star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar Годеж
Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Годеж  (Прочетена 32037 пъти)
Sladi4ka
Newbie
*
Публикации: 829

« -: Февруари 25, 2008, 18:51:08 »

Искам да ми кажете всичко което знаете как става годежа и какви традиции знаете!Не че нещо ама да знам хи хи ..................
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7081

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #1 -: Февруари 25, 2008, 19:03:50 »

Единия пита "Искаш ли?", другия отговаря "Да!" или "Не!". И в двата случая работата завършва с много пиене, но в единия случай някой се е оръсил здраво за едно тръкалце.
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
PPP
Newbie
*
Публикации: 2666

« Отговор #2 -: Февруари 25, 2008, 19:06:49 »

Единия пита "Искаш ли?", другия отговаря "Да!" или "Не!". И в двата случая работата завършва с много пиене, но в единия случай някой се е оръсил здраво за едно тръкалце.

Lol Lol Lol
Активен
Cookies
Newbie
*
Публикации: 2675

Просто бисквитка...

« Отговор #3 -: Февруари 25, 2008, 20:20:31 »

Универсална рецепта, а??? Lol Lol Lol
Активен

Sladi4ka
Newbie
*

« Отговор #4 -: Февруари 25, 2008, 21:37:43 »

Е кажете ми де.Който знае с подробности!Къде се прави роднини ала бала , как става?
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11346

« Отговор #5 -: Февруари 25, 2008, 21:44:25 »

Виждала съм и съм била на годежи, които са с мащабите на сватба и то не от скромните. Според мен това си е чисто безумие.
Аз се чувствах сгодена от момента, в който казах "да". Не са ми трябвали гайди, тъпани и панаири. Малко след това излязохме на ресторант само двете семейства, за да се опознаят и да си поговорим за плановете на сватбата. И това беше. Абсурдно е да се организират големи тържества, при положение, че имаш сватба да планираш (и плащаш, най-важното...). А тези стари традиции, при които мъжът идва да те иска от баща ти, ала бала, са толкова несъвместими с нашето съвремие, че изглеждат супер изкуствено и неадекватно.
Активен

peace&violence
Newbie
*
Публикации: 1405

« Отговор #6 -: Февруари 25, 2008, 21:50:36 »

Според мен ако някой младеж извърши тази стара традиция,да поиска ръката на булката,би било много романтично  Smile
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.
Лора
Newbie
*

« Отговор #7 -: Февруари 25, 2008, 21:55:16 »

Аз пък не мога да си обясня как така моят бъдещ съпруг ще отиде първо при родителите ми да го моли да ме дадат (да ме дадат!!! дето сме заедно от сто години) и чак след това да каже на мен. Е, моят мъж беше казал на майка ми преди това, но то е било, защото двамата са крояли конспирации за пръстена. Все си мисля, че първо трябва да се случи този прекрасен момент между двамата влюбени и после да споделят с близките си хубавата новина. Но не и да се иска (не дай си боже да се купува!) някой от някого.
Активен

Sladi4ka
Newbie
*

« Отговор #8 -: Февруари 25, 2008, 21:56:46 »

Ми аз не знам как става и как да процедираме затова питам вас , които сте минали през това и да ми дадете няколко съвета.Разкажете вашият годеж? Rolling Eyes
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #9 -: Февруари 25, 2008, 22:04:26 »

Вие сгодени ли сте? Казали ли сте на родителите си? Те (а и вие) традиционалисти ли сте?
Изобщо, няма да е лошо да дадеш малко повече информация по въпроса.
Активен

Sladi4ka
Newbie
*

« Отговор #10 -: Февруари 25, 2008, 22:09:59 »

Не не сме все още но искаме да се сгодим!Казали сме на родителите ни и искаме да го направим традиционно.!
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #11 -: Февруари 25, 2008, 22:25:28 »

http://www.svatbata.bg/articles/predsvatbeniobichai.html
http://www.svatbata.com/traditions/wed_tradition.htm

Виж с сватбените форуми - има адски много информация
Активен

Sladi4ka
Newbie
*

« Отговор #12 -: Февруари 26, 2008, 11:59:05 »

Там е прекалено традиционно.Просто не знаем как да го направим , някой ще разкаже ли как те са го направили да даде някой съвет!
Активен

TinkerBell
Newbie
*
Публикации: 2175

« Отговор #13 -: Февруари 26, 2008, 12:18:14 »

Виж какво никой няма да ти се обяснява  как , защо и къде . Помоли веднъж - явно не искат да ти споделят  . Лора ти помогна - ти пак мрънкаш.  Не ти харесва традиционно , не ти харесва модерно - правете, каквото искате и недей занимава хората с капризи .
Активен

"Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."

"В тази тема работата стана умерена вменяемост и скромна адекватност."
Sladi4ka
Newbie
*

« Отговор #14 -: Февруари 26, 2008, 12:55:01 »

Ок.Мерси за отговорите хич не ми помогнахте!Ще потърся отговори някъде другаде явно тук все още не сте преминали през такива изживявания за да разказвате.Но има време и за вас!
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 7097

« Отговор #15 -: Февруари 26, 2008, 13:13:57 »

Ок.Мерси за отговорите хич не ми помогнахте!Ще потърся отговори някъде другаде явно тук все още не сте преминали през такива изживявания за да разказвате.Но има време и за вас!

Хахаха, много яко  Cheesygrin Май доста хора са преминали, ама карай ;)

Вие на колко сте години с него?

И само да кажа по темата- след като той ти предложи, едно събиране на роднините (майки, бащи, братя и сестри) в момичето е достатъчно. С хапване и пийване. Аз поне така си го представям, може и на ресторант като Лора. Айде сега и за годежа да мисля- как не  Razz Сватбата е в пъти по-важна Smile
« Последна редакция: Февруари 26, 2008, 13:16:15 от bizzare » Активен
FroZen
Newbie
*
Публикации: 2627

« Отговор #16 -: Февруари 26, 2008, 13:15:21 »

Ех, че сладко  Cheesygrin
Активен

Who needs the Sun, when the Rain's so full of life
alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #17 -: Февруари 26, 2008, 13:46:02 »

Ех, че сладко  Cheesygrin
Ех, как може да не сте правили годежи досега!!! Срамота.
Ако един ден ми се наложи да правя годеж, няма да ме притеснява, ама как, ама къде, ама защо. Викам там родители и роднини, една вечеря и айде. Какво толкова има да му мислиш- годеж- какво толкова.То в днешно време отдавна сме се взели, че и на семейни начала почти всеки втори живее, че то това си е повече от годеж. Сега аз разсъждавам така- не е кат едно време- три дена яли,пили и се веселили. Виж сватбата е друго нещо.
Активен

Candy
Newbie
*
Публикации: 1822

A daydreamer...

« Отговор #18 -: Февруари 26, 2008, 14:13:28 »

Моето мнение е горе долу като на Лора. Самия годеж или предложението така да се каже трябва да си е между двойката. Няма нужда от други хора според мен. А в моя случай предпочитам родителите да се запознаят чак на сватбата  Lol
Активен

Make no mistake between my personality and my attitude. My personality is who I am, but my attitude will depend upon who you are.
SwEeT
Newbie
*
Публикации: 419

« Отговор #19 -: Февруари 26, 2008, 15:03:34 »

На годеж се идва с дарове за момичето - обикновено спално бельо, халат, чехли и прочие. Същите дарове се подготвят за момчето.
Знам, че родителите на момчето трябва да донесат торта, пита, бонбони - за майката и ракия или вино за бащата на момичето. Годеникът подарява цветя на годеницата, на майка й, и на сестра й, ако има такава... С една дума - това са подкупи...  Cheesygrin

Като влязат гостите, бащата на момичето пита - "За какво сте дошли?"  Тогава годеникът или баща му пита "Дощли сме за булка... Имате ли дъщеря за женене?" Или нещо в този смисъл... Общо взето няма правила, важното да е весело, да няма напрежение, това си е вашия
ден!

само това успях дя ти намеря,не е  много ама...

според мен  това е голяма отживелица.
отивате в  някоя кръчма или в  къщи и си празнувате както си знаете.с приятели ,роднини,а  не бабинити фрънкини...хавлии,чорапи,чехли  Cheesygrin

Активен

!!! Истината боли,но това не означава,че лъжата лекува !!!!
belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #20 -: Февруари 26, 2008, 15:36:30 »

Ние това с годежа решихме да не си го причиняваме  Cheesygrin Аз организирам сватба и съм се побъркала от подробности, той работи като луд, и ни трябваха само куп роднини да ни говорят за булки и люлки  Lol
Ако толкова искате годеж, поканете роднини вкъщи. Направете същото с приятели на бар.
Активен

Cookies
Newbie
*
Публикации: 2675

Просто бисквитка...

« Отговор #21 -: Февруари 26, 2008, 16:59:12 »

Ние това с годежа решихме да не си го причиняваме  Cheesygrin Аз организирам сватба и съм се побъркала от подробности, той работи като луд, и ни трябваха само куп роднини да ни говорят за булки и люлки  Lol
Ако толкова искате годеж, поканете роднини вкъщи. Направете същото с приятели на бар.

И аз бих постъпила по същия начин Cool Thumbup
Активен

veselushka
Newbie
*
Публикации: 2635

Весели празници!

« Отговор #22 -: Февруари 26, 2008, 17:53:29 »

Сладичка, доста неблагодарно от твоя страна към Лора така да се сопкаш и да твърдиш, че никой не е искал и не ти е помогнал, след като тя си направи труда да те посъветва, да сподели тя какво е направила и даже да ти даде линкове. Поне на нея можеше да кажеш едно мерси. Още повече като се има в предвид, че просто можеше да потърсиш из нет-а и из други форуми информация. Никой не може да ти даде наготово идеята и организацията. Първо казваш, че искаш да е традиционно, после, че не искаш свръх традиционно... Можеш просто да вложиш малко мисъл и творчество и сама да решиш кое ще е най-добре за вас, тъй като явно си имате доста 'изисквания', а не да се сопкаш наляво и надясно.
Активен

Винаги очаквай неочакваното!
Sladi4ka
Newbie
*

« Отговор #23 -: Февруари 26, 2008, 19:20:23 »

Аз на лора съм и страшно благодарна но ме ядоса отговорът на TinkerBell просто съм развалнувана извинете ако нещо.
А за отговорите които получих след това са просто прекрасни и много изчерпателни много ви благодаря  Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss
Активен

kotanka
Newbie
*
Публикации: 2141

« Отговор #24 -: Февруари 27, 2008, 11:15:01 »

Не не сме все още но искаме да се сгодим!Казали сме на родителите ни и искаме да го направим традиционно.!

Мен ми е чудно това изказване. Аз винаго съм си мислела че годежа е изненада, мъжа ти подарява пръстен ненадейно, ти се панираш и казваш да  Cheesygrin.След това вече разбират родителите ви и такам, всички с щастливи  Big grin. Виж друго е да сте говорили принципно за това, да, ама да го обсъждате така и чак и на родителите си да казвате, преди да се е случило каквото и да е ми се струва ужасно скучно. Като по някакъв график  Rolling Eyes.
Незнам де, това си е мое мнение, ама на мен така би ми било ужасно тъпо  Unsure.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: