star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star И на края................
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: И на края................  (Прочетена 24979 пъти)
desita04
Newbie
*
Публикации: 11

Ставам,бе,още ставам..........

« -: Март 31, 2008, 15:56:09 »

Преди няколко дена един виц обиколи офиса,и разсмя до сълзи колегите,особено представителите на мъжкото съсловие:)"Бракът прилича на мираж-виждаш бедуини,палми,камили.......Постепенно всичко изчезва и накрая оства само камилата"Та в този
контекст,ако поразширим понятието и включим не само бракуваните,а и живеещите на семейни начала(все пак и нов Семеен кодекс си имаме по въпроса:)),кои са нещата ,каращи миража да избледнява прогресивно ?И как според вас в тази картинка се вместват любовта,симпатията,взаимното уважение,материалната изгода или просто съответната доза търпимост?
Активен
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #1 -: Март 31, 2008, 16:04:52 »

за 6 години и 3 месеца още си живеем с този мираж .... на мен лично подобни констатации са ми смешни. Само и единствено от двамата зависи как ще живеят и ако искат да им е добре - така ще бъде. За това време, в което сме заедно никога не сме се карали сериозно, не сме се разделяли, не сме имали проблеми ... Мога да кажа само жалко за тези, на които им избледнява миража  Razz
Активен

desita04
Newbie
*

« Отговор #2 -: Март 31, 2008, 16:27:26 »

Абе на мен веднъж ми избледня след седем години и половина и три годишна дъщеря:)Но сега има нов "мъж на хоризонта" и с него доста бързо се развиват нещата,след няколко месеца заедно си купихме жилище и тн,та това породи в мен доста голяма доза параноя,а както знаеш страховете не помагат на връзката,даже напротив...........SmileТа честно казано наистина ми се иска да прочета какво мислят и други по въпроса,ако може всички отговори да са като твоя,ми аз няма да излизам от този форум беееее:)
Активен
Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #3 -: Март 31, 2008, 17:00:58 »

Да си призная откакто се роди синът ни, в началото поне се карахме доста повече отпреди, ама той като беше на 1 месец започнахме и да се местим, де, така, че бая ни се насъбра, а и аз докато преодолея следродилната Lol но сега определено сме си по-близки откогато и да било. Вярно е, че не излизаме толкова, колкото преди, но пък вечер си играем с малкия. Показваме на тати какво ново сме научили през деня, пеем песнички, гукаме, опитваме се да гоцорим, ако не вали отиваме и тримата до парка и се упражняваме да ходим Smile и така. Това, което най-много харесвам в мъжът ми е, че винаги ме изслушва, проявява разбиране, винаги е готов да поговори, да потърси компромис, да отстъпи и да се извини, ако осъзнае, че не е прав. И аз винаги се стремя към същото. Мисля, че това най-много ни помага да запазим "миража". Всъщност, не бих го нарекла мираж, а истински оазис Wink
Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #4 -: Март 31, 2008, 17:06:19 »

Да си призная откакто се роди синът ни, в началото поне се карахме доста повече отпреди, ама той като беше на 1 месец започнахме и да се местим, де, така, че бая ни се насъбра, а и аз докато преодолея следродилната Lol но сега определено сме си по-близки откогато и да било. Вярно е, че не излизаме толкова, колкото преди, но пък вечер си играем с малкия. Показваме на тати какво ново сме научили през деня, пеем песнички, гукаме, опитваме се да гоцорим, ако не вали отиваме и тримата до парка и се упражняваме да ходим Smile и така. Това, което най-много харесвам в мъжът ми е, че винаги ме изслушва, проявява разбиране, винаги е готов да поговори, да потърси компромис, да отстъпи и да се извини, ако осъзнае, че не е прав. И аз винаги се стремя към същото. Мисля, че това най-много ни помага да запазим "миража". Всъщност, не бих го нарекла мираж, а истински оазис Wink
Ели, звучи толкова хубаво и мило.  Wub
Желая ти винаги да е така. А това, което каза за мъжа си- тези са най- важните качества, които човек никога не трябва да губи в една връзка.
Активен

desita04
Newbie
*

« Отговор #5 -: Март 31, 2008, 17:38:13 »

Знаех си,че трябва да се регистрирам:)Това,че веднъж не се получи при мен ме кара с още по голяма сила да искам да повярвам,че е възможно и обратното.Знам ги тези моменти със следродилната и трудностите при адаптацията с определени ситуации,но е много приятно да чуеш че има и хора,който успешно се справят с подобни проблеми:)
Активен
Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #6 -: Април 01, 2008, 10:06:44 »

Ами с търпение и любов всичко се постига. А и много си зависи от партньорите. Ние и двамата с мъжът ми си падаме отстъпчиви. Аз, например, не мога да се сърдя за повече от 5 минути, нито обичам разправиите.. когато ме ядоса, отивам в друга стая, надалеч от него, чакам да се успокоя, чакам и на него да му помине, след това се събираме и говорим. Ето тази стратегия поне при нас работи успешно.

Пожелавам ти този път да е твоят Smile

Аливера, благодаря ти, да ти се връща Big grin
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8774

« Отговор #7 -: Април 01, 2008, 12:20:10 »

Аз не съм от семейните още, но вярвам, че не е толкова страшно, колкото всички го изкарват. Последните постове потвърждават това ;)

Ангелче, я кажи, че ми стана интересно..какво наричаш сериозно каране? В смисъл как така не сте се карали сериозно, никога не сте се нагрубявали, наранявали, тряскали врати, излизали отвкъщи, ревали..или под сериозно разбираш нещо друго?
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #8 -: Април 01, 2008, 12:23:40 »

Ангелче, я кажи, че ми стана интересно..какво наричаш сериозно каране? В смисъл как така не сте се карали сериозно, никога не сте се нагрубявали, наранявали, тряскали врати, излизали отвкъщи, ревали..или под сериозно разбираш нещо друго?

ами да, не ни се е случвало това ... веднъж само му се ядосах и така тряснах вратата на хола, че стъклото се строши и после се спукахме от смях .. не помня за какво съм се ядосала даже, ама беше забавно ... Груби думи абсолютно никога не сме си разменяли и няма как да се случи, защото така сме възпитани. А да излезе от вкъщи при скарване или аз да го направя .. няма начин  Lol прекалено удобно си ни е тук ....
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #9 -: Април 01, 2008, 12:30:44 »

ами да, не ни се е случвало това ... веднъж само му се ядосах и така тряснах вратата на хола, че стъклото се строши и после се спукахме от смях .. не помня за какво съм се ядосала даже, ама беше забавно ... Груби думи абсолютно никога не сме си разменяли и няма как да се случи, защото така сме възпитани. А да излезе от вкъщи при скарване или аз да го направя .. няма начин  Lol прекалено удобно си ни е тук ....

Shocked Е вие сте наистина някакво странно изключение, приличате ми на светци, паднали от небето. Как може за 6 години чак толкова кротко да е всичко? Не ви ли става скучно, бе  Lol
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #10 -: Април 01, 2008, 12:32:51 »

Shocked Е вие сте наистина някакво странно изключение, приличате ми на светци, паднали от небето. Как може за 6 години чак толкова кротко да е всичко? Не ви ли става скучно, бе  Lol

ами не, много си ни е добре ....  Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #11 -: Април 01, 2008, 12:39:35 »

Smile Сигурно, ти изглеждаш като човек с кротък и умерен темперамент. Аз лично обичам да има адреналин понякога. ако няма закво да се поспорим, измислям  Lol Предполагам, че като заживеем заедно ще се разделяме всеки ден на думи. Е, не мисля де, досега за 2 години не сме стигали до сериозни идеи за раздяла и при най-голямото скарване
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #12 -: Април 01, 2008, 12:45:35 »

Smile Сигурно, ти изглеждаш като човек с кротък и умерен темперамент. Аз лично обичам да има адреналин понякога. ако няма закво да се поспорим, измислям  Lol Предполагам, че като заживеем заедно ще се разделяме всеки ден на думи. Е, не мисля де, досега за 2 години не сме стигали до сериозни идеи за раздяла и при най-голямото скарване

добре де, за какво толкова се карате ? ние не можем и да се скараме, защото обикновено като се ядосам за нещо и той го обръща на смях с неповторимото си чувство за хумур .. изръсва някоя простотия, аз почвам да се хиля и до там със сръдните ...
Активен

molly
Newbie
*
Публикации: 903

« Отговор #13 -: Април 01, 2008, 12:59:53 »

на мен проблемът ми е, че като ми каже нещо от сорта на "Сега не мога" започвам да анализирам прекалено много ситуацията и така сама сътворявам някакви проблеми и се стига до караници. За това и на мен ми е странно, че някои хора не се вманиачават толкова (което е добре:)).
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #14 -: Април 01, 2008, 13:07:19 »

добре де, за какво толкова се карате ? ние не можем и да се скараме, защото обикновено като се ядосам за нещо и той го обръща на смях с неповторимото си чувство за хумур .. изръсва някоя простотия, аз почвам да се хиля и до там със сръдните ...

Явно това е мъжки прийом. И аз понякога съм така, но друг път ако ми е много накипяло се дразня още повече, че вместо да вземе 'проблема' насериозно, знае само на шега да го обърне.

Иначе не се караме често, по-скоро сме в серии. В смисъл месеци наред всичко е цветя и рози, после седмица-две за всяко нещо - спор или нацупване.  Може би му викат ПМС на това  Lol

А иначе обикновено аз се сърдя, че е направил или не е направил нещо, с което показва, че не ме обича достатъчно по мойта логика или по-ското че не показва любовта си. Могат да са хиляди неща, повярвай  Lol
Тогава макар и много рядко и той се ядосва и се цупим. Досега въпреки всичките си усилия не съм могла толкова да го извдя от нерви, че да вика по мен. Само 1-2 пъти е казвал някоя дума с повишен тон.

Често и спорим само за някакви общи неща. Примерно през половината път до морето спорихме за Стивън Кинг. Той не го харесва и даже смята, че не може човек като него да е интелигентен. Аз пък твърдя, че дори да не е по вкуса му стилът му, няма как да отрече, че човек с такава грамотност, талант да пише увлекателно  и познания няма как да е глупав.

И така до 3 през нощта, даже като си лягахме продължавахме и ни се смяха от другата стая  Lol

Абе весело е при  нас  Stuart
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #15 -: Април 01, 2008, 13:19:58 »

на мен проблемът ми е, че като ми каже нещо от сорта на "Сега не мога" започвам да анализирам прекалено много ситуацията и така сама сътворявам някакви проблеми и се стига до караници. За това и на мен ми е странно, че някои хора не се вманиачават толкова (което е добре:)).

ако сме гаджета и каже "сега не мога" сигурно ще направя проблем .. но при положение, че сме вкъщи и знам колко работа има или какво прави е абсурд да го врънкам за нещо, което знам, че няма как да стане сега ... за това и не се стига до нуждата да каже "сега не мога" ...

А иначе обикновено аз се сърдя, че е направил или не е направил нещо, с което показва, че не ме обича достатъчно по мойта логика или по-ското че не показва любовта си. Могат да са хиляди неща, повярвай  Lol
Тогава макар и много рядко и той се ядосва и се цупим. Досега въпреки всичките си усилия не съм могла толкова да го извдя от нерви, че да вика по мен. Само 1-2 пъти е казвал някоя дума с повишен тон.

явно моите критерии не са много високи  Lol защото до сега не се е случвало да направи нещо, от което да си помисля че не ме обича. .. дори напротив, прави толкова много неща, които не му се нравят или пък няма време за тях само заради мен, че ми е гузно. Ето например в неделя ме заведе на изложбата на котки при все, че имаше адски много работа и седмица не беше спал нормално .... не че аз не мога да ида сама, но не можело да ме остави да ходя с транспорта, да не ми стане нещо  Lol Lol Lol
А за споровете - ми ние няма за какво да спорим, защото харесваме и нехаресваме едни и същи неща ... чак е дразнещо с това вечно "да бе буба, и аз така мисля"  Lol Lol Lol
Активен

molly
Newbie
*
Публикации: 903

« Отговор #16 -: Април 01, 2008, 13:26:45 »

angel_sin, само едно да кажа - то ние живеем заедно и аз знам какво и кога има да прави, но все ми се искат разни неща... както и да е, и сама си знам, че понякога се уливам в капризите си.
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #17 -: Април 01, 2008, 13:34:15 »

А за споровете - ми ние няма за какво да спорим, защото харесваме и нехаресваме едни и същи неща ... чак е дразнещо с това вечно "да бе буба, и аз така мисля"  Lol Lol Lol

Е това съвсем ме довърши. Чак пък да нямате различни мнение по никой въпрос  Confused Да не сте били сиамски близнаци в миналия си живот  Lol

Добре де, ами тогава за какво си говорите? ако мненията ви са предварително еднакви за всичко?
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #18 -: Април 01, 2008, 13:35:48 »

Е това съвсем ме довърши. Чак пък да нямате различни мнение по никой въпрос  Confused Да не сте били сиамски близнаци в миналия си живот  Lol

Добре де, ами тогава за какво си говорите? ако мненията ви са предварително еднакви за всичко?

хаха, може и да сме били ... и сега сме, различаваме се само по пол и външен вид  Lol Lol Lol ами говорим си много, да не би разговорите да са само спор ???
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #19 -: Април 01, 2008, 13:41:46 »

хаха, може и да сме били ... и сега сме, различаваме се само по пол и външен вид  Lol Lol Lol ами говорим си много, да не би разговорите да са само спор ???

Ами не, ама що за разговор ще бъде ако на всяко нещо всеки казва "Да, точно така, и аз така мисля"? В смисъл трябва да имате различни гледни точки, за да се роди някаква дискусия или по-задълбочен разговор, Или поне да се допълвате в мненията си.
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #20 -: Април 01, 2008, 13:48:45 »

Ами не, ама що за разговор ще бъде ако на всяко нещо всеки казва "Да, точно така, и аз така мисля"? В смисъл трябва да имате различни гледни точки, за да се роди някаква дискусия или по-задълбочен разговор, Или поне да се допълвате в мненията си.

ако имаш предвид да обсъдим какво да сготвя за вечеря - да, на различни мнения сме и често спорим  Lol говорех за нещата, които са важни за живота ни и имат отношение към бъдещето ни .. не разбирам каква дискусия трябва да се породи от разговор за това как искаме да живеем например ... това са по-важните неща за нас, за тях сме на едно мнение и не виждам никакъв проблем. А по отношение на еднаквото мислене - помага ми .. помага ми това, че в момент в който рева за застреляно или сгазено или малтретирано животно например той е до мен и не се чувствам като последният идиот на земята, на който му пука ....
Активен

sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #21 -: Април 01, 2008, 14:54:59 »

Оff topic: отдавна ми прави впечатление и се чудя защо цитирате, ако поста ви е към предишния поствал. Така само се натрупват излишни цитати.  Wink
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #22 -: Април 01, 2008, 15:00:58 »

Аз по-скоро се чудя защо не се цитират само последните мнениея, а се пускат такива дървовидни цитат-в-цитати.

А на Корни, дето толкова се чуди, да кажа, че вариантът на Ангелчето е най-добрият  Wink
Активен

sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #23 -: Април 01, 2008, 15:16:01 »

Ако си говориш с предишния, нормално е да ни цитираш. То е ясно за кого е.
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

desita04
Newbie
*

« Отговор #24 -: Април 01, 2008, 16:04:52 »

Наистина звучи малко постно това с еднаквите мнения .Най малкото сте от двете различни страни на половата барикада и би следвало да има разминавания .Но това,което мен ме интересува е по скоро сивотата в ежедневието и как се отразява тя на връзката .Има ли изобщо някоя от вас,която си е задавала поне веднъж въпроса:Боже,какво правя аз тука,всяка вечер в една и съща обстановка с един и същи човек,като мога да бъда къде ли не?И моля,но го приемайте като проява на несигурност в чувствата към гореупоменатия човек.
Активен
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: