star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Покажете си...цветята!
Страници: [1] 2 3 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покажете си...цветята!  (Прочетена 104095 пъти)
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« -: Април 02, 2008, 10:51:31 »

Мисля , че домашния раздел няма да е домашен раздел , ако няма тема за цветята Cheesygrin
Всеки може да покаже с какво разполага, как се грижи за растението, даже и да разкаже нещо приятно ,което е свързано с цветенцата Smile

Ще започна аз с показването.Това са последните ни придобивки - две орхидеи:

Ето малко повече за този вид орхидеи
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #1 -: Април 02, 2008, 11:00:37 »

луда завист ме обвзема, нали знаеш  Razz Razz Razz

аз нямам хубави снимки ... нямам и фото в момента. Сега ми цъфтят 4 от фаленопсисите, чакам още 2 да отворят цветове, отделно толумнеята и вандата ми имат цветоноси. Фалчовците са ми гордост голяма, защото всички тези от снимката съм ги купувала на тотална разпродажба по 2-3 лв (разбирайте почти съсипани) и за около година вкъщи така ги освестих, че цъфнаха даже ... много им се радвам. Снимката е от преди 2 седмици, в момента имат много по-вече отворени цветове

освен орхидеите гледам и малко листно декоративни, но доста ги поограничих, понеже няма място. Имам 2 калатеи, няколко папрата (нефроплепис), циганче, бегонии, каланхоета и хибискус, който сега цъфти:

лятото си пълня терасата с петунии, колкото и да се заричам че няма да вземам повече ... много въшки въдят и се скъсвам да ги лекувам, но пък са страшна красота и всяка година пълня 5-6 сандъчета.
« Последна редакция: Април 02, 2008, 11:02:28 от angel_sin » Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #2 -: Април 02, 2008, 11:12:21 »

Леле, много са ви хубави цветенцата Love eyes Love eyes Love eyes

Аз нямам цветенца... Преди имах едни теменужки в студентски, но лятото стаята неочаквано остана без стопанин и нямаше кой да ги полива.. Sad eyes Sad eyes А мъжо ми беше подарил една саксийка с азалия... но нещо атмосферата в старата му квартира не й понесе... или аз не можах да се грижа за нея. Много бях тъжна и няма да забравя как главната счетоводителка на тати, която обожава цветята, ми се смееше и ми казваше да не жаля толкова капризно цвете като азалията и да си харесам някоя саксия от офиса Sad eyes

И така. Сега нямаме цветенца. Но ще си вземем. Дотогава ще наблюдавам вашите и ще чертя идеи къде да ги разположа и как да ги гледам  Cheesygrin
Активен

molly
Newbie
*
Публикации: 903

« Отговор #3 -: Април 02, 2008, 11:24:51 »

Направо се чудя как успявате да се справите... Тоооолкова много цветя и какви ли не растения се опитах да отгледам последните месеци - ми всички увяхнаха Unsure. Единственото, което издържа повечко време беше един боб, който стана около 3 метра висок, отглеждахме го в саксия, толкова майтапи сме отнасяли за тоя боб... само той издържа.
Иначе съм се пробвала и с циганче - нямаше шанс, на третия ден увяхна Rolling Eyes.
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #4 -: Април 02, 2008, 11:25:26 »

Болна тема... :(
С майка ми винаги сме поддържали стабилна джунгла в къщи, но сега в новия апартамент няма никакви условия за отглеждане на цветя - западно изложение, което вече е почти никакво, защото сме застроени от всички страни и сме в тотална сянка, нон-стоп климатик и течение... Затова залагам само на листно-декоративни - развила съм някаква слабост към алоказията - много ми е брутална  Cheesygrin Имам разни декоративни бръшлянчета, но само тъмни, защото шаренките искат слънце. Умирам за една бугенвилия, ама нъцки - а при баща ми в Хърватска всички къщи са покрити с тая красота.
Докато работих в Ерика , си начесах яко крастата откъм цветя  Cheesygrin Туй розовото на втората снимка е моя милост  Cheesygrin
http://www.erika.bg/about_3.php

(моля, някой да каже, ако рекламата е твърде брутална)
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #5 -: Април 02, 2008, 11:37:32 »

Нашите орхидеи ги взехме от борсата при БАН, за 24 лв. Бяха съвсем свежи, току що докарани и не ми се видя скъпо. Само да видим дали ще оцелеят при нас Unsure

Ето какво си взехме преди 2-3 седмици от оранжерията в Дружба, май "Флора " се казваше...или нещо подобно...

Много ми харесва това цвете , щото е супер непретенциозно.Поливаш , не поливаш , расте като гламаво.Но ни донесе вкъщи щитоносна въшка и сега не знам как да се справя с нея  Screaming

Това е малката камелия, която взехме в неделя:

А това дърво на живота, ми е най-любимото от всички вкъщи:

« Последна редакция: Април 02, 2008, 11:43:53 от Mina_21 » Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #6 -: Април 02, 2008, 11:41:42 »

Саксийте много му харесаха. Откъде ги напазарува?
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #7 -: Април 02, 2008, 11:43:28 »

Саксийте много му харесаха. Откъде ги напазарува?

Кои? Саксийките на рае ли? От едно магазинче за авторски саксии , зад Плиска

А , Хриси каза азалия, и ме подсети.Това е моята в момента.Подарък ми е за 8ми март  Cheesygrin
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #8 -: Април 02, 2008, 11:54:40 »

Пу пу все така да расте и хубавее азалийката ти! Великолепна е! Smile

Ужасно ми харесаха саксийките, макар че малко тъмнички ми идват за нашите мебели в бук. Аз се присламчвам към теб да ми издаваш всякакви такива тайни магазинчета. Oreol
Активен

SwEeT
Newbie
*
Публикации: 419

« Отговор #9 -: Април 02, 2008, 12:54:10 »

това  ми е любимото

това също ми е любимо,ама е искуствено
« Последна редакция: Април 02, 2008, 12:58:36 от SwEeT » Активен

!!! Истината боли,но това не означава,че лъжата лекува !!!!
FroZen
Newbie
*
Публикации: 2627

« Отговор #10 -: Април 02, 2008, 13:26:36 »

Изкуствени цветя органически мразя. А магазин за саксии рисувани и всякакви има един страхотен на Тодор Александров, почти на ъгъла с Леге мисля беше. Дето хич не се заглеждам по такива неща, съм спирала и съм зяпала като омагьосана.
Активен

Who needs the Sun, when the Rain's so full of life
Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #11 -: Април 02, 2008, 13:28:35 »

И аз мразя. 
Активен
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #12 -: Април 02, 2008, 14:09:58 »

Аз най-много харесвам антириума. Но няма да го снимам, защото не е в най-красивата си фаза. Останаха му само три цвята. Като го купихме беше с повече. Много красиво цвете Smile
Активен

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #13 -: Април 02, 2008, 21:21:40 »

Оу,страхотна тема. Аз моите бебенца съм си ги отгледала кое от семка,кое от стръкче и съм много горда с тях. Пулверизирам си ги всеки ден и се радвам като ненормална на всяко ново листенце.
Ще си ги снимам утре,защото сега е тъмно.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #14 -: Април 02, 2008, 23:28:58 »

Аз нямам ни изкуствени, ни живи.  Unsure
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

ileana
Newbie
*
Публикации: 205

« Отговор #15 -: Април 03, 2008, 09:55:30 »

http://img142.imageshack.us/my.php?image=photo0245fh9.jpg двете кали и фикуса ми
http://img91.imageshack.us/my.php?image=photo0246rg7.jpg
http://img201.imageshack.us/my.php?image=photo0247ev6.jpg
http://img201.imageshack.us/my.php?image=photo0248zy4.jpg алое
Активен

Човек е жив, докато има мечти.
alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #16 -: Април 03, 2008, 11:55:37 »

Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #17 -: Април 03, 2008, 12:01:08 »

http://img142.imageshack.us/my.php?image=photo0245fh9.jpg двете кали и фикуса ми

На трилистника това ли му е другото име? За първи път чувам Confused
Активен

Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #18 -: Април 03, 2008, 12:07:25 »

Аливера, от кога я имаш тази розичка? Аз тук съм си харесала подобна, с много красиви цветчета, но се притеснявам, че след като опадат цветовете и ще изсъхне Unsure Купувала съм си Азалии, но явно са доста капризни, или хич не се справям, но след като прецъфтят, листенцата започват да окапват и цветето изсъхва.
Ангелче, ти си се занимавала с цветя, нали? Можеш ли да дадеш някакви съветчета, които да ни помогнат при отглеждането на цветя?
Активен
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #19 -: Април 03, 2008, 12:35:45 »

На трилистника това ли му е другото име? За първи път чувам Confused

абе душа, кала е това, не е трилстник ;) просто листата си приличат ... А между другото са от едно семейство, за това си приличат ;) (сем. Araceae - Змиярникови)

Ангелче, ти си се занимавала с цветя, нали? Можеш ли да дадеш някакви съветчета, които да ни помогнат при отглеждането на цветя?

питай какво те интересува, ако мога ще помагам.
« Последна редакция: Април 03, 2008, 12:43:56 от angel_sin » Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #20 -: Април 03, 2008, 12:40:54 »

Аливера, от кога я имаш тази розичка?

От около 3 седмици ми е, някъде. Преместих я в по- голяма саксийка, с нов тор. Държа я на топло, ама не много, да има светлина. 2-3 пъти седмично се полива с вода. Има разни гадини по- нея дето я ядат и като видя и ги чистя. За сега това. Може би след време ще трябва да се премести в по- голяма саксия.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #21 -: Април 03, 2008, 12:47:28 »

абе душа, кала е това, не е трилстник ;) просто листата си приличат ... А между другото са от едно семейство, за това си приличат ;) (сем. Araceae - Змиярникови)
Oops Cheesygrin
Активен

SwEeT
Newbie
*
Публикации: 419

« Отговор #22 -: Април 03, 2008, 13:25:07 »

От около 3 седмици ми е, някъде. Преместих я в по- голяма саксийка, с нов тор. Държа я на топло, ама не много, да има светлина. 2-3 пъти седмично се полива с вода. Има разни гадини по- нея дето я ядат и като видя и ги чистя. За сега това. Може би след време ще трябва да се премести в по- голяма саксия.

Аз не разбирам много,ама май имаше някакви препарани с които се пръскат растенияга за такива гадинки  Confused Който разбира повече  да сподели .
Активен

!!! Истината боли,но това не означава,че лъжата лекува !!!!
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #23 -: Април 03, 2008, 13:55:51 »

Аз не разбирам много,ама май имаше някакви препарани с които се пръскат растенияга за такива гадинки  Confused Който разбира повече  да сподели .

естествено, че има, но трябва да се знае какви са гадинките, а не да се пръска ей така ... Друг е въпросът, че според мен универсалните препарати, които продават по цветарските магазини не струват, но да кажем, че за 1-2 саксии може да свършат работа (и то само за гадини, защото тия срещу болести са пълна глупост).
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #24 -: Април 03, 2008, 17:33:56 »

Ангелче, кажи тогава нещо срещу щитоносна въшка  Unsure
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: