star chick-chat.org star Свободна зона star Форумни игри star За или Против?
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За или Против?  (Прочетена 95970 пъти)
molly
Newbie
*
Публикации: 903

« Отговор #325 -: Май 15, 2008, 09:03:51 »

е, и аз не съм ги спряла, но съм ги намалила, доколкото ми е възможно. Иначе не си само ти лудата на квартала Lol. Абсолютно същите неща и на мен ми се случват. Веднъж си купувах май брашно и й казвам да не ми го слага в найлонка, тя:"И що?", отговарям й:"Ами не ми трябва, имам къде да го прибера" и тя от някаква криворазбрана любезност ми отвръща:"Бе, я стига бе, ето ти една найлонка". Взимам найлонки само ако в моята си чанта нямам място, а съм купила безброй неща и няма как да ги нося.
Иначе сега докато търсих клипчето, което беше пост-нала, за да го види и беладона (нещо не мога да го открия във vbox), се натъкнах на някакви клипчета на грийпийс... много тъжно...
Активен
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #326 -: Май 15, 2008, 17:57:39 »

ето го клипчето - http://vbox7.com/play:66a39017
Активен

Nina
Newbie
*
Публикации: 901

« Отговор #327 -: Май 15, 2008, 21:10:04 »

ето това трябва да въртят по мониторите в магазините Exclamation, а не с кой прах ще съм по-бяла и с коя дъвка мога да смразя околните Rolling Eyes
Активен
PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #328 -: Май 24, 2008, 03:26:20 »

ето това трябва да въртят по мониторите в магазините Exclamation, а не с кой прах ще съм по-бяла и с коя дъвка мога да смразя околните Rolling Eyes

На мен не ми се отваря клипчето  Unsure
Активен
jenito611
Гост
« Отговор #329 -: Юни 12, 2011, 18:08:39 »

За или против училището Cheesygrin
Активен
Garfield
Newbie
*
Публикации: 3318

Keep on rollin' baby

« Отговор #330 -: Юни 13, 2011, 15:39:02 »

Против. Често искам някак пак да се върна в училищните години... за да си гледам кефа, вместо да уча напълно ненужни ми в живота като възрастен глупости  Lol
За или против пиенето на бира/вино по време на обедната почивка Smile
Активен

Колкото и сладко да мъркам в момента, никога не забравяй, че си оставам Лъв...
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8774

« Отговор #331 -: Август 11, 2011, 18:29:19 »

Хмм, май "за". В смисъл какво ме интересува кой какво пие, на мен самата една бира не миу влияе и спокойно мога да изпия.

За или против дългата коса при мъжете  Cheesygrin
Активен

Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #332 -: Август 11, 2011, 22:39:53 »

Против. Често искам някак пак да се върна в училищните години... за да си гледам кефа, вместо да уча напълно ненужни ми в живота като възрастен глупости  Lol
За или против пиенето на бира/вино по време на обедната почивка Smile

Ти си безработен, каква обедна почивка
Активен
Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #333 -: Август 20, 2011, 12:04:35 »

За или против дългата коса при мъжете  Cheesygrin
За, ако е хубава и им отива, то и при жените важи.

За или против легализирането на тревата за пушене? (не се сещам за друго)
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #334 -: Август 29, 2011, 20:19:26 »

Против.
За или против разрешаването на "ин витро" процедури за жени до 50 г.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #335 -: Август 31, 2011, 18:05:41 »

Ух, гаден въпрос. Не знам сега до колко години е разрешено, може би до 45? Разбирам доводите за максимална възраст, сигурно, че родителят ще е вече стар, докато детето още расте. Но пък един родител може да се разболее/почине и на 40 години, защо да не е здрав до 75 примерно, когато един човек на 25 е вече израснал...Май клоня повече на "за", все пак не обичам забраните, решението трябва да е лично- има и жени с цикъл до тази възраст, дококкото знам.

Тъй че- "за".

За или против евтаназията у нас?
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #336 -: Септември 01, 2011, 22:38:40 »

За, макар че тук няма как да има еднозначен отговор. Възможността да решават близките не ми се стори разумна в законопроекта.

За или против жените в армията?
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #337 -: Септември 02, 2011, 09:22:23 »

За, но за тези, които ходеха на мисии вече няколко пъти са ми разказвали много кофти неща, не се славят точно с бойна подготовка и стратегии ... , аз си представям Деми Мур в редник Райън, нещо подобно очаквам от тях.

За или против мъжете да са възпитатели/учители в ясли и детски градини ?
Активен

Garfield
Newbie
*

Keep on rollin' baby

« Отговор #338 -: Декември 07, 2011, 13:32:29 »

За. В смисъл, като изключим високия риск мъж който просто иска да работи с деца, да се окаже педофил, какъв проблем има ?
За или против работата от вкъщи ?
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #339 -: Декември 09, 2011, 18:44:47 »

За. В смисъл, като изключим високия риск мъж който просто иска да работи с деца, да се окаже педофил, какъв проблем има ?
За или против работата от вкъщи ?

Зависи от гледна точка на работодателя или работника  Lol Според мен от вкъщи не се работи качествено, както от офиса, но си е готина екстра ако си служител. тъй че "за", ако нямам подчинени  Lol

За или против коледната украса по МОЛовете ?
Активен

mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #340 -: Декември 10, 2011, 09:47:38 »

За! Коледната украса е хубава навсякъде. Smile
За или против таксата "Избор на екип"?
Активен

Garfield
Newbie
*

Keep on rollin' baby

« Отговор #341 -: Декември 10, 2011, 14:56:13 »

Според зависи. Предполагам е правилно да се дава нещо повече за неудобството на лекарите и прочие, от друга страна когато е заложен нечий живот или здраве, и може да попаднеш на някой който и с двете ръце не може да си намери собствения задник...
Против съм, но недай си боже да ми се наложи, ще си плащам като поп.

За или против яденето на животински суб-продукти ? ( дробове, сърца, пилешки кожички и прочие )
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #342 -: Декември 10, 2011, 22:52:53 »

Естествено, че да, кой би бил против, освен тези, които така или иначе нищо животинско не докосват.
Обожавам всякакъв дроб и свинска кожа.

За или против смъртното наказание ?
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #343 -: Декември 11, 2011, 15:02:17 »

За, ако може и по два пъти.

За или против стачките?
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #344 -: Декември 11, 2011, 17:47:34 »

Против, ако говорим за тракторите на земеделските производители, оливат се, лъжат. Твърде съм навътре, за да им повярвам, по селата е фрашкано с нови джипове купени от такива пари. Много ме е яд колко са нагли и какви глупости говорят. Силно се надявам никой да не си помисли да им отстъпи. Ако има смисъл в стачките съм за, студентските преди години или майките, които искат справедливост по отношение на лекарските грешки, поне каквото съм схванала, има смисъл в повечето им искания. Smile

За или против религиозното обучение в училище? (само към християнството ли да е насочено, при това православното или да дава поглед към разните други)
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #345 -: Декември 11, 2011, 17:59:40 »

Фата, не съм наясно с редица неща в тая държава, но тъй като баща ми работи в този бранш (не е земеделец) имам малко повече информация какво се прави с въпросните пари - не се оливат.
Активен

C’est tout!
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #346 -: Декември 11, 2011, 18:12:54 »

Моят баща също е в бранша, семейният ни бизнес е в пряка връзка със земеделците, нищо, че ние не сме. Наблюденията ми не са от един познат или един регион и са откакто се помня, специално това, което виждам в северна Б-я си е чисто оливане, но в южна сте по-читави със земеделието от доста години. А как говорят самите те за тези стачки предизвиква позиви да повърна. Парите от разните субсидии и глупости са помощ, те имат и доходи от добив на реколта и продажби, с една част от помощите наистина си купуват нова техника и си стъпват на краката, което е ок, но с голяма част от тях просто си пируват, толкова са се заплеснали и разтегнали, че сега не им си мисли за свиване. Даже няма да коментирам как в много други сектори от селското стопанство няма грам помощ и са оставени сами да реанимират и оцеляват, затова смятам за наглост поведението на земеделците и изискванията им. Smile
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #347 -: Декември 11, 2011, 18:19:37 »

Прзнавам, че не следя стачката, само откъслечно някакви неща попреглеждам. Но лятото се бях зачела в едни разпоредби на Европейския Съюз, които е трябвало нашата държава да приеме, но естествено съобразено със специфичните условия на нашето стопанство. Брутално са ощетени българските земеделци в сравнение с полските или унгарските, да речем. Просто някои хора отново не са си свършили на времето работата. Така че със сигурност си права, но според мен може да се оптимизира законовото положение в тая област и исканията не са чак толкова неоправдани.
Активен

C’est tout!
Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« Отговор #348 -: Декември 11, 2011, 18:26:18 »

Със сигурност зърнопроизводителите са сред тези в сектора, които са получили най-много досега и ще продължават да получават повече от животновъди и прочие. Но има и обективни причини за това. 90% от животновъдите ни са в "сивата икономика". Баща ми ми е обяснявал как искат да кандидатстват по програма за машини и в момента, в който им се поискат финансови отчети и т.н. за няколко години назад - нямат откъде да ги извадят. Не се води елементарно счетоводство, а какво остава за нещо повече... Аз лично също не съм на мнение, че всичко, което говорят е истина..със сигурност не гладуват и не разчитат на тези субсидии, за да развиват бизнеса си, но това някой да не си изпълнява обещания и да разчита, че хората щом още не са на ръба на оцеляването, трябва да търпят не го приемам!
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #349 -: Декември 11, 2011, 18:48:30 »

Но има и обективни причини за това. 90% от животновъдите ни са в "сивата икономика".
Не мисля, че това е вярно, най-малкото процентът, който си дала не е никак верен. Има едни сертификати, които даваш, когато си продаваш продукцията, много е проста схемата за контрол, няма да давам подробности, защото ще е скучно, но ще я обясня грубо. Ако искаш да продаваш на големи вериги и магазини трябва да си сертифициран, да попълваш едни бланки, имаш едни проверки от контролни органи, контролират те ветеринари, отделно технолози и така нататък. Ако не правиш всичко това, няма да имаш възможност да си продадеш стоката, тоест може да си в сивата икономика, ако имаш 50 прасета годишно или 1000 кокошки и ги продаваш на местното население, тези аз не ги коментирам. Не знам какви отчети им се искат, но нещо, което мога да ти кажа и е около хиляда процента вярно е, че птицевъдите примерно доскоро нямаха никакви помощи, камо ли безвъзмездни. От миналата година имат право на 10 хил лева годишно кредит, при това с лихва около 7%, за голям бизнес това е капка в морето. Мишел, ако сравнявам бг земеделците с полските, тогава трябва да сравнявам и бг животновъдите с чуждите и тогава свят ще ни се завие, по-добре да не го правим.
ТТ, не съм чела онова прословуто споразумение между държавата и земеделците, вкъщи трябва да го имаме, но не съм. Малко ме смущава факта, че тати, който не е земеделец знаеше, че парите може и да им паднат и не един път съм го чувала да го казва на земеделци, когато са коментирали с него инвестициите си, а пък те не са разбрали, как става така.
Държа се плътно за нашата действителност, по принцип избягвам сравнения с чужбина, защото няма смисъл. Със стачката се дава шум за нещо, което е страхотна несправедливост, а те разчитат на градските чада, които си ги представят затънали в кал и мизерия, което не е никак вярно.
Активен

Страници: 1 ... 12 13 [14] 15   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: