star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Покажете си...цветята!
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покажете си...цветята!  (Прочетена 134688 пъти)
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7071

« Отговор #500 -: Октомври 18, 2011, 23:02:34 »

нормално е лятото да и окапват листата, тогава и е периода за почивка Smile Иначе обичат хладно, да .. но за поливането не знам - ние в магазина ги поливахме през ден, понеже беше топло и бързо изсъхваха, но може би ако се държи на достатъчно хладно няма да има нужда от много вода ... тя сама си показва кога е за поливане - листата клюмват .. А за поливането - хубаво е да се налива вода в паничката и колкото дръпне за 30 минути и след това ако е останало нещо - да се маха. Поливането отгоре не е препоръчително за цикламите, тъй като от влагата им загниват грудките. Иска и хубава светлина, близо до прозорец да е. Прецъфтелите цветове се махат заедно с дръжката им - с леко издърпване от основата.
Активен
PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #501 -: Октомври 18, 2011, 23:08:38 »

мерси Фан, ще трябва да и сменя скоро саксията, че сега си е тази в която е купена, а няма чиниика, или пък само да махна опаковката и да и сложа една чиниика Smile
Активен
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #502 -: Октомври 19, 2011, 10:04:22 »

оо, задължително махни опаковката, така се задушава и от поливане ще изгние ... А за пресаждане - не е сега момента, не я пипай. Тия саксии, в които се продават са достатъчно големи и отдолу си имат дупки за поливане. Принципно грудковите растения не образуват кой знае каква коренова система, тъй като се изхранват основно от грудката, така че няма нужда от много пространство в саксията ... Ако ти е грозна, може да я поставиш в някаква кашпа, но не забравяй при поливането да внимаваш да не остава вода отдолу.
Активен
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6346

« Отговор #503 -: Октомври 19, 2011, 11:13:32 »

Имам пак питане за орхидеята. Все още като цяло изглежда добре. Поливам я на сляпо през няколко дни. Корените надолу в саксията са зелени, имаше няколко излезнали през дупките, които бяха изсъхнали и го отчупих. Тези които са на повърхността над "почвата" обаче са съсухрени. Какво да ги правя?
Активен

Моето име е Любов.
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #504 -: Октомври 19, 2011, 11:24:26 »

въздушните корени (тези отгоре) трябва редовно да се пулверизират с вода ... поне по един път на ден .. Иначе е нормално да ти паднат пъпки, понеже орхидейките са много чувствителни на промяна на условията и е стрес това пренасяне от едно място на друго .. Ако листата и корените са добре - няма какво да те тревожи, пак ще пусне цветонос и ще цъфти ...
Активен
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #505 -: Октомври 19, 2011, 12:22:05 »

Ако сега започна да го пръскам или е късно вече?
Активен

Моето име е Любов.
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #506 -: Октомври 19, 2011, 12:29:51 »

не е късно .. и да има загинали корени, нови ще изкара ...
Активен
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #507 -: Октомври 19, 2011, 12:45:26 »

Мерси Smile
Активен

Моето име е Любов.
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #508 -: Октомври 21, 2011, 22:19:19 »

Я и аз да попитам за моя Феленопсис:
Купих го от една разпродажба, имаше 2 пъпки, паднаха, но изкара нов цветонос. Неговите пъпки пак паднаха и пролетта го изхвърлих навън, за да умре, но той взе, че се скъса да цъфти цяло лято. Сега умира и последното цветче, но гледам, че няма нов изкарал цветонос, а старият няма да го бъде. Какво да го правя? Прибрах го вкъщи, на прозореца е, има светлина, но е и над парното. Да го преместя на другия прозрец без парно? Кога е редно да го пресадя? А и неговата почва не е от кори, ами са някакви зелени лишеи...
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #509 -: Октомври 21, 2011, 23:14:11 »

Аз малко спам, ама ми е тъжно.. Преместих се и си оставих цветята по разни приятели.. Сега се грижа само за един.. босилек! Ако искате и снимка мога да му кача хаха
Активен

C’est tout!
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #510 -: Октомври 22, 2011, 09:35:06 »

Ee, като каза босилек! От няколко дена събирам смелост да питам дали е идиотско по това време да си засея? Все пак минаха 2 години, от както убих последното си цвете, чудя се дали да не се пробвам пак. А и мисля да го държа в кухнята, да ми е под око уж.
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #511 -: Октомври 22, 2011, 14:36:20 »

Не разбирам аз от семена, били те и за босилек.. Моя си го взех готов пораснал и уж вирее.. Ще видим колко ще му е животеца, струваше 99 цента все пак Cheesygrin Спомням си, че Йоана беше споделяла някакви съвети, директно от билковата си терасена градинка - ето, намерих ги Smile Дано ти помогнат с нещо, но сякаш не е подходящ за засяване сезона..
Активен

C’est tout!
michelle
Newbie
*

« Отговор #512 -: Ноември 17, 2011, 19:18:37 »

Ахаха, последното мнение в тая тема било мое, ужас Cheesygrin Минах през супермаркета като се прибирах днес и видях една чудесна роза, намалена на 1,50 евро. Нямаше как да не я взема, макар да не исках да се обграждам с цветя, които после да се чудя на кой да подарявам като се изнасям.. И все пак ето я:

Как да я гледам? Колко често да я поливам? Няма как да я сложа да директна светлина, дано това да не е проблем. Също обича ли топло, защото аз през зимата на под 25 градуса не мога да вирея??
Активен

C’est tout!
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7782

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #513 -: Ноември 18, 2011, 14:57:37 »

На мен тия ми се въдиха като подивели, само ги режех и множах, пълен разкош беше. Бяха ми във влажна стая, по-скоро хладна, отколкото топла, до прозорец, който се осветяваше до обяд. Поливах на около 3-4 дни, но си ги бях пресадила в нормална почва, не от купешката, дето пропуска водата и нищо не задържа.
Точно миналата седмица и аз видях и се замислих дали да не се захвана пак, че само рози ми виреят така бясно, ама с бебето в момента надали ще ми е до тях и отложих идеята.
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #514 -: Ноември 18, 2011, 16:07:12 »

О, така ли.. аз нямам опит с рози.. Преди доста години имах една, подарена ми от голямата ми любов и живя три години, колкото и трая връзката ни. Ама тя не ми е еквивалент за поведение, защото беше омагьосана и за трите пъти, в които се разделяхме, три пъти увяхваше и после се съживяваше и пускаше пъпки Cheesygrin
Но ще си я оставя в оригиналната пръст и на 2-3 дни ще гледам да й ливвам водица, па дано просъществува.
Активен

C’est tout!
JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #515 -: Ноември 23, 2011, 22:17:45 »

хелп...имам проблем с едната ми китайска роза....бях я оставила на съхранение у баба ми докато не поотмине грубата строителна част, та си я прибрах преди 1 седмица....тук я гледам от 1-2 дни започнали да й се появяват петна по листата, все едно че изсъхва....пожълтява ли не знам....поливам си я нормално, нито повече, нито по-малко....дали е свързано с това че я присадих в друга саксия, да не е нещо от пръстта?
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #516 -: Ноември 27, 2011, 17:26:27 »

Уф, като гледам каква разкошна снимка съм качила на мойта роза преди 10 дни, сега няма нищо общо с нея Cry Много изсъхна, орязах повечето клонки, пъпките, с които я купих, не искат да се отварят, но не ги режа, защото още са зелени, макар леко клюмнали. Мизерна история.
Предполагам, че светлината не й беше достатъчно, затова от днес е на прозореца, макар че изобщо не ми харесва да стои там, бърка ми интериорните решения. Дано има някакъв ефект.
Четох, че било нормално след като се купят от магазина да йм опадат листата и цветовете. Трябвало и да се пресадят в по-голяма саксия и да се орежат клонките. Аз това с пресаждането не мисля да го правя, обаче, искам не искам, режа. Не мисля, че има болести, не са жълти листата, не са наядени.. Просто са изсъхнали. Unsure Някой, ако има съвет, ще се радвам!
Активен

C’est tout!
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #517 -: Декември 05, 2011, 13:23:22 »

Колко време е нормално една орхидея да има цветове? Моите вече са клюмнали някак и очаквам да се сбогувам с тях, но не мога разбера дали не я гледам правилно или имат някакъв цикъл. Кога да режа и къде точно, че по-горе ползвахте термин, който не ми е ясен?
Активен

Моето име е Любов.
JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #518 -: Декември 05, 2011, 13:40:20 »

днес сутринта на моята орхидея й падна още едно цветче....сега останаха само 2....като ми я подариха бяха 4-5, после станаха около 8-10 :(
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #519 -: Декември 11, 2011, 13:59:03 »

Ангел сан, въпрос към теб- трябва ли да се отрежат листата на амарилиса, когато прецъфти, за да има шанс да цъфне отново след време?
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #520 -: Декември 11, 2011, 14:05:37 »

би трябвало да пожълтеят и тогава да ги отрежеш .. но аз имам един, който две години не спа и пак цъфтя ... така че както прецениш, може и сега да ги отрежеш и да прибереш луковицата на тъмно.
Активен
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #521 -: Декември 11, 2011, 14:11:25 »

Нашият го купихме миналата година, цъфнал. После не му отрязах листата , но те не пожълтяха.
Преди седмица-две,  изкараха нови листа, но няма индикации да тръгва пъпка за цъфтеж.Та си мислех, дали ако сега му изрежа листата, няма да се размърда и да изкара пъпка?
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #522 -: Декември 11, 2011, 14:26:05 »

честно казано не съм голям спец, но тук има доста информация, дано ти свърши работа
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #523 -: Януари 20, 2012, 14:40:29 »

МОят мъж, не знам с какъв акъл, ми е купил цвете. Живо. Циклама. Сега ще трябва да ми е гузно, че съм убила още едно.
Все пак четох вчера, обнадеждена съм, защото нямаме парно, не държим допло, сложила съм го на прозорец с източно изложение, където трябва да му е хладно, около 17 градуса уж. Не знам само като е хубаво времето и пече как ще му понесе, пише, че не трябва на директна светлина, но майка и каза да го оставя там, че може и да се приспособи, ако тръгне нещо да му става, тогава да го преместя. Сложила съм саксията в една по-голяма керамична, върху камъчета, пише да се полива с преварена вода. И по ръбовете само да се облива. Не знам само кога да преценявам, че има нужда от вода - да държа постоянно леко влажно или като изсъхне чак тогава да поливам. За да се поддържа пише да се махат постоянно изсъхнали и увяхнали цветове и листа и че като прецъфти към лятото, да се увие и да се прибере на тъмно. Нещо пропускам ли?
Активен

Candy
Newbie
*
Публикации: 1822

A daydreamer...

« Отговор #524 -: Януари 20, 2012, 14:49:20 »

Моята Циклама умря за три седмици след спазване на тези инструкции. Късмет.
Активен

Make no mistake between my personality and my attitude. My personality is who I am, but my attitude will depend upon who you are.
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 24   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: