star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Вашите кулинарни гафове
Страници: 1 2 3 [4]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вашите кулинарни гафове  (Прочетена 37328 пъти)
Cookies
Newbie
*
Публикации: 2675

Просто бисквитка...

« Отговор #75 -: Май 11, 2008, 19:04:17 »

Тва щото сте разнополови  Smile Там нещата може да са другояче
Ама при сестра-сестра, брат-брат, по-малкият е по-разглезен.

Абсолютно е така. На систъра всичко й позволяват, почти за нищо не й се карат, пък и да й се скарат тя си кара по нейната Lol

Цитат
И на мен най-страшното нещо в съвсместното съжителство ми беше готвенето, но се оказа, че се справям, а напоследък дори и ми е приятно да готвя.

И при мен така Lol Lol Единствено по ме беше страх от пералнята Rolling Eyes
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #76 -: Май 11, 2008, 21:34:29 »

В новата, голяма, лъскава къща ще готвиш ти.  Lol
Този случай е доста стар. Вече съм изключително прилежен. Като си готвя нещо(дори и салата да е) всички си прибирам и си почиствам после работното място.  Cheesygrin
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
mavina
Newbie
*
Публикации: 88

срамежливка

« Отговор #77 -: Юни 29, 2008, 18:59:00 »

и аз имам един,два гафа в кухнята.За първи път като правех крем-супа от гъби ама купешка.Стана само вода LolЕй,така отиде в боклука.И втория гаф беше ,като бяхме на квартира нямах фурна ами само микровълнова.Обърках един кекс и го сложих да се пече.Познайте какво стана като изстина кекса.Стана корав като камък Shocked
Активен

mavina
prosto-az_f
Newbie
*
Публикации: 50

« Отговор #78 -: Юли 17, 2008, 22:25:11 »

оох оня ден като готвих боб почти цялата вода извря и стана като манджа Lol е, оправих положението като долях вода и по малко от всички продукти..та си стана в крайна сметка боб чорба Big grin Cheesygrin
Активен
veselo_momi4e
Newbie
*
Публикации: 1582

« Отговор #79 -: Юли 18, 2008, 16:02:42 »

оох оня ден като готвих боб почти цялата вода извря и стана като манджа Lol е, оправих положението като долях вода и по малко от всички продукти..та си стана в крайна сметка боб чорба Big grin Cheesygrin
Ами нормално, той боба много поема съответно , за да набъбне. И аз в началото само доливах вода, въпреки,че правя винаги яхния, не чорба. Сега горе долу съм хванала цаката на съотношението количество-боб, за да се получи яхния и , за да не ми се налага да доливам.
П.С. Между другото се хващам ,че напоследък почти всичко ми се получава, което доказва, че с практиката идва и успеха. Рядко вече правя някоя тотална глупост, която да ми провали ястието.
Активен

belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #80 -: Юли 18, 2008, 16:12:22 »

За панировката вместо кутията с брашно, изсипах половината кутия с кафе в яйцата и бирата  Lol
Активен

Magito
Newbie
*
Публикации: 3

« Отговор #81 -: Септември 28, 2010, 10:19:03 »

Хайде да се разпиша и аз  Big grin

Преди време реших да изненадам майката на приятеля ми като я отменя в приготвянето на вечерята. Женичката беше купила продукти за гювечета и само трябваше да се приготвят. Единственото различно, което видях в хладилника бяха едни малки и тънки чушлета (за първи път виждах такива). Попитах мъжа дали ги е приготвила и тях за гювечетата, а той ми даде категоричен отговор "Оо, даа, разбира се, тя винаги слага от тия чушки.". Зачудих се аз, понеже не бях забелязала такова нещо, ама викам щом човека е рекъл така да бъде. И започнах аз да си ги приготвям и за да не си каже майка му, че съм стисната сложих във всяко гювече по 4 - 5 чушлета, че и ги накъсах.. Няма да ви казвам какъв беше резултата  Lol На вечеря се чудехме дали сълзите са от смях или от безбожно лютата вечеря Cheesygrin Cheesygrin

Един друг гаф беше когато развалих машинката за фрапе.. Реших аз да правя кекс, ама ми трябват белтъци на сняг. Иии понеже нямаше миксер, реших да ги разбия с машинката за фрапе.. Доста месеци след това си отнасях бъзици от мъжа.  Lol

Сещам се и за един друг случай, когато буквално подпалих остъклената тераса, ама то това си беше доста отдавна (бях 3-ти клас). Сложила съм аз олио на котлона - ще пържа картофи, ама съм го захлупила с един капак. И след половин час се сещам аз да видя какво става с него - отварям капака, едни пламъци, едно чудо и аз умницата реших да потуша огъня с вода  Lol Такава "гъба" от пламъци се получи, че чак последните 3 прозореца се счупиха  Lol Lol (като се замисля, май това ми е най-грандиозното "творение" в кухнята)
Активен
Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #82 -: Септември 28, 2010, 17:01:56 »

Значи, тoва, на мен да си ми снаха, ще те отпиша, да знаеш Lol
Активен
Magito
Newbie
*
Публикации: 3

« Отговор #83 -: Септември 30, 2010, 09:08:54 »

Ако не друго поне успях да я разсмея женичката, след целия натоварен ден в офиса  Razz
Активен
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #84 -: Октомври 01, 2010, 13:25:28 »

Готина темичка, аз в тоя раздел нен влизам и не я бях забелязала  Cheesygrin

Значи, аз доста късно започнах с опитите да готвя, в ученическите си години правех само пържени яйца и от полуготовите супи  Lol Но, като тръгнахме с мъж ми и аз реших вече, че трябва да покажа каква съм домакиня и на вилата да сготвя нещо. И понеже знам, че най-полезно е супа, имахме кайма и реших да правя супа. Само дето освен кайма, не взех нищо друго  Lol И стана една прелестнба супа- мътна вода с кръгли, безвкусни парчета кайма вътре  Lol май имаше и малко фиде, но не оправи нещата. На всичкото отгоре бях направила една огромна тендвера, и мъж ми, дали за да не се хвърля храна, дали за да не ме обиди, но я яде тая супа цяла седмица  Lol аз само като я опитах първия ден и отказах да я ям.
Оттогава- винаги чета рецепти, после пак експериментирам, но поне имам едно наум какво е удачно да се сложи. Вече като живеем сами имам много поле за действие и съм готвила поне 20тина манджи, повечето от които са добри. Но мъж редовно ме бъзика и ми напомня ОНАЗИ супа, каза, че никога няма да я забрави  Lol И до ден днешен, като сготвя супа, ме гледа доста подозрително  Cheesygrin
Активен

Fantasmagora
Newbie
*
Публикации: 5

« Отговор #85 -: Декември 21, 2010, 23:02:03 »

Първият път,когато правих кекс вместо половин чашка олио,сложих чаша и половина...получи се една мазна подметка  Big grin иначе редовния ми номер е да забравям да слагам сол в манджите
« Последна редакция: Декември 21, 2010, 23:05:16 от Fantasmagora » Активен

\"Никога не заблуждавам никой. Те се заблуждават сами като не си правят труда да разберат каква съм а сами си изграждат някакъв образ за мен!\" Мерлин Монро
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #86 -: Декември 22, 2010, 05:56:28 »

Оу, това със солта и на мен ми е драма, едва наскоро се престраших и му хванах цаката.
Активен

Belladonna
Newbie
*
Публикации: 98

ludetina

« Отговор #87 -: Декември 22, 2010, 18:28:19 »

Преди години тръгвам да правя бъркани яйца със сирене и от престараване не ми се получиха. Станаха като гумени. Гаджето ги подбутваше и накрая каза, че не е гладен. А като се сблъскахме за първи път в кухнята със свеки, глей кво става, гаф след гаф, аз нали съм едно дете, расло с мама и баба и съм си разглезена. Можех да правя 5-7 манджи, колкото за различните дни от седмицата. Тя ме следеше като орлица какво правя и гледаше критично. Аз тръгвам да правя салата, а те нямат белачка. И аз изпадам в ужас как ще обеля краставицата, щот съм свикнала с белачка и почвам да се оправдавам. Тя накрая взе краставицата и я обели с нож. За лука ми направи забележка, че бил едро нарезан. После за чиниите ми направи забележка, че не съм ги подредила, както тя ги подрежда Stuart Палачинките ми залепнаха веднъж, но пък за сметка на това, после станах факир. Веднъж пилешки крилца с картофи правих, пак нещо беше станало, картофите не всички се бяха изпекли добре, понахрускваха два-три картофа  Cheesygrin Имам доста случки в кухнята, но не мога да се сетя за всичките.
Активен

lud umora nema, samo se poti Smile
Страници: 1 2 3 [4]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: