star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Вижте как се обзаведох
Страници: [1] 2 3 ... 9  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вижте как се обзаведох  (Прочетена 54218 пъти)
TOI
Newbie
*
Публикации: 4152

« -: Март 15, 2008, 22:35:42 »

Най-новата ми придобивка е паркет. Бял.
Блоучо искаш ли да си мерим паркетите Cheesygrin И аз съм на тая тема. Ето го моя

Парлкета е супер, цвета на стените също...ама какво ще ръчкаш в тия дупки Confused

ПС Много обичам да ходя на токчета, ама като съм 170 изглеждам като дългуч и гледам да се ограничавам.
Там ще е кухнята и ако преброиш колко уреда по принцип се включват постоянно, дори ще видиш, че са малко контактите Smile А дупките са за обратната вода на мивката и пералнята на другата стена. Капиш Wink
« Последна редакция: Март 18, 2008, 00:12:13 от Bambina » Активен

las cuentas
Cookies
Newbie
*
Публикации: 2675

Просто бисквитка...

« Отговор #1 -: Март 16, 2008, 11:36:50 »

Най-новата ми придобивка е паркет. Бял.
Блоучо искаш ли да си мерим паркетите Cheesygrin И аз съм на тая тема. Ето го моя

Парлкета е супер, цвета на стените също...ама какво ще ръчкаш в тия дупки Confused

ПС Много обичам да ходя на токчета, ама като съм 170 изглеждам като дългуч и гледам да се ограничавам.
Там ще е кухнята и ако преброиш колко уреда по принцип се включват постоянно, дори ще видиш, че са малко контактите Smile А дупките са за обратната вода на мивката и пералнята на другата стена. Капиш Wink

Не знам за паркета, ама на мен много ми харесва цвета на стените Wub Мисля да направя така кориидора, ама чак лятото Cheesygrin
Активен

TOI
Newbie
*

« Отговор #2 -: Март 16, 2008, 12:26:45 »

Не знам за паркета, ама на мен много ми харесва цвета на стените Wub Мисля да направя така кориидора, ама чак лятото Cheesygrin
Благодаря, в другата стая е по-грозен Cheesygrin
Активен

las cuentas
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #3 -: Март 16, 2008, 23:18:33 »

Каква е тази кухня,какви са тези уреди! Ти какво работиш,да му се невиди! Pinch Pinch

П.С.: Ти сигурен ли си,че е трябвало да слагаш контакти? Защото на мен абсорбатора,фурната и котлоните ми ги връзваха направо на жица.
П.П.С.:И хубаво,че си си сложил плик на канала за мивката,защото на мен ми излезе един плъх оттам.
« Последна редакция: Март 16, 2008, 23:20:12 от Blow, Причина: Причината,че си редактирах е,че исках да добавя за плъха. » Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
TOI
Newbie
*

« Отговор #4 -: Март 17, 2008, 00:05:23 »

Каква е тази кухня,какви са тези уреди! Ти какво работиш,да му се невиди! Pinch Pinch

П.С.: Ти сигурен ли си,че е трябвало да слагаш контакти? Защото на мен абсорбатора,фурната и котлоните ми ги връзваха направо на жица.
П.П.С.:И хубаво,че си си сложил плик на канала за мивката,защото на мен ми излезе един плъх оттам.
Ади не съм си сложил нищо на тръбите, а самата тръба е запушена с друга тръба, контактите не съм ги слагал аз, а са си от фирмата строител. Апартамента е все още нов, а не стар който ремонтирам. Не съм се нанесъл още дори. Само стените и паркета са си мое дело от снимката, засега. Smile
Активен

las cuentas
FroZen
Newbie
*
Публикации: 2627

« Отговор #5 -: Март 17, 2008, 00:08:30 »

Много ключове и контакти, много нещо!
Активен

Who needs the Sun, when the Rain's so full of life
TOI
Newbie
*

« Отговор #6 -: Март 17, 2008, 00:12:43 »

Ще ме ядосате вече Frown
Как ще са много. Нека броим: хладилник, плот, фурна, микровълнова, кафемашина, абсорбатор, пералня, миялна маина (евентуално). До тук ги изкарах 8, а контактите са 7 на снимката. Даже няма и един резервен да си включа миксера и да си разбия компота от сливи мамка му. Стига вече Frown Frown
Активен

las cuentas
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #7 -: Март 17, 2008, 00:13:04 »

Какво ги зачекнахте тия контакти  Lol Нали затова си има ЕЛ-проектанти и архитекти - да ви решават колко и къде контакти да имате. Архитектът на проекта нарежда мебелите така, че да стане ясно къде да се сложат контакти, а ел-аджията изчислява колко кръга да се направят - примерно 1 за печката, 1 за ел.уреди и хладилник и т.н. Не е като Цецо да си ги е наслагал където му падне, щото го кефи да си дупчи стените  Lol Нали има определен брой контакти, които да се слагат на един предпазител...
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #8 -: Март 17, 2008, 13:31:07 »

Сложи си и няколко разклонителя като не ти стигат контактите. Smile

А от гледна точка на електротехниката, броят на изводите включени към един предпазител е абсолютно без значение. Важен е токът, който преминава през него. Някой от вас да е чувал за закона на Кирхов?
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Лора
Newbie
*

« Отговор #9 -: Март 17, 2008, 14:43:56 »

Абе Салсеров, нищо не разбираш! Особено пък за кухненски контакти е абсолютно забранено да слагаш повече от 2 контакта на един извод. Какви разклонители  Blink Да не говорим, че към кръга на печката и към абсорбатора нищо друго не може да се включи.
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #10 -: Март 17, 2008, 16:17:21 »

Поради какви причини е забранено? Защото аз ти говоря от електрическа гледна точка. От значение за предпазителя е само ампеража.
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Лора
Newbie
*

« Отговор #11 -: Март 17, 2008, 16:20:10 »

Защото почти всички уреди там за силнотокови. Опитай да включиш печката и абсорбатора в един разклонител  Whistling
Активен

cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #12 -: Март 17, 2008, 16:21:32 »

Ма божеее,в нашата кухня има сигурно двойно повече контакти...Не знам защо има хора,които коментират броя на контактите,като човека искаше да покаше пода и стените,които е избрал!
Не знам какво може да пречи на някой броя на контактите в TOI Razz
Активен
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #13 -: Март 17, 2008, 16:22:51 »

Опитай да включиш печката и абсорбатора в един разклонител  Whistling

Нашите са така... Confused
Активен

Cookies
Newbie
*
Публикации: 2675

Просто бисквитка...

« Отговор #14 -: Март 17, 2008, 16:28:40 »

Опитай да включиш печката и абсорбатора в един разклонител  Whistling

Нашите са така... Confused

При родителите ми също...
Активен

cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #15 -: Март 17, 2008, 16:31:48 »

Ами при нас се е случвало да се изключи някой бушон при претоварване на някой контакт...
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #16 -: Март 17, 2008, 16:33:59 »

Ами не би трябвало да са ви така  Wink
Активен

TOI
Newbie
*

« Отговор #17 -: Март 17, 2008, 19:52:50 »

Салсеро не че не може, но е възможно да ти падат бушоните или да ти прегори кабела или да ти се запали къщата, да ти изгори някой от уредите. Ако държиш мога да ти покажа изгорял кабел от включени три печки към един кръг. Лора е абсолютно права. Друг е въпроса как са го направили зад стените и колко олимпийски кръга има Cheesygrin
Активен

las cuentas
Blow
Newbie
*

« Отговор #18 -: Март 17, 2008, 20:40:02 »

Стените ти с гипс-картон ли са?

Съветвам те преди да дойдат да ти инсталират кухнята,да си сложиш всякакви картони и найлони по пода,да си там през цялото време,да си изметеш под модулите преди да ти сложат цокъла,да следиш дали всички механизми ти работят и до милиметърче педантично да гледаш дали не ти се разминават профилите.
Активен

TOI
Newbie
*

« Отговор #19 -: Март 17, 2008, 20:56:10 »

За съжаление са от гипскартон Rolling Eyes Не го махнах като трябваше ама тва е друга тема. Ще послушам съвета ти като дойде време за кухнята. Сега си поръчах мека мебел и все още съм на тая вълна Smile
Активен

las cuentas
Blow
Newbie
*

« Отговор #20 -: Март 17, 2008, 20:59:02 »

Защо за съжаление?! Мога да ти кажа,че нищо друго не може да ти направи стените идеално прави и гладки. А и всичко ти е скрито под него.

Много ми харесва диванчето. Абе общо взето искам да ти идвам на гости.

А ти не си поръчал кунята,така ли? Ще видиш сега,че ще искат да ти махнат контактите,за да ти включат някои от уредите.
Активен

TOI
Newbie
*

« Отговор #21 -: Март 17, 2008, 21:02:53 »

Само да стане и веднага ще те поканя Smile Малко бавно вървят нещата, но това е друга тема. Иначе не съм съгласен за гипс картона. Големи "белези" остават по него от най-малкото нещо. Имам чувството, че да се спъна веднъж и ако се тресна в стената и ще направя дупка. Много е нежен  Rolling Eyes Абе може да прави стената права, но има много минуси според мен Rolling Eyes
Активен

las cuentas
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #22 -: Март 17, 2008, 21:18:00 »

Само търпение трябва да имаш, защото винаги ще ти се струва, че върви бавно.
Диванчето ти е много хубаво. И паркета и цвета на стените също Smile
Активен

Blow
Newbie
*

« Отговор #23 -: Март 17, 2008, 21:20:54 »

Глупости говориш. Ти виждал ли си как изглежда плоскостта? Дебелината е 12мм,вътре гипса е трикратно пресован,а от двете страни го държи картон.  Здрава е и никакви такива митове и легенди,че оставали дупки като бутнеш с тръбата на прахосмукачката не са верни. Ще те питам как ще дълбаеш в тухлата и бетона,за да скриеш едно кабелче или пък контактче,ако те засърбят пръстите да си сложиш още някое. Lol

Кажи сега за диванчето: цена,колко време се изпълнява поръчката и т.н.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #24 -: Март 17, 2008, 22:15:05 »

За съжаление са от гипскартон Rolling Eyes Не го махнах като трябваше ама тва е друга тема. Ще послушам съвета ти като дойде време за кухнята. Сега си поръчах мека мебел и все още съм на тая вълна Smile

Ooo, коуега  Cheesygrin Ние сме с такова, само че в други цветове Cheesygrin

Цитат
Ще те питам как ще дълбаеш в тухлата и бетона,за да скриеш едно кабелче или пък контактче,ако те засърбят пръстите да си сложиш още някое.

SneakyПитай мене, по-скоро Бубчо...
« Последна редакция: Март 17, 2008, 22:17:20 от Mina_21 » Активен

Страници: [1] 2 3 ... 9  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: