star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Вижте как се обзаведох
Страници: 1 2 3 ... 9 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вижте как се обзаведох  (Прочетена 54367 пъти)
TOI
Newbie
*
Публикации: 4152

« -: Март 15, 2008, 22:35:42 »

Най-новата ми придобивка е паркет. Бял.
Блоучо искаш ли да си мерим паркетите Cheesygrin И аз съм на тая тема. Ето го моя

Парлкета е супер, цвета на стените също...ама какво ще ръчкаш в тия дупки Confused

ПС Много обичам да ходя на токчета, ама като съм 170 изглеждам като дългуч и гледам да се ограничавам.
Там ще е кухнята и ако преброиш колко уреда по принцип се включват постоянно, дори ще видиш, че са малко контактите Smile А дупките са за обратната вода на мивката и пералнята на другата стена. Капиш Wink
« Последна редакция: Март 18, 2008, 00:12:13 от Bambina » Активен

las cuentas
Cookies
Newbie
*
Публикации: 2675

Просто бисквитка...

« Отговор #1 -: Март 16, 2008, 11:36:50 »

Най-новата ми придобивка е паркет. Бял.
Блоучо искаш ли да си мерим паркетите Cheesygrin И аз съм на тая тема. Ето го моя

Парлкета е супер, цвета на стените също...ама какво ще ръчкаш в тия дупки Confused

ПС Много обичам да ходя на токчета, ама като съм 170 изглеждам като дългуч и гледам да се ограничавам.
Там ще е кухнята и ако преброиш колко уреда по принцип се включват постоянно, дори ще видиш, че са малко контактите Smile А дупките са за обратната вода на мивката и пералнята на другата стена. Капиш Wink

Не знам за паркета, ама на мен много ми харесва цвета на стените Wub Мисля да направя така кориидора, ама чак лятото Cheesygrin
Активен

TOI
Newbie
*

« Отговор #2 -: Март 16, 2008, 12:26:45 »

Не знам за паркета, ама на мен много ми харесва цвета на стените Wub Мисля да направя така кориидора, ама чак лятото Cheesygrin
Благодаря, в другата стая е по-грозен Cheesygrin
Активен

las cuentas
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #3 -: Март 16, 2008, 23:18:33 »

Каква е тази кухня,какви са тези уреди! Ти какво работиш,да му се невиди! Pinch Pinch

П.С.: Ти сигурен ли си,че е трябвало да слагаш контакти? Защото на мен абсорбатора,фурната и котлоните ми ги връзваха направо на жица.
П.П.С.:И хубаво,че си си сложил плик на канала за мивката,защото на мен ми излезе един плъх оттам.
« Последна редакция: Март 16, 2008, 23:20:12 от Blow, Причина: Причината,че си редактирах е,че исках да добавя за плъха. » Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
TOI
Newbie
*

« Отговор #4 -: Март 17, 2008, 00:05:23 »

Каква е тази кухня,какви са тези уреди! Ти какво работиш,да му се невиди! Pinch Pinch

П.С.: Ти сигурен ли си,че е трябвало да слагаш контакти? Защото на мен абсорбатора,фурната и котлоните ми ги връзваха направо на жица.
П.П.С.:И хубаво,че си си сложил плик на канала за мивката,защото на мен ми излезе един плъх оттам.
Ади не съм си сложил нищо на тръбите, а самата тръба е запушена с друга тръба, контактите не съм ги слагал аз, а са си от фирмата строител. Апартамента е все още нов, а не стар който ремонтирам. Не съм се нанесъл още дори. Само стените и паркета са си мое дело от снимката, засега. Smile
Активен

las cuentas
FroZen
Newbie
*
Публикации: 2627

« Отговор #5 -: Март 17, 2008, 00:08:30 »

Много ключове и контакти, много нещо!
Активен

Who needs the Sun, when the Rain's so full of life
TOI
Newbie
*

« Отговор #6 -: Март 17, 2008, 00:12:43 »

Ще ме ядосате вече Frown
Как ще са много. Нека броим: хладилник, плот, фурна, микровълнова, кафемашина, абсорбатор, пералня, миялна маина (евентуално). До тук ги изкарах 8, а контактите са 7 на снимката. Даже няма и един резервен да си включа миксера и да си разбия компота от сливи мамка му. Стига вече Frown Frown
Активен

las cuentas
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #7 -: Март 17, 2008, 00:13:04 »

Какво ги зачекнахте тия контакти  Lol Нали затова си има ЕЛ-проектанти и архитекти - да ви решават колко и къде контакти да имате. Архитектът на проекта нарежда мебелите така, че да стане ясно къде да се сложат контакти, а ел-аджията изчислява колко кръга да се направят - примерно 1 за печката, 1 за ел.уреди и хладилник и т.н. Не е като Цецо да си ги е наслагал където му падне, щото го кефи да си дупчи стените  Lol Нали има определен брой контакти, които да се слагат на един предпазител...
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #8 -: Март 17, 2008, 13:31:07 »

Сложи си и няколко разклонителя като не ти стигат контактите. Smile

А от гледна точка на електротехниката, броят на изводите включени към един предпазител е абсолютно без значение. Важен е токът, който преминава през него. Някой от вас да е чувал за закона на Кирхов?
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Лора
Newbie
*

« Отговор #9 -: Март 17, 2008, 14:43:56 »

Абе Салсеров, нищо не разбираш! Особено пък за кухненски контакти е абсолютно забранено да слагаш повече от 2 контакта на един извод. Какви разклонители  Blink Да не говорим, че към кръга на печката и към абсорбатора нищо друго не може да се включи.
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #10 -: Март 17, 2008, 16:17:21 »

Поради какви причини е забранено? Защото аз ти говоря от електрическа гледна точка. От значение за предпазителя е само ампеража.
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Лора
Newbie
*

« Отговор #11 -: Март 17, 2008, 16:20:10 »

Защото почти всички уреди там за силнотокови. Опитай да включиш печката и абсорбатора в един разклонител  Whistling
Активен

cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #12 -: Март 17, 2008, 16:21:32 »

Ма божеее,в нашата кухня има сигурно двойно повече контакти...Не знам защо има хора,които коментират броя на контактите,като човека искаше да покаше пода и стените,които е избрал!
Не знам какво може да пречи на някой броя на контактите в TOI Razz
Активен
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #13 -: Март 17, 2008, 16:22:51 »

Опитай да включиш печката и абсорбатора в един разклонител  Whistling

Нашите са така... Confused
Активен

Cookies
Newbie
*

Просто бисквитка...

« Отговор #14 -: Март 17, 2008, 16:28:40 »

Опитай да включиш печката и абсорбатора в един разклонител  Whistling

Нашите са така... Confused

При родителите ми също...
Активен

cristall
Newbie
*

« Отговор #15 -: Март 17, 2008, 16:31:48 »

Ами при нас се е случвало да се изключи някой бушон при претоварване на някой контакт...
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #16 -: Март 17, 2008, 16:33:59 »

Ами не би трябвало да са ви така  Wink
Активен

TOI
Newbie
*

« Отговор #17 -: Март 17, 2008, 19:52:50 »

Салсеро не че не може, но е възможно да ти падат бушоните или да ти прегори кабела или да ти се запали къщата, да ти изгори някой от уредите. Ако държиш мога да ти покажа изгорял кабел от включени три печки към един кръг. Лора е абсолютно права. Друг е въпроса как са го направили зад стените и колко олимпийски кръга има Cheesygrin
Активен

las cuentas
Blow
Newbie
*

« Отговор #18 -: Март 17, 2008, 20:40:02 »

Стените ти с гипс-картон ли са?

Съветвам те преди да дойдат да ти инсталират кухнята,да си сложиш всякакви картони и найлони по пода,да си там през цялото време,да си изметеш под модулите преди да ти сложат цокъла,да следиш дали всички механизми ти работят и до милиметърче педантично да гледаш дали не ти се разминават профилите.
Активен

TOI
Newbie
*

« Отговор #19 -: Март 17, 2008, 20:56:10 »

За съжаление са от гипскартон Rolling Eyes Не го махнах като трябваше ама тва е друга тема. Ще послушам съвета ти като дойде време за кухнята. Сега си поръчах мека мебел и все още съм на тая вълна Smile
Активен

las cuentas
Blow
Newbie
*

« Отговор #20 -: Март 17, 2008, 20:59:02 »

Защо за съжаление?! Мога да ти кажа,че нищо друго не може да ти направи стените идеално прави и гладки. А и всичко ти е скрито под него.

Много ми харесва диванчето. Абе общо взето искам да ти идвам на гости.

А ти не си поръчал кунята,така ли? Ще видиш сега,че ще искат да ти махнат контактите,за да ти включат някои от уредите.
Активен

TOI
Newbie
*

« Отговор #21 -: Март 17, 2008, 21:02:53 »

Само да стане и веднага ще те поканя Smile Малко бавно вървят нещата, но това е друга тема. Иначе не съм съгласен за гипс картона. Големи "белези" остават по него от най-малкото нещо. Имам чувството, че да се спъна веднъж и ако се тресна в стената и ще направя дупка. Много е нежен  Rolling Eyes Абе може да прави стената права, но има много минуси според мен Rolling Eyes
Активен

las cuentas
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #22 -: Март 17, 2008, 21:18:00 »

Само търпение трябва да имаш, защото винаги ще ти се струва, че върви бавно.
Диванчето ти е много хубаво. И паркета и цвета на стените също Smile
Активен

Blow
Newbie
*

« Отговор #23 -: Март 17, 2008, 21:20:54 »

Глупости говориш. Ти виждал ли си как изглежда плоскостта? Дебелината е 12мм,вътре гипса е трикратно пресован,а от двете страни го държи картон.  Здрава е и никакви такива митове и легенди,че оставали дупки като бутнеш с тръбата на прахосмукачката не са верни. Ще те питам как ще дълбаеш в тухлата и бетона,за да скриеш едно кабелче или пък контактче,ако те засърбят пръстите да си сложиш още някое. Lol

Кажи сега за диванчето: цена,колко време се изпълнява поръчката и т.н.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #24 -: Март 17, 2008, 22:15:05 »

За съжаление са от гипскартон Rolling Eyes Не го махнах като трябваше ама тва е друга тема. Ще послушам съвета ти като дойде време за кухнята. Сега си поръчах мека мебел и все още съм на тая вълна Smile

Ooo, коуега  Cheesygrin Ние сме с такова, само че в други цветове Cheesygrin

Цитат
Ще те питам как ще дълбаеш в тухлата и бетона,за да скриеш едно кабелче или пък контактче,ако те засърбят пръстите да си сложиш още някое.

SneakyПитай мене, по-скоро Бубчо...
« Последна редакция: Март 17, 2008, 22:17:20 от Mina_21 » Активен

TOI
Newbie
*

« Отговор #25 -: Март 17, 2008, 22:25:04 »

Блоу като каза, че от двете страни го държи картон и ме успокои завинаги Lol Lol Lol Lol Имам известен опит вече с една от стените, но благодаря за подробните характеристики Razz
Срока за диванчето си е стандартен 30 дни, но може да стане и по-скоро. Трува 2197 лв Smile
Минита цветовете няма да са същите, само моделчето показвам. Иначе кажи някакви отзиви за диванчето. Доволна ли си?

п.с. май една част от тая тема трябва да се поизмести а? Rolling Eyes
Активен

las cuentas
Mina
Newbie
*

« Отговор #26 -: Март 17, 2008, 22:30:23 »

Да, направих нова тема в домашния раздел Smile
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #27 -: Март 17, 2008, 22:54:09 »

Аз така веднъж отнесох една стена с един стол.... Първо ме погледнаха със страхопочитание, после ме погнаха...
Гипсокартон - само на тавана!!!
Болу, 12 мм е минимумът, да не говорим ,че съм виждала изпълнения с по 7 (това само като го пипнеш ти хлътва пръста). Отделно в Бг никой не изпълнява гипсокартон по изисквания - двоен, троен, с каменна вата.....нанайци....

Между другото, гипсокартонът е перфектна среда за развъждане на хлебарки!  Cheesygrin

Да не говорим, че не държи на влага (виждала съм цяла стена 2.20 м да се разпада като се намокри), не можеш дори една картина да си окачиш на него, освен ако не искаш да я забиеш с 20-сантиметров дюбел! Абеее......някой трябва много да те мрази, за да ти сложи такова нещо по стените....
« Последна редакция: Март 17, 2008, 23:01:10 от Лора » Активен

TOI
Newbie
*

« Отговор #28 -: Март 17, 2008, 23:35:32 »

Евала Лора, знаех си, че отново ще се намесиш намясто Kiss
Активен

las cuentas
Lady
Newbie
*
Публикации: 2191

« Отговор #29 -: Март 17, 2008, 23:58:03 »

Кажи сега за диванчето: цена,колко време се изпълнява поръчката и т.н.
[/quote]

При Марчето ги има  Razz
Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #30 -: Март 18, 2008, 00:14:53 »

P.S. Мин, можеш да си слееш двете темички вече Kiss
Активен
Mina
Newbie
*

« Отговор #31 -: Март 18, 2008, 10:04:52 »

Цитат на: Blow
Ти само пускаш теми,а нищо не показваш от чисто новата си къща. Само аз навред пиша: "Това е като на Мина това,това е като на Мина онова!"

Тука освен да си изтипосам кухнята,която разпространих из всички теми,но просто това е единственото ми готово нещо. Lol

Ами аз съм показвала ако не се лъжа... Rolling Eyes

Цеци, ако трябва да съм абсолютно честна , трябва да кажа, че за времето, което е използван дивана (10 месеца) се оказа доста нездрав.А честно казано , доста старание полагам , за да го съхраня, защото преди да го купим ,мрънках 3 месеца точно за този модел.Да не говорим, че го чакахме 4 месеца и най -накрая дойде със сбъркани цветове.  LolИначе има много готин фасон, де.
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #32 -: Март 18, 2008, 12:35:48 »

Салсеро не че не може, но е възможно да ти падат бушоните или да ти прегори кабела или да ти се запали къщата, да ти изгори някой от уредите. Ако държиш мога да ти покажа изгорял кабел от включени три печки към един кръг.

Изгорели кабели съм виждал. Затова сечението на проводника се подбира според тока. А предпазителите са точно за да не ти изгарят уредите.
Активен

Blow
Newbie
*

« Отговор #33 -: Март 18, 2008, 13:22:22 »

Аз така веднъж отнесох една стена с един стол.... Първо ме погледнаха със страхопочитание, после ме погнаха...
Гипсокартон - само на тавана!!!
Болу, 12 мм е минимумът, да не говорим ,че съм виждала изпълнения с по 7 (това само като го пипнеш ти хлътва пръста). Отделно в Бг никой не изпълнява гипсокартон по изисквания - двоен, троен, с каменна вата.....нанайци....

Между другото, гипсокартонът е перфектна среда за развъждане на хлебарки!  Cheesygrin

Да не говорим, че не държи на влага (виждала съм цяла стена 2.20 м да се разпада като се намокри), не можеш дори една картина да си окачиш на него, освен ако не искаш да я забиеш с 20-сантиметров дюбел! Абеее......някой трябва много да те мрази, за да ти сложи такова нещо по стените....

Тук изобщо не мога да се съглася. Колкото и да бутам по стената със стол,едва ли ще ми се разпадне. Освен това ще ми кажеш ли какво друго е решението ако стените са ти зидани от кривоглед зидар и искаш да си сложиш изолация на външните? Или предлагаш да сложа 10см гипсова мазилка. А нишите? Дървена конструкция и отгоре шпакловка ли? Да къртя в тухлата,за да си набутам канала за мивката?

Горните шкафове на кухнята ми са закачени именно за този картон и,да чукна на дърво,още не са паднали.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #34 -: Март 18, 2008, 14:57:02 »

Закачени са на него или на предварително поставена конструкция, замонолитена в зида?

Блоу, това е част от работата ми. И като човек, който се занимава професионално, ти казвам, че аз гипсокартон на стените си никога няма да сложа.

Просто българите обожават да вкарват всякакви нововъведения от запада (с 50 години закъснение) и да им намират коренно различни приложения.
По-евтино е.
Активен

Blow
Newbie
*

« Отговор #35 -: Март 18, 2008, 15:07:18 »

Точно на него са си закачени.

Просто ти казвам,че за положение като нашето друго решение няма. Сигурно през цялата си кариера няма да видиш нещо толкова криво и навсякъде прекосено от стоманени тръби за парно. Ама аз ще взема да ти пратя снимки "преди и сега",защото мислиш,че ей така си говоря наизуст,защото бай Стефчо майстора ме е оспал с "гипс картоня-хита на сезоня".
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #36 -: Март 18, 2008, 15:16:58 »

За съжаление съм виждала безброй такива майстори - стени, настилки...всичко.... То да се стараеш, няма да успееш да го направиш толкова криво. Направо се изумявам как може някой да работи толкова некадърно...
Активен

TOI
Newbie
*

« Отговор #37 -: Март 18, 2008, 19:53:10 »

Блоучо в голяма заблуда си. Сигурен съм, че кухнята ти не се държи от гипскартона, а от това зад нея. Ако са ти го направили така ти препоръчвам да си отваряш шкафчетата с голямо внимание на нисък старт. Няма как гипс картона да ти издържи такава тежест. Малко по дълги са ти болтовете, видиите или там с каквото е хванато.

Изгорели кабели съм виждал. Затова сечението на проводника се подбира според тока. А предпазителите са точно за да не ти изгарят уредите.
Това всеки го знае и няма нужда да го споменаваш. Само, че аз в днешно време не бих се предоверявал на строители печалбари, които пестят от всеки материал. Иначе на теория си прав, но не съм наясно какво е положението зад гипскартона с кръговете и от там дали е достатъчно сечението., не съм и специалист, за да се занимавам с това, така че каквото такова Rolling Eyes
Активен

las cuentas
Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #38 -: Март 19, 2008, 11:18:46 »

ТОЙ, много хубаво е станало. И изобщо не са много контактите Razz На мен тези над плота едвам ми стигат... имам само 3 Cry
Активен

sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #39 -: Март 28, 2008, 00:39:45 »

Blink

Откога жените станаха такива спецове. В тая тема се почувствах тъпа.  Big grin

А за контактите на Цецко-  Lol
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

Blow
Newbie
*

« Отговор #40 -: Март 28, 2008, 00:43:38 »

Мисля,че контактите трябва да се изложат в темата със забавните снимки,а под никнейма на Цеци да се добави "Цеце-щепсела".
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #41 -: Март 28, 2008, 10:02:19 »

под никнейма на Цеци да се добави "Цеце-щепсела".

Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol Умиргамм...
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #42 -: Март 29, 2008, 00:00:11 »

Даже "ЩепЦела", aко може Rolling Eyes Lol
Активен
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #43 -: Април 06, 2008, 11:34:10 »

Или Цецко-контактния  Cheesygrin
Активен
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #44 -: Април 08, 2008, 21:20:28 »

За съжаление съм виждала безброй такива майстори - стени, настилки...всичко.... То да се стараеш, няма да успееш да го направиш толкова криво. Направо се изумявам как може някой да работи толкова некадърно...

Лора, вуйчо ми е обявил награда от 100 лева кеш ако някой му измери ъгъл точно 90% в панелен блок или в ново строителство...  Lol Lol Lol
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #45 -: Април 08, 2008, 23:24:30 »

Оу, веднага му водя един!  Cheesygrin Във варна има една доста уважавана строителна фирма, именно заради перфекционизма им. Всеки път като видя тяхна сграда (а то веднага си личи, че е тяхна), се изумявам как може всичко да е толкова перфектно! Ама до милиметъра! Фасади, интериори - всичко. Просто са уникални (и единствени, за съжаление).
Активен

PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #46 -: Май 09, 2008, 22:37:58 »

Много готино е станало! Иначе аз по тези теми съм абсолютен пас, нищо не разбирам. Иначе ние сега сме в голям ремонт и направо полудявам вече  Blink.
Активен
Blow
Newbie
*

« Отговор #47 -: Юли 02, 2008, 00:16:39 »

Най-накрая да се доредя да пусна снимчици на мебелираната ми къщичка няколко часа след като всичко беше сглобено и,естествено,да се похваля,че ремонът още не е свършил. Имаме още работа по банята,също и мисленето на рафтчета в спалнята.

Предупреждавам,че все едно е паднала бомба,но подреждането след това ми онте месец,а още не съм приключила,защото сесията ми дойде.

Чакам мнения и препоръки. Заложихме на кожа и тъмни цветове в крайна сметка,защото след боядисването възможностите ми за шарени мебели рязко намаляха.

Саморъчно си направих лампите,утре ще ги пусна и тях и други снимки в по-нормален вид,защото сега фотото ми отново го е хванала липсата.

« Последна редакция: Юли 02, 2008, 00:28:02 от Blow » Активен

sexy
Newbie
*

« Отговор #48 -: Юли 02, 2008, 03:55:52 »

Ооо, овчици ли виждам? И аз имам.  Stuart
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #49 -: Юли 02, 2008, 10:18:18 »

И един куч как мирно седи и гледа с тия сладки очета насред цялата патаклама  Wub
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
FroZen
Newbie
*
Публикации: 2627

« Отговор #50 -: Юли 02, 2008, 10:58:38 »

Блоулита, липсваш!  Kiss
Активен

Who needs the Sun, when the Rain's so full of life
cristall
Newbie
*

« Отговор #51 -: Юли 02, 2008, 11:09:58 »

Аййй,какво кууучооо Kiss Kiss Kiss
Много стилно ми изглежда...цветовете и останалото,което се вижда!
И аз имам овциии!
Активен
Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #52 -: Юли 02, 2008, 11:27:27 »

Защо всички имат такива овчици?!
Не е честно... Искам и аз. При това от много време... търся из всички магазини тук и никъде няма точно такива :(
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #53 -: Юли 02, 2008, 11:30:51 »

Ще си вземеш от Варна  Wink

Каква е тая мания по овчиците, изобщо не разбирам.... Виж, аз имам едни черни чаршафи на бели флорални мотиви (доста азиатско стоят), по които си струва да се вманиачиш....  Cheesygrin
Активен

Cookies
Newbie
*

Просто бисквитка...

« Отговор #54 -: Юли 02, 2008, 11:44:52 »

Ще си вземеш от Варна  Wink
Виж, аз имам едни черни чаршафи на бели флорални мотиви (доста азиатско стоят), по които си струва да се вманиачиш....  Cheesygrin

Бях гледала подобни обаче с йероглифи, харесала съм си ги и планирам покупка Stuart
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #55 -: Юли 02, 2008, 11:49:52 »

Лора - снимка моля Cheesygrin
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #56 -: Юли 02, 2008, 11:57:17 »

Имам в къщи - ще пусна довечера Smile
Активен

Blow
Newbie
*

« Отговор #57 -: Юли 02, 2008, 13:47:56 »

Сузито винаги се намества когато някой снима. Като беше малък го залъгвахме с храна да седи на снимките и той още си помни. А пък една година на морето не мога да си обясня как видя някакви хора да се снимат и отиде и той да се хендри.

Овчиците са от Метро,отпреди 3 години и вече са станали чаршафи на кучето. Постилам ги на неговата част от леглото и по дивана,защото той си обича да си ляга на гладенко.Както казва баба ми "На мека мебел е роден".

Направило ми е впечатление,че чаршафите за спалня са над 3 пъти по-скъпи от 2 чифта единични.
« Последна редакция: Юли 02, 2008, 13:51:26 от Blow » Активен

sexy
Newbie
*

« Отговор #58 -: Юли 02, 2008, 13:55:07 »

Защо всички имат такива овчици?!
Не е честно... Искам и аз. При това от много време... търся из всички магазини тук и никъде няма точно такива :(

И аз така и накрая си поръчах по интернет.  Wink
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #59 -: Юли 02, 2008, 20:24:02 »

Смайли, ето чаршафчетата:

Това всъщност е сватбеният ни подарък от форумците  Cheesygrin Или по-точно половината от него. Ето и другата половина:

Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #60 -: Юли 02, 2008, 20:32:42 »

Wub Sad eyes
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #61 -: Юли 02, 2008, 20:42:42 »

Доживях да ги видя тия чаршафи...
Активен

Cookies
Newbie
*

Просто бисквитка...

« Отговор #62 -: Юли 02, 2008, 20:55:44 »

Доживях да ги видя тия чаршафи...

Lol Lol Lol Не си сам Wink
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #63 -: Юли 02, 2008, 23:30:48 »

Ако знаех, щях да ги покажа по-рано Smile
Активен

TOI
Newbie
*

« Отговор #64 -: Юли 03, 2008, 00:05:18 »

Моите са по-хубави Lol Lol Lol Lol
Активен

las cuentas
Лора
Newbie
*

« Отговор #65 -: Юли 03, 2008, 00:06:30 »

О не! И ти ли си с овчици?! Абе вие сте като някаква секта с тия Овци направо!  Lol
Активен

TOI
Newbie
*

« Отговор #66 -: Юли 03, 2008, 00:08:08 »

О не! И ти ли си с овчици?! Абе вие сте като някаква секта с тия Овци направо!  Lol
Имам и зелени Cheesygrin
Активен

las cuentas
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #67 -: Юли 03, 2008, 00:10:05 »

Моите са по-хубави Lol Lol Lol Lol

Като ги видях си помислих "пак не се е оправил с пералнята и вместо червени чаршафи си е направил оранжеви"  Lol
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

TOI
Newbie
*

« Отговор #68 -: Юли 03, 2008, 00:15:16 »

С пералнята се оправям вече, но сега имам проблем с цветята Cry
Активен

las cuentas
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #69 -: Юли 03, 2008, 09:12:03 »

О, ти не спиш вече на дивана?
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #70 -: Юли 03, 2008, 10:13:08 »

Червените са най-яки Razz
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #71 -: Юли 03, 2008, 12:08:40 »

О да, и аз съм от тая секта Cheesygrin
Имам си и готина плюшена овца  да седи гордо върху чаршафите... и не само Cheesygrin
« Последна редакция: Юли 03, 2008, 22:01:55 от Xpucu, Причина: който видял, видял снимката :-) » Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #72 -: Юли 03, 2008, 12:11:41 »

И аз искам такава овца  Sad eyes

Аз се надявам до края на лятото да мога да покажа най-после завършената ни къщурка. Вече сме измислили проекта за кухнята, тия дни ще идват за дограмата, после едни масови боядисвания, мебели и т.н..... Страшна работа, чак ме е страх да почнем  Lol
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #73 -: Юли 03, 2008, 12:14:28 »

Добре ще се откроява на черните ти чаршафи.. обаче ще се чувства много самотна без себеподобни по тях  Tongue
Активен

Nina
Newbie
*
Публикации: 901

« Отговор #74 -: Юли 03, 2008, 12:38:15 »

а аз искам онези овчици, които бях видяла на една снимка в една кошарка  Sad eyes Sad eyes Sad eyes щом ги помня още, значи много ги искам  Sad eyes Sad eyes Sad eyes
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #75 -: Юли 03, 2008, 12:50:20 »

Добре ще се откроява на черните ти чаршафи.. обаче ще се чувства много самотна без себеподобни по тях  Tongue

Няма, аз си имам една великденска кошарка с овчици, които да й правят компания. Пък и кучо може да мине за овца....
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #76 -: Юли 03, 2008, 19:39:02 »

Ееее, Хрис, тия белите красоти ти ли ги имаш бе, не си честна....и не говоря за овцата.
Активен

sexy
Newbie
*

« Отговор #77 -: Юли 03, 2008, 19:55:22 »

а аз искам онези овчици, които бях видяла на една снимка в една кошарка  Sad eyes Sad eyes Sad eyes щом ги помня още, значи много ги искам  Sad eyes Sad eyes Sad eyes

Ooo, какви овчици имааааа. Черните особено са просто....  Love eyes
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #78 -: Юли 03, 2008, 20:31:27 »

Ееее, Хрис, тия белите красоти ти ли ги имаш бе, не си честна....и не говоря за овцата.
А не, не са мои.. това са част от на мъжо играчките Cheesygrin
Активен

TOI
Newbie
*

« Отговор #79 -: Юли 03, 2008, 23:21:36 »

Taм си спя, а спалнята я ползвам само когато е необходимо Rolling Eyes
Активен

las cuentas
Lady
Newbie
*

« Отговор #80 -: Юли 03, 2008, 23:32:47 »

новия десен на артек92 с кравите е по готин  Razz
Активен

sexy
Newbie
*

« Отговор #81 -: Юли 03, 2008, 23:49:11 »

И той бива, ама ...  Razz
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #82 -: Юли 09, 2008, 12:06:03 »

Тия чаршафи с овцете са ми ужасни ! (да не ме прогоните с проблейване сега) Lol
Активен
TinkerBell
Newbie
*
Публикации: 2175

« Отговор #83 -: Юли 09, 2008, 19:03:25 »

Taм си спя, а спалнята я ползвам само когато е необходимо Rolling Eyes
с тия овци има да си спиш на дивана
много анти са !
бамби , 2 на един милион за тях !  Cheesygrin
лора , твоите са безумни , безумни !
Активен

"Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."

"В тази тема работата стана умерена вменяемост и скромна адекватност."
cristall
Newbie
*

« Отговор #84 -: Юли 10, 2008, 14:09:19 »

Лори,мнооого готиниии,особено черните,много ми харесват!
Иначе Смайли,овците по интернет,бе душко.Аз имам и хипопотами със сърца,и Елмо Lol
Активен
Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #85 -: Юли 10, 2008, 14:35:07 »

При вас как винаги идват тези неща по интернет като ги поръчате Confused В дивата Индия ли живея не знам, но никога не е идвала поръчката.
Поръчвала съм книги, брат ми и той е поръчвал някакви неща и... Не знам тез куриери не идват ли до нашия град какво.... ама алтернативата Интернет не вАжи за мене Cheesygrin
Тя Лора ще ме заведе във Варна на пазар за овчици Cheesygrin
Активен

Lady
Newbie
*

« Отговор #86 -: Юли 11, 2008, 16:18:10 »

Аз продавам всички чаршави на ТАЧ и Бенетон  Cheesygrin
Имам 3 комплекта на ТАЧ много си ги обичам
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #87 -: Юли 17, 2008, 10:29:09 »

Вчера чисто новичката ни кухня беше монтирана и днес нямам търпение да се прибера от работа и да си я изчистя и подредя! Много е хубава, жълтичка, направо ти стопля душата като я гледаш  Cheesygrin Ще пускам снимки, но ми се иска да завършим всичко, че още не сме сложили аспиратора, а трябва и да боядисаме стените, да сложим няколко лампи...
Много съм доволна!  Cheesygrin За първи път случихме на фирма, която работи перфектно - откъм проектиране и изпълнение - безупречни са, имайки предвид твърде критичното око на мъжо. В рамките на 1 седмица успяхме да се видим с тях, да обсъдим всичко, да подпишем договора, да ни я проектират и монтират. Е, малко сме с връзки там, ама все пак...  Cheesygrin
Активен

mavina
Newbie
*
Публикации: 88

срамежливка

« Отговор #88 -: Юли 28, 2008, 15:18:43 »

Това е хубаво и аз миналата година се сдобих с чисто нова кухня и чисто нови мебели навсякъде ,абе изобщо в къщи цари чистоновщина Lol
Активен

mavina
Blow
Newbie
*

« Отговор #89 -: Юли 29, 2008, 18:00:01 »

Ето тези лампи сътворих преди 3 месеца. По-точно абажурчета. Ползвах латекса,който остана от боядисването вкъщи.

Активен

Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #90 -: Юли 29, 2008, 22:14:47 »

Блоу, страхотни са станали! Сестра ми също се беше вманиачила, но тя сама си правеше хартията и в нея интегрираше семенца , листенца и тревички. Стойките от какво си ги направила? И колко силни крушки използваш?
« Последна редакция: Юли 29, 2008, 22:17:09 от Ния » Активен
Blow
Newbie
*

« Отговор #91 -: Юли 30, 2008, 12:13:24 »

Стойките са от пръчиците на подложките за маса,ако се сещаш-онези,които стоят като дървени и са оплетени с прежда. Аз ги разплетох,за голямата лампа ползвах по 2 снадени на дължина,а за малките-по 1. За да се направи конструкцията могат да се използват конопени връзки,но аз лепих с хартиено тиксо-цветът си пасна,а и е много по-лесно и бързо за оформяне.

Тъй като малките абажурчета са за едни лампи,които са пуснати по 3 в редичка близко една до друга,ползвам от по 45W,ако намеря и по-малки ще сложа. Това от чисто енергоспестяваща гледна точка,а и за да не се запалят. Голямата е широка и на нея съм сложила 100W. Нямам проблеми,да чукна на дърво.

Стана ми интересно-как така сестра ти си е правила сама хартията?
Активен

Cookies
Newbie
*

Просто бисквитка...

« Отговор #92 -: Юли 30, 2008, 13:20:45 »

Може ли да направиш тема и да опишеш по подробно технологията и как си направила твоите, Blow?
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #93 -: Юли 30, 2008, 16:25:08 »

Имаме тема Направи си сам Cheesygrin
Активен

Ния
Newbie
*

« Отговор #94 -: Юли 31, 2008, 20:06:23 »

Блоу, систъра си прави хартия като бърка с миксер накъсани на малки парченца стара хартия или просто тоалетна хартия, смесени с вода (като в сместа можеш да сложиш после треволяци и тн.). Рецептата е дългичка, но не и сложна. Ако някой се интересува,  тук има как се прави (на немски).

За тези, които се интересуват, но са зле с немския, после мога да го преведа.

А тук малко други идея за хартия и абажури

« Последна редакция: Юли 31, 2008, 20:20:32 от Ния » Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #95 -: Юли 31, 2008, 20:41:20 »

Искам, искам. Пък в немския ме няма Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #96 -: Август 19, 2008, 14:09:02 »

Аделина, добре че си купила легло поне на бедния Чарлз! Lol
Активен

Mermaid
Newbie
*
Публикации: 5935

« Отговор #97 -: Август 27, 2008, 15:28:20 »

Offtopic

Честито на печелившия, обаче Фейо, казва се СузАн.   Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #98 -: Август 27, 2008, 16:49:44 »

Offtopic

Честито на печелившия, обаче Фейо, казва се СузАн.   Lol

Да се обзаложим? Аделина ще даде наградния фонд. Lol
Активен

Mermaid
Newbie
*
Публикации: 5935

« Отговор #99 -: Август 27, 2008, 17:47:11 »

Питай я, бре, ще видиш Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #100 -: Август 27, 2008, 20:34:31 »

А да бе...ще я питам. Все едно не знам как се казва бедното животно Razz
Активен

Ния
Newbie
*

« Отговор #101 -: Септември 02, 2008, 20:31:03 »

С нищо не съм се обзавела Cheesygrin Обяснението за това как да си направим хартия за декорация сами, е в темата "Направи си сам".
« Последна редакция: Септември 02, 2008, 20:34:43 от Ния » Активен
Mina
Newbie
*

« Отговор #102 -: Май 07, 2009, 11:19:12 »

Да сръчкам малко темата, че не сме я ползвали доста време.

Имаме си закачалка  Cheesygrin:

« Последна редакция: Май 07, 2009, 11:23:07 от Mina_21 » Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #103 -: Май 07, 2009, 11:39:02 »

Аз нямам търпение да се включа в темата! Снощи приключихме с основния ремонт, но ще изчакам окончателно да си вземем последните мебели и да свършим с дребните довършителни работи и ще пусна снимки.
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #104 -: Май 07, 2009, 11:42:00 »

Ама вие не правихте ли ремонт скоро  Confused
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #105 -: Май 07, 2009, 11:50:12 »

Не, миналото лято само сменяхме дограмата. Всъщност то не е "само", защото беше пълна лудница тогава... Сега пребоядисвахме, довършвахме кухнята и разни други дрени нещица.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #106 -: Май 07, 2009, 19:46:34 »

Аз също съм на подобна вълна, но съм на приливи и отливи, ту се ентусизирам, ту се отчайвам  Lol
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #107 -: Май 08, 2009, 08:09:47 »

И на мене ми се прави ремонт, ама скоро няма да ме огрее...
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #108 -: Май 08, 2009, 10:30:58 »

Оф, аз ако знаех колко ще е ужасно... Ама то заради твърдоглавото теле де, дето не се доверява на никой и настояваше сами да си правим всичко. Та в резултат на 4 дни почти денонощна тежка работа, сега не можем да се мръднем от болки в гърба и ръцете и не можем да се наспим още като хората.
Ама следващия път въобще не ме интересува - най-малкото ще командировам някой от бащите ни да помага!
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #109 -: Май 08, 2009, 13:34:00 »

Ремонтите са тегавиня, ама после е кефче  Tongue
Лори, чакам снимките с голям ентусиазъм Big grin
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #110 -: Май 10, 2009, 19:15:57 »

И ние с котьо си направихме едно мини-ремонтче - малко латекс в кухнята и стаята, в която си прекарваме по-голямата част от времето.
Живот и здраве, като имаме пари малко по-нататък ще вземем малко боя да освежим прозорците и вратите. Скоро ще варосаме и терасата, защото е отвратителна, а лятото си е много гот на нея - сенчица, пейчица, маса и една липа отпред Big grin

Както се изрази брата на котьо по повод цвета и в двете стаи - "Станало е скандално!" Lol
В кухнята е оранжево (по-скоро праскова), доста наситено,а в стаята светло зеленко Cheesygrin И двамата се радваме на зелено, така че ни е гот.

Сега отмаряме, че 2 дни не се спряхме.

п.п.
да добавя, че и на мен ми е интересно какво са сътворили Лори и мъжът й Kiss
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
una hada
Newbie
*
Публикации: 5290

« Отговор #111 -: Май 28, 2009, 15:21:15 »

Приключихте ли с ремонтите?
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #112 -: Май 30, 2009, 08:03:38 »

Тц.  Weird No-no
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #113 -: Май 31, 2009, 21:36:49 »

Нашата селска къща вече има съвсем малко неща за доизпипване, наснимала съм, където можах, на който му се гледа-мола  Cheesygrin :

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=383912

Паролата е 300509
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #114 -: Май 31, 2009, 21:39:41 »

Разкошотия! Явно някой и си я поддържа, щом и ягодки сте отгледали Smile
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #115 -: Май 31, 2009, 21:42:42 »

ми баба и дядо там си живеят, а и нашите всяка свободна минута са там...не само ягоди, всякаква продукция Cheesygrin...баща ми даже винарства, та имаме и някакви лозови "масиви" и винарски помещения с разни такъми, до където обаче не стигнах Cheesygrin
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #116 -: Май 31, 2009, 22:34:51 »

Искрено завиждам за двора  Wub

Ние си поръчахме масата вчера! Точно каквато искахме е - съвсем семпла, без никакви стъкларии и изгъзици.

http://img198.imageshack.us/img198/3927/masa.jpg

Ето и столчетата: http://img198.imageshack.us/img198/3764/stol.jpg

Малко по-скъпичко ни излезе, но пък хванахме някаква яка промоция, която ни спести около 5-600 лв. Чакаме ги след 2 месеца да пристигнат от Италия и вече се чудя с каква засукана вечеря да ги сефтосам  Cheesygrin
Активен

lady_dy
Newbie
*
Публикации: 1478

« Отговор #117 -: Юни 01, 2009, 08:12:25 »

Това е къща просто! С кеф да отидеш и да знаеш, че ще си почиваш! Много е хубава, Кате!

Лори, хубав избор. Нашата е подобна, но правена от наши хора - мебелисти-приятели и сме си избирали механизма, че да не ни изиграе някой друг номер някой път.....  Smile
Активен
Mina
Newbie
*

« Отговор #118 -: Юни 01, 2009, 10:01:06 »

Ох, Кате, завидЕх ти!! Cheesygrin Разкошна къща просто , с всички условия да отидеш и да се разложиш активно. И ние си планираме нещо такова, но докато стане... Rolling Eyes
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #119 -: Юни 01, 2009, 10:20:47 »

Уф, и нашата е почти готова, ама само коридора остана, защото сега проблема е в камината - с радиаторите. Та тръбите докато се реши къде ще минат... Ама то нашето май си стана за всеки ден да се живее, въпреки че е на 6 км. от София.
Активен
Mina
Newbie
*

« Отговор #120 -: Юни 01, 2009, 10:26:26 »

Лорет, столовете са уникални!! Коя фирма ви ги доставя?
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #121 -: Юни 01, 2009, 11:08:42 »

Ъъъ....Наш дом или Идеален дом? се казва магазинът. А италианската фирма е Ideal Sedia.
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #122 -: Юни 01, 2009, 11:11:32 »

Тенк ю. Ще идем да разгледаме, защото с времето , установяваме , че нашите столове са прекалено големи за малката ни кухня  Unsure
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #123 -: Юни 02, 2009, 09:57:00 »

Леле, Кат! Shocked Това, ако ви е селската къща...Тя е около 200 пъти по модерна и хубава от моя градски апартамент...Е, вярно, че аз живея в една съборетина, която не е ремонтирана от 40 години, но...все пак.
Ама бравос, супер е къщата!!
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #124 -: Юни 02, 2009, 15:22:05 »

Миси Red face

Ако видите как беше преди някоя-друга година...самата къща дядо ми и прадядо ми са я вдигнали за едно лято Lol съответно подозирам, че "проектът" е бил на някой от двамата...та имаше доста работа-разрушиха се маса неща долу, все още има проблемчеца с нивелацията на някои места, защото дядо ми е цвъкал разни прагчета с повод и без повод..абе, скъсаха си нервите нашите, докато я спретнат отвсякъде. Иначе, Фей, и нашия апартамент в града, колкото и да е голям и не особено стар(17 години-как минаха!), си плаче за обновяване (мебелите) и особено банята. Поамортизираха се нещата, но аз му кроя разни работи  Cheesygrin
Активен
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #125 -: Юни 02, 2009, 16:37:03 »

Иначе, Фей, и нашия апартамент в града, колкото и да е голям и не особено стар(17 години-как минаха!), си плаче за обновяване (мебелите) и особено банята. Поамортизираха се нещата, но аз му кроя разни работи  Cheesygrin

И тук е така, но не ми дават да ремонтирам Cheesygrin Ако щаттт!
Сега съседката отгоре ни наводнява от 3 дни. Някаква тръба ли й капе, какво ли, не зная, но просмуква през нашия таван в банята и вчера падна лепежа на мясото. Сега се вижда панелът с железните пръчки...Много е фешън. Дреме ми. Това ми е последният проблем. Имам летен стомашен вирус Razz
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #126 -: Юни 02, 2009, 16:39:05 »

а аз-вирус в носа!
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #127 -: Юни 13, 2009, 23:56:35 »

Аууу, Кате, разкош е къщата. Много ми хареса това металното за дървата. От Пловдив ли е купено, откъде и какви пари горе-долу. Smile

Аз няма да ви показвам снимки на наше село. Нашите тамън пооправиха къщата (плочки, ламинат, кухненско обзавеждане) и баща ми хрумна, че трябвало да сложи водна риза на камината и радиатори... и сега навред минават тръби закрепени по стените Sad Поне е топло зимата, страшно топло. Пък по-нататък, като е стабилно финансовото положение, ще се оправя. Smile
Активен

lady_dy
Newbie
*

« Отговор #128 -: Юни 14, 2009, 09:14:23 »

За да не минават такива тръби по стените (и ние сме в такъв процес на застой, за да мислим къде какво ще мине и понеже няма как да се копае всичко наново - плоча и т.н.) се купуват специални кутийки за тръби. Продават се навсякъде по строителните магазини, на приемливи цени - зависи колко е дълга едната. Около 20лв. са PVC - 2 метра.
И сме намислили тези кутийки да ги закрием като декорираме една част от коридора, ама това е най-лесно. Важното беше да се скрият.  Smile
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #129 -: Юни 24, 2009, 18:22:28 »

Хрис, мерси Cheesygrin

ами подозирам, че е поръчково, честно казано и аз не разбрах от къде се появи, заедно с приборите за камината, ще ги питам, но и да е-от Пловдив е най-вероятно.
А нашите камини са без водни ризи, не си спомням защо решиха така нашите, ама си спомням, че скоро тържествуваха, че са взели такова умно решение, пак не помня по какъв повод Cheesygrin
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #130 -: Август 08, 2009, 13:03:32 »

Имаме си маааасааа, имаме си мааасааааа!!!!!!  Clap Clap Clap
Обичам си я, милвам си постоянно, лъскам си я и не мога да й се нарадвам! Идеална ми е, стабилна, с перфектна височина, не само за хранене  Lol (специално я пробвахме  Cheesygrin ) и изобщо много хубаво си стои на мястото, което й бяхме отредили  Wub И столчетата си обичам, много са удобни!
Не обръщайте внимание на стиропора под краката - доставчиците са забравили тапите и до понеделник ще си стои така (то е ясно, че не може всичко да е иделано...).
Сега отивам да й купувам покривки и стъклени купи за плуващи цветчета!
А довечера ще си каним първите гости на нея! Йей!

Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16509

A believer

« Отговор #131 -: Август 08, 2009, 13:06:35 »

Супер е Лори, със здраве да си я ползвате (палавници такива Smile)))
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Лора
Newbie
*

« Отговор #132 -: Август 08, 2009, 17:28:01 »

Край, той вече се засели  Lol

Мерси, Ути  Kiss И какви палавници, аз съм толкова послушно дете....
Активен

Lady
Newbie
*

« Отговор #133 -: Август 09, 2009, 12:25:36 »

у чудна е ! Браво Лор,честито
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #134 -: Август 26, 2009, 12:33:33 »

O, Пухи къде се е заселилл ! Wub Разкошна ви е масата, в тон с всичко Smile
Активен
Салсеро
Newbie
*

« Отговор #135 -: Август 26, 2009, 23:16:44 »

А той отдолу ли стои вие докато... нали.  Surprised
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #136 -: Август 27, 2009, 09:44:19 »

Докато ядем ли? Ами обикновено не, защото много ни се пречка и хърка...
Активен

Josefine_
Newbie
*
Публикации: 46

FLASHDANCE

« Отговор #137 -: Септември 01, 2009, 15:05:27 »

Масата е супер ние си търсихме подобна за трапезарията, но накрая си взехме стъклена , а за пухчето под нея направо нямам думи  Wub
Активен

He's the kind of guy who thinks he's smart,
he's the type that always looks the part,
he's on the make, he's on the take,
and I'd never let him touch my heart
una hada
Newbie
*

« Отговор #138 -: Септември 01, 2009, 15:07:18 »

Ние пък си търсим мебели за хола
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #139 -: Септември 01, 2009, 15:27:01 »

Я кажи за стъклената маса как е? Аз се ужасявам от стъклени маси за трапезария, представям си ги само за офиси. Иначе има страшно красиви, но са ми много непрактични - как си задържате покривката да не се хлъзга примерно? Или да не ви дрънчат чиниите върху нея?
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #140 -: Септември 01, 2009, 18:18:22 »

Моята маса е стъклена и единсвтеният и минус е, че е непрактична т.е не може да се свива и да става по малка, както някои дървени. Не й слагам покривка, за местата където си хапваме имам много свежи подложки от мушама някаква. Иначе че чисти бързо и не се драска лесно.
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #141 -: Септември 01, 2009, 22:46:59 »

И ние с подложки, но платови. От Genesis, които са на прекрасно намаление, тоя магазин може да ме разори!
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #142 -: Септември 01, 2009, 23:13:15 »

Аз пък с бамбукови, които им е време да бъдат сменени. Имам и от плат, ама не са ми някакви супер хубави. Мечтая си да имам муза и вреееееме да си избродирам подложки и шарени реснички да им навържа Huh
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #143 -: Септември 02, 2009, 00:07:42 »

Не мога с подложки аз... Не ми е домашно някак, все ги свързвам с тия хартиените в заведенията за бързо хранене. А и според мен тези подложки са си за кафе, следобедни закуски, почерпки разни.....не толкова за основно хранене.
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #144 -: Септември 03, 2009, 01:56:21 »

Ние се храним всеки ден на стъклена маса вече 6-7 години, а майка ми е от хората, които държат на покривка всяка вечер - не, че не се плъзга, но когато се сложат чинии, прибори и т.н. този проблем се решава.
На мен стъклените маси ми харесват, защото създават някаква въздушност на помещението - а и ние се храним в хола, не е типичният кът за хранене. Нашата се и разпъва, но след толкова много години употреба от нас и котарака ни, има доста дълбоки драскотини.
Активен

C’est tout!
Лора
Newbie
*

« Отговор #145 -: Септември 03, 2009, 10:04:22 »

А, за харесването и аз ги харесвам как изглеждат, но са ми малко некомфортни. Както казва мъжът ми - леко ми е странно да гледам краката на хората докато се храня  Lol И още нещо - повечето стъклени маси са съчетани с метал, което съвсем ми блъска на офисна мебел.
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #146 -: Септември 03, 2009, 10:43:18 »

Е, като се метне една покривка никакви крака на хората не се виждат. А стъкло с метал не харесвам, и двете ни стъклени са с много дърво.
Активен

C’est tout!
Josefine_
Newbie
*
Публикации: 46

FLASHDANCE

« Отговор #147 -: Септември 11, 2009, 14:15:25 »

Я кажи за стъклената маса как е? Аз се ужасявам от стъклени маси за трапезария, представям си ги само за офиси. Иначе има страшно красиви, но са ми много непрактични - как си задържате покривката да не се хлъзга примерно? Или да не ви дрънчат чиниите върху нея?
Малко късен отговор , но нямах интернет известно време . Ние покривки не слагаме , използваме подложки , както другите момичета казаха , когато ни идват гости слагам "вип подложките" както се шегуваме със мъжа ми , те не са скъпи или нещо такова просто са по големи и са в тон със щорите и гранитогреса и седят много красиво на масата , която е със лек зелен почти незабележим оттенък общо взето съм доволна. Единствено чистенето малко ме натоварва, защото е доста голяма и абсолютно цялата е стъклена .
Активен

He's the kind of guy who thinks he's smart,
he's the type that always looks the part,
he's on the make, he's on the take,
and I'd never let him touch my heart
kateto
Newbie
*
Публикации: 4120

« Отговор #148 -: Ноември 23, 2009, 11:07:16 »

ето снимчици и на нашето апартаментче:
http://img524.imageshack.us/gal.php?g=imag0099e.jpg
имаме още нещица за оправяне но и на тях им идва времето Smile
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #149 -: Юли 08, 2010, 14:09:55 »

Чудех се къде да си задам въпросите, това май е най-подходящата тема.

Ние сме новодомци, но не съвсем. Съвсем скоро ще започваме работа по апартамента. Имаме идея подът във всекидневната и коридора да са от дърво, защото помещенията се сливат в едно цяло. Тоест на входа няма да има плочки. Моето запитване е вие какво смятате. Доколко е практично? Другото, което се чудя, е дали миялната да е по-малка, тоест 45 см ширина, или да си вземем 60 см? И относно котлоните... вие използвате ли повече от 2? Аз сериозно се замислям, че никога досега не съм си използвала и четирите котлона на сегашния плот. Нямам много място на работния плот, затова е важно да направя добра сметка. И към дамите с миялни... вие използвате ли си цедилника на мивката, необходимост ли е?

Ще съм благодарна да споделите личния си опит  Smile

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #150 -: Юли 08, 2010, 14:35:08 »

Аз лично смятам, че дървото не е много практично по принцип. Бих си сложила ламинат - евтин е, лесно се поддържа, може да си го смениш лесно ако решиш да имаш разнообразие.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #151 -: Юли 08, 2010, 14:36:35 »

Дърво на входа...предполага се, че там най-много ще миеш, цапаш, мокриш..не знам колко е удачно, освен, ако не намериш как да го пазиш. Миялната я вземи малка, само, ако наистина не ти стига мястото, иначе няма смисъл. Ще ти е трудно да вкарваш големи тави, а тогава какъв е смисълът от миялна? Ние сме 2ма и пускаме всеки ден голяма миялна. Пак зависи колко готвиш, цапаш и т.н. но няма да спестиш нито много място, нито пари, ако си вземеш малка. Иначе отцедник ползвам, ама не е като да е усилено, обикновено просто там складирам кутии и неща, които да са ми под ръка. Иначе почти всичко прибираме веднага от миялната, ако има нещо на капки, Краси го оставя там да се суши, но това е, защото вадим всичко веднага, защото няма как да я оставим отворена, а като е затворена се справат нещата вътре. Не ти е крайно необходим, макар, че все се налага нещо да приплакнеш и да оставиш някъде, но и една кърпа, предполагам ще ти свърши такава работа. Относно котлоните - в предната квартира ползвах 2 газови и ми бяха повече от достатъчни. Тук има 4 керамични и наистина е безсмислено от толкова много. Дори и някога да ти се наложи да ползваш 3 наведнъж, няма да е повече от 2 пъти годишно и просто няма смисъл, и аз мисля, че са загуба на пари и пространство.

Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #152 -: Юли 08, 2010, 14:41:42 »

И аз подкрепям мнението на Ути, макар нищо да не разбирам в това отношение. Имаме и дървен паркет в 1-та стая и ми е малко досаден заради фугичките и бавното изсъхване на пода. Но това са си мои наблюдения. Но наистина за входно място, където най-много се мърси, помисли за нещо практично и бързо за почистване.
Относно отцедника - необходим ми е. Имам сушилник върху него и редя на малката шишета и други джвъчки, често оплаквам някоя не до там мръсна чаша и я зарязвам на сушилника, повечето ми бъркалки нямат дупчици за закачане и също седят там. Като цяло аз все плакна нещо и макар да имам съдомиялна, без отцедника не мога  Rolling Eyes
За котлоните - два са ми напълно необходими. Повече не виждам какво да готвя и за какво ги ползвам.
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #153 -: Юли 08, 2010, 14:44:47 »

Биз, Пупи, Ути, много  благодаря.

Предполагам, че и други дами ще са на съшото мнение за котлоните. Миялна 60 см мога да събера, ще се намери място, а и за спестяване на средства не става въпрос. По-скоро е важно да се избере по-удачния и практичен вариант. Аз и в Австрия ползвах голяма миялна за двама човека. И там, както и вие казвате, понякога се налагаше да изплакна нещо и да го сложа на отцедника, но тези случаи са били рядкост. Хм, кърпата също си е вариант. Пупи, моят плот ще гледа към дневната, мивката и котлоните са на него и няма да е удачно да имам сушилник. Затова трябва да преценя дали пък вместо него да нямам поне отцедника на самата мивка.

Да си призная, нямам представа как ще е поддръжката на дървения под на входа. Още ми е чуденка  Rolling Eyes Ути, и ти ли чистенето на дървото визираш?

Ще се радвам и останалите да споделят мнения.
« Последна редакция: Юли 08, 2010, 14:46:55 от alexia » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #154 -: Юли 08, 2010, 14:49:36 »

Ако не редях толкова неща върху сушилника, със сигурност пак щях да ползвам отцедник. Някак ми се вижда незавършена мифката, не знам, въпрос на вкус.
Моята работа щеше да стане загори-тенджера, добре, че говорим за кухни, та се сетих за яденето  Lol
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #155 -: Юли 08, 2010, 15:00:10 »

Аз съм разбрала за друго нещо под отцедник - мислех, че за самия сушилник, където се редиш чинии говориш, който ти трябва така или иначе, ако нямаш миялна. А какво разбирате под отцедник - допълнителната вана до мивката, или плота, върху който се поставя сушилника? Защото нито едното от двете не е крайно необходимо, според мен.
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #156 -: Юли 08, 2010, 15:41:20 »

Биз, аз имах впредвид именно мястото на самата мивка, върху което поставяш сушилника, не допълнителна вана.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #157 -: Юли 08, 2010, 15:50:28 »

Ами не мисля, че е необходимо. Дори за мен винаги ми е било неудобство, защото никога не се оттича толкова добре, колкото е нужно, за да стои чисто, задържа вода и мръстоийки и много ме дразни, че трябва постоянно да го чистя. Майка ми, например има много малък плот, с малка сушилня, поставена на него и отдолу слага попивателна кърпа, която просто изтисква, изплаква и пак обратно. Свекърва ми пък има сушилня с такова като легенче, и само изхвърля водата. А аз трябва да махам сушилнята, да търкам специално, пак да местя. Не мисля, че е от кой знае какво значение, защото, ако така или иначе ще слагаш сушилня е все едно какво ще има отдолу - плот или отцедник.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #158 -: Юли 08, 2010, 16:23:55 »

Ами аз не съм запозната много с дървения паркет, как се чисти и прочие, знам, че трябва да внимаваш да не разлееш нещо върху него, да се цикли от време на време, изобщо си е играчка, доколкото ми е известно. А ламинат имаме вкъщи във всички стаи и лесно се мие, поддържа, дори пианото стои върху него, т.е. издържа Smile А иначе на входа бих си сложила теракота, защото мисля, че дори ламината може да се понадраска ако нон-стоп се влиза с кални обувки, токчета ит.н. Но ако трябва да избирам между ламинат и дървен паркет, задължително ламинат.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #159 -: Юли 08, 2010, 16:30:05 »

Вие луди ли сте да препоръчвате ламинат? Няма по-некадърна настилка от това. Въобще няма място за сравнение с дървото.

Алексиа, няма как да сложиш дървена настилка на входа, помисли за друг вариант. За толкова години нямам нито един проект, който да не е с плочки там. Ламинатът (или пък покритието на естественото дърво) ще ти се износи за нула време. Внасяш боклуци, камъчета, вода - веднага се е надраскал и са се надули фугите. Ние в антрето сме с изкуствен мрамор с по-голяма коравина от гранитогреса, който се слага по принцип - смятай, че той се е надраскал зверски, пък не искам да си представям с дърво какво щеше да е. Дори и да е паркет от масивно дърво, ще има да го циклиш докато ти се съберат очите.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #160 -: Юли 08, 2010, 16:31:11 »

Зависи какъв точно е дървеният паркет. Има от различни видове дърво, дебелина, качество, съответно и различни цени. Аз лично бих предпочела дървения. Не мисля, че е толкова труден за поддръжка, колкото го изкарвате. Вкъщи сме разлзивали какво ли не върху милия паркет, но нищо си му няма. Изисква само на сума години да се полакира и изцикли малко. Но като дойде време до това, ламинатът вече ще е за сменяне.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #161 -: Юли 08, 2010, 16:31:29 »

Наистина си иска поддръжката паркета, обачее....нищо не може да се сравни с него (дървения, де). Дори изтъркан и надраскан изглежда топло, уютно и автентично. Мисля, че винаги ще си остане настилка номер 1 за дома.
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #162 -: Юли 08, 2010, 16:36:10 »

Аз позлвам отцедилника. Има неща, които мия на ръка, но ти ако мяташ всичко в миялната, нямаш нужда от него. Относно големината на миялната - съгласна съм с Биз, по-голяма, по-добре...
На мен два котлона понякога не ми стигат  Red face, а има и неудобство (поне нашия плот), че като сложиш по-голяма тенджера, не можеш да използваш по-малкия котлон...

Аз харесвам паркет, придава някакъв уют на помещението. Ламината ми изглежда много евтин...
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #163 -: Юли 08, 2010, 16:41:02 »

Уна, аз като те чета в кулинарската тема как готвиш, няма как да очаквам точно от теб, че ти стигат 2 котлона Lol Въпреки това, респект!

От същите съображения, за естествения и по-топъл вид, сме се спряли засега на дърво.
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #164 -: Юли 08, 2010, 16:42:40 »

Аз вече не готвя така  Lol
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #165 -: Юли 08, 2010, 17:28:39 »

и ние сме новодомци:) така, че ще казвам за моите перипетии Smile
значи в началото ми казваха, вземи си само мивка, без допълнителната част, не ти трябва и т.н.. нали ще имаш миялна.. еми аз твърдоглаво и си взех с тази странична част. Признавам , че на моменти много ме изнервя, особено като остане като на петънца, но ми е много полезно, когато размразявам нещо или просто да слагам неща отговре.
Отделно имам коневръз, на който съм сложила един изключително компактен сушилник, метален, който се прибира ако няма нищо на него.
За миялната - определено голяма, поне това е моето мнение. Изклюително е удобна, може да набуташ в нея хиляди неща и не се налага да пускаш по два пъти на ден малка например.
Ние в коридора пред вратата сме на гранитогрес, не бих си помислила за ламинат, защото много би се изхабил, а също и паркета.
Кухнята ни е вкарана в хола и поради тази причина, преди самите шкафове наредихме плочки, тъй като винаги се случва да разлееш нещо, плочките са отделени от ламината с лайсна и така холът ни е в ламинат. Не знам у вас как е, но това също би било хубаво да се помисли.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #166 -: Юли 08, 2010, 18:58:32 »

Що бе, Лори, какво му е на ламината, за цената си е супер.
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #167 -: Юли 08, 2010, 20:06:34 »

стига бе, ламинат ... от километри му личи, че е изкуственяк .. нито на допир е приятен, нито на външен вид, а звука като ходиш по него  Razz ... мое мнение де, никога не бих си сложила ... Ние сме с паркет в спалните и хола, килим имам само в хола и никакъв проблем с паркета - а е на повече от 30 години, циклен е веднъж преди 10 години ... нито е замърсен, нито е надраскан. Супер уютен ми е паркета, даже като подскърцва ми е приятно  Lol В кухнята и коридора сме с теракот - там няма друг начин ;)
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #168 -: Юли 08, 2010, 21:06:42 »

Е то е ясно, че няма аристократичния вид на истинския дъбов паркет, но пък си има своите предимства. Най-малкото е около 10 пъти по-евтин :Д
Активен

Lady
Newbie
*

« Отговор #169 -: Юли 08, 2010, 21:24:20 »

Алексия има страхотни плочки,които приличат на дърво  Wink
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #170 -: Юли 08, 2010, 21:28:12 »

Абе ужасно е с тия плочки, верно - много лесно се чисти, слагаш и забравяш, ама толкова е студено, неуютно и шумно. Да не говорим как звучи "плочки, които имитират дърво".
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #171 -: Юли 08, 2010, 21:42:22 »

Е то е ясно, че няма аристократичния вид на истинския дъбов паркет, но пък си има своите предимства. Най-малкото е около 10 пъти по-евтин :Д

да, съгласна съм за цената ... само това е предимството обаче ;)
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #172 -: Юли 08, 2010, 21:47:59 »

абе аз и на ламината слагах килими..то верно беше неописуема зима ама..с кеф ги махнах после Smile
само във входа стои една пътека, че още ми е студено на тоя гранитогрес:/
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #173 -: Юли 08, 2010, 21:52:32 »

А как мразя килими, мокети, пътеки и всякакви такива дивотии. Бих се наказала с нещо друго, от колкото трудната поддръжка на подобен род настилка. Зимата бяхме сложили само едно малко килимче, от моята страна на леглото заради детето и оак ми беше досадна процедурата по чистенето.
 Сега се замислям, че като ни дойде до главата да правим стаята на дечко, не мога да се спра на нещо конкретно, било то паркета, който е сега, ламинат или джиджан мокет...На всяко едно намирам значителен недостатък  Rolling Eyes
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #174 -: Юли 08, 2010, 21:58:26 »

ние във всички стаи сложихме ламинат, без коридора.. мразя да ми е студено и затова отпадна теракот.. обаче тогава си беше огромна инвестиция и паркет, така че това беше единствения вариант..
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #175 -: Юли 08, 2010, 23:06:23 »

Що бе, Лори, какво му е на ламината, за цената си е супер.

Ламинатът е най-долнопробната настилка въобще. Ние сме с ламинат, само защото не можехме да си позволим дърво, но не мога да го понасям просто. Естетически е ужасно, за качеството да не говорим. Ако искаме да изглежда добре, трябва да го сменяме на 2 години. Дървеният паркет в старата ми стая при нашите е на 15 години, не е циклен нито веднъж и е перфектен. Евентуално може да се сложи и от този трипластовия ламинат, ама пък той е съвсем малко по-евтин от дървото, така че не си струва особено...
Активен

Lady
Newbie
*

« Отговор #176 -: Юли 08, 2010, 23:37:18 »

Абе ужасно е с тия плочки, верно - много лесно се чисти, слагаш и забравяш, ама толкова е студено, неуютно и шумно. Да не говорим как звучи "плочки, които имитират дърво".

Бизар извинявай,но плочките за които говаря са по 150 Е квадрата и мисля,че на италиански звучат доста добре!  Wink
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #177 -: Юли 08, 2010, 23:39:20 »

Ама, чакай, защо се обиждаш на плочки, не разбирам? Колкото и да струват са плочки, нали? Какво означава "имитират дърво", че като стъпиш на тях не ти е студено и като изпуснеш метална лъжица не дрънчат ли? Защото просто говорим за различни неща.
« Последна редакция: Юли 08, 2010, 23:41:31 от bizzare » Активен

Lady
Newbie
*

« Отговор #178 -: Юли 08, 2010, 23:42:16 »

Ми не,не се обиждам на плочке,но ти явно не си виждала достатъчно такива,за да се изказваш така.... Тези са доста дебели,изолират ако се поставят както трябва и нищо не дрънчи по тях,защото имат релеф.....Поставени придават невероятно усещане....
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #179 -: Юли 08, 2010, 23:45:23 »

Виждала съм плочки, имитиращи дърво, нямам представа дали са италиански и колко са стрували, наистина ми харесаха, но просто стояха чудесно в едно заведение. Не мога да си представя да искам да си сложа дърво, да имам пари за това, и да си купя плочки, които го имитират. Всеки с вкуса си все пак, ако знам какво искам и не ми харесват модерните му имитации, означава ли, че съм неграмотна?
Активен

Lady
Newbie
*

« Отговор #180 -: Юли 08, 2010, 23:54:51 »

Не съм казала,че си неграмотна,а че не си виждала достатъчно видове плочки...
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #181 -: Юли 09, 2010, 08:33:34 »

Пупи, ако приемеш един съвет - откажи се от мокет в стаята на малката, колкто и да е джиджан. Просто няма друго нещо на света, което да задържа повече прах от мокета, повярвай ми, а как се чисти.... Абе, аз не бих, честно.
Иначе също не понасях ламинат, докато не видях този тук при любимия - някакъв цветен е, пак имитира дърво, но е по-тъмен и с повече шарки... Ама и описание му плеснах. Хубаво стои, но нищо общо с паркет или дюшеме. И аз съм отявлен фен на дървото, не само за под, но и за мебели, изобщо. Мразя ПДЧ и един път се разплаках пред един майстор, защото си бях уговорила с него среща да се разберем колко ще ми вземе да ми направи библиотека по мой чертеж, от дърво. Обясни ми колко добър чертеж е, как лесно ще се направи (естествено, че лесно ще се направи, всичко, което бях начертала, мога да си го направя и сама, какво остава за него...), обаче как дървото било скапан материал, огъвало се, потъмнявало и не знам си какво си. И като ми изкара едни мостри на ПДЧ, а аз като ревнах... Изобщо картинка Smile

Дърво, дърво и дърво + естествени платове за завеси, покривки и прочие. Това е за мен наистина уютния дом.

А, при входа - плочки или гранитогрес, както и в кухнята, в краен случай ламинат. Иначе е нечовешко наказание...
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #182 -: Юли 09, 2010, 13:48:12 »

По-голямата машина за съдове, 100%, то понякога и в голямата е трудно да намушкаш всички, така че да има място да се измият добре. Колкото до котлоните - зависи дали готвиш, но като цяло е по-практично да имаш повече от 2. Хем малък за кафе, примерно, хем голям за ястие. Хем , ако трябва да правиш сос на едно място, на други - ястие, на трети да загряваш вода.. Но ако казваш, че не ги ползваш, а че имаш малко място и два ще ти стигнат, просто може понякога да не ти е много удобно, защото ако тиганите/тенджерите са по-големи, могат да се 'бутат'.

Какво имаш предвид под 'цедилник' ?

Колкото до пред входа.. дървото не е най-удачно, според мен. Ще се изхаби от ежедневното чистене, газене с обувки, миене, кал, песъчинки..
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #183 -: Юли 09, 2010, 13:50:28 »

Какво имаш предвид под 'цедилник' ?

По-горе го обсъдихме Smile
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #184 -: Юли 09, 2010, 13:55:25 »

А-хаа, прочетох. Ми ние нямаме. Но пък слагаме всичко в машината и почти не мием на ръка. Но когато го правим пък трябва да ги подсушаваме моментално, защото няма къде да ги сложим Rolling Eyes
Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #185 -: Юли 09, 2010, 14:14:37 »

Аз най-редовно си ползвам 3-4 котлона, когато готвя. Да не говорим, че когато е за парти, не ми стигат.
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #186 -: Юли 09, 2010, 14:18:22 »

Tочно това е, че като имаш гости става трудно. Пък за празници - Коледа, Бъдни вечер, Великден, курбани, да не говорим колко трябва да чакаш, за да приготвиш всичко на 2 котлона.
Активен
abc_test
Newbie
*
Публикации: 199

« Отговор #187 -: Юли 09, 2010, 14:20:03 »

Дърво, дърво и дърво + естествени платове за завеси, покривки и прочие. Това е за мен наистина уютния дом.

А, при входа - плочки или гранитогрес, както и в кухнята, в краен случай ламинат. Иначе е нечовешко наказание...
И аз съм на това мнение.

Отцедника според мен си е полезен, въпреки наличието на съдомиалня. Все има нещо което ще ти потрябва спешно и ще се наложи да го измиеш на ръка. А има и някои домакински съдове, които просто не могат да се мият в миялна машина. Тогава отцедилника определено ще ти влезе в употреба.

На мен лично два котлона си ми стигат идеално. Другите два ги ползвам за поставяне на горещи неща (примерно току що извадената тава от фурната) за да не се случи нещо с плота (нищо, че се води термоплот ).
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #188 -: Юли 09, 2010, 14:24:26 »

Според мен е физически невъзможно да готвиш на 3 котлона, поне на мен ми е. Да оставиш едното да ври, да ползваш още 2, ок. Но то не е само да си над печката и да бъркаш в 3 тенджери, означава действително да режеш, месиш и т.н. за 3 манджи. Аз по-често ползвам фурната и 2 котлона, когато правя в повече неща, за да мога наистина да чувствам облекчение при готвенето. А и с електрическа кана, за топлене на водата, е още по-лесно. Така и спагетите варя за 10 минути общо на котлона.
Активен

Bambina
Newbie
*

« Отговор #189 -: Юли 09, 2010, 14:26:05 »

Има мнооого малко неща, които не могат да се измият в съдомиялната. И то предимно такива, които са части от разни сокоизтисквачи или подобни машини, но понякога и те излизат перфектно. Просто има неща, които не можеш да побереш вътре, по-скоро.

Хич не е физически невъзможно, но пък аз готвя +1 човек, минимум, винаги, когато се налага да се готви за много хора или по-сложни неща. То сам цял ден ще си играеш - рязане, белене, миене..
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #190 -: Юли 09, 2010, 14:30:53 »

Е, аз за сам говоря, де Smile Ама и  кой, както си е свикнал. На мен определено са ми излишни, и аз ги ползвам за плот.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #191 -: Юли 09, 2010, 17:50:10 »

и аз се замислям над този въпрос, защото още нямаме плот, смисъл керамичен..
в майка ми съм свикнала да са 4 котлона, случвало ми се е да ги ползвам и трите (а аз хич не може да се каже, че готвя), майка ми също.. от друга страна сега в нашия апартамент като почна да готвя и се разхвърлям ужасно много , та не ми стига мястото..и се чудя как ли ще е като се сложат и котлоните..
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #192 -: Юли 09, 2010, 19:29:42 »

Ехе, колко хора са се вклчили. Благодаря на всички.

Дървото ни е твърд вариант за настилка, не искаме ламинат. Ще помислим само за зоната около входната врата. Пред шкафовете ще са плочки, но това пространство не ми се вижда така или иначе и човек остава с впечатлението ,че цялото помещение е в дърво.

Миялната голяма... решено!

И котлоните ще са само 2, дай Боже да има поводи за голямо готвене, тогава ще му мислим  Cheesygrin

За отцедника ще помисля още. Само в квартирата в Австрия имах миялна и не ми се налагаше да го ползвам. Както вече беше споменато, много често се дразнех, че изискваше много чистене, защото водата оставаше петна по него.  Rolling Eyes

Много сте готини, да знете  Kiss
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #193 -: Ноември 22, 2010, 14:03:31 »

Ми аз да си пусна кухнята най-накрая, макар че още не е съвсем довършена - под стъклените шкафчета трябва да се монтират лампи и трябва да измисля нещо хитро за окачване за подправките. А, и тези хартиени чудесии, дето висят от тавана, са проектолампите - мъжо ги сложи там да свиквам  Lol

Малко са еднакви снимките, но така и не можах да хвана реалния цвят, така че си представете нещо средно между двете.

На мен си ми харесва, много ми е удобна и практична. Има достатъчно място, дори като се разтегне масата. Евала на фирмата, че я монтираха безупречно и че успяха да използват максимално старите шкафчета.
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #194 -: Ноември 22, 2010, 15:04:31 »

Слънчево, практично и стилно! Обожавам кухни без изгъзици. Браво, Лор! И мнооого бонбонест хладилник  Cheesygrin
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #195 -: Ноември 22, 2010, 21:16:54 »

Лори, първо отворих снимките и си викам - "Тия пък архитекти, на тази хубава кухня ръчноправени лампи ли са закачили?" Ама после прочетох и ми стана смешно  Lol
Чудесна е, да си ползвате със здраве, много уютно изглежда  Kiss
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #196 -: Ноември 22, 2010, 21:52:22 »

Мисля, че това е кухнята, в която Краси ще се влюби, той обожава толкова добре уплътнени пространства. А когато аз се опитвах да обясня на един приятел да не оставя сума ти празно и неизползваемо място над шкафчетата в проекто кухнята си, ме гледаше тъпо.
И къде ги убихте тия животинки такива разпльокани милите?
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #197 -: Ноември 23, 2010, 00:58:50 »

Да, като цяло идеята беше да има минимална площ на повърхности, които събират прах, затова я вдигнахме до горе. Климатикът се намира точно над масатата и духа в посока хладилника, така че по-добре да няма как да вдига облаци прах.
Сложиха ни страхотни механизми на шкафчетата и чекмеджетата, направо да ти е кеф да ги отваряш. Въобще, с всички ръце ще препоръчвам фирмата, на когото му трябва, много са добри.
И мъжа си трябва много да хваля, че сам изкърти барплота (който сам пък беше излял), направи ел-а и вик-то и какво ли още не и спести маса пари за майстори.

А с животинките ни снабдяваше свекървата и по едно време и ние се зарибихме да издирваме по магазините неповтарящи се. И съседите имат, обаче подлото ни куче обожава да се промъква тайно в тях и да ги краде, та техните пооредяха  Lol
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #198 -: Ноември 23, 2010, 08:29:33 »

Айде сега кучето виновно  Lol То скача според тоягата, нали знаеш.  Lol
Активен

ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #199 -: Ноември 23, 2010, 15:14:37 »

Уффф каня се да пусна снимки. По точно първо да ги направя. Кухнята е готова, детската и спалнята. Утре идват да правят вграденият гардероб и за сега толкова. Като се рефинансираме ще си купим и нова маса за хранене и мека мебел за хола. Аз даже съм ги харесала.
Лори супер е станало Smile Обаче лампите ги оставете така, много са фешън Smile
« Последна редакция: Ноември 23, 2010, 15:17:05 от ghoul » Активен

Blow
Newbie
*

« Отговор #200 -: Декември 04, 2010, 14:23:55 »

Ух,че хубаво,Лори! Честита да ви е! И аз се впечатлих от накичения хладилник, даже щях да изплагиатствам, но много ме е яд, че моят не лепи магнити и трябва да ги монтирам по фурната и абсобратора. Но още повече се впечатлих на ъгловото място! Защото то по принцип си е бая сложно за измисляне, поне според мен.

Иначе шкафовете до тавана са наистина много практични, а и изглежда супер. Краси затова ли ме назида, че не съм вдигнала моите догоре?   Big grin Имам толкова прах и сигурно какви ли не трупове над тях, че ще трябва да викам тея специалните за изнасяне на отпадъци когато се престраша за изчистя...
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #201 -: Декември 05, 2010, 12:13:55 »

Мда, ъгловите места са много шибнати, особено ако коминът е там, както при нас. Ние го решихме ето така:

А любимата ми гъзарийка в цялата кухня е това  Smile

Просто давам идейки. И също ще съм благодарна ако някой може да предложи нещо интересно за подправки.

Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #202 -: Декември 05, 2010, 12:40:42 »

Ами ние колко време търсехме за подправки, нищо интересно нямаше и чак като се набутахме с тия магнинтните на факелман, тогава видях сума ти варианти. Аз поне най-харесвам контейнерчета на въртяща се стойка и на прима виста се сещам, че ми бяха харесали такива дървени в Биг Шоп. А скоро като се спускахме по Сливница, близо до Нептун, преди ЦКБ, ако се сещаш, някъде там мернах и едни хубави метални.
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #203 -: Декември 05, 2010, 13:36:08 »

Мда, ъгловите места са много шибнати, особено ако коминът е там, както при нас. Ние го решихме ето така:

А любимата ми гъзарийка в цялата кухня е това  Smile

Хихи, Лор, и в нашата кухня ъгълът е с точно такава вратичка, само дето нямаме комин там и използваме цялото пространство... но вие сте го решили страшно добре с двете шкафчета... А и шкафът за шишетата ни се изважда по абсолютно същия начин, много яко! Ще похваля майка ми, че е направила добър избор на времето, щом и арх. Лора си е решила кухнята така Cheesygrin.... Имаме и още едно готино решение под бар-плота с едни въртящи се "скари", което позволява да се използва пространството между бар-плота и печката... ох, не го обясних добре, знам, но няма и как да покажа в момента... Тва което мога да ви покажа е как се разполагам в настоящата си кухня в един шкаф 50 на 50 и един рафт в хладилника Lol доста креативност и изобретателност и се изисква!
Активен

C’est tout!
ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #204 -: Декември 06, 2010, 11:36:13 »

Същата вратичка ми я сложиха и на мен само че на долните шкафове. Имам и същата кошница като теб, тя ми е подарък от майстора Smile
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #205 -: Февруари 17, 2011, 19:08:31 »

Много сладко кухне, чак сега го виждам. Изобщо много обичам изобретателно боравене с малки пространства, много е предизвикателно и е много готино, като видиш хубав резултат. И много хубаво тва, че са до тавана, наистина, подивявам от прах (а си имам толкова много с тази огромна библиотека). Изобщо много ви е слънчевко и успокояващо някак, с тези прекрасни плътни геометрични форми  Cheesygrin Със здраве да си я ползвате.
Активен
Страници: 1 2 3 ... 9 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: