star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Вашите кулинарни гафове
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вашите кулинарни гафове  (Прочетена 37330 пъти)
Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #50 -: Май 10, 2008, 12:11:55 »

Ъ? Картофите се режат на купчета и се смесват с каймата. Smile

Кубчета.  Lol
Пък и тънкото на мусаката е в полива, не в пълнежа.
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #51 -: Май 10, 2008, 12:17:18 »

Аз не я харесвам със поливка, т.е. заливка Razz
Активен
Салсеро
Newbie
*

« Отговор #52 -: Май 10, 2008, 12:39:31 »

Не слагаш ли такова нещо?  Surprised
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #53 -: Май 10, 2008, 12:47:39 »

Аз нищо не слагам, майката не слага Cheesygrin
Активен
Салсеро
Newbie
*

« Отговор #54 -: Май 10, 2008, 14:06:34 »

Ъм... Мусака без полив... Не знам как е на вкус, но на вид сигурно мяза на веднъж ядено.  Lol
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16509

A believer

« Отговор #55 -: Май 10, 2008, 14:11:09 »

Ъм... Мусака без полив... Не знам как е на вкус, но на вид сигурно мяза на веднъж ядено.  Lol
Откъде я измисли тая дума?
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #56 -: Май 10, 2008, 15:07:32 »

Коя от всичките?
Активен

Lady
Newbie
*
Публикации: 2191

« Отговор #57 -: Май 10, 2008, 15:08:46 »

аз откакто живея с мъжО ми се наложи и да готвя  Cheesygrin
в началото бях супер зле,всичко правих за първи път.Голям смях бях!
Сега съм малко по-добре,нещата ми стават и са вкусни Cheesygrin

Алинче мусака не е трудно ще ти кажа как става,там каймата е сложното да не стане на пърцали

Последният ми хитов гаф бях еклери  Cheesygrin
стана ми и крема и тестото.Изпекох ги,бяха вкусни.......смешното беше,че приличаха на кроасани   Tongue
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16509

A believer

« Отговор #58 -: Май 10, 2008, 15:11:47 »

Коя от всичките?

полив
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #59 -: Май 10, 2008, 16:18:49 »

Не съм я измислил аз, чул съм я.
Активен

Cookies
Newbie
*
Публикации: 2675

Просто бисквитка...

« Отговор #60 -: Май 11, 2008, 01:31:41 »

Думата е заливка Cool
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #61 -: Май 11, 2008, 10:03:14 »

И на мен най-страшното нещо в съвсместното съжителство ми беше готвенето, но се оказа, че се справям, а напоследък дори и ми е приятно да готвя. А сестра ми е ужасно сладка, защото ми идва на гости като се надява да сме сготвили нещо и снощи даже ми каза, че не е вярвала, че някой ще готви по-вкусно от мама Red face. Засега единствения ми по-сериозен гаф е с пълнените чушки, които реших все пак да пълня с недосварен ориз, с идеята да се свари при печенето и като ги извадих хрупкаше. И после сигурно още три вечери съм ги доопичала все по малко, докато най-накрая станаха, но бяха невероятни.
Активен

FroZen
Newbie
*
Публикации: 2627

« Отговор #62 -: Май 11, 2008, 13:40:23 »

Преди да отида на гости на кака винаги си поръчвам какво да ми сготви и тя специално се старае с любими мои неща  Cheesygrin Съответно винаги е безобразно вкусно и се спуквам да я хваля, и тя се разтапя от кеф (стимул все така да ме глези като дойда).
Каките много задобрявате в готвенето като живеете на друго място  Smile
Активен

Who needs the Sun, when the Rain's so full of life
Салсеро
Newbie
*

« Отговор #63 -: Май 11, 2008, 14:13:48 »

Ама пък малките деца винаги сме по-най!  Cheesygrin
Активен

FroZen
Newbie
*

« Отговор #64 -: Май 11, 2008, 14:15:20 »

Абсолютно!  Cheesygrin
Активен

belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #65 -: Май 11, 2008, 14:17:12 »

Имаше някакво изследване, според което повечето велики личности са били по-малките деца, и обяснението било конкуренцията м/у лапетата и как по-голямото е винаги по-лигавено, по-голяма слабост, повече пускано с приятели и т.н.
Активен

FroZen
Newbie
*

« Отговор #66 -: Май 11, 2008, 14:21:01 »

За гениите съм съгласна  Razz
Ама наблюденията са ми, че по- малките са по- глезени и лигавени. Обяснявам си го с това, че родителите с първо дете са свръхамбицирани да не сгафят и да не го олабят с възпитанието, и го държат строго под контрол. С второто вече са по- уверени и не се шашкат толкова, съответно повече го глезят
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #67 -: Май 11, 2008, 14:22:39 »

и как по-голямото е винаги по-лигавено, по-голяма слабост, повече пускано с приятели и т.н.
искам само да кажа че това се отнася за по-малкото, а не за по-голямото.....
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #68 -: Май 11, 2008, 14:24:22 »

Въпрос на възпитание. Баткото ми е по-глезения, той все още е при родителите ми. Аз от 20 годишна ритах да се изнасям  Smile
Активен

belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #69 -: Май 11, 2008, 14:26:11 »

И при мен батко ми е по-лигавения, сигурно щто е първо дете и момче. Само до 5-6 годишна съм се чувствала по-глезената, после обратното.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #70 -: Май 11, 2008, 14:28:04 »

Аз само да вметна, отивам да готвя, дано няма ексцесии този път  Lol
Активен

FroZen
Newbie
*

« Отговор #71 -: Май 11, 2008, 14:33:47 »

Тва щото сте разнополови  Smile Там нещата може да са другояче
Ама при сестра-сестра, брат-брат, по-малкият е по-разглезен.

Пупи, да не те чакаме да се разпишеш тук след малко,а?  Razz
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #72 -: Май 11, 2008, 14:34:47 »

Аз съм по-голямата и смея да твърдя че брат ми е бая по-разглезен от мен  Cheesygrin
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #73 -: Май 11, 2008, 14:36:52 »

Лятото на кораба правих мляко с ориз. Хем по-малко захар сложих отколкото в рецептата, и пак стана много сладко. Може би защото много го оставих да ври. Сигурно от това и леко загоря, но пък имаше много готин аромат на карамел.  Lol
И един път, вкъщи, забравих едни яйца на газовия котлон. Като отидох след час, час и половина, вода вече нямаше, а яйцата се бяха пръснали.  Lol
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #74 -: Май 11, 2008, 17:45:50 »

И при нас по-дребния ми брат е по-разлигавен.Тоест,аз не съм хич,а той е доста.
аахха,Салс,и брат ми като започна да живее сам оставил някви яйца и ги забравил,и като се върнал,се били пръснали,да-по стените и цялата кухня. Lol
Активен
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: