star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Вижте как се обзаведох
Страници: 1 [2] 3 4 ... 9  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вижте как се обзаведох  (Прочетена 54368 пъти)
TOI
Newbie
*
Публикации: 4152

« Отговор #25 -: Март 17, 2008, 22:25:04 »

Блоу като каза, че от двете страни го държи картон и ме успокои завинаги Lol Lol Lol Lol Имам известен опит вече с една от стените, но благодаря за подробните характеристики Razz
Срока за диванчето си е стандартен 30 дни, но може да стане и по-скоро. Трува 2197 лв Smile
Минита цветовете няма да са същите, само моделчето показвам. Иначе кажи някакви отзиви за диванчето. Доволна ли си?

п.с. май една част от тая тема трябва да се поизмести а? Rolling Eyes
Активен

las cuentas
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #26 -: Март 17, 2008, 22:30:23 »

Да, направих нова тема в домашния раздел Smile
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #27 -: Март 17, 2008, 22:54:09 »

Аз така веднъж отнесох една стена с един стол.... Първо ме погледнаха със страхопочитание, после ме погнаха...
Гипсокартон - само на тавана!!!
Болу, 12 мм е минимумът, да не говорим ,че съм виждала изпълнения с по 7 (това само като го пипнеш ти хлътва пръста). Отделно в Бг никой не изпълнява гипсокартон по изисквания - двоен, троен, с каменна вата.....нанайци....

Между другото, гипсокартонът е перфектна среда за развъждане на хлебарки!  Cheesygrin

Да не говорим, че не държи на влага (виждала съм цяла стена 2.20 м да се разпада като се намокри), не можеш дори една картина да си окачиш на него, освен ако не искаш да я забиеш с 20-сантиметров дюбел! Абеее......някой трябва много да те мрази, за да ти сложи такова нещо по стените....
« Последна редакция: Март 17, 2008, 23:01:10 от Лора » Активен

TOI
Newbie
*

« Отговор #28 -: Март 17, 2008, 23:35:32 »

Евала Лора, знаех си, че отново ще се намесиш намясто Kiss
Активен

las cuentas
Lady
Newbie
*
Публикации: 2191

« Отговор #29 -: Март 17, 2008, 23:58:03 »

Кажи сега за диванчето: цена,колко време се изпълнява поръчката и т.н.
[/quote]

При Марчето ги има  Razz
Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #30 -: Март 18, 2008, 00:14:53 »

P.S. Мин, можеш да си слееш двете темички вече Kiss
Активен
Mina
Newbie
*

« Отговор #31 -: Март 18, 2008, 10:04:52 »

Цитат на: Blow
Ти само пускаш теми,а нищо не показваш от чисто новата си къща. Само аз навред пиша: "Това е като на Мина това,това е като на Мина онова!"

Тука освен да си изтипосам кухнята,която разпространих из всички теми,но просто това е единственото ми готово нещо. Lol

Ами аз съм показвала ако не се лъжа... Rolling Eyes

Цеци, ако трябва да съм абсолютно честна , трябва да кажа, че за времето, което е използван дивана (10 месеца) се оказа доста нездрав.А честно казано , доста старание полагам , за да го съхраня, защото преди да го купим ,мрънках 3 месеца точно за този модел.Да не говорим, че го чакахме 4 месеца и най -накрая дойде със сбъркани цветове.  LolИначе има много готин фасон, де.
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #32 -: Март 18, 2008, 12:35:48 »

Салсеро не че не може, но е възможно да ти падат бушоните или да ти прегори кабела или да ти се запали къщата, да ти изгори някой от уредите. Ако държиш мога да ти покажа изгорял кабел от включени три печки към един кръг.

Изгорели кабели съм виждал. Затова сечението на проводника се подбира според тока. А предпазителите са точно за да не ти изгарят уредите.
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #33 -: Март 18, 2008, 13:22:22 »

Аз така веднъж отнесох една стена с един стол.... Първо ме погледнаха със страхопочитание, после ме погнаха...
Гипсокартон - само на тавана!!!
Болу, 12 мм е минимумът, да не говорим ,че съм виждала изпълнения с по 7 (това само като го пипнеш ти хлътва пръста). Отделно в Бг никой не изпълнява гипсокартон по изисквания - двоен, троен, с каменна вата.....нанайци....

Между другото, гипсокартонът е перфектна среда за развъждане на хлебарки!  Cheesygrin

Да не говорим, че не държи на влага (виждала съм цяла стена 2.20 м да се разпада като се намокри), не можеш дори една картина да си окачиш на него, освен ако не искаш да я забиеш с 20-сантиметров дюбел! Абеее......някой трябва много да те мрази, за да ти сложи такова нещо по стените....

Тук изобщо не мога да се съглася. Колкото и да бутам по стената със стол,едва ли ще ми се разпадне. Освен това ще ми кажеш ли какво друго е решението ако стените са ти зидани от кривоглед зидар и искаш да си сложиш изолация на външните? Или предлагаш да сложа 10см гипсова мазилка. А нишите? Дървена конструкция и отгоре шпакловка ли? Да къртя в тухлата,за да си набутам канала за мивката?

Горните шкафове на кухнята ми са закачени именно за този картон и,да чукна на дърво,още не са паднали.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
Лора
Newbie
*

« Отговор #34 -: Март 18, 2008, 14:57:02 »

Закачени са на него или на предварително поставена конструкция, замонолитена в зида?

Блоу, това е част от работата ми. И като човек, който се занимава професионално, ти казвам, че аз гипсокартон на стените си никога няма да сложа.

Просто българите обожават да вкарват всякакви нововъведения от запада (с 50 години закъснение) и да им намират коренно различни приложения.
По-евтино е.
Активен

Blow
Newbie
*

« Отговор #35 -: Март 18, 2008, 15:07:18 »

Точно на него са си закачени.

Просто ти казвам,че за положение като нашето друго решение няма. Сигурно през цялата си кариера няма да видиш нещо толкова криво и навсякъде прекосено от стоманени тръби за парно. Ама аз ще взема да ти пратя снимки "преди и сега",защото мислиш,че ей така си говоря наизуст,защото бай Стефчо майстора ме е оспал с "гипс картоня-хита на сезоня".
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #36 -: Март 18, 2008, 15:16:58 »

За съжаление съм виждала безброй такива майстори - стени, настилки...всичко.... То да се стараеш, няма да успееш да го направиш толкова криво. Направо се изумявам как може някой да работи толкова некадърно...
Активен

TOI
Newbie
*

« Отговор #37 -: Март 18, 2008, 19:53:10 »

Блоучо в голяма заблуда си. Сигурен съм, че кухнята ти не се държи от гипскартона, а от това зад нея. Ако са ти го направили така ти препоръчвам да си отваряш шкафчетата с голямо внимание на нисък старт. Няма как гипс картона да ти издържи такава тежест. Малко по дълги са ти болтовете, видиите или там с каквото е хванато.

Изгорели кабели съм виждал. Затова сечението на проводника се подбира според тока. А предпазителите са точно за да не ти изгарят уредите.
Това всеки го знае и няма нужда да го споменаваш. Само, че аз в днешно време не бих се предоверявал на строители печалбари, които пестят от всеки материал. Иначе на теория си прав, но не съм наясно какво е положението зад гипскартона с кръговете и от там дали е достатъчно сечението., не съм и специалист, за да се занимавам с това, така че каквото такова Rolling Eyes
Активен

las cuentas
Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #38 -: Март 19, 2008, 11:18:46 »

ТОЙ, много хубаво е станало. И изобщо не са много контактите Razz На мен тези над плота едвам ми стигат... имам само 3 Cry
Активен

sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #39 -: Март 28, 2008, 00:39:45 »

Blink

Откога жените станаха такива спецове. В тая тема се почувствах тъпа.  Big grin

А за контактите на Цецко-  Lol
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

Blow
Newbie
*

« Отговор #40 -: Март 28, 2008, 00:43:38 »

Мисля,че контактите трябва да се изложат в темата със забавните снимки,а под никнейма на Цеци да се добави "Цеце-щепсела".
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #41 -: Март 28, 2008, 10:02:19 »

под никнейма на Цеци да се добави "Цеце-щепсела".

Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Умиргамм...
Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #42 -: Март 29, 2008, 00:00:11 »

Даже "ЩепЦела", aко може Rolling Eyes Lol
Активен
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #43 -: Април 06, 2008, 11:34:10 »

Или Цецко-контактния  Cheesygrin
Активен
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #44 -: Април 08, 2008, 21:20:28 »

За съжаление съм виждала безброй такива майстори - стени, настилки...всичко.... То да се стараеш, няма да успееш да го направиш толкова криво. Направо се изумявам как може някой да работи толкова некадърно...

Лора, вуйчо ми е обявил награда от 100 лева кеш ако някой му измери ъгъл точно 90% в панелен блок или в ново строителство...  Lol Lol Lol
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #45 -: Април 08, 2008, 23:24:30 »

Оу, веднага му водя един!  Cheesygrin Във варна има една доста уважавана строителна фирма, именно заради перфекционизма им. Всеки път като видя тяхна сграда (а то веднага си личи, че е тяхна), се изумявам как може всичко да е толкова перфектно! Ама до милиметъра! Фасади, интериори - всичко. Просто са уникални (и единствени, за съжаление).
Активен

PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #46 -: Май 09, 2008, 22:37:58 »

Много готино е станало! Иначе аз по тези теми съм абсолютен пас, нищо не разбирам. Иначе ние сега сме в голям ремонт и направо полудявам вече  Blink.
Активен
Blow
Newbie
*

« Отговор #47 -: Юли 02, 2008, 00:16:39 »

Най-накрая да се доредя да пусна снимчици на мебелираната ми къщичка няколко часа след като всичко беше сглобено и,естествено,да се похваля,че ремонът още не е свършил. Имаме още работа по банята,също и мисленето на рафтчета в спалнята.

Предупреждавам,че все едно е паднала бомба,но подреждането след това ми онте месец,а още не съм приключила,защото сесията ми дойде.

Чакам мнения и препоръки. Заложихме на кожа и тъмни цветове в крайна сметка,защото след боядисването възможностите ми за шарени мебели рязко намаляха.

Саморъчно си направих лампите,утре ще ги пусна и тях и други снимки в по-нормален вид,защото сега фотото ми отново го е хванала липсата.

« Последна редакция: Юли 02, 2008, 00:28:02 от Blow » Активен

sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #48 -: Юли 02, 2008, 03:55:52 »

Ооо, овчици ли виждам? И аз имам.  Stuart
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #49 -: Юли 02, 2008, 10:18:18 »

И един куч как мирно седи и гледа с тия сладки очета насред цялата патаклама  Wub
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Страници: 1 [2] 3 4 ... 9  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: