star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Вижте как се обзаведох
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вижте как се обзаведох  (Прочетена 85186 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #125 -: Юни 02, 2009, 16:37:03 »

Иначе, Фей, и нашия апартамент в града, колкото и да е голям и не особено стар(17 години-как минаха!), си плаче за обновяване (мебелите) и особено банята. Поамортизираха се нещата, но аз му кроя разни работи  Cheesygrin

И тук е така, но не ми дават да ремонтирам Cheesygrin Ако щаттт!
Сега съседката отгоре ни наводнява от 3 дни. Някаква тръба ли й капе, какво ли, не зная, но просмуква през нашия таван в банята и вчера падна лепежа на мясото. Сега се вижда панелът с железните пръчки...Много е фешън. Дреме ми. Това ми е последният проблем. Имам летен стомашен вирус Razz
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #126 -: Юни 02, 2009, 16:39:05 »

а аз-вирус в носа!
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #127 -: Юни 13, 2009, 23:56:35 »

Аууу, Кате, разкош е къщата. Много ми хареса това металното за дървата. От Пловдив ли е купено, откъде и какви пари горе-долу. Smile

Аз няма да ви показвам снимки на наше село. Нашите тамън пооправиха къщата (плочки, ламинат, кухненско обзавеждане) и баща ми хрумна, че трябвало да сложи водна риза на камината и радиатори... и сега навред минават тръби закрепени по стените Sad Поне е топло зимата, страшно топло. Пък по-нататък, като е стабилно финансовото положение, ще се оправя. Smile
Активен

lady_dy
Newbie
*
Публикации: 1479

« Отговор #128 -: Юни 14, 2009, 09:14:23 »

За да не минават такива тръби по стените (и ние сме в такъв процес на застой, за да мислим къде какво ще мине и понеже няма как да се копае всичко наново - плоча и т.н.) се купуват специални кутийки за тръби. Продават се навсякъде по строителните магазини, на приемливи цени - зависи колко е дълга едната. Около 20лв. са PVC - 2 метра.
И сме намислили тези кутийки да ги закрием като декорираме една част от коридора, ама това е най-лесно. Важното беше да се скрият.  Smile
Активен
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #129 -: Юни 24, 2009, 18:22:28 »

Хрис, мерси Cheesygrin

ами подозирам, че е поръчково, честно казано и аз не разбрах от къде се появи, заедно с приборите за камината, ще ги питам, но и да е-от Пловдив е най-вероятно.
А нашите камини са без водни ризи, не си спомням защо решиха така нашите, ама си спомням, че скоро тържествуваха, че са взели такова умно решение, пак не помня по какъв повод Cheesygrin
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 12078

« Отговор #130 -: Август 08, 2009, 13:03:32 »

Имаме си маааасааа, имаме си мааасааааа!!!!!!  Clap Clap Clap
Обичам си я, милвам си постоянно, лъскам си я и не мога да й се нарадвам! Идеална ми е, стабилна, с перфектна височина, не само за хранене  Lol (специално я пробвахме  Cheesygrin ) и изобщо много хубаво си стои на мястото, което й бяхме отредили  Wub И столчетата си обичам, много са удобни!
Не обръщайте внимание на стиропора под краката - доставчиците са забравили тапите и до понеделник ще си стои така (то е ясно, че не може всичко да е иделано...).
Сега отивам да й купувам покривки и стъклени купи за плуващи цветчета!
А довечера ще си каним първите гости на нея! Йей!

Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17630

A believer

« Отговор #131 -: Август 08, 2009, 13:06:35 »

Супер е Лори, със здраве да си я ползвате (палавници такива Smile)))
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Лора
Newbie
*

« Отговор #132 -: Август 08, 2009, 17:28:01 »

Край, той вече се засели  Lol

Мерси, Ути  Kiss И какви палавници, аз съм толкова послушно дете....
Активен

Lady
Newbie
*
Публикации: 2191

« Отговор #133 -: Август 09, 2009, 12:25:36 »

у чудна е ! Браво Лор,честито
Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #134 -: Август 26, 2009, 12:33:33 »

O, Пухи къде се е заселилл ! Wub Разкошна ви е масата, в тон с всичко Smile
Активен
Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7236

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #135 -: Август 26, 2009, 23:16:44 »

А той отдолу ли стои вие докато... нали.  Surprised
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Лора
Newbie
*

« Отговор #136 -: Август 27, 2009, 09:44:19 »

Докато ядем ли? Ами обикновено не, защото много ни се пречка и хърка...
Активен

Josefine_
Newbie
*
Публикации: 46

FLASHDANCE

« Отговор #137 -: Септември 01, 2009, 15:05:27 »

Масата е супер ние си търсихме подобна за трапезарията, но накрая си взехме стъклена , а за пухчето под нея направо нямам думи  Wub
Активен

He's the kind of guy who thinks he's smart,
he's the type that always looks the part,
he's on the make, he's on the take,
and I'd never let him touch my heart
una hada
Newbie
*
Публикации: 5290

« Отговор #138 -: Септември 01, 2009, 15:07:18 »

Ние пък си търсим мебели за хола
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #139 -: Септември 01, 2009, 15:27:01 »

Я кажи за стъклената маса как е? Аз се ужасявам от стъклени маси за трапезария, представям си ги само за офиси. Иначе има страшно красиви, но са ми много непрактични - как си задържате покривката да не се хлъзга примерно? Или да не ви дрънчат чиниите върху нея?
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3178

« Отговор #140 -: Септември 01, 2009, 18:18:22 »

Моята маса е стъклена и единсвтеният и минус е, че е непрактична т.е не може да се свива и да става по малка, както някои дървени. Не й слагам покривка, за местата където си хапваме имам много свежи подложки от мушама някаква. Иначе че чисти бързо и не се драска лесно.
Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #141 -: Септември 01, 2009, 22:46:59 »

И ние с подложки, но платови. От Genesis, които са на прекрасно намаление, тоя магазин може да ме разори!
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #142 -: Септември 01, 2009, 23:13:15 »

Аз пък с бамбукови, които им е време да бъдат сменени. Имам и от плат, ама не са ми някакви супер хубави. Мечтая си да имам муза и вреееееме да си избродирам подложки и шарени реснички да им навържа Huh
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #143 -: Септември 02, 2009, 00:07:42 »

Не мога с подложки аз... Не ми е домашно някак, все ги свързвам с тия хартиените в заведенията за бързо хранене. А и според мен тези подложки са си за кафе, следобедни закуски, почерпки разни.....не толкова за основно хранене.
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #144 -: Септември 03, 2009, 01:56:21 »

Ние се храним всеки ден на стъклена маса вече 6-7 години, а майка ми е от хората, които държат на покривка всяка вечер - не, че не се плъзга, но когато се сложат чинии, прибори и т.н. този проблем се решава.
На мен стъклените маси ми харесват, защото създават някаква въздушност на помещението - а и ние се храним в хола, не е типичният кът за хранене. Нашата се и разпъва, но след толкова много години употреба от нас и котарака ни, има доста дълбоки драскотини.
Активен

C’est tout!
Лора
Newbie
*

« Отговор #145 -: Септември 03, 2009, 10:04:22 »

А, за харесването и аз ги харесвам как изглеждат, но са ми малко некомфортни. Както казва мъжът ми - леко ми е странно да гледам краката на хората докато се храня  Lol И още нещо - повечето стъклени маси са съчетани с метал, което съвсем ми блъска на офисна мебел.
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #146 -: Септември 03, 2009, 10:43:18 »

Е, като се метне една покривка никакви крака на хората не се виждат. А стъкло с метал не харесвам, и двете ни стъклени са с много дърво.
Активен

C’est tout!
Josefine_
Newbie
*
Публикации: 46

FLASHDANCE

« Отговор #147 -: Септември 11, 2009, 14:15:25 »

Я кажи за стъклената маса как е? Аз се ужасявам от стъклени маси за трапезария, представям си ги само за офиси. Иначе има страшно красиви, но са ми много непрактични - как си задържате покривката да не се хлъзга примерно? Или да не ви дрънчат чиниите върху нея?
Малко късен отговор , но нямах интернет известно време . Ние покривки не слагаме , използваме подложки , както другите момичета казаха , когато ни идват гости слагам "вип подложките" както се шегуваме със мъжа ми , те не са скъпи или нещо такова просто са по големи и са в тон със щорите и гранитогреса и седят много красиво на масата , която е със лек зелен почти незабележим оттенък общо взето съм доволна. Единствено чистенето малко ме натоварва, защото е доста голяма и абсолютно цялата е стъклена .
Активен

He's the kind of guy who thinks he's smart,
he's the type that always looks the part,
he's on the make, he's on the take,
and I'd never let him touch my heart
kateto
Newbie
*
Публикации: 4357

« Отговор #148 -: Ноември 23, 2009, 11:07:16 »

ето снимчици и на нашето апартаментче:
http://img524.imageshack.us/gal.php?g=imag0099e.jpg
имаме още нещица за оправяне но и на тях им идва времето Smile
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2182

« Отговор #149 -: Юли 08, 2010, 14:09:55 »

Чудех се къде да си задам въпросите, това май е най-подходящата тема.

Ние сме новодомци, но не съвсем. Съвсем скоро ще започваме работа по апартамента. Имаме идея подът във всекидневната и коридора да са от дърво, защото помещенията се сливат в едно цяло. Тоест на входа няма да има плочки. Моето запитване е вие какво смятате. Доколко е практично? Другото, което се чудя, е дали миялната да е по-малка, тоест 45 см ширина, или да си вземем 60 см? И относно котлоните... вие използвате ли повече от 2? Аз сериозно се замислям, че никога досега не съм си използвала и четирите котлона на сегашния плот. Нямам много място на работния плот, затова е важно да направя добра сметка. И към дамите с миялни... вие използвате ли си цедилника на мивката, необходимост ли е?

Ще съм благодарна да споделите личния си опит  Smile

Активен

Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: