star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Вижте как се обзаведох
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вижте как се обзаведох  (Прочетена 82568 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 17614

A believer

« Отговор #150 -: Юли 08, 2010, 14:35:08 »

Аз лично смятам, че дървото не е много практично по принцип. Бих си сложила ламинат - евтин е, лесно се поддържа, може да си го смениш лесно ако решиш да имаш разнообразие.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15254

« Отговор #151 -: Юли 08, 2010, 14:36:35 »

Дърво на входа...предполага се, че там най-много ще миеш, цапаш, мокриш..не знам колко е удачно, освен, ако не намериш как да го пазиш. Миялната я вземи малка, само, ако наистина не ти стига мястото, иначе няма смисъл. Ще ти е трудно да вкарваш големи тави, а тогава какъв е смисълът от миялна? Ние сме 2ма и пускаме всеки ден голяма миялна. Пак зависи колко готвиш, цапаш и т.н. но няма да спестиш нито много място, нито пари, ако си вземеш малка. Иначе отцедник ползвам, ама не е като да е усилено, обикновено просто там складирам кутии и неща, които да са ми под ръка. Иначе почти всичко прибираме веднага от миялната, ако има нещо на капки, Краси го оставя там да се суши, но това е, защото вадим всичко веднага, защото няма как да я оставим отворена, а като е затворена се справат нещата вътре. Не ти е крайно необходим, макар, че все се налага нещо да приплакнеш и да оставиш някъде, но и една кърпа, предполагам ще ти свърши такава работа. Относно котлоните - в предната квартира ползвах 2 газови и ми бяха повече от достатъчни. Тук има 4 керамични и наистина е безсмислено от толкова много. Дори и някога да ти се наложи да ползваш 3 наведнъж, няма да е повече от 2 пъти годишно и просто няма смисъл, и аз мисля, че са загуба на пари и пространство.

Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13813

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #152 -: Юли 08, 2010, 14:41:42 »

И аз подкрепям мнението на Ути, макар нищо да не разбирам в това отношение. Имаме и дървен паркет в 1-та стая и ми е малко досаден заради фугичките и бавното изсъхване на пода. Но това са си мои наблюдения. Но наистина за входно място, където най-много се мърси, помисли за нещо практично и бързо за почистване.
Относно отцедника - необходим ми е. Имам сушилник върху него и редя на малката шишета и други джвъчки, често оплаквам някоя не до там мръсна чаша и я зарязвам на сушилника, повечето ми бъркалки нямат дупчици за закачане и също седят там. Като цяло аз все плакна нещо и макар да имам съдомиялна, без отцедника не мога  Rolling Eyes
За котлоните - два са ми напълно необходими. Повече не виждам какво да готвя и за какво ги ползвам.
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2181

« Отговор #153 -: Юли 08, 2010, 14:44:47 »

Биз, Пупи, Ути, много  благодаря.

Предполагам, че и други дами ще са на съшото мнение за котлоните. Миялна 60 см мога да събера, ще се намери място, а и за спестяване на средства не става въпрос. По-скоро е важно да се избере по-удачния и практичен вариант. Аз и в Австрия ползвах голяма миялна за двама човека. И там, както и вие казвате, понякога се налагаше да изплакна нещо и да го сложа на отцедника, но тези случаи са били рядкост. Хм, кърпата също си е вариант. Пупи, моят плот ще гледа към дневната, мивката и котлоните са на него и няма да е удачно да имам сушилник. Затова трябва да преценя дали пък вместо него да нямам поне отцедника на самата мивка.

Да си призная, нямам представа как ще е поддръжката на дървения под на входа. Още ми е чуденка  Rolling Eyes Ути, и ти ли чистенето на дървото визираш?

Ще се радвам и останалите да споделят мнения.
« Последна редакция: Юли 08, 2010, 14:46:55 от alexia » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #154 -: Юли 08, 2010, 14:49:36 »

Ако не редях толкова неща върху сушилника, със сигурност пак щях да ползвам отцедник. Някак ми се вижда незавършена мифката, не знам, въпрос на вкус.
Моята работа щеше да стане загори-тенджера, добре, че говорим за кухни, та се сетих за яденето  Lol
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #155 -: Юли 08, 2010, 15:00:10 »

Аз съм разбрала за друго нещо под отцедник - мислех, че за самия сушилник, където се редиш чинии говориш, който ти трябва така или иначе, ако нямаш миялна. А какво разбирате под отцедник - допълнителната вана до мивката, или плота, върху който се поставя сушилника? Защото нито едното от двете не е крайно необходимо, според мен.
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #156 -: Юли 08, 2010, 15:41:20 »

Биз, аз имах впредвид именно мястото на самата мивка, върху което поставяш сушилника, не допълнителна вана.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #157 -: Юли 08, 2010, 15:50:28 »

Ами не мисля, че е необходимо. Дори за мен винаги ми е било неудобство, защото никога не се оттича толкова добре, колкото е нужно, за да стои чисто, задържа вода и мръстоийки и много ме дразни, че трябва постоянно да го чистя. Майка ми, например има много малък плот, с малка сушилня, поставена на него и отдолу слага попивателна кърпа, която просто изтисква, изплаква и пак обратно. Свекърва ми пък има сушилня с такова като легенче, и само изхвърля водата. А аз трябва да махам сушилнята, да търкам специално, пак да местя. Не мисля, че е от кой знае какво значение, защото, ако така или иначе ще слагаш сушилня е все едно какво ще има отдолу - плот или отцедник.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #158 -: Юли 08, 2010, 16:23:55 »

Ами аз не съм запозната много с дървения паркет, как се чисти и прочие, знам, че трябва да внимаваш да не разлееш нещо върху него, да се цикли от време на време, изобщо си е играчка, доколкото ми е известно. А ламинат имаме вкъщи във всички стаи и лесно се мие, поддържа, дори пианото стои върху него, т.е. издържа Smile А иначе на входа бих си сложила теракота, защото мисля, че дори ламината може да се понадраска ако нон-стоп се влиза с кални обувки, токчета ит.н. Но ако трябва да избирам между ламинат и дървен паркет, задължително ламинат.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Лора
Newbie
*
Публикации: 12066

« Отговор #159 -: Юли 08, 2010, 16:30:05 »

Вие луди ли сте да препоръчвате ламинат? Няма по-некадърна настилка от това. Въобще няма място за сравнение с дървото.

Алексиа, няма как да сложиш дървена настилка на входа, помисли за друг вариант. За толкова години нямам нито един проект, който да не е с плочки там. Ламинатът (или пък покритието на естественото дърво) ще ти се износи за нула време. Внасяш боклуци, камъчета, вода - веднага се е надраскал и са се надули фугите. Ние в антрето сме с изкуствен мрамор с по-голяма коравина от гранитогреса, който се слага по принцип - смятай, че той се е надраскал зверски, пък не искам да си представям с дърво какво щеше да е. Дори и да е паркет от масивно дърво, ще има да го циклиш докато ти се съберат очите.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6366

Усмивка

« Отговор #160 -: Юли 08, 2010, 16:31:11 »

Зависи какъв точно е дървеният паркет. Има от различни видове дърво, дебелина, качество, съответно и различни цени. Аз лично бих предпочела дървения. Не мисля, че е толкова труден за поддръжка, колкото го изкарвате. Вкъщи сме разлзивали какво ли не върху милия паркет, но нищо си му няма. Изисква само на сума години да се полакира и изцикли малко. Но като дойде време до това, ламинатът вече ще е за сменяне.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #161 -: Юли 08, 2010, 16:31:29 »

Наистина си иска поддръжката паркета, обачее....нищо не може да се сравни с него (дървения, де). Дори изтъркан и надраскан изглежда топло, уютно и автентично. Мисля, че винаги ще си остане настилка номер 1 за дома.
Активен

una hada
Newbie
*
Публикации: 5290

« Отговор #162 -: Юли 08, 2010, 16:36:10 »

Аз позлвам отцедилника. Има неща, които мия на ръка, но ти ако мяташ всичко в миялната, нямаш нужда от него. Относно големината на миялната - съгласна съм с Биз, по-голяма, по-добре...
На мен два котлона понякога не ми стигат  Red face, а има и неудобство (поне нашия плот), че като сложиш по-голяма тенджера, не можеш да използваш по-малкия котлон...

Аз харесвам паркет, придава някакъв уют на помещението. Ламината ми изглежда много евтин...
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #163 -: Юли 08, 2010, 16:41:02 »

Уна, аз като те чета в кулинарската тема как готвиш, няма как да очаквам точно от теб, че ти стигат 2 котлона Lol Въпреки това, респект!

От същите съображения, за естествения и по-топъл вид, сме се спряли засега на дърво.
Активен

una hada
Newbie
*
Публикации: 5290

« Отговор #164 -: Юли 08, 2010, 16:42:40 »

Аз вече не готвя така  Lol
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4354

« Отговор #165 -: Юли 08, 2010, 17:28:39 »

и ние сме новодомци:) така, че ще казвам за моите перипетии Smile
значи в началото ми казваха, вземи си само мивка, без допълнителната част, не ти трябва и т.н.. нали ще имаш миялна.. еми аз твърдоглаво и си взех с тази странична част. Признавам , че на моменти много ме изнервя, особено като остане като на петънца, но ми е много полезно, когато размразявам нещо или просто да слагам неща отговре.
Отделно имам коневръз, на който съм сложила един изключително компактен сушилник, метален, който се прибира ако няма нищо на него.
За миялната - определено голяма, поне това е моето мнение. Изклюително е удобна, може да набуташ в нея хиляди неща и не се налага да пускаш по два пъти на ден малка например.
Ние в коридора пред вратата сме на гранитогрес, не бих си помислила за ламинат, защото много би се изхабил, а също и паркета.
Кухнята ни е вкарана в хола и поради тази причина, преди самите шкафове наредихме плочки, тъй като винаги се случва да разлееш нещо, плочките са отделени от ламината с лайсна и така холът ни е в ламинат. Не знам у вас как е, но това също би било хубаво да се помисли.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #166 -: Юли 08, 2010, 18:58:32 »

Що бе, Лори, какво му е на ламината, за цената си е супер.
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7083

« Отговор #167 -: Юли 08, 2010, 20:06:34 »

стига бе, ламинат ... от километри му личи, че е изкуственяк .. нито на допир е приятен, нито на външен вид, а звука като ходиш по него  Razz ... мое мнение де, никога не бих си сложила ... Ние сме с паркет в спалните и хола, килим имам само в хола и никакъв проблем с паркета - а е на повече от 30 години, циклен е веднъж преди 10 години ... нито е замърсен, нито е надраскан. Супер уютен ми е паркета, даже като подскърцва ми е приятно  Lol В кухнята и коридора сме с теракот - там няма друг начин ;)
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #168 -: Юли 08, 2010, 21:06:42 »

Е то е ясно, че няма аристократичния вид на истинския дъбов паркет, но пък си има своите предимства. Най-малкото е около 10 пъти по-евтин :Д
Активен

Lady
Newbie
*
Публикации: 2191

« Отговор #169 -: Юли 08, 2010, 21:24:20 »

Алексия има страхотни плочки,които приличат на дърво  Wink
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #170 -: Юли 08, 2010, 21:28:12 »

Абе ужасно е с тия плочки, верно - много лесно се чисти, слагаш и забравяш, ама толкова е студено, неуютно и шумно. Да не говорим как звучи "плочки, които имитират дърво".
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7083

« Отговор #171 -: Юли 08, 2010, 21:42:22 »

Е то е ясно, че няма аристократичния вид на истинския дъбов паркет, но пък си има своите предимства. Най-малкото е около 10 пъти по-евтин :Д

да, съгласна съм за цената ... само това е предимството обаче ;)
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #172 -: Юли 08, 2010, 21:47:59 »

абе аз и на ламината слагах килими..то верно беше неописуема зима ама..с кеф ги махнах после Smile
само във входа стои една пътека, че още ми е студено на тоя гранитогрес:/
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #173 -: Юли 08, 2010, 21:52:32 »

А как мразя килими, мокети, пътеки и всякакви такива дивотии. Бих се наказала с нещо друго, от колкото трудната поддръжка на подобен род настилка. Зимата бяхме сложили само едно малко килимче, от моята страна на леглото заради детето и оак ми беше досадна процедурата по чистенето.
 Сега се замислям, че като ни дойде до главата да правим стаята на дечко, не мога да се спра на нещо конкретно, било то паркета, който е сега, ламинат или джиджан мокет...На всяко едно намирам значителен недостатък  Rolling Eyes
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #174 -: Юли 08, 2010, 21:58:26 »

ние във всички стаи сложихме ламинат, без коридора.. мразя да ми е студено и затова отпадна теракот.. обаче тогава си беше огромна инвестиция и паркет, така че това беше единствения вариант..
Активен

Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: