star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Кой каза парфюм?
Страници: 1 [2] 3 4 ... 8  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кой каза парфюм?  (Прочетена 65461 пъти)
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #25 -: Октомври 22, 2006, 09:02:06 »

Аз в момента съм точно с RUSH, само, че ми сладни прекалено много и не знам защо, но или ароматът е нетраен, или слаб ..по-скоро е слаб, защото колкото и да се напръскам, не ме лови.
Някой може ли да ми даде идея как да си намеря "моята" миризма. Не ми е удобно да ходя по магазините и да стоя по 2 часа, докато се суетят около мен с тестерчета, ако имаше един начин да ходя сама да проверявам ...:(
Ако някой може да ми препоръча някой свеж аромат ..нещо като Nature на Ив Роше май беше ..не съм умела по парфюмите, ама хич.
И някой ако може да светне невежата ми душа - знам каква е разликата между парфюм и тоалетна вода, но никъде не съм виждала тоалетни води към тези скъпите парфюми, или се бъркам ?
Идеята ми е - за мен скъп парфюм е много голяма инвестиция и трябва да е нещо, което със сигурност ще ползвам. Отделно, не държа на силни миризми, т.е. по принцип тоалетна вода ме устройва, но не знам дали има качествени такива, или това е просто "евтин парфюм". И още нещо - гледам, че са пуснали писалки-парфюм, но пак не знам дали са от ментетата, или и хубавите фирми също имат такива.
Знам, че е хубаво да разпитам всичко това в магазин, но не искам някоя консултантка, по-изтупана от мен, да ме гледа така  Shocked , когато я питам такива неща Smile Искам да съм подготвена и да знам какво да търся Smile Предпоследно - ако отида в магазина и си кажа любимите миризми, дали могат да ми намерят парфюм по тях (например канела, сантал ..)

И последно - едно време Refan правиха много добри имитации, под добри имам предвид, че бяха с много високо качество и имитираха миризмата на някой парфюм. Сега гледам, че по пазара са плъзнали страшно много имитации, но те миришат повече на спирт, смесен малко с оригинален парфюм. Дали има още от тези на Рефан, някой дали е ползвал и има ли хубави впечатления ?
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15612

« Отговор #26 -: Октомври 22, 2006, 10:59:29 »

Ау, да, Маргарет ме подсети за Pleasures! Това е наистина един от топ парфюмите...Останали са ми две-три пръсвания в шишето и все си ги пазя за ...специаорни случаи 8) Ама следващите от серията не ми допадат... Tongue
Този розовкия на Ланком, който е предложила Маргарет, втория...ще отида в Сити Центъра да го преслушам още днес..., въпреки че сега нямам пари точно за тази инвестиция, за сметака на това наближава рождиния ми ден и тогава ще намажа минимум 2...Трябва да ги подбера от сега... Wink
Бизар, не те съветвам да си купуваш Рефани и сякви такива - простоса ужасни...Мен дори ми образуваха алергия на кожата преди няколко години...
Що се отнася до това как можеш да подбереш парфюмче по нотките, които съдържа - не съм чак такъв спец, че да те насоча, а не вярвам и прехвалените консултантки да са, обаче в женските списания (пример - Анна клуб) традиционно има страничка с парфюми, където е описано подробно какви са "съставките" на този аромат Wink Можеш да направиш първоначалната селекция така. И разбира се, че парфюмът не е просто прищявка, а нещо, което ще трябва да ползваш, най-малкото 150лв. не се дават просто така...Аз дори гледам на парфюмите и като на хоби...Вече споменах, че събирам интересни шишета...Едни марки, други салфетки, аз - шишенца Lol Всеки луд с номера си, а някои с цяла програма Lol
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #27 -: Октомври 22, 2006, 11:02:27 »

Guccci Rush класика, Carolina Herrera 212 Sexy-той ми е подарък от бившият ми приятел. Доста изумена останах от избора, защото много ми допада парфюма.
Nina Ricci-Nina (ябълката) обаче е дезедоранта, но и той е много хубав!
Активен
lioness
Newbie
*
Публикации: 8327

« Отговор #28 -: Октомври 22, 2006, 11:15:12 »

Фей, много е добър този на Ланком ;) Аз си го пазя за специални случай, че пустото шишенце ми е само 30 мл  Unsure
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #29 -: Октомври 22, 2006, 11:26:34 »

D`ete- KENZO Обожавам го и много ми отива  Love eyes
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #30 -: Октомври 22, 2006, 11:42:04 »

Бизар,аз преди много време имах един на Рефан-Палома Пикасо-страшен беше,но в момента не знам дали съществува,а и съм зарината от парфюми,така че не ми трябва.Всъщност сега като се замисля-никога не съм си купувала парфюм,всички са ми подаръци  Cheesygrin .Но Премиера ти го препоръчвам горещо.

Сега си открих и още един-Incanto Dream на Salvatore Ferragamo(винаги съм си мислела,че е с "н",а на опаковката го пише с "м"....или аз не мога да чета ръкописно...).Малко сладни и той,ама е и някак свеж.
Активен
Lukavia
Newbie
*
Публикации: 328

« Отговор #31 -: Октомври 22, 2006, 11:59:43 »

Аз не съм много разбирач, затова жена ми ми подарява парфюмчета  Tongue
Но женски съм запомнил един, който ме караше да си гълтам езика и да си изпускам разговорния речник  Blink  Армани !
На 3 метра от нея забравях кой съм, къде съм, кво правя там и посоките на света забравях и кой сезон сме също  Cheesygrin И така по време на цялата среща, то затова и не стана с нея, въпреки трите опита  Lol
Активен

blonde
Moderator
Newbie
*
Публикации: 5502

« Отговор #32 -: Октомври 22, 2006, 13:00:05 »

Ще остана саамо по парфюм,обърни ми внимание...... Lol  Tongue

Бизар,доколкото знам зависи от самите марки дали ще пуснат и EDT и EDP..например Rush-a е само EDT..бяха пуснали една специална серия EDP за 2000-та год.,но и цените й си бяха специални  Tongue

Като спомена Yves Rocher - от магазина ми подариха един парфюм,послучай започването на учебната година - Ming Shu..може и да ти хареса,аромата е доста свеж и ненатрапчив  Wink
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #33 -: Октомври 22, 2006, 13:36:42 »

Ами точно Ming Shu помня дори къде го гледах и се чудех дали да не го помириша ...така, че ще мина да го видя, помня само, че цената му беше доста приемлива.
Отнякъде не мога ли да се заредя с тестерчета ? Така като ми пръснат на листченце и много се дразня, защото все пак трябва да им е ясно, че на всеки човек различният парфюм "стои" по различен начин.
В Италия влязох в един козметичен магазин и то за нещо супер дребничко - лосион и сенки, и ми натрупаха толкова много тестерчета. Едното беше въпросното мъжко Живанши, другото беше Картие, като не пишеше нищо друго - нито име на парфюма, нито дали е за мъж или жена, но като миризма не беше лошо и още няколко по-дребни. Ако си поискам от магазин дали няма да ми дадат ?
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #34 -: Октомври 22, 2006, 13:49:59 »

Ох, да, Бизар, ужасно си права...Това с тестерчетата е голям проблем...Понеже в комбинация с различна кожа парфюмът има различно ухание...Аз за това отивам в някой голям парфюмериен магазин (преди по-често в ЦУМ), сега вече по МОЛЛ-овете и тествам два парфюма пръскайки на китките си (само два, защото ако станат повече ефектът е, че ми става лошо, а миризмите се сливат). Понякога са ми давали тестерчета, ако е течала в момента в магазина промо-кампания на този парфюм...Но иначе просто така продавачката да ти даде тестер не е практика...в България. Леля ми от чужбина носи промишлени количества тестери, аз така съм избирала повечето си парфюми...Това с листчетата го забрави...После като се напръскаш и остановиш съвсем различен аромат - разочарованието е голямо!
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #35 -: Октомври 22, 2006, 14:01:21 »

Ами номерът е да имаш приятелка в козметичен магазин. Или поне да си достатъчно запознат посетител и да знаеш къде да ходиш. Във Варна има няколко класни парфюмерии, приятелки на мои приятелки работят в някои от тях и така моите приятелки се снабядяват с доста тестери. И под тестери разбирай не само парфюми, но и скъпи кремови, гримове и т.н. В интерес на истината качествените козметични магазини, дори в България, се зареждат с много "грижи за клиента". Но там си има една постоянна клиентела, която винаги е обгрижвана. Съвсем нормално. Но аз нямам очи да вляза за първи в път в такъв магазин и да си поискам 5-6 тестера. А истината е, че те печелят от това, защото харесам ли си парфюм, бих си го взела от този магазин.
Активен

blonde
Moderator
Newbie
*

« Отговор #36 -: Октомври 22, 2006, 14:30:37 »

bizarre,ами в БГ трябва да е около 70 лв  Rolling Eyes
..тук дори да си купиш един гланц или сенки от някой от големите парфюмерийни вериги и ти дават поне 2 тестерчета,а в Мола като си купих един парфюм 100 мл нищо не ми дадоха... Rolling Eyes
Сега се сетих,че имам няколко тестерчета,които много ми харесват - единия е този и ухае прекрасно :

Другия е този,но е мъжки :

Активен
Bianka
Newbie
*
Публикации: 264

-
« Отговор #37 -: Октомври 22, 2006, 14:44:56 »

Hypnotic Poison на Диор,
Eternity на Келвин Клайн,
Aqua di Gio на Армани,
Laguna на Салвадор Дали...
Тези са любимите ми Smile
Активен

kiki
Newbie
*
Публикации: 518

« Отговор #38 -: Октомври 22, 2006, 15:06:43 »

а аз искам само да попитам за някакво сайтче,с каталог на парфюми или нещо такова...
Активен
blonde
Moderator
Newbie
*

« Отговор #39 -: Октомври 22, 2006, 15:12:02 »

http://parfums-bg.com/

http://www.parfumi.info/

Wink
Активен
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #40 -: Октомври 22, 2006, 16:36:59 »

За мен е парфюм №1 е Bulgari-OMNIA. Казвам за мен, защото смятам , че това е МОЯТ парфюм- отива ми,придава ми женственост, ароматът му излъчва еротика.

Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #41 -: Октомври 22, 2006, 16:54:49 »

Цитат на: "Mina_21"
За мен е парфюм №1 е Bulgari-OMNIA. Казвам за мен, защото смятам , че това е МОЯТ парфюм- отива ми,придава ми женственост, ароматът му излъчва еротика.

Я, Мин го каза супер добре...Аз така се чувствам с Intuition Estee Lauder
Активен

Stilno_f
Newbie
*
Публикации: 3531

« Отговор #42 -: Октомври 22, 2006, 17:39:40 »

Thumbup  Thumbup за БУЛГАРИ
Активен

img]http://img233.imageshack.us/img233/7523/adrianalimasmallphoto00rv5.jpg[/img]
[size=18]PASS:[/size][size=18]I`M NOT ALONE[/size]
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #43 -: Октомври 22, 2006, 17:42:33 »

F-4e след малко ще имаш изненада на мейлчето Wink
Активен

amber4e
Newbie
*
Публикации: 490

the sea inside...

« Отговор #44 -: Октомври 22, 2006, 17:45:47 »

http://www.concord.bg
http://www.sephora.com
Активен

dany
Newbie
*
Публикации: 2

« Отговор #45 -: Октомври 22, 2006, 18:47:28 »

Какво мислите за този? Някой дали вече го е пробвал?
http://www.parfums-bg.com/catalog/product_info.php/products_id/556?osCsid=f88f3cc6aa0253edf357d0b9439dcdbb
Активен
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #46 -: Октомври 22, 2006, 18:52:37 »

Да, хубав е Wink Заслужама си. Имах тестер от един приятел, чиито вуйчо работи в склад за парфюми...
Активен

Жени
Newbie
*
Публикации: 395

« Отговор #47 -: Октомври 22, 2006, 19:31:48 »

За мен това е ПАРФЮМЪТ!!!!

Само дето и цената му е ЦЕНАТА!!! няма как
Активен
sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #48 -: Октомври 23, 2006, 01:51:00 »

Любимите ми си остават:

Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

Sharky
Newbie
*
Публикации: 137

« Отговор #49 -: Октомври 23, 2006, 09:17:38 »

Летото Clinique Happy , Зимъска Hugo Boss  Elements Aqua
а лани ползувах EAU DE PACO RABANNE POUR
Активен

ooh-wee, you see, the ugliest
Money-hungriest, Brooklyn Loch Ness

У наше село от доло се види връо а от връо доло се не види и я не знам що така?!
Страници: 1 [2] 3 4 ... 8  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: