star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Покажете си...цветята!
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покажете си...цветята!  (Прочетена 136692 пъти)
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #50 -: Април 08, 2008, 15:50:57 »

И той ли телец бе Surprised
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #51 -: Април 08, 2008, 15:51:42 »

Абе не е от Телците, или явно аз досега не съм попадала Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7788

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #52 -: Април 08, 2008, 15:58:04 »

Телците по принцип готвят  Cheesygrin И сега ме е яд, че нямам кабел да си сваля снимките от телефона и да ви пратя гледка как бебчо прави свинки гърди. Много арт си е заметнал врътовръзката на гърба и си е прехапал езика...
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #53 -: Април 08, 2008, 16:03:02 »

Ааа, искам да гледам тия снимки Cheesygrin
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7071

« Отговор #54 -: Април 08, 2008, 16:12:00 »

Антуриумът постоянно си цъфти (освен ако е умрял  Lol )

да, може да цъфти целогодишно, но това не значи, че винаги го прави. Имам вкъщи, след последното прецъфтяване не е пускал нови цветове.
Забравих да спомена високата въздушна влажност - важна му е, при сух въздух листата почват да жълтеят и боледува. Вземи си пръскалка и му пръскай листата всеки ден, а лятото - като минеш покрай него.
Относно пресаждането - става така, както си го описала. Може да смесиш малко от торфа с новата почва, защото предпочита кисела среда, а торфа е с кисело PH.
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 12039

« Отговор #55 -: Април 08, 2008, 16:16:00 »

Аз пък само за азалиите и рододендроните съм взимала кисела почва. Изобщо не знаех за антуриума  Confused  Иначе в офиса си имаме един гигантски, от 3 години не е спрял за цъфти, а си е в алкална почва, ако не се лъжа...

За хората с тъмни апартаменти - вземете си Спатифилум! За тях е препоръчително да са на тъмно. Моите в къщи са издивели да цъфтят и вадят листа, пък ако знаете къде съм ги навряла...
« Последна редакция: Април 08, 2008, 16:17:50 от Лора » Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #56 -: Април 08, 2008, 16:19:34 »

Бе хора, аз киселинност на почвата никога не съм знаела, че се мери... Мислех, че само на водата в аквариума трябва. Това обяснява ли защо ми мрат домашните цветя?

*Хриси, между другото, телците и китки въдят. Моето телче ме гледа много укорително, ако забравя да полея цветята... А на мен хич не ми идва често на акъла. Поне няма да умрат от загниване на корените... Lol
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #57 -: Април 08, 2008, 16:28:06 »

*Хриси, между другото, телците и китки въдят. Моето телче ме гледа много укорително, ако забравя да полея цветята... А на мен хич не ми идва често на акъла. Поне няма да умрат от загниване на корените... Lol
Моето няма такива дарби.. Sad

А как наистина определяте почвата Surprised
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #58 -: Април 08, 2008, 16:31:15 »

Аз пък само за азалиите и рододендроните съм взимала кисела почва. Изобщо не знаех за антуриума  Confused

ами то не е задължително, но е препоръчително  Lol даже до колкото знам има специална почва за антуриуми, продава се в големи торби по 10 литра както смеските за орхидеи. Пък като се замисля май не пречи и кори за орхидеи да се смесят с почвата, за да има киселинност. По това обаче трябва да се съобрази и тора, с който ще се подхранва, за да не се получи нежелан ефект  Lol абе като цяло осигуряването на идеални условия за хабитус са си досадна работа, така че и нормално пресаждане и пръскане ще свърши работа.
Аз хич не го харесвам това растение, сигурно и за това не ми върви добре .... имала съм и розов, и кремав, и червен ...
Активен
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #59 -: Април 08, 2008, 16:38:21 »

А как наистина определяте почвата Surprised

това се предопределя от водата, с която се полива. Ако е силно варовита - почвата ще е силно алкална.

сещам се и за още едно растение, чиито цъфтеж се повлиява от киселинността на почвата - хортензията. Колкото по-кисела е средата, толкова повече цвета отива от розово към синьо.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #60 -: Април 08, 2008, 17:29:11 »

За влажността - тук във Варна е доста влажно. Пак ли е нужно да пръскам или да проверя първо как вирее. И второ - водата е много варовита. Мога ли цветето, както си е с целия торф да го сложа в новата саксия и отстрани да запълня с почвата? Мога ли да поливам с друга вода, освен чешмяна и всъщност колко се полива?
Толкова много неща им влияят на тия цветя, че изобщо не знам как ще ги уцеля. Но, не съм се отчаяла ...а сега ми се случи дребна хубава случка, която ми даде стимул все пак да се пробвам с тия пусти цветя.

Прибирах се към вкъщи и видях една много хубава междублокова градинка. А в нея - 300тина монитора направени на саксии и в тях теменужки. Сума ти време им се дивях, снимах си ги и се появи една сладка бабка, която ме пита дали и харесвам градинката. Заговори ме и ми разказва неща за нея сума ти време, а после ме прекара вътре, за да ми набере невени, защото били много хубави. И ми стана едно мило ...искам и аз така
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6356

Усмивка

« Отговор #61 -: Април 08, 2008, 18:13:05 »

Ах, Ангелче, мерси за съветите за Антуриума. И ние имаме вкъщи. Сега му минават последните три цвята. От цветарския ни казаха, когато изсъхнат и те, тогава да сменяме саксията. Нашият е червен. Cheesygrin На нас бяха ни казали само отдоле да поливаме, макар че аз като фъскам листата фъскам и малко почвата отгоре. Добре ли е?
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #62 -: Април 08, 2008, 18:36:49 »

Ах, Ангелче, мерси за съветите за Антуриума. И ние имаме вкъщи. Сега му минават последните три цвята. От цветарския ни казаха, когато изсъхнат и те, тогава да сменяме саксията. Нашият е червен. Cheesygrin На нас бяха ни казали само отдоле да поливаме, макар че аз като фъскам листата фъскам и малко почвата отгоре. Добре ли е?

добре е да .. според мен са малко растенията, които се поливат само отдолу в паничката. Все пак като си помислиш, в природата е нормално водата по-често да идва отгоре  Cheesygrin Препоръчва се отдолу да се поливат луковични и грудкови с цел избягване мокренето на луковицата или грудката (например Begonia tuberosa, лалета, зюмбюли, далия и т.н.). Може да се пресажда и по време на цъфтеж, рядко това се отразява .... аз лично пресаждам всичко по всяко време (и през цъфтеж, зима, лято .. няма значение), само орхидеите не пипам докато цъфтят, щото много скоростно изхвърлят всички цветове и пъпки.
Относно купените от магазин цветя и трудното им приспособяване вкъщи - ами нормално е. Повечето саксийни растения у нас се вкарват от Холандия, а преди това са дошли от Африка .... Значи - представете си стреса при пренасяне от Африка до борсите в Холандия, от там - до нашите борси, от там - по магазините, от там - вкъщи ... и всичко това за период от 1-2 седмици ... еми то човек да е ще се побърка, пък какво остава за горкото растение ... Другият проблем е, че при промишлено отглеждане на растенията им се осигуряват направо идеални условия (температура, влажност, подхранване), дето даже и в природата ги няма. И извадени от това състояние и донесени вкъщи ..... всеки може да си представи какво се случва. Пък да не говорим за препаратите, с които ги друсат, за да се развиват бързо и да цъфтят обилно и с едри цветове - растежни регулатори, фитохормони, минерали и витамини .... ударни дози. За това и често се случва бързо-бързо да ни умре подарено цвете ... А при мен с магазина много често се случваше. Накрая почти не купувах холандски растения, стараех се да подбирам повече български ... може и да не са толкова добре изглеждащи, но поне си сигурен, че са гледани в наши условия и са климатизирани. Е, да, разнообразието на нашите цветя не е толкова голямо, така че няма как да не внасяме от чужбина. Но пък с малко повече търпение и грижи и чужбинските успяват да се приспособят и се отблагодаряват след това  Lol
Активен
lioness
Newbie
*
Публикации: 8566

« Отговор #63 -: Април 08, 2008, 19:49:46 »

Биз, я покажи снимка на тиоя монитори с теменужки!  Shocked
И между другото, имам точно създадена концепция за саксията- черна на калинки  Cheesygrin
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #64 -: Април 08, 2008, 20:48:06 »

Не съм си взела дата кабела за телефона и все забравям да си купя нов, та по-нататък ще пусна всичко, което съм искала да пусна Smile
Саксия си взех, много е хубава и много пасва. И нея ще снимам. Само почвата не ми достигна и ще си взема утре още малко, иначе пренасянето беше успешно Smile Само не знам как ще изсипвам тая чинийка с тежката саксия, ама ще му намеря цаката.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #65 -: Април 08, 2008, 21:08:51 »

Защо ще изсипваш чинийката?  Confused
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #66 -: Април 08, 2008, 21:11:34 »

Ми нали трябва да се изсипе в един момент водата от чинийката, Лиони Smile Който не чете му се запушват порите на почвата и кислорода спира да циркулира и му мрат китките от загниване на корените, да знаеш  Lol Lol Lol
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #67 -: Април 08, 2008, 21:31:45 »

Ми нали трябва да се изсипе в един момент водата от чинийката, Лиони Smile Който не чете му се запушват порите на почвата и кислорода спира да циркулира и му мрат китките от загниване на корените, да знаеш  Lol Lol Lol

викаш да не обяснявам толкова подробно следващият път, а ? Или по добре да не обяснявам изобщо, в интернет има предостатъчно информация  Unsure
Активен
lioness
Newbie
*

« Отговор #68 -: Април 08, 2008, 21:40:41 »

Уф, видях, ок, виновна съм  Razz
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #69 -: Април 09, 2008, 00:50:58 »

викаш да не обяснявам толкова подробно следващият път, а ? Или по добре да не обяснявам изобщо, в интернет има предостатъчно информация  Unsure
ЦЪ! Как така няма да обясняваш. А си спряла, а сме изкочили у вас да те наблюдаваме как си гледаш китките и да учиш и нас Surprised
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #70 -: Април 11, 2008, 22:02:56 »

Така...Антуриумът го пресях успешно, чак мама се учуди. Сега обаче имам и Кала, така, че помагайте Smile
От магазина са казали веднъж седмично да я слагам в легенче с вода за 10 минути. А торенето как? И каква светлина обича?
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #71 -: Април 13, 2008, 13:31:09 »

това от вчера
Активен
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7767

Heart follower

« Отговор #72 -: Април 14, 2008, 18:33:01 »

Като гледам, че и Бизар и Пупи са унищожители на цветя, и аз ще се присъединя.  Unsure Успях да уморя дори кактусите, така и не разбрах как, ама един по един почнаха да се спихват и си заминаха. Сега основният ми проблем е едно цветенце, което не знам как се казва дори, ама ми е много важно да го запазя живо, щото ми е подарък от мъжа за осми март.  Unsure То е едно такова малко, ама с доста големи гладки и бая тлъсти листа в основата, а нагоре цъфти на снопчета мъъънички бели цветчета, много е сладурско. Единственото, което ми бе казано, е, че като прецъфтят цветчетата трябва да го пресадя. И толкоз. Откак са ми го подарили до сега да съм го поливала 3-4 пъти. Почвата му си стои доволно влажна и напоследък даже забелязвам, че е хванало онази прословута "плесен" долу по стъблото.  Unsure Някой да има идея какво да го правя или въобще какво е това цвете? Дали мога да го спася или и то ще последва съдбата на многото загинали у нас цветя?  Cry
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6356

Усмивка

« Отговор #73 -: Април 14, 2008, 18:37:26 »

Unsure Успях да уморя дори кактусите

Не ми се обиждай ама... наистина си тежък случай Lol Kiss
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #74 -: Април 15, 2008, 09:25:14 »

Обожавам кактуси. Имам си три и си ги гледам от дребосъци, а сега са толкова пораснали милите. Ама не знам как се казват
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: