ще опропастят  Unsure Внесе ли се нещо зелено, започва офанзива и докато не се разпердушини, няма мир.  Razz
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #545 -: Юни 13, 2012, 11:29:00 »

ами просто имам малко цветя вкъщи и ги държа на високо  Lol а когато правя нещо с рязан цвят котките се изолират в друга стая ... последните булки за малко да останат без половината цветя заради Джони  Lol
Активен
alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #546 -: Юни 13, 2012, 11:44:03 »

Ангелче, прелестно е. Направо се възхищавам на хора с творчески ум.  Big grin
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17510

A believer

« Отговор #547 -: Юли 24, 2012, 10:24:56 »

Ангелче, помощ Sad Купих си четири броя туя-смарагд от бриколажа - бяха в едни малки саксийки, супер изсъхнала почва, но изглеждаха добре. Посъветваха ми да ги пресадя веднага (миналия месец се случва историята) в големи саксии с горска почва и дренах от някакви там специални камъчета на дъното. Обичали честото поливане и много слънце. Сложих ги в края на терасата, която е югоизточна, пече ги здраво от сутринта до към 3 часа, терасата има стъкло отпред обаче - струва ми се, че буквално изгарят от него.
Отидохме на море за седмица и едната беше изсъхнала напълно - ок, пресушена е. Едната изглежда добре, другите 2 обаче прогресивно изсъхват, гледах да ги преместя по-навътре в терасата, уж да не ги пече през стъклото, но те са полуумрели вече. Поливам ги всеки ден или през ден ако видя, че са още мокри.

Аз ли бъркам някъде, не знам, дай идея Sad
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Ivena
Newbie
*
Публикации: 650

« Отговор #548 -: Август 16, 2012, 22:42:01 »

Искам цветарски съвет, наскоро пресадихме едно алое, което, да не повярваш, взе че се хвана и за момента успешно се развива, вярно, че си пада малко пустинен тип, и е трудно да го убиеш, но все пак, постижение си е за нас.
Тази сутрин забелязах обаче че има някакви черни мушички, дето вършеят из почвата и в основата на листата му, адски са ми неприятни подобни пъплещи твари, не мисля, че растението страда, но искам да ги разкарам.
С какво да го напръскам и дали да го присаждам пак в някоя по-читава почва?
И друго, в по-предишен ден бяха поникнали някакви гъби, да, сериозна съм - гъби! Каква почва да си купувам друг път, че да намаля допълнителната флора и фауна, която не целя да отглеждам?
Активен
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #549 -: Август 17, 2012, 07:33:30 »

Ivena, мушичките се появяват при по-висока влага, нещо да сте го преполяли ? Иначе да, не са опасни за растението, но са си досадни  Lol засуши го малко, а ако и това не помогне - смени почвата. Аз съм доволна от холандските почви, дето ги продават в големи пакети. По-леки са, торфени и чисти от към гадове. За тази също съм чувала много добри отзиви. Пък има и специални смеси за сукуленти, ако чак толкова искаш да го глезиш това алое  Cheesygrin
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: