star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star И на края................
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: И на края................  (Прочетена 25006 пъти)
desita04
Newbie
*
Публикации: 11

Ставам,бе,още ставам..........

« -: Март 31, 2008, 15:56:09 »

Преди няколко дена един виц обиколи офиса,и разсмя до сълзи колегите,особено представителите на мъжкото съсловие:)"Бракът прилича на мираж-виждаш бедуини,палми,камили.......Постепенно всичко изчезва и накрая оства само камилата"Та в този
контекст,ако поразширим понятието и включим не само бракуваните,а и живеещите на семейни начала(все пак и нов Семеен кодекс си имаме по въпроса:)),кои са нещата ,каращи миража да избледнява прогресивно ?И как според вас в тази картинка се вместват любовта,симпатията,взаимното уважение,материалната изгода или просто съответната доза търпимост?
Активен
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #1 -: Март 31, 2008, 16:04:52 »

за 6 години и 3 месеца още си живеем с този мираж .... на мен лично подобни констатации са ми смешни. Само и единствено от двамата зависи как ще живеят и ако искат да им е добре - така ще бъде. За това време, в което сме заедно никога не сме се карали сериозно, не сме се разделяли, не сме имали проблеми ... Мога да кажа само жалко за тези, на които им избледнява миража  Razz
Активен

desita04
Newbie
*

« Отговор #2 -: Март 31, 2008, 16:27:26 »

Абе на мен веднъж ми избледня след седем години и половина и три годишна дъщеря:)Но сега има нов "мъж на хоризонта" и с него доста бързо се развиват нещата,след няколко месеца заедно си купихме жилище и тн,та това породи в мен доста голяма доза параноя,а както знаеш страховете не помагат на връзката,даже напротив...........SmileТа честно казано наистина ми се иска да прочета какво мислят и други по въпроса,ако може всички отговори да са като твоя,ми аз няма да излизам от този форум беееее:)
Активен
Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #3 -: Март 31, 2008, 17:00:58 »

Да си призная откакто се роди синът ни, в началото поне се карахме доста повече отпреди, ама той като беше на 1 месец започнахме и да се местим, де, така, че бая ни се насъбра, а и аз докато преодолея следродилната Lol но сега определено сме си по-близки откогато и да било. Вярно е, че не излизаме толкова, колкото преди, но пък вечер си играем с малкия. Показваме на тати какво ново сме научили през деня, пеем песнички, гукаме, опитваме се да гоцорим, ако не вали отиваме и тримата до парка и се упражняваме да ходим Smile и така. Това, което най-много харесвам в мъжът ми е, че винаги ме изслушва, проявява разбиране, винаги е готов да поговори, да потърси компромис, да отстъпи и да се извини, ако осъзнае, че не е прав. И аз винаги се стремя към същото. Мисля, че това най-много ни помага да запазим "миража". Всъщност, не бих го нарекла мираж, а истински оазис Wink
Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #4 -: Март 31, 2008, 17:06:19 »

Да си призная откакто се роди синът ни, в началото поне се карахме доста повече отпреди, ама той като беше на 1 месец започнахме и да се местим, де, така, че бая ни се насъбра, а и аз докато преодолея следродилната Lol но сега определено сме си по-близки откогато и да било. Вярно е, че не излизаме толкова, колкото преди, но пък вечер си играем с малкия. Показваме на тати какво ново сме научили през деня, пеем песнички, гукаме, опитваме се да гоцорим, ако не вали отиваме и тримата до парка и се упражняваме да ходим Smile и така. Това, което най-много харесвам в мъжът ми е, че винаги ме изслушва, проявява разбиране, винаги е готов да поговори, да потърси компромис, да отстъпи и да се извини, ако осъзнае, че не е прав. И аз винаги се стремя към същото. Мисля, че това най-много ни помага да запазим "миража". Всъщност, не бих го нарекла мираж, а истински оазис Wink
Ели, звучи толкова хубаво и мило.  Wub
Желая ти винаги да е така. А това, което каза за мъжа си- тези са най- важните качества, които човек никога не трябва да губи в една връзка.
Активен

desita04
Newbie
*

« Отговор #5 -: Март 31, 2008, 17:38:13 »

Знаех си,че трябва да се регистрирам:)Това,че веднъж не се получи при мен ме кара с още по голяма сила да искам да повярвам,че е възможно и обратното.Знам ги тези моменти със следродилната и трудностите при адаптацията с определени ситуации,но е много приятно да чуеш че има и хора,който успешно се справят с подобни проблеми:)
Активен
Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #6 -: Април 01, 2008, 10:06:44 »

Ами с търпение и любов всичко се постига. А и много си зависи от партньорите. Ние и двамата с мъжът ми си падаме отстъпчиви. Аз, например, не мога да се сърдя за повече от 5 минути, нито обичам разправиите.. когато ме ядоса, отивам в друга стая, надалеч от него, чакам да се успокоя, чакам и на него да му помине, след това се събираме и говорим. Ето тази стратегия поне при нас работи успешно.

Пожелавам ти този път да е твоят Smile

Аливера, благодаря ти, да ти се връща Big grin
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #7 -: Април 01, 2008, 12:20:10 »

Аз не съм от семейните още, но вярвам, че не е толкова страшно, колкото всички го изкарват. Последните постове потвърждават това ;)

Ангелче, я кажи, че ми стана интересно..какво наричаш сериозно каране? В смисъл как така не сте се карали сериозно, никога не сте се нагрубявали, наранявали, тряскали врати, излизали отвкъщи, ревали..или под сериозно разбираш нещо друго?
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #8 -: Април 01, 2008, 12:23:40 »

Ангелче, я кажи, че ми стана интересно..какво наричаш сериозно каране? В смисъл как така не сте се карали сериозно, никога не сте се нагрубявали, наранявали, тряскали врати, излизали отвкъщи, ревали..или под сериозно разбираш нещо друго?

ами да, не ни се е случвало това ... веднъж само му се ядосах и така тряснах вратата на хола, че стъклото се строши и после се спукахме от смях .. не помня за какво съм се ядосала даже, ама беше забавно ... Груби думи абсолютно никога не сме си разменяли и няма как да се случи, защото така сме възпитани. А да излезе от вкъщи при скарване или аз да го направя .. няма начин  Lol прекалено удобно си ни е тук ....
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #9 -: Април 01, 2008, 12:30:44 »

ами да, не ни се е случвало това ... веднъж само му се ядосах и така тряснах вратата на хола, че стъклото се строши и после се спукахме от смях .. не помня за какво съм се ядосала даже, ама беше забавно ... Груби думи абсолютно никога не сме си разменяли и няма как да се случи, защото така сме възпитани. А да излезе от вкъщи при скарване или аз да го направя .. няма начин  Lol прекалено удобно си ни е тук ....

Shocked Е вие сте наистина някакво странно изключение, приличате ми на светци, паднали от небето. Как може за 6 години чак толкова кротко да е всичко? Не ви ли става скучно, бе  Lol
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #10 -: Април 01, 2008, 12:32:51 »

Shocked Е вие сте наистина някакво странно изключение, приличате ми на светци, паднали от небето. Как може за 6 години чак толкова кротко да е всичко? Не ви ли става скучно, бе  Lol

ами не, много си ни е добре ....  Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #11 -: Април 01, 2008, 12:39:35 »

Smile Сигурно, ти изглеждаш като човек с кротък и умерен темперамент. Аз лично обичам да има адреналин понякога. ако няма закво да се поспорим, измислям  Lol Предполагам, че като заживеем заедно ще се разделяме всеки ден на думи. Е, не мисля де, досега за 2 години не сме стигали до сериозни идеи за раздяла и при най-голямото скарване
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #12 -: Април 01, 2008, 12:45:35 »

Smile Сигурно, ти изглеждаш като човек с кротък и умерен темперамент. Аз лично обичам да има адреналин понякога. ако няма закво да се поспорим, измислям  Lol Предполагам, че като заживеем заедно ще се разделяме всеки ден на думи. Е, не мисля де, досега за 2 години не сме стигали до сериозни идеи за раздяла и при най-голямото скарване

добре де, за какво толкова се карате ? ние не можем и да се скараме, защото обикновено като се ядосам за нещо и той го обръща на смях с неповторимото си чувство за хумур .. изръсва някоя простотия, аз почвам да се хиля и до там със сръдните ...
Активен

molly
Newbie
*
Публикации: 903

« Отговор #13 -: Април 01, 2008, 12:59:53 »

на мен проблемът ми е, че като ми каже нещо от сорта на "Сега не мога" започвам да анализирам прекалено много ситуацията и така сама сътворявам някакви проблеми и се стига до караници. За това и на мен ми е странно, че някои хора не се вманиачават толкова (което е добре:)).
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #14 -: Април 01, 2008, 13:07:19 »

добре де, за какво толкова се карате ? ние не можем и да се скараме, защото обикновено като се ядосам за нещо и той го обръща на смях с неповторимото си чувство за хумур .. изръсва някоя простотия, аз почвам да се хиля и до там със сръдните ...

Явно това е мъжки прийом. И аз понякога съм така, но друг път ако ми е много накипяло се дразня още повече, че вместо да вземе 'проблема' насериозно, знае само на шега да го обърне.

Иначе не се караме често, по-скоро сме в серии. В смисъл месеци наред всичко е цветя и рози, после седмица-две за всяко нещо - спор или нацупване.  Може би му викат ПМС на това  Lol

А иначе обикновено аз се сърдя, че е направил или не е направил нещо, с което показва, че не ме обича достатъчно по мойта логика или по-ското че не показва любовта си. Могат да са хиляди неща, повярвай  Lol
Тогава макар и много рядко и той се ядосва и се цупим. Досега въпреки всичките си усилия не съм могла толкова да го извдя от нерви, че да вика по мен. Само 1-2 пъти е казвал някоя дума с повишен тон.

Често и спорим само за някакви общи неща. Примерно през половината път до морето спорихме за Стивън Кинг. Той не го харесва и даже смята, че не може човек като него да е интелигентен. Аз пък твърдя, че дори да не е по вкуса му стилът му, няма как да отрече, че човек с такава грамотност, талант да пише увлекателно  и познания няма как да е глупав.

И така до 3 през нощта, даже като си лягахме продължавахме и ни се смяха от другата стая  Lol

Абе весело е при  нас  Stuart
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #15 -: Април 01, 2008, 13:19:58 »

на мен проблемът ми е, че като ми каже нещо от сорта на "Сега не мога" започвам да анализирам прекалено много ситуацията и така сама сътворявам някакви проблеми и се стига до караници. За това и на мен ми е странно, че някои хора не се вманиачават толкова (което е добре:)).

ако сме гаджета и каже "сега не мога" сигурно ще направя проблем .. но при положение, че сме вкъщи и знам колко работа има или какво прави е абсурд да го врънкам за нещо, което знам, че няма как да стане сега ... за това и не се стига до нуждата да каже "сега не мога" ...

А иначе обикновено аз се сърдя, че е направил или не е направил нещо, с което показва, че не ме обича достатъчно по мойта логика или по-ското че не показва любовта си. Могат да са хиляди неща, повярвай  Lol
Тогава макар и много рядко и той се ядосва и се цупим. Досега въпреки всичките си усилия не съм могла толкова да го извдя от нерви, че да вика по мен. Само 1-2 пъти е казвал някоя дума с повишен тон.

явно моите критерии не са много високи  Lol защото до сега не се е случвало да направи нещо, от което да си помисля че не ме обича. .. дори напротив, прави толкова много неща, които не му се нравят или пък няма време за тях само заради мен, че ми е гузно. Ето например в неделя ме заведе на изложбата на котки при все, че имаше адски много работа и седмица не беше спал нормално .... не че аз не мога да ида сама, но не можело да ме остави да ходя с транспорта, да не ми стане нещо  Lol Lol Lol
А за споровете - ми ние няма за какво да спорим, защото харесваме и нехаресваме едни и същи неща ... чак е дразнещо с това вечно "да бе буба, и аз така мисля"  Lol Lol Lol
Активен

molly
Newbie
*
Публикации: 903

« Отговор #16 -: Април 01, 2008, 13:26:45 »

angel_sin, само едно да кажа - то ние живеем заедно и аз знам какво и кога има да прави, но все ми се искат разни неща... както и да е, и сама си знам, че понякога се уливам в капризите си.
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #17 -: Април 01, 2008, 13:34:15 »

А за споровете - ми ние няма за какво да спорим, защото харесваме и нехаресваме едни и същи неща ... чак е дразнещо с това вечно "да бе буба, и аз така мисля"  Lol Lol Lol

Е това съвсем ме довърши. Чак пък да нямате различни мнение по никой въпрос  Confused Да не сте били сиамски близнаци в миналия си живот  Lol

Добре де, ами тогава за какво си говорите? ако мненията ви са предварително еднакви за всичко?
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #18 -: Април 01, 2008, 13:35:48 »

Е това съвсем ме довърши. Чак пък да нямате различни мнение по никой въпрос  Confused Да не сте били сиамски близнаци в миналия си живот  Lol

Добре де, ами тогава за какво си говорите? ако мненията ви са предварително еднакви за всичко?

хаха, може и да сме били ... и сега сме, различаваме се само по пол и външен вид  Lol Lol Lol ами говорим си много, да не би разговорите да са само спор ???
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #19 -: Април 01, 2008, 13:41:46 »

хаха, може и да сме били ... и сега сме, различаваме се само по пол и външен вид  Lol Lol Lol ами говорим си много, да не би разговорите да са само спор ???

Ами не, ама що за разговор ще бъде ако на всяко нещо всеки казва "Да, точно така, и аз така мисля"? В смисъл трябва да имате различни гледни точки, за да се роди някаква дискусия или по-задълбочен разговор, Или поне да се допълвате в мненията си.
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #20 -: Април 01, 2008, 13:48:45 »

Ами не, ама що за разговор ще бъде ако на всяко нещо всеки казва "Да, точно така, и аз така мисля"? В смисъл трябва да имате различни гледни точки, за да се роди някаква дискусия или по-задълбочен разговор, Или поне да се допълвате в мненията си.

ако имаш предвид да обсъдим какво да сготвя за вечеря - да, на различни мнения сме и често спорим  Lol говорех за нещата, които са важни за живота ни и имат отношение към бъдещето ни .. не разбирам каква дискусия трябва да се породи от разговор за това как искаме да живеем например ... това са по-важните неща за нас, за тях сме на едно мнение и не виждам никакъв проблем. А по отношение на еднаквото мислене - помага ми .. помага ми това, че в момент в който рева за застреляно или сгазено или малтретирано животно например той е до мен и не се чувствам като последният идиот на земята, на който му пука ....
Активен

sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #21 -: Април 01, 2008, 14:54:59 »

Оff topic: отдавна ми прави впечатление и се чудя защо цитирате, ако поста ви е към предишния поствал. Така само се натрупват излишни цитати.  Wink
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #22 -: Април 01, 2008, 15:00:58 »

Аз по-скоро се чудя защо не се цитират само последните мнениея, а се пускат такива дървовидни цитат-в-цитати.

А на Корни, дето толкова се чуди, да кажа, че вариантът на Ангелчето е най-добрият  Wink
Активен

sexy
Newbie
*

« Отговор #23 -: Април 01, 2008, 15:16:01 »

Ако си говориш с предишния, нормално е да ни цитираш. То е ясно за кого е.
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

desita04
Newbie
*

« Отговор #24 -: Април 01, 2008, 16:04:52 »

Наистина звучи малко постно това с еднаквите мнения .Най малкото сте от двете различни страни на половата барикада и би следвало да има разминавания .Но това,което мен ме интересува е по скоро сивотата в ежедневието и как се отразява тя на връзката .Има ли изобщо някоя от вас,която си е задавала поне веднъж въпроса:Боже,какво правя аз тука,всяка вечер в една и съща обстановка с един и същи човек,като мога да бъда къде ли не?И моля,но го приемайте като проява на несигурност в чувствата към гореупоменатия човек.
Активен
sexy
Newbie
*

« Отговор #25 -: Април 01, 2008, 16:11:47 »

Боже,какво правя аз тука,всяка вечер в една и съща обстановка с един и същи човек,като мога да бъда къде ли не?

Ехх, какво ли не бих дала, за да съм в тази ситуация. Не ми трябват много мъже, не ми трябваш много излизания, искам един единствен.  Rolling Eyes
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #26 -: Април 01, 2008, 16:14:42 »

Значи, не си достатъчно щастлива с него. И може и да го обичаш, но все не ти достига нещо. А това нещо е много важно. И колкото и да не си признаваш пред себе си, той не ти е достатъчен и живота с него. Това е което мисля.
И си мисля, че тук търсиш отговори. Само че ние няма как да ти ги дадем. Само межем да си изкажем мнението и да дадем съвет, правилен за нас.
Отговорите са в теб и ти ги знаеш.  Smile Успех!
« Последна редакция: Април 01, 2008, 16:19:27 от alivera » Активен

desita04
Newbie
*

« Отговор #27 -: Април 01, 2008, 17:08:33 »

Бе прави са си хората като са казали,че истината страда от твърде много анализи.За пожеланието за успех благодаря искрено.
Активен
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #28 -: Април 01, 2008, 17:18:11 »

Има ли изобщо някоя от вас,която си е задавала поне веднъж въпроса:Боже,какво правя аз тука,всяка вечер в една и съща обстановка с един и същи човек,като мога да бъда къде ли не?И моля,но го приемайте като проява на несигурност в чувствата към гореупоменатия човек.

сигурно няма да ми повярваш, но никога не ми се е случвало ... Той е най-хубавото нещо в живота ми и всяка минутка заедно ми е ценна. Освен това никак не бих нарекла ежедневието ни сиво ... аз не искам да бъда къде ли не, не ми трябват други хора, нямам нужда от тях  Cheesygrin може би просто съм си такава, той също е такъв и вероятно е страшен късмет, че сме се намерили, но е факт, че и двамата се чувстваме добре и това е достатъчно.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #29 -: Април 01, 2008, 17:24:32 »

Аз по-скоро се чудя защо не се цитират само последните мнениея, а се пускат такива дървовидни цитат-в-цитати.

А на Корни, дето толкова се чуди, да кажа, че вариантът на Ангелчето е най-добрият  Wink

Аз ако са дълги мненията гледам да не цитирам, май има едно изключение само.

Лорче, знам, че си с повече опит,  ама...как да ти кажа...аз наистина не виждам ако ПО ВСИЧКИ въпроси мислим  еднакво как ще ми е добре. Ангелчето е преувеличила, сигурно. Просто мен нищо не ме дразни толкова, колкото скуката. С предишния ми приятел примерно почти не си говорихме за повечето теми, за които си говорим с моя сега и това определено ми липсваше. Както и като се съгласи кротко с всичко, което казвам- е губя интерес  Lol

А и както каза десита, само заради различния  пол трябва да има различия- аз в началото се изумявах колко различно (и просто) мислят мъжете като цяло.

Говоря само за този аспект, иначе наистина много се радвам като слушам Ангел Син как говори за връзката си, звучи адски хармонично и идеално Smile
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #30 -: Април 01, 2008, 17:30:29 »

А и както каза десита, само заради различния  пол трябва да има различия- аз в началото се изумявах колко различно (и просто) мислят мъжете като цяло.

Говоря само за този аспект, иначе наистина много се радвам като слушам Ангел Син как говори за връзката си, звучи адски хармонично и идеално Smile

абе аз ти обясних какво имам предвид, но явно не си разбрала ... както и да е, нещо ми писна да обяснявам, а и в крайна сметка няма значение. Съжалявам, че тук няма някой близък до нас, за да каже той как стоят нещата .. защото много ясно, че каквото и да говоря за нас никой няма да приеме за цялата истина.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #31 -: Април 01, 2008, 17:33:29 »

Точно това се опита да ти обясни и тя - липсата на различията във възгледите не е еквивалентна на скука. Напротив, когато намериш човека, с който мислите като един, си създавате този перфектен и за двамата свят, колкото и захаросано да звучи. И Ангелчето много добре даде примера с вечерята - едно е да не сте на едно мнение за вечерята, съвсем друго е да имате различния в по-фундаментални въпроси  Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #32 -: Април 01, 2008, 17:34:42 »

Ами аз нямах предвид това, което си обяснила. Ти говориш за въпроси, които са си между вас- къде да живеете и т.н. Тоа е важно несъмнено. Но аз под 'разговори' разбирам и някакви разговори за външни неща- филми, книги,политика, ваши приятели ако щеш. Ето там вече ми е странно да сте на едно мнение. И просто досега не бях чувала за други такива хора, които да си пасват изцяло. Доколкото помня даже беше казала, че винаги свършвате едновременно  Red face Такава хармония е страхотна, но е рядкост и се опитвам да разбера защо- и според мен е точно защото на много двойки ще им дойде в повече. Нещо тип "прекален светец и Богу не е драг"- тоест ако си нямате никакви разногласия и проблемчета, които да решавате заедно..ами нещо се губи Smile Но щом на вас така ви е добрев, нищо не казвам конкретно за вас Smile
Активен

Cookies
Newbie
*
Публикации: 2675

Просто бисквитка...

« Отговор #33 -: Април 01, 2008, 17:38:25 »

На мен пък хич не ми е сиво, напротив. Живеем от 2 години заедно. И въпреки че 24 часа буквално сме заедно, ами не ми е сиво. Караме се от време на време, изкарвала съм го от нерви, той мен също, но тези неща са рядкост.

По важните неща в живота ни сме на едно мнение, дори някой път не е нужно да се допитвам, защото знам без да питам, че и той мисли по същия начин. Не ни е скучно, че вечер сме си вкъщи двамата или нещо от сорта. Дори се кефим на това - нещо вкусно сготвено и да гледаме някое филмче е пефектната вечер. Може би това че си падаме доста домошари играе роля в случая. Stuart
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #34 -: Април 01, 2008, 17:41:56 »

Ами аз нямах предвид това, което си обяснила. Ти говориш за въпроси, които са си между вас- къде да живеете и т.н. Тоа е важно несъмнено. Но аз под 'разговори' разбирам и някакви разговори за външни неща- филми, книги,политика, ваши приятели ако щеш. Ето там вече ми е странно да сте на едно мнение. И просто досега не бях чувала за други такива хора, които да си пасват изцяло. Доколкото помня даже беше казала, че винаги свършвате едновременно  Red face Такава хармония е страхотна, но е рядкост и се опитвам да разбера защо- и според мен е точно защото на много двойки ще им дойде в повече. Нещо тип "прекален светец и Богу не е драг"- тоест ако си нямате никакви разногласия и проблемчета, които да решавате заедно..ами нещо се губи Smile Но щом на вас така ви е добрев, нищо не казвам конкретно за вас Smile

сега се сещам за нещо, за което спорим ... според него тоя форум и пълен с клявки (включително и аз) Lol Lol Lol а всъщност може и да е прав ...
аз не мога да разбера какъв ти е проблема с хармонията в моята връзка ... нали ти си имаш адреналина, какво ти пука, че ние не се караме и свършваме едновременно (и това даже) .... И какви са тия светци дето даваш за пример, не разбрах ? нещо свято ли видя в това, че сме еднакви ? и сто пъти казах - имаме си проблемчета - аз не обичам да правя кюфтета, той умира за тях .... аз не обичам да си хвърля дрехите на топка, той постоянно го прави .... Темата за световния мир още не сме я обсъждали, но ако много държиш може тази вечер да я зачекна и да ти кажа дали пак сме на едно мнение  Lol
абе Корни, зарежи тая работа  Cheesygrin Cheesygrin Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #35 -: Април 01, 2008, 17:45:15 »

Стига вече, почна да се дразниш, а точно това НЕ беше целта. Исках просто да дискутираме и да кажем, че разбрах какво се опитваш да кажеш. И даже повторих много пъти, че ми харесва твойта връзка, ама е толкова рядка, че няма как да не се учудва човек и да пита. Ама щом не ти е приятно млъквам Smile

За форума и моя мисли като твоя  Razz Ама то и аз донякъде го мисля  Lol
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #36 -: Април 01, 2008, 17:50:38 »

и сто пъти казах - имаме си проблемчета - аз не обичам да правя кюфтета, той умира за тях .... аз не обичам да си хвърля дрехите на топка, той постоянно го прави ....
Ех, ние и за едни кюфтета не сме на различни мнения... и дрехите не си хвърля на топка Cheesygrin
Активен

FroZen
Newbie
*
Публикации: 2627

« Отговор #37 -: Април 01, 2008, 17:55:39 »

Леле, за ожалване сте! Хванете млъкнете, че само се излагате  Lol един истински скандал да не може да си спретнете- срамота!
Активен

Who needs the Sun, when the Rain's so full of life
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #38 -: Април 01, 2008, 18:01:56 »

Ех, ние и за едни кюфтета не сме на различни мнения... и дрехите не си хвърля на топка Cheesygrin

що не си признаеш, че ги хвърля, ама на теб ти харесва  Lol Lol Lol за кюфтетата не споря ... на мен не ми харесва това, че след тях цялата къща вони на кръчма и трябва да си мия косата ...  Lol Lol Lol
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #39 -: Април 01, 2008, 18:05:06 »

Ние пък често спорим и няколко пъти се е случвало да има доста сериозни караници.Но аз го приемам като "в спора се ражда истината" и така се разбира кой прав, кой крив.Всъщност рядко някой от нас двамата си признава, че не е бил прав на края на споровете, но все пак...Всеки си е прав за себе си, важното е да се намери балансът.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16532

A believer

« Отговор #40 -: Април 01, 2008, 18:10:56 »

Корни, на вас с твоя приятел определено не ви е скучно, вечно намираш да умуваш над нещо екзистенциално. Живей си живота Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #41 -: Април 01, 2008, 18:13:28 »

Наистина звучи малко постно това с еднаквите мнения .Най малкото сте от двете различни страни на половата барикада и би следвало да има разминавания .Но това,което мен ме интересува е по скоро сивотата в ежедневието и как се отразява тя на връзката .Има ли изобщо някоя от вас,която си е задавала поне веднъж въпроса:Боже,какво правя аз тука,всяка вечер в една и съща обстановка с един и същи човек,като мога да бъда къде ли не?И моля,но го приемайте като проява на несигурност в чувствата към гореупоменатия човек.
Случвало ми се е и е много кофти- да обичаш даден човек, и след хубавия секс за лека нощ, да си лежиш с отворени очи вперени в тавана и да осъзнаваш, че не сте един за друг. Отвратително е, в същност. С моя си мъж ми се случва обратното- излизам без него, и един момент се чудя защо съм излязла без него, някак...все едно не съм цяла, нещо липсва.
Корни споко, и аз съм така. На третия ден след сватбата в 3 през нощта се скарахме зверски, скандалът продължи до 5. На сутринта се успа за шофьорският си изпит  Lol На никого не казахме причината. Сигурно щяха да ни очистят нашите, ако разберяха. Просто си е до темперамент. Аз съм по-емоционална и обичам връзка с фойерверки и страст. Ангелчето е по-спокойна. Мъжа ми и той е като мен. Всъщност сме на приливи- имало е месеци, в които постоянно се караме, после пък дори не спорим за вечерята и се разбираме без думи. В интерес на истината имах хармонична и спокойна връзка без спорове- геройски издържах 2 месеца и го зарязах, момчето. Доскуча ми, виждаше ми се безхарактерен, а съм се опитвала целенасочено да го дразня (бях малка), и като го питах "Абе ти не ми ли се нервираш понякога?" ми отговаряше, че ми се нервира, но не искал да се караме  Confused То си е до характер и няма какво толкова да се чудиш. На мен ми е добре, че сме толкова различни. Постепенно започваме да се адаптираме един към друг и ни е интересно. На тях им е добре да се разбират с поглед- все пак са отдавна заедно. И все пак, да наричате една връзка "постна", щото нямало скандали-много крайно и глупаво. Не сте там до тях за да видите, нали така?
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #42 -: Април 01, 2008, 18:22:36 »

що не си признаеш, че ги хвърля, ама на теб ти харесва  Lol Lol Lol за кюфтетата не споря ... на мен не ми харесва това, че след тях цялата къща вони на кръчма и трябва да си мия косата ...  Lol Lol Lol
Не си ги хвърля като ти казвам.. Има си столче в спалнята и като си съблече панталона и ризата и си ги провесва на облегалката. Дори чорапите и бельото сам си слага в пералнята Cheesygrin Виж моите чорапи е много зор да не ги хвърля вечер на топка Lol Lol
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #43 -: Април 01, 2008, 18:33:47 »

Не си ги хвърля като ти казвам.. Има си столче в спалнята и като си съблече панталона и ризата и си ги провесва на облегалката. Дори чорапите и бельото сам си слага в пералнята Cheesygrin Виж моите чорапи е много зор да не ги хвърля вечер на топка Lol Lol

брех тоя твоя мъж ... по-златен и от моя ще дойде  Lol аз чорапите си ги пускам в коша за пране, щото иначе бесовете по цяла нощ си играят .... Николай за това трудно намира те неговите по два еднакви вече  Lol Lol Lol
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #44 -: Април 01, 2008, 18:41:52 »

брех тоя твоя мъж ... по-златен и от моя ще дойде  Lol
Еее, чак по-златен... да не си ги мерим викам Lol Lol
Активен

sexy
Newbie
*

« Отговор #45 -: Април 01, 2008, 21:02:40 »

Искам и ааааз.  Unsure  Sad Много ми липсва цялото това нещо. Аз понеже все по сериозните връзки съм си падала, а не по краткотрайните забивки и... искам да си имам някой, с който да споделям деня си... нощите... живота си...   Sad eyes Sad eyes Sad eyes
Активен

euphoria
Newbie
*
Публикации: 3682

« Отговор #46 -: Април 01, 2008, 21:06:58 »

Че ти нямаше ли? Blink
Активен

when it comes, it comes unannounced and it feels like a matador is taunting me with his reddest red cloth
deepdowndirty
Newbie
*
Публикации: 705

« Отговор #47 -: Април 01, 2008, 21:26:04 »

Sexy, нали знаеш, че разни неща идват, когато най-малко ги очакваш? Wink
Активен

I am just a worthless liar. I am just an imbecile.
I will only complicate you. trust in me and fall as well.
I will find a center in you. I will chew it up and leave.
I will work to elevate you, just enough to bring you down.
sexy
Newbie
*

« Отговор #48 -: Април 01, 2008, 21:36:00 »

Знам, затова и не съм се затичала да търся, ама...  :(

Че ти нямаше ли? Blink

ИмаХ.  Rolling Eyes Not any more.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #49 -: Април 01, 2008, 21:52:42 »

Че ти нямаше ли? Blink

Споделила ли си в темата "да се оплачем"? Ако не,можеш да го направиш тук ;)
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6340

« Отговор #50 -: Април 01, 2008, 21:53:56 »

А може да не иска да го прави?
Активен

Моето име е Любов.
euphoria
Newbie
*
Публикации: 3682

« Отговор #51 -: Април 01, 2008, 21:58:48 »

Че ти нямаше ли? Blink

Four smileys
Активен

when it comes, it comes unannounced and it feels like a matador is taunting me with his reddest red cloth
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #52 -: Април 01, 2008, 22:00:07 »

Сексолинке, става ми мъчно като чета такива неща от теб .. нали знаеш, че ще стане ... и то когато най-малко очакваш  Kiss
Активен

sexy
Newbie
*

« Отговор #53 -: Април 01, 2008, 22:06:33 »

Ами аз понеже гледам пред хора да не говоря и да не ми личи.  Rolling Eyes А и просто не обичам да споделям много много такива неща. Но мерси, Фанюша  Kiss

И да, прекалено много разговори ми се събраха, не искам и тук да го обсъждам. Просто хората се променят с времето.  Wink

Проблемът е, че такова любвеобилно същество като мен не може да бъде само.  Red face Wub Stuart
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #54 -: Април 01, 2008, 22:17:51 »

Проблемът е, че такова любвеобилно същество като мен не може да бъде само.  Red face Wub Stuart
Ама ти не си самичко. Ние всички мнооооооооооооого те обичаме  Four smileys
Активен

sexy
Newbie
*

« Отговор #55 -: Април 01, 2008, 22:42:53 »

Aууу  Red face Red face Laugh Sad eyes Kiss
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #56 -: Април 01, 2008, 23:00:17 »

Kiss Kiss
Активен

desita04
Newbie
*

« Отговор #57 -: Април 02, 2008, 12:17:07 »

Belladonna,съжелявам,ако съм прозвучала като човек,който слага знак на равенство между спор и скандал.За скандалите в една връзка съм съгласна,че са въпорс на темперамент.Това,което имах предвид,като написах думата постно,е че наистина ми се вижда твърде необичайно двама души,който както казах първо са от различни полове,второ житейските им пътища до момента,в който са се събрали са били различни за ,хайде да не кажем всичко,но за 90% от нещата ,който им се случват да са на еднакво мнение.И наистина съм съгласна със Vivi,че в спора се ражда истината.В крайна сметка,ако единия от двамата има повече опит и може да предложи по адекватно решение в дадена ситуация,необходимо ли е в името на хармонията да се съгласи с другия?Това за мен е криворазбрана хармония,дори и да става въпрос за важни неща в живота.Ще дам един пример-аз съм юрисконсулт в строителна фирма,и след значителното количество сделки с недвижими имоти,с който имах съмнителното удоволствие да се занимавам,когато си купувахме апартамент с приятеля ми,наистина се наложи да "тропна по масата"за неща ,който са важни,а той например нямаше как да ги прецени.Ида,знам че заедно ще живеем в жилището,и да това е изключително важно решение,но наистина спора в конкретния случай беше неизбежен.И в крайна сметка,нормално е всеки да има позиция и мислейки че е прав да я отстоява,това се нарича индивидуалност,не сме правени по калъп всички SmileА това,дали можеш да мислиш ,за да се съгласиш с другия,когато неговите аргументи надделяват е съвсем отделна тема.
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #58 -: Април 02, 2008, 12:24:57 »

Говориш за абсолютно различни неща и имаш много странна интерпретация за хармония...
Има разлика между това да си темерут без мнение, който се съгласява с всичко и една връзка, в която хората се разбират без думи, гледат в една посока и имат еднакви разбирания и ценности.
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #59 -: Април 02, 2008, 12:34:52 »

Ама чакай Деси, никой не казва да не отстояваш позицията си и още щом другия си отвори устата да заявяваш "ама разбира се, съгласен съм". И ние имаме различни позиции по разни въпроси, но се изслушваме. Да, имало е моменти, в които някой от нас е тропвал по масата, но те изобщо не са били запомнящи се. Те са просто едно от онези напомняния "чакай, не ме слушаш изобщо какво ти говоря". Всичко останало е както го нарече "можене да мислиш" и да оцениш по адекватното решение.

А ти недей да мислиш за сивото и скучното. Светът е шарен, от теб зависи дали ще го виждаш такъв или сив и скучен Smile
Активен

desita04
Newbie
*

« Отговор #60 -: Април 02, 2008, 13:41:24 »

Виж,Лора,смятам че интерпретацията на думата хармония е когато хората се чувстват комфортно във връзката си,без значение дали се разбират без думи,или са им необходими доста такива и тропане по масата .Факт е ,че има доста хора,който избягват всячески споровете именно с цел постигане на горепосочената от мен привидна хармония и не всички те са темерути без мнение.Що се отнася до гледането в една посока,и хайде да не използваме силни думи като еднакви,но сходните разбирания и ценности,това според мен са предпоставки въобще да говорим за по продължителна връзка,тоест това са основните параметри ,в които да поставим понятието,ама аз говоря за пълнежа,Лора,за пълнежа.
Хриси,много си права за това ,че света е шарен,просто аз трябва да се стегна явно Smile))))))
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #61 -: Април 02, 2008, 15:12:12 »

Факт е ,че има доста хора,който избягват всячески споровете именно с цел постигане на горепосочената от мен привидна хармония и не всички те са темерути без мнение.

Никой тук не е говорил за това.

А пълнежът се създава на същите принципи, на които се базират и по-фундаменталните неща.
Така и не разбрах за каква скука и какво отегчение говорим... Все едно да ми е скучно с брат ми. Ми не, 20 години живях с него и за секунда не ми е било скучно. Не виждам защо не може да се случи и с половинката ми, особено като се има предвид, че за разлика от семейството си, него си го избирам според моите критерии.
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #62 -: Април 02, 2008, 15:16:26 »

да бе, от всичко изчетено до тук стиугнах до извода, че аз си трая само и само за да се разбираме, за да мога после да се хваля по форумите с перфектната си връзка  Lol Lol Lol
отивам да се отдам на сивотата на ежедневието ми с очаквания за скучна вечер с любимия .. горката аз  Lol Lol Lol

Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #63 -: Април 02, 2008, 15:18:59 »

ша са сетиш ти  Lol
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #64 -: Април 02, 2008, 15:21:19 »

Добре, де- не е ли възможно, в даден момент, в процес на някаквъв период, да ти доскучее. Не казвам да е постоянно явление, тогава е лошо. Само, че всеки си има моменти- не от хубавите, когато малко или много му идва в повече. Тук не става въпрос за охладняване на чувства или нещо такова. След години брак си мисля, че е нормално.И не говоря за мисли от сорта "Искам да се махна от тази къща и от този мъж". Но човек малко или много има преломни моменти, в които си задава въпроси и иска да остане сам. Защо изкарвате всичко толкова перфектно?
Не се заяждам.
Активен

FroZen
Newbie
*

« Отговор #65 -: Април 02, 2008, 15:34:08 »

Какво значи да иска да остане сам?
Който иска- отива със списание в тоалетната за 2 часа и е сам.
Досада има, когато престанеш да споделяш и градиш с човека до теб. Другото са тинтири-минтири.
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #66 -: Април 02, 2008, 15:44:35 »

Добрееееее, всечко венаги е перфектно и идеално, романтично. Невероятно е каква идилия цари по- света. Защо тогава се оплакваме... Rolling Eyes
Активен

FroZen
Newbie
*

« Отговор #67 -: Април 02, 2008, 15:58:24 »

Всичко може да е перфектно и без да е перфектно. Да, знам, че звучи като тафтологична безсмислица.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #68 -: Април 02, 2008, 16:01:27 »

При положение, че сме по 9-10 часа на работа и се виждаме само вечер, не виждам как ще си доскучаем. Да не говорим, че няколко години работихме и учехме заедно, бяхме почти денонощно заедно и пак не ни беше скучно. Боже, живеем в толкова динамичен свят - откъде време за скука?!
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #69 -: Април 02, 2008, 16:37:03 »

Аз така и не разбирам какво значи да ми доскучае... Rolling Eyes
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #70 -: Април 02, 2008, 16:40:39 »

Оф, ама как се правите, че не разбирате. Ей така, да те удари ПМС и да си кажеш, че ти е писнало да си лягаш и да се събуждаш до тоя човек. И после да ти мине.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Лора
Newbie
*

« Отговор #71 -: Април 02, 2008, 16:43:39 »

Ако бях на 18, разбирам, ама.....
И като чуя някой да се оправдава с тъпия ПМС, направо откачам!

А и ти говориш за нещо моментно, докато авторката на темата имаше предвид нещо друго.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #72 -: Април 02, 2008, 16:45:38 »

Еми аз така си го обяснявам.
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #73 -: Април 02, 2008, 16:48:06 »

Значи като сме на 30, не може да ни "удари" нещо и да си го помислим това? Защо трябва да сме на 17 или 18, за да си кажем, че само единствено и само тогава, имаме право да грешим и да мислим такива неща, подчертавам- моментни.
И ПМС има. На различните хора се отразява по- различен начин.
« Последна редакция: Април 02, 2008, 16:53:23 от alivera » Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #74 -: Април 02, 2008, 16:51:49 »

Ами хубаво, че има ПМС, ама не мога да си представя какво ще е туй ПМС дето ще ме удари за да ми писне ей така за 5 дни най-близкия ми човек, да не искам да го чуя, да му разкажа как е минал деня ми, да ми споделя трепетите от деня и да не искам да чуя за ноговите...
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #75 -: Април 02, 2008, 16:52:08 »

Естествено, че има! Но това, че са ми подути гърдите и ми се реве, за нищо на света няма да ме накара да се усъмня във връзката си. Всеки си има моментни настроения и не виждам нищо по-безумно от това да си го изкараш на любимия човек.
И да, на 30 със сигурност няма да реагирам така, както съм се държала на 18. Бих съжалила всеки, който го направи.
Активен

FroZen
Newbie
*

« Отговор #76 -: Април 02, 2008, 16:54:51 »

Ако псяко ПМС, или някакво ежедневно несъгласие, е повод да се разклати нечия връзка, до степен да се запиташ какво правиш с тоя човек, то тогава да ви имам представата за връзка, момичета.
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #77 -: Април 02, 2008, 16:55:56 »

Ако псяко ПМС, или някакво ежедневно несъгласие, е повод да се разклати нечия връзка, до степен да се запиташ какво правиш с тоя човек, то тогава да ви имам представата за връзка, момичета.

Lol Lol Lol абе що се буташ и ти между шамарите  Lol Lol Lol
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #78 -: Април 02, 2008, 17:04:26 »

Охххх, не говоря за разпад на връзката, а за временно неразположение. Всеки го има- хора сме.
Защо се опитвате да идеализирате всичко, все едно никога не може на човек да му дойде в повече. Егати любовта трябва да е, че за 30 години брак и нито веднъж да не се разклатиш. Не да напускаш, не да изнивиряваш, а ей така....да ти писне. Нима това е грях. Айде, моля ви се.
Не мога да разбера, защо изкарвате любовта, все едно излязла от някой роман- "...и заживели весели и щастливи до края на дните си...."

Едит: И когато реша да се омъжвам, то ще е с ясното съзнание, че този човек ще бъде винаги до мен и ще му помагам и ще му бъда опора и ще споделям с него, както и той с мен. Ще сме едно цяло и няма да го предам. И не мисля, че ако има някакво такова неразположение, то то ще промени нещата, които написах по- горе.
« Последна редакция: Април 02, 2008, 17:25:58 от alivera » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #79 -: Април 02, 2008, 17:23:41 »

Хихи, ти да не си в ПМС :DDD
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #80 -: Април 02, 2008, 17:26:22 »

Хихи, ти да не си в ПМС :DDD

Не, не съм  Smile
Активен

sexy
Newbie
*

« Отговор #81 -: Април 02, 2008, 17:35:02 »

Според мен говорите за различни неща.

И аз в предишната ми връзка съм имала такива моменти. Нормално, говорим за години все пак. Дразня се на човека до мен, ядосал ме е и на инат не искам да го виждам; креща, врещя, вилнея, но после ми минава. И през това време не съм се усъмнила в чувствата си към него или в силата на връзката ни.  Wink
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #82 -: Април 02, 2008, 17:36:26 »

Секси , ти си много нежна душа.Ако бях мъжко , щях да те завзема  Wub
Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #83 -: Април 02, 2008, 18:39:21 »

Да не говорим, че и аз те сънувах преди няколко вечери Shame Wub
Активен
лошото_момиче
Newbie
*
Публикации: 3110

« Отговор #84 -: Април 02, 2008, 19:50:00 »

Този виц е тъп Cheesygrin
Развеждала съм се, отвратително болезнено нещо е!
Сега вече пет години имам връзка и живея почти на семейни начала с друг мъж. Готино е, нищо не се е променило за тези години. Нито чуствата са ми станали по-силни, нито са станали по-слаби. Караме се, никога не сме се обиждали! Даже не знам дали се и караме, по-скоро се нацупваме. Той е много тежък характер - овен. Може да се сърди без да разбера, защо. Аз не се сърдя, предпочитам да си кажа всичко и до там. Толкова много го уважавам, че не мога да си представя, че мога да го нараня по някакъв начин. Той е изключително отговорен и грижовен и добър, чак не е за вярване - факт! Мъчила съм се да му намеря поне един кусур, е не мога! Всичко, което открие е прекалено незначително и смешно, за да се нарече кусур.
Вероятно, трябва да попаднеш на подходящият мъж, за да не се превърне в камила Cheesygrin-дано си го намерила Smile
Активен
sexy
Newbie
*

« Отговор #85 -: Април 02, 2008, 20:27:12 »

Секси , ти си много нежна душа.Ако бях мъжко , щях да те завзема  Wub

Ммм, в интерес на истината е така. За жалост.  Sad Дай ми на мен да страдам.  Rolling Eyes

Да не говорим, че и аз те сънувах преди няколко вечери Shame Wub

Мен ли бе?  Cheesygrin И аз теб наскоро. Сънувах, че се появяваш изненадващо на срещата, но се оказа доста грозна и си казах "Язък"  Lol

Вероятно, трябва да попаднеш на подходящият мъж, за да не се превърне в камила

Това изказване е много точно.  Cool Thumbup
« Последна редакция: Април 02, 2008, 20:42:32 от sexy » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #86 -: Април 02, 2008, 21:11:39 »

Егати. Значи аз едно време като обяснявах как мисля, че ще ми е много хубаво да живея с мъжа си и си мечтая за този момент и т.н. и всички наскачаха "ама ти си толкова наивина. знаеш ли какви проблеми ще имате, как ще се карате за всичко, нищо не знаеш още". Сега тъкмо ви повярвах, че наистина гадни моменти има, не само заради битовизмите, ами и защото сме преди всичко хора. И хайде сега целият форум излязоха с перфектни връзки, дето няма никакви проблеми и как можело да има дисхармония при истинската любов. Е не ви разбирам вече, честно  Lol

Аз съм на мнението на Аливера, може би вие не я разбирате правилно. Според мен няма как в една връзка, особено семейна, да няма кризи и трудни моменти. То си е научно доказано. Има примерно "криза на третата година", когато човек овъпросява всичко във връзката си и или се разделят, или стават още по-стабилни след това.

Не казвам, че във всяка любов има цяла трагедия. Разбира се, че има много щастие и мили моменти. Но да отречете, че няма веднъж да се скарате, веднъж да си тряснете врата, веднъж да се разревете, веднъж да креснете...доста наивно мислене. Особено в дългосрочна перспектива.

Я питайте майките тук дали по време и след бременността по цял ден са се гледали влюбено и еднин скандал не е имало? Давам само пример, защото тогава е и най-хубаво, и най-трудно според мен за една връзка (периода около бебето). Но не говоря само за това със сигурност!

И да допълня- мислите тип "този човек ли е наистина моят", "дали нещо не се е променило от началото на връзката ни" и т.н. според мен са нормални за всеки човек. Друг е въпросът колко често си ги задаваме и как им отговаряме. Ако всеки ден си мислиш "абе що съм с него", разбира се, това не е щастлива връзка (макар че може да има изключения). Но в пристъп на яд да кажеш/помислиш такова нещо, или просто след време да се опиташ да размислиш върху връзката си- за мен е съвършено нормално.

Е, мъжете май рядко го правят, но те са друга бира  Lol
« Последна редакция: Април 02, 2008, 21:15:27 от Korneliq » Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #87 -: Април 03, 2008, 10:01:21 »

Корнелия, темата не беше ли за скуката? Да се събудиш една сутрин до любимия и без абсолютно никаква причина да се запиташ "Какво правя с тук и този?"
А ти говориш за единични караници и скандали.
Най-малкото Лора доскоро сподели как едва ли не са се разделили с приятеля и, но не защото и е било скучно, а заради натрупване на много други неща, различно от "скучно ми е и досадно вече в една и съща къща". Което не означава, че всички тук са светци без грам проблеми, а че на фона на цялото разбирателство и зрелия начин, по който разрешават трудностите, дори не може да се каже, че имат проблеми. Въпрос на усещане на връзката е. Когато 7 години си имал пефектен партньор, дори като сиамски близнак, даже нещо като грандиозен скандал (който завършва с годеж), не може да ти развали усещането към човека и връзката с него. Извинявам се, че така използвах Лора, но поне го беше споделила и мога да го използвам за нагледен пример Cheesygrin. А иначе същото нещо мога да твърдя и за Фани. А вече и за себе си.
Разбирам и тези, които и обичат и се карат. Това не означава, че такава връзка не е перфектна, не е истинска или пък не си намерил човека. Просто затова има различни хора. Както има двойки, които такива неща не ги разделят и ги крепят и разнообразяват, така има и такива, които просто не умеят да се карат, знаят как да стане по другия начин. Мен лично караниците ужасно ме разстройват и ми разбиват психиката и трудно бих живяла с човек, за който не са кой знае какво и чиято любов не се променя от това, докато моята се. ...Разбираш ли сега разликата, Корни?
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #88 -: Април 09, 2013, 16:53:33 »

Вижте каква тема изрових- за скуката или  скандалите в една връзка.

Сега чета и се чудя кой е писал от моя ник  Lol Толкова пък да сме се карали...Верно, че се цупех редовно в началото, но не е имало нищо сериозно. Но пък тогава си драматизирах за всичко, нормално.

Абсурдното при нас е, че откакто живеем заедно, изобщо не се караме. Сякаш всичко си дойде на мястото изведнъж. Никакъв период на нагаждане или такива подобни не помня, просто изведнъж и двамата разбрахме, че сме най-важни един за друг и нямаше за какво да се караме. Като изключим чистенето, всеки един детайл от съвместното жителство ни прави кеф и ни е по-хубаво отпреди. А вкусовете и мненията са ни доста сходни за повечето въпроси. Та мойто цупене е 2-3 пъти годишно, обикновено за секс  Razz

И ми е смешно да чета темата, защото сега  горе-долу сме като описанието на Ангелчето, което ми се струваше безумно нереално и леко скучно  Razz И да, по-добре май тази "скука" и липса на скандали от обратното, много повече се страда иначе.

Та така, просто си размишлявам и ако ви е интересно кой какво е мислил преди 5 години, заповядайте и си ревизирайте мнението или си го потвърдете Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #89 -: Април 09, 2013, 17:03:57 »

Леле, Корни, 2008ма преди 5 години ли е била!!!  Shocked Баси! Остаряхме. Връщам се да чета Smile

Мен не ми е скучно, защото всеки ден се цупим за глупости, ама шеговито де Smile
« Последна редакция: Април 09, 2013, 17:12:53 от utopia » Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #90 -: Април 09, 2013, 17:14:32 »

Първо погледнах и със съжаление установих, че не съм писала. После изпитах облекчение, че не съм писала.  Lol После установих, че 40% от писалите по темата вече не пишат във форума. После установих, че Корни и Аливера, дето сега са ми едни от най-слънчевите и идилично-влюбени съпруги, са се изказвали най-мнително относно семейната идилия  Cheesygrin По същество какво да кажа, ние живеем заедно от две години и никакви битовизми не са ни пречили. Моята даже е още по-сложна, щото към битовизмите  слагам и съжителство с родител  Lol И пак не ни е навредило на идилията. Абе няма скука в идилията, ама в един момент почваш да се чудиш дали нещо на теб не ти е наред, или половинката ти не мисли като теб и се чувства нещастна без да го показва, дали пък "много хубаво не е на хубаво", ей-такива съмнения. Но никога дали искам да продължавам да си лягам и да се събуждам до този човек днес, утре, след 5 или 30 години. Искането си е все такова, че и по-голямо става.
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #91 -: Април 09, 2013, 17:31:26 »

Леле, вярно съм писала аз!  Big grin Чак сега ми стана интересно какви съм ги редила и как съм разсъждавала по "онова време". Не че съм била много далеч от истината, има резон в думите ми, но веднага си спомних в какъв период от живота си бях тогава и как всичко ми беше много сиво и безидейно. Мдааа... Хубава равносметка.  Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #92 -: Април 09, 2013, 18:52:50 »

Явно само аз още имам колебания за човека Cheesygrin Как не се научих и аз така като вас да приемам нещата с добрите и лошите им страни, не знам.
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #93 -: Април 10, 2013, 00:15:37 »

тази тема пък как я намери  Rolling Eyes гледам, че нещо сме се чекнали с Корни  Lol аз обаче още си стоя зад думите .. колко станаха ? 11 години и 4 месеца скука и сивота  Cheesygrin
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #94 -: Април 10, 2013, 08:14:40 »

Да ви имам скуката  Lol То аз почти ви я имам, де  Stuart Само малък човек липсва, иначе и нашето е едно такова скучно-идилично (и котешко  Lol).
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #95 -: Април 10, 2013, 09:47:57 »

Ами да, Ангелче, дракали сме се,  аз съм била смешна и глупава...и убедена, че хората не може да не се карат редовно  Lol А сега се чудя за какво пък сме се карали  Confused Ама в началото си е драматичен период де, докато не си сигурен в чувствата на другия и все някакви глупави тълкувания без реална причина...

Кат, това с идилично-влюбените прозвуча много мило, мерси  Kiss
А краят на поста ти много ми хареса, все едно аз съм го писала: "дали пък "много хубаво не е на хубаво", ей-такива съмнения. Но никога дали искам да продължавам да си лягам и да се събуждам до този човек днес, утре, след 5 или 30 години".

Ут и аз явно съм имала съмнения в началото (четейки тази тема). Не е като да сме се разделяли или да сме имали сериозни проблеми, ама съм се сдухвала редовно явно, така че може и при теб с времето да спрат колебанията и драмите, при  нас  явно да били "само" две години  Lol
Активен

Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: