star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Вижте как се обзаведох
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вижте как се обзаведох  (Прочетена 54371 пъти)
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #175 -: Юли 08, 2010, 23:06:23 »

Що бе, Лори, какво му е на ламината, за цената си е супер.

Ламинатът е най-долнопробната настилка въобще. Ние сме с ламинат, само защото не можехме да си позволим дърво, но не мога да го понасям просто. Естетически е ужасно, за качеството да не говорим. Ако искаме да изглежда добре, трябва да го сменяме на 2 години. Дървеният паркет в старата ми стая при нашите е на 15 години, не е циклен нито веднъж и е перфектен. Евентуално може да се сложи и от този трипластовия ламинат, ама пък той е съвсем малко по-евтин от дървото, така че не си струва особено...
Активен

Lady
Newbie
*
Публикации: 2191

« Отговор #176 -: Юли 08, 2010, 23:37:18 »

Абе ужасно е с тия плочки, верно - много лесно се чисти, слагаш и забравяш, ама толкова е студено, неуютно и шумно. Да не говорим как звучи "плочки, които имитират дърво".

Бизар извинявай,но плочките за които говаря са по 150 Е квадрата и мисля,че на италиански звучат доста добре!  Wink
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #177 -: Юли 08, 2010, 23:39:20 »

Ама, чакай, защо се обиждаш на плочки, не разбирам? Колкото и да струват са плочки, нали? Какво означава "имитират дърво", че като стъпиш на тях не ти е студено и като изпуснеш метална лъжица не дрънчат ли? Защото просто говорим за различни неща.
« Последна редакция: Юли 08, 2010, 23:41:31 от bizzare » Активен

Lady
Newbie
*

« Отговор #178 -: Юли 08, 2010, 23:42:16 »

Ми не,не се обиждам на плочке,но ти явно не си виждала достатъчно такива,за да се изказваш така.... Тези са доста дебели,изолират ако се поставят както трябва и нищо не дрънчи по тях,защото имат релеф.....Поставени придават невероятно усещане....
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #179 -: Юли 08, 2010, 23:45:23 »

Виждала съм плочки, имитиращи дърво, нямам представа дали са италиански и колко са стрували, наистина ми харесаха, но просто стояха чудесно в едно заведение. Не мога да си представя да искам да си сложа дърво, да имам пари за това, и да си купя плочки, които го имитират. Всеки с вкуса си все пак, ако знам какво искам и не ми харесват модерните му имитации, означава ли, че съм неграмотна?
Активен

Lady
Newbie
*

« Отговор #180 -: Юли 08, 2010, 23:54:51 »

Не съм казала,че си неграмотна,а че не си виждала достатъчно видове плочки...
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #181 -: Юли 09, 2010, 08:33:34 »

Пупи, ако приемеш един съвет - откажи се от мокет в стаята на малката, колкто и да е джиджан. Просто няма друго нещо на света, което да задържа повече прах от мокета, повярвай ми, а как се чисти.... Абе, аз не бих, честно.
Иначе също не понасях ламинат, докато не видях този тук при любимия - някакъв цветен е, пак имитира дърво, но е по-тъмен и с повече шарки... Ама и описание му плеснах. Хубаво стои, но нищо общо с паркет или дюшеме. И аз съм отявлен фен на дървото, не само за под, но и за мебели, изобщо. Мразя ПДЧ и един път се разплаках пред един майстор, защото си бях уговорила с него среща да се разберем колко ще ми вземе да ми направи библиотека по мой чертеж, от дърво. Обясни ми колко добър чертеж е, как лесно ще се направи (естествено, че лесно ще се направи, всичко, което бях начертала, мога да си го направя и сама, какво остава за него...), обаче как дървото било скапан материал, огъвало се, потъмнявало и не знам си какво си. И като ми изкара едни мостри на ПДЧ, а аз като ревнах... Изобщо картинка Smile

Дърво, дърво и дърво + естествени платове за завеси, покривки и прочие. Това е за мен наистина уютния дом.

А, при входа - плочки или гранитогрес, както и в кухнята, в краен случай ламинат. Иначе е нечовешко наказание...
Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #182 -: Юли 09, 2010, 13:48:12 »

По-голямата машина за съдове, 100%, то понякога и в голямата е трудно да намушкаш всички, така че да има място да се измият добре. Колкото до котлоните - зависи дали готвиш, но като цяло е по-практично да имаш повече от 2. Хем малък за кафе, примерно, хем голям за ястие. Хем , ако трябва да правиш сос на едно място, на други - ястие, на трети да загряваш вода.. Но ако казваш, че не ги ползваш, а че имаш малко място и два ще ти стигнат, просто може понякога да не ти е много удобно, защото ако тиганите/тенджерите са по-големи, могат да се 'бутат'.

Какво имаш предвид под 'цедилник' ?

Колкото до пред входа.. дървото не е най-удачно, според мен. Ще се изхаби от ежедневното чистене, газене с обувки, миене, кал, песъчинки..
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #183 -: Юли 09, 2010, 13:50:28 »

Какво имаш предвид под 'цедилник' ?

По-горе го обсъдихме Smile
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #184 -: Юли 09, 2010, 13:55:25 »

А-хаа, прочетох. Ми ние нямаме. Но пък слагаме всичко в машината и почти не мием на ръка. Но когато го правим пък трябва да ги подсушаваме моментално, защото няма къде да ги сложим Rolling Eyes
Активен
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #185 -: Юли 09, 2010, 14:14:37 »

Аз най-редовно си ползвам 3-4 котлона, когато готвя. Да не говорим, че когато е за парти, не ми стигат.
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #186 -: Юли 09, 2010, 14:18:22 »

Tочно това е, че като имаш гости става трудно. Пък за празници - Коледа, Бъдни вечер, Великден, курбани, да не говорим колко трябва да чакаш, за да приготвиш всичко на 2 котлона.
Активен
abc_test
Newbie
*
Публикации: 199

« Отговор #187 -: Юли 09, 2010, 14:20:03 »

Дърво, дърво и дърво + естествени платове за завеси, покривки и прочие. Това е за мен наистина уютния дом.

А, при входа - плочки или гранитогрес, както и в кухнята, в краен случай ламинат. Иначе е нечовешко наказание...
И аз съм на това мнение.

Отцедника според мен си е полезен, въпреки наличието на съдомиалня. Все има нещо което ще ти потрябва спешно и ще се наложи да го измиеш на ръка. А има и някои домакински съдове, които просто не могат да се мият в миялна машина. Тогава отцедилника определено ще ти влезе в употреба.

На мен лично два котлона си ми стигат идеално. Другите два ги ползвам за поставяне на горещи неща (примерно току що извадената тава от фурната) за да не се случи нещо с плота (нищо, че се води термоплот ).
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #188 -: Юли 09, 2010, 14:24:26 »

Според мен е физически невъзможно да готвиш на 3 котлона, поне на мен ми е. Да оставиш едното да ври, да ползваш още 2, ок. Но то не е само да си над печката и да бъркаш в 3 тенджери, означава действително да режеш, месиш и т.н. за 3 манджи. Аз по-често ползвам фурната и 2 котлона, когато правя в повече неща, за да мога наистина да чувствам облекчение при готвенето. А и с електрическа кана, за топлене на водата, е още по-лесно. Така и спагетите варя за 10 минути общо на котлона.
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #189 -: Юли 09, 2010, 14:26:05 »

Има мнооого малко неща, които не могат да се измият в съдомиялната. И то предимно такива, които са части от разни сокоизтисквачи или подобни машини, но понякога и те излизат перфектно. Просто има неща, които не можеш да побереш вътре, по-скоро.

Хич не е физически невъзможно, но пък аз готвя +1 човек, минимум, винаги, когато се налага да се готви за много хора или по-сложни неща. То сам цял ден ще си играеш - рязане, белене, миене..
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #190 -: Юли 09, 2010, 14:30:53 »

Е, аз за сам говоря, де Smile Ама и  кой, както си е свикнал. На мен определено са ми излишни, и аз ги ползвам за плот.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #191 -: Юли 09, 2010, 17:50:10 »

и аз се замислям над този въпрос, защото още нямаме плот, смисъл керамичен..
в майка ми съм свикнала да са 4 котлона, случвало ми се е да ги ползвам и трите (а аз хич не може да се каже, че готвя), майка ми също.. от друга страна сега в нашия апартамент като почна да готвя и се разхвърлям ужасно много , та не ми стига мястото..и се чудя как ли ще е като се сложат и котлоните..
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #192 -: Юли 09, 2010, 19:29:42 »

Ехе, колко хора са се вклчили. Благодаря на всички.

Дървото ни е твърд вариант за настилка, не искаме ламинат. Ще помислим само за зоната около входната врата. Пред шкафовете ще са плочки, но това пространство не ми се вижда така или иначе и човек остава с впечатлението ,че цялото помещение е в дърво.

Миялната голяма... решено!

И котлоните ще са само 2, дай Боже да има поводи за голямо готвене, тогава ще му мислим  Cheesygrin

За отцедника ще помисля още. Само в квартирата в Австрия имах миялна и не ми се налагаше да го ползвам. Както вече беше споменато, много често се дразнех, че изискваше много чистене, защото водата оставаше петна по него.  Rolling Eyes

Много сте готини, да знете  Kiss
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #193 -: Ноември 22, 2010, 14:03:31 »

Ми аз да си пусна кухнята най-накрая, макар че още не е съвсем довършена - под стъклените шкафчета трябва да се монтират лампи и трябва да измисля нещо хитро за окачване за подправките. А, и тези хартиени чудесии, дето висят от тавана, са проектолампите - мъжо ги сложи там да свиквам  Lol

Малко са еднакви снимките, но така и не можах да хвана реалния цвят, така че си представете нещо средно между двете.

На мен си ми харесва, много ми е удобна и практична. Има достатъчно място, дори като се разтегне масата. Евала на фирмата, че я монтираха безупречно и че успяха да използват максимално старите шкафчета.
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #194 -: Ноември 22, 2010, 15:04:31 »

Слънчево, практично и стилно! Обожавам кухни без изгъзици. Браво, Лор! И мнооого бонбонест хладилник  Cheesygrin
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #195 -: Ноември 22, 2010, 21:16:54 »

Лори, първо отворих снимките и си викам - "Тия пък архитекти, на тази хубава кухня ръчноправени лампи ли са закачили?" Ама после прочетох и ми стана смешно  Lol
Чудесна е, да си ползвате със здраве, много уютно изглежда  Kiss
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #196 -: Ноември 22, 2010, 21:52:22 »

Мисля, че това е кухнята, в която Краси ще се влюби, той обожава толкова добре уплътнени пространства. А когато аз се опитвах да обясня на един приятел да не оставя сума ти празно и неизползваемо място над шкафчетата в проекто кухнята си, ме гледаше тъпо.
И къде ги убихте тия животинки такива разпльокани милите?
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #197 -: Ноември 23, 2010, 00:58:50 »

Да, като цяло идеята беше да има минимална площ на повърхности, които събират прах, затова я вдигнахме до горе. Климатикът се намира точно над масатата и духа в посока хладилника, така че по-добре да няма как да вдига облаци прах.
Сложиха ни страхотни механизми на шкафчетата и чекмеджетата, направо да ти е кеф да ги отваряш. Въобще, с всички ръце ще препоръчвам фирмата, на когото му трябва, много са добри.
И мъжа си трябва много да хваля, че сам изкърти барплота (който сам пък беше излял), направи ел-а и вик-то и какво ли още не и спести маса пари за майстори.

А с животинките ни снабдяваше свекървата и по едно време и ние се зарибихме да издирваме по магазините неповтарящи се. И съседите имат, обаче подлото ни куче обожава да се промъква тайно в тях и да ги краде, та техните пооредяха  Lol
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #198 -: Ноември 23, 2010, 08:29:33 »

Айде сега кучето виновно  Lol То скача според тоягата, нали знаеш.  Lol
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #199 -: Ноември 23, 2010, 15:14:37 »

Уффф каня се да пусна снимки. По точно първо да ги направя. Кухнята е готова, детската и спалнята. Утре идват да правят вграденият гардероб и за сега толкова. Като се рефинансираме ще си купим и нова маса за хранене и мека мебел за хола. Аз даже съм ги харесала.
Лори супер е станало Smile Обаче лампите ги оставете така, много са фешън Smile
« Последна редакция: Ноември 23, 2010, 15:17:05 от ghoul » Активен

Страници: 1 ... 6 7 [8] 9  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: