star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Покажете си...цветята!
Страници: 1 [2] 3 4 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покажете си...цветята!  (Прочетена 104047 пъти)
lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #25 -: Април 03, 2008, 19:33:43 »

Мисля, че тази тема е подходяща да подхвърля един съвет - в саксиите на цъфтящи растения баща ми слага противозачатъчни, подсилвали цъфтежа. Този трик е приучен от ботаниците на Ерика  Cheesygrin
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #26 -: Април 03, 2008, 20:24:20 »

Това шега ли е? Shocked
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

:)
« Отговор #27 -: Април 03, 2008, 20:26:37 »

Я ти си виж ЛС-то Cheesygrin
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #28 -: Април 03, 2008, 21:30:48 »

Ангелче, кажи тогава нещо срещу щитоносна въшка  Unsure

мокро памуче и здрави нерви  Lol Lol Lol
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #29 -: Април 03, 2008, 22:48:25 »

Това шега ли е? Shocked
Абсолютно не е шега. Нямам никаква идея защо се получава така, но ехмеята, която от 6 години е ялова сега вади пъпка  Smile Беше на Жанин, ако ме не лъже паметта  Lol
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
ileana
Newbie
*
Публикации: 205

« Отговор #30 -: Април 05, 2008, 10:22:42 »

http://img137.imageshack.us/my.php?image=photo0242vd1.jpg
това е палмата ми на 2 год. и мн. си я обичам и драцената до дея:)
Активен

Човек е жив, докато има мечти.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #31 -: Април 05, 2008, 10:48:52 »

Аз съм тотален наивен сериен убиец на цветя. Просто явно не ми се получава и това е. В хотела как ме подиграват не е истина.
Единственото подобие на цвете, което имам в новия дом е едно бобче и то специално. Като порастне, на листенцата му ще пише THANKS (явно, за благодарност, че съм го отгледала ...АКО го отгледам).
Поливам си го редовно, растеше супер, но ни нямаше вкъщи 4 дена и сега гледам, че е мухлясало стъбълцето, а то е малко поникнало кравайче. И сега не знам дали защото му е много водата, или да продължа да си го поливам, както досега и да се надявам да си продължи да си расте  Rolling Eyes
Имам и някакви семенца за мини слънчогледи, ама вече не смея нищо да садя.

Едит: май не е мухъл, а по-скоро плесен ...мъхесто едно такова.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #32 -: Април 05, 2008, 11:21:27 »

Според мен му е дошла много влагата. Smile
А пробвала ли си да отгледаш кактусчета Smile Аз имам две от години и всяка пролет ми цъфтят с чудни малки цветчета. Много са красиви Smile А и не изискват никаква специална грижа. Само поливане много рядко Smile
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #33 -: Април 05, 2008, 11:27:24 »

А моята палмичка  Stuart
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #34 -: Април 05, 2008, 15:46:44 »

ето малко по-читави снимки на любимите ми красавици

и една африканска теменужка, чиито листа са обилно покрити с котешки косми  Lol Lol Lol

Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13213

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #35 -: Април 08, 2008, 10:18:16 »

Умишлено не се разписвах в тази темичка. ама след като видях, че и Бизарката е унищожител на цвят  Kiss, спокойно мога да се включа. Не знам какво ми липсва на мен, търпение ли, старание ли, определено желание имам. Обаче цветя край мен не могат да виреят. Всяко лято майка ми заръчва да й поливам цветята, само за 1 седмица. И винаги като се върне, има поне 3-4 геройско загинали, в страшни мъки  Shocked А майка ми е луда на тема цветята си, с повод и без повод и подаряваме, и тя все им се радва, все едно за пръв път получава такъв подарък.
 Сега обмислям да си взема нещо некапризно, издържащо на цигарения дим растение. А съм чувала, че до компютър трябвало да има кактусче. И май на такова ще се спра.
Да добавя, и кактус съм съсипвала, от прекомерно старание и поливане  Rolling Eyes
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #36 -: Април 08, 2008, 14:40:35 »

Аз да питам. Всички цветя ли се поливат от чинийка, а не директно?
Имам подарък - Атриум, много е хубав, много е важно да оцелее. Пише да се поддържа влажна почвата и на всяко 6то поливане да му слагам тор. Каква? И освен това почвата е една такава особена - като временна, трябва ли да го пресявам?
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #37 -: Април 08, 2008, 14:55:56 »

Това шега ли е? Shocked
Абсолютно не е шега. Нямам никаква идея защо се получава така, но ехмеята, която от 6 години е ялова сега вади пъпка  Smile Беше на Жанин, ако ме не лъже паметта  Lol

Млъкни бе, Лиони, и аз съм на Жанин! Ако се размина с пъпка, ок , ма хич не ми се става плодовита и растежна в момента...

Моите любими цветя са папрат и антуриум. На майка ми антуриумите растяха като бесни, на брат ми съученичките редовно намазваха по рожденни дни  Lol Lol Lol А папрат от опит мога да кажа
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #38 -: Април 08, 2008, 14:57:00 »

... Че най-добре расте под лозница...
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #39 -: Април 08, 2008, 14:59:00 »

Торф е това, добре си виреят и в него, но ми се струва, че скоро трябва да го пресееш, защото корените му са препълнили саксията - вземи си саксийка с 1-2 номера по-голяма. Не знам каква пръст си купуваш, може би е хубаво да е за цъфтящи цветя. Торфът изсъхва доста по-бързо от другата пръст, така че я следи.
Това с поливането в чинийката не го правя аз. Поливам отгоре и веднага изхвърлям изтеклата в чинийката вода. Ако има вода в нея, корените започват да растат към нея и излизат през дупките, дори загниват.
За тор....по-добре Ангелчето дад каже. Аз на моите им слагам Кристалон на всеки 2 седмици през топлите сезони. Разтваряш си го в някакво съотношение във водата за поливане.

А, и Антуриум е цветенцето Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #40 -: Април 08, 2008, 15:25:38 »

Оф днес хич не ми е ден, скъсва ме корема и ми е лошо и с половин око и половин мозък съм го писала това от леглото, не знам откъде ми е хрумнал този Атриум (от магазините явно).

А пресяването как? И това хубаво цвете дали може да стои някъде на земята или е по-добре да се качи нависоко? И не, че да те плаша, ама боба умря. Ще сея мини  сънчогледи сега и ново бобче ще си взема и ще внимавам как го полиавам, че на това май съм се престарала.
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #41 -: Април 08, 2008, 15:28:00 »

Оф днес хич не ми е ден, скъсва ме корема и ми е лошо
Хмм  Sneaky Sneaky
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #42 -: Април 08, 2008, 15:29:02 »

От менструални болки, шматко Smile Тука всички са полудели бременски симптоми да търсят, какво се случи с този форум  Lol Lol
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #43 -: Април 08, 2008, 15:33:35 »

МхххЪъ  Frown
Тъкмо си те представих с коремче и как прекрасния ти мъж те гали по него Wub

Ама хайде, рано ти е още. Сега ни заряза, после не ми се мисли  Rolling Eyes Добре, че е боба да напишеш някое мнение  Tongue
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #44 -: Април 08, 2008, 15:34:03 »

Атриум, моля ти се  Lol Lol Lol предполагам, че странната почва, която е в саксията му е торфена смеска (или транспортна я наричат, защото е лека и по подразбиране е по-подходяща при транспортиране на растенията на големи разстояния). Саксията също е транспортна, може и нея да смениш, че са и много големи дупките  Lol Не е проблем растенията да се отглеждат и в торф, но е по-трудно, защото трябва да се внимава с поливането, много лесно загниват корените. Пресади го в саксия, която да е 2-3 см по-голяма (в диаметър и на височина) от сегашната, купи си нормална почва от магазина. Подхранва се с тор за листно-декоративни (може и за цъфтящи, но ги редувай) на 2 седмици, а в активният период (като вземе да цъфти) може и всяка седмица. Полива се като е напълно суха почвата - пипаш с пръстче и ако слоя 1-2 см е сух - поливаш. От мен да знаете - много по-лесно растения загиват от преполиване, отколкото от засушаване. След поливане (отгоре) оставяш 20-30 мин водата в паничката, да си поеме колкото може и остатъка изливаш. Не е хубаво да застоява вода там, защото се поема от почвата, запушва порите и изтегля кислорода, което пък води до загниване на корените.
Не обича пряка светлина - постави го на светло място, но да не го пече слънцето. А какъв цвят е ?

а аз преди малко реших да се поразходя и си взех бели теменужки и няколко петунии ... отивам да се забавлявам  Lol като се освестят малко ще ги снимам.
« Последна редакция: Април 08, 2008, 15:37:01 от angel_sin » Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #45 -: Април 08, 2008, 15:40:33 »

Хубав червен цвят. А сега в цъфтеж ли се води? Боже колко съм зле само Smile
И после - като го присаждам - вадя го от тази саксия и какво ...поизтупвам го от торфа и после го слагам в нова саксия в новата пръст в кладенче там и заривам?
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #46 -: Април 08, 2008, 15:42:16 »

И не, че да те плаша, ама боба умря.

Lol Lol Lol Ей, уби го горкото!
(ама да ти кажа, на него хич не му беше мястото там... Или просто щото беше вечер и ми се стори тъмно...  Cheesygrin )

Антуриумът постоянно си цъфти (освен ако е умрял  Lol )
« Последна редакция: Април 08, 2008, 15:43:49 от Лора » Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13213

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #47 -: Април 08, 2008, 15:45:19 »

Бизар, а какъв е този боб.  Confused
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #48 -: Април 08, 2008, 15:48:39 »

Ами там ми се струва светло, то при нас е малко особено светлото де, но общо взето, ако пече слънце, пече точно в тази стая от този прозорец.

А иначе колежката ми дето е видна цветарка ми каза, че купените цветя трудно се хващали, защото били парникови и по-претенциозни ....дано да имам късмет с това :pray:

Pupi, такова ми е бобчето http://www.thegreenhead.com/2008/02/blooming-heart-bean-sprout.php
« Последна редакция: Април 08, 2008, 15:50:51 от bizzare » Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #49 -: Април 08, 2008, 15:49:25 »

Сее го, за да има какво да готви Краси за вечеря  Cheesygrin (ех, тез телци беее  Wub )
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: