star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar Годишнини от сватбата
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Годишнини от сватбата  (Прочетена 26528 пъти)
JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3794

...dreamer...

« -: Март 10, 2008, 00:51:52 »

Годишнини от сватбата

Всяка година от семейния ви стаж се белязва със символично значение. Дали ще я празнувате само двамата, с кумовете или с повече близки и приятели е въпрос на личен избор. При всички случаи на този ден съпругата получава подарък, подбран спрямо тълкуванието на годишнината от брака. Юбилейните празници изискват и по-специално отношение към половинката – подаряват се скъпи бижута със скъпоценни камъни. Така че, колкото повече сте женени, толкова по-скъпа става жената!

Символ на годишнината

* 1 г. - хартиена
* 2 г. – памучна
* 3 г. – кожена
* 4 г. - платнена
* 5 г. – дървена
* 6 г. – желязна
* 7 г. – вълнена
* 8 г. – бронзова
* 9 г. - керамична
* 10 г. – калаена
* 11 г. – стоманена
* 12 г. – копринена
* 13 г. – дантелена
* 14 г. - слонова кост
* 15 г. – кристална
* 20 г. – порцеланова
* 25 г. – сребърна
* 30 г. – перлена
* 35 г. – коралова
* 40 г. – рубинена
* 45 г. – сапфирена
* 50 г. – златна
* 55 г. – смарагдена
* 60 г. – диамантена

Подарък

* ръчен часовник
* памук, порцелан
* кристал, стъкло
* електроуреди
* сребро
* дървен предмет
* лична вещ
* спално бельо
* кожа
* диамантено бижу
* моден аксесоар
* перли
* дреха
* злато
* часовник
* бижу от платина
* сребърен комплект
* диамант
* нефрит
* рубин
* сапфир
* злато
* смарагд
* диамант
« Последна редакция: Март 10, 2008, 00:58:45 от JustAGirl^` » Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7081

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #1 -: Март 10, 2008, 16:43:41 »

Значи на петата година булката трябва да гризне дръвцето.  Cheesygrin
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #2 -: Март 10, 2008, 16:49:11 »

Значи на петата година булката трябва да гризне дръвцето.  Cheesygrin
защо?  Shocked има толкова хубави дървени неща които могат да се подарят....
Активен

Sladi4ka
Newbie
*
Публикации: 829

« Отговор #3 -: Март 10, 2008, 19:10:59 »

А защо от долу не вписваш и източника от където си го взела?Не че нещо но си има авторски права.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 4994

Усмивка

« Отговор #4 -: Март 10, 2008, 19:12:37 »

Какви ти авторски права в Интернет Cheesygrin А и едва ли хората от сайта, от който го е взела Джъст, са го измислили сами Tongue И те са го копирали от някъде
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #5 -: Март 11, 2008, 10:24:30 »

А защо от долу не вписваш и източника от където си го взела?Не че нещо но си има авторски права.
Сладичка, и аз като тебе се интересувам от известно време от разни сватби, годежи и тем подобни....и преди време (можеби вече има и година) съм ги вадила тези неща някъде от нета....дори и сега нямам спомен от къде...и съм си ги сейвнала на .doc файлове......и сега просто съм ви ги предоставила.....така че източника в момента съм аз.....защото не помня преди сума ти време от къде съм ги копирала!  Razz
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7297

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #6 -: Март 22, 2008, 08:58:36 »

Хайде сега пък, източници...
Джъст, на мен това ми е много полезно, без друго прекарах около седмица да се чудя какво да взема на брат ми и семейството му за първата годишнина... Накрая ме светнаха, че се подарявали кърпи за първата годишнина (за което аз естествено изобщо не бях и помислила), снахата каза, че иска керемидена или оранжева... Аз така и не намерих, тъй че им вися с една керемидена хавлия...
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 3976

« Отговор #7 -: Март 22, 2008, 11:46:20 »

Какви ти авторски права в Интернет Cheesygrin А и едва ли хората от сайта, от който го е взела Джъст, са го измислили сами Tongue И те са го копирали от някъде
Има си авторски права в Интернет. Това че нещо е публикуването в интернет, не значи, че над него няма запазени авторски права. И редно да почнете да мислите в тази посока.
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #8 -: Март 25, 2008, 12:33:08 »

Е само това ли ще кажете в тази тема Blinkза правата Shocked

Тази година моята най-добра приятелка има първа годишнина и специално и честитих хартиената годишнина Cheesygrin
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #9 -: Март 30, 2008, 14:33:31 »

Добре, в крайна сметка съм обяснила как и от къде съм го взела и това е!

п.с. ако на някой не му изнася или мисли това за нередно, просто можете да ми изтриете темата!
Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #10 -: Март 30, 2008, 18:10:29 »

Спокоо.
Активен
aleto
Newbie
*
Публикации: 7097

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #11 -: Март 30, 2008, 19:14:06 »

Кораловата,смарагдовата и слоновата кост ми звучат някак най-опияняващо.Отсега реших,само тях ще празнувам.Всяка година.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 11308

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #12 -: Март 30, 2008, 22:47:09 »

Що пък да е излишна темичката!
Може все пак женените ( не че са много), да споделят за техните годишнини. Как ги празнуват и всякакви такива пикантерийки. или пък ние за нашите родители и така...  Cheesygrin
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3358

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #13 -: Март 31, 2008, 13:35:04 »

Много готина тема.Изобщо не знаех, че има толкова много видове годишнини  Blink
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #14 -: Март 31, 2008, 15:23:56 »

Ще си ги разпечатам и някой ден ще ги дам на съпруга ми Cheesygrin ей така да си знае
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #15 -: Април 01, 2008, 16:28:09 »

Ще си ги разпечатам и някой ден ще ги дам на съпруга ми Cheesygrin ей така да си знае
хахахах...аз предвидливо съм си ги пльоснала на компютъра на приятеля ми на ВИДНО място  Lol
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #16 -: Април 08, 2008, 12:44:38 »

Така трябва Cheesygrin да се набиват на очи Lol
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #17 -: Юни 01, 2008, 19:33:23 »

ето една статийка с обясненията за годишнините:
1 година - Памучна или басмяна сватба. Наречена е на името на тази най-проста текстилна материя, защото се смята, че една година след сватбата празникът вече е преминал в делник за младото семейство. С една дума, тече семейното ежедневие. Подаряват се хавлии и кърпи.
5 години - Дървена сватба. Петте години са критична годишнина, то този повод от обичая на този ден Тя и Той да си разменят различни дървени предмети. Подаряват се дървени предмети.
7 години - Медна сватба. Празнува се след цели 7 години семеен живот – период, който мнозина считат за особено критичен в съпружеските взаимоотношения. И като залог за бъдещето щастие съпрузите си разменят медни монети или съдове. Купуват се медни съдове за дома.
8 години - Тенекиена сватба. С това твърде сиво название наричат 8-та годишнина от бракосъчетанието. И в потвърждение на това, че семейният живот се върти главно около кухнята и прозаичните неща от всекидневието, двамата съпрузи си подаряват лъскави домакински съдове. Взимат се лъскави предмети за кухня.
10 години - Сватба на розите.На този празник се канят гости, кумовете и шаферите, съпреживели заедно с остарелите с едно десетилетие младоженци техния най-щастлив ден. И не само се подаряват рози с цвета на любовта, но и се танцува с червени рози.
13 години - Дантелена сватба. Тази сватбена годишнина е своеобразно предупреждение: не забравяйте да поддържате блясъка на своя брак! Купува се спално бельо.

15 години - Стъклена сватба. Петнадесет съвместно преживени години! Той и Тя си подаряват стъклени предмети , влагайки особен подтекст: че отношенията между съпрузите трябва да бъдат да бъдат чисти и прозрачни като стъкълце. Подаряват се кристални предмети.
20 години - Порцеланова сватба. Празнува се след 20 години брачен живот. Празничния обед се сервира в нов порцеланов сервиз в знак на това, че от старите вече не е останала и една чинийка... Купува се порцеланов сервиз.

25 години - Сребърна сватба. Този четвъртвековен юбилей – един истински подвиг в семейното летоброене! На празника се събират всички роднини. И наред със златните венчални пръстени, които все още носят, двамата съпрузи взаимно си даряват и по един сребърен. Подарява се сребро.

30 години - Перлена сватба. Отбелязва се след 30 години съвместен живот. С названието си напомнят за това, че тридесет години, преживени заедно, се нанизват като перли в огърлица... За съпругата - перлена огърлица.
35 години - Ленена сватба. Това е един междинен юбилей – 35 години брак, но все пак юбилей! На този ден съпрузите обогатяват покъщнината с ленени покривки и кувертюри. Купуват се покривки, пердета.

• 40 години - Рубинова сватба. Съпрузите празнуват 40-та годишнина от сватбата си. Подаръкът е особено символичен, към златните венчални пръстени се прибавя по едно рубинче – камъка на любовта и огъня. Подарява се пръстен или накит с рубин.

45 години - Сапфирена сватба. Подарява се пръстен или накит със сапфир.

50 години - Златна сватба. Половин век заедно неразделни в радост, и в неволи! По този забележителен повод съпрузите твърде символично си устройват повторна сватбена церемония – заменят старите си златни пръстени с нови. Разменят се златни бижута.
60 години - Диамантена сватба. Подарява се пръстен или накит с диамант.
70 години - Благодатна сватба.
75 години - Коронна сватба. Да си 75 години заедно с любимия човек – не е ли това най-красивия подарък за предаността и любовта, съпътствали и двамата съпрузи в общия им житейски път!

материалът е от elegantna.com
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 7105

« Отговор #18 -: Юни 02, 2008, 12:18:57 »

Нашите догодина имат сребърна сватба Smile Сега зацепих, че подаръкът им трябва да е сребро- улеснена съм! Ще им кажа и за пръстените ;)
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: