star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Вашите кулинарни гафове
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вашите кулинарни гафове  (Прочетена 37335 пъти)
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #25 -: Февруари 11, 2008, 23:22:22 »

Ами по принцип не мога да кажа, че съм кулинарен факир, обаче бързо напредвам, а и съм много упорита, така че се уча бързо.  Cheesygrin Страх ме е само да пържа някои неща, защото ми е треперливо едно такова да не ме напръска горещата мазнина. Просто имам лоши спомени и единия ми гаф беше точно такъв. Преди няколко години взех да си пържа яйца, ама какво стана не знам, тиганът ли е бил мокър, мога само да гадая. Та като пуснах яйцето, изведнъж се разхвърча гореща мазнина навсякъде, цяло чудо е, че не ме напръска, бълбукаше на едни гигантски мехури, които се пукаха така, че опръскаха шкафа над печката. беше все едно някой е хвърлил пиратка в тигана.  Lol Мойта първосигнална реакция беше да избягам в другата стая, постоях една минута обикаляйки и гризейки си ноктите с въпроса "Какво да правя сега?"  Lol При което най-мъдрото, което измислих, беше да си нахлупя губера от табуретката на главата (да не ми пръсне на лицето) и да отида да изключа котлона (имаме газова печка).  Rolling Eyes Та пристъпих дегизирана като агент на разузнаването (с губера на главата  Lol Lol Lol) и някак успях да изключа печката без да пострадам. Но от тогава имам уплах и всеки път като включвам да пържа нещо, проверявам тигана по няколко пъти дали е сух и пак ме е страх.  Lol
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1872

« Отговор #26 -: Февруари 11, 2008, 23:34:59 »

Catherine,само да ти кажа че най-вероятно прекалено много е стояла мазнината и се е нагорещила много и затова така е станало. Душичка  Cheesygrin
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #27 -: Февруари 11, 2008, 23:41:26 »

И аз не владея много видове манджи и готвено, но добре се справям с лещата, пълнени чушки и зеленчукова супа.
За гафове - нямам много, но това ще да е поради несвъртането ми в кухнята.
По-прясно, което се сещам е последния опит за кекс. Всичко точно, желанието на 6, продуктите до грам и какво стана накрая, по дяволите... Попече се, набъбна наистина сексапилно  Lol и аз по едно време като реших, че се е изпекъл и край.. Е да, ама последния пласт преди коричката си остана леко мекичък, та ми се получи глетавник.. Ама си го изядохме де, не беше чак толкова фрапиращо.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #28 -: Февруари 12, 2008, 14:09:12 »

« Последна редакция: Февруари 27, 2008, 15:14:46 от Anna T. » Активен

veselo_momi4e
Newbie
*
Публикации: 1582

« Отговор #29 -: Февруари 15, 2008, 13:57:48 »

Аз откакто живея на семейни начала ми се наложи да се справям в кухнята. Въпроса е как се справям Smile. По мое мнение зле, приятеля ми за някои неща също не е много очарован Smile. Както и да е де, готя всичко , но не става супер вкусно , както на мама примерно. Имала съм много гафове - пекла съм картофи без грам мазнина, слагала съм тенджера мокра върху котолон, след което слагам олио и знаете какво става Lol. По принцип гледам да замазвам положението, за да не се разбере ама в случая с олиото така се размириса на пожар,че....Бях правила веднъж огретен ама по молба на мои приятели намачках картофите. То си става под формата на мусака, както изглежда. Аз като го сервирах не го разрязах на парчета,както се прави с мусаката, а джаста праста го сложих по чиниите все едно като пюре. Имаше ужасен вид. Имам още мнооого да се уча.
Активен

TiNki
Newbie
*
Публикации: 2015

« Отговор #30 -: Февруари 18, 2008, 19:23:24 »

Аз не мога да готвя.Мога да правя само прости неща-пържени картофи,яйца,палачинки,кексове и...така.Откакто съм на квартира се наложи да се науча да готвя супи,манджи...та да не се яде само суха храна  Lol
Резултатите от това  са...загорели тенджери,безсолни манджи,пресечени супи,подпалени дървени лъжичи и най-големия резултат след готвенето е ГОЛЯМОТО ЧИСТЕНЕ  Lol Lol Lol Unsure
Активен

Перфектната Подготовка Предотвратява Провала на Представлението!
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #31 -: Февруари 21, 2008, 09:08:41 »

Аз дори не опитвам и прости неща да правя. Най-вече, защото мразя след това как всичко ми мирише на готвено Razz. Обаче преди 2-3 седмици направих баница с готови кори. Стана супер, но странно, че майка ми като я прави запълва цялата тава, а моята стоеше по-малка, а и нещо не беше изпечена като хората, но бях много доволна. В общи линии готвенето не ми е стихия Blink и не го харесвам.
Активен
Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #32 -: Февруари 21, 2008, 13:51:37 »

Аз имам някакъв странен талант - реално нямам особен опит, готвя ала прима виста (и често обърквам продуктите), но ми се получават нещата страшно добре, накрая  Confused Проявявам някакво творчество и слагам съставки, които си ги измислям на момента Rolling Eyes Най-добре ми се получава готвенето на месо Smile Но определено не ми е страст и нямам особено желание да готвя; та се случва сравнително рядко.
Активен
PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #33 -: Март 01, 2008, 00:10:06 »

В момента не се сещам за мой кулинарен гаф, по простата причина, че не ми се случва често да готвя. Но ще споделя един гаф на брат ми, който по-принцип много обича домашно приготвените кексове (всъщност с тях сме израстнали, мама често ни ги приготвяше), та един ден реши да се пробва да си направи сам... явно наблюдавал мама какво прави, и тъй... прави струва, ама накрая се получи оформено като кекс, но с цвят зелен  Lol нещо- което естествено не ставаше за ядене... и се спукахме от смях  Lol Lol Lol.
Активен
SwEeT
Newbie
*
Публикации: 419

« Отговор #34 -: Март 05, 2008, 16:43:16 »

Аз пък един път правех спагети и като махах тенджерата от печката и  ги носех към мифката,не знам как ама толко ми запари,че исипах  спагетите на земята  Red face Lol и после мазах филлйки хаха в това най ме бива като чели.

Активен

!!! Истината боли,но това не означава,че лъжата лекува !!!!
mariiche_17
Newbie
*
Публикации: 279

Ju$† uN!qU€ -_-_- $€n$a†!°n <<< $o $w€€t

« Отговор #35 -: Март 07, 2008, 20:18:01 »

Аз не мога да готвя мисля че и не искам да се науча засега не ми се е налагало но ...сестра ми подпали апартамента на брат ми цялата кухня не ставаше за нищо искала да си прави някаква манджа(незнам и аз каква че тя толкова хубаво готви че  Crazy по добре да си седя гладна) наща умница и там оставила я на котлона ама една приятелка и се обадила да пият кафенце и хоп хоп брат ми се прибира какво да види всичко в пушак и кухнята гори добре че се е прибрал на време защото е било въпрос на минути да се подпали всичко ако не и на секунди  Rolling Eyes
Активен

TinkerBell
Newbie
*
Публикации: 2175

« Отговор #36 -: Март 10, 2008, 11:10:42 »

Сестричката ми избухна с още един гаф . Всъщност тя има по един всеки път , като е  в кухнята . Искаше да прави от готовите кремчета на Йоткер . И си мислите - е то няма какво да се сбърка . Фатална грешка . Тъкмо сваляше кремът от печката и се сети , че е забравила да сложи захар . Викам давай сега бързо , докато е топъл , за да може да се разтвори . И като почна да сипе , ама сипе щедро - само дето обърка захарта със солта . Крем не ядохме , но тя се научи , че има и такива съвсем готови , които нямат нужда от захар - сега от тях купува .  Cheesygrin

Може би тази тема трябва да се премести в домашния уют ?! Smile
« Последна редакция: Март 10, 2008, 11:12:23 от TinkerBell » Активен

"Вярвам, че щастливите момичета са най-красивите момичета. Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса."

"В тази тема работата стана умерена вменяемост и скромна адекватност."
SwEeT
Newbie
*
Публикации: 419

« Отговор #37 -: Март 11, 2008, 15:52:19 »

Баща ми днеска реши да се изявява в кухнята  Lol
Тръгне да прави нещо и пита майка ми ``така ли``
Направи една мляко с ориз хахаха
И другото майка ми като го вида какво прави си хвана тенджери,тигани и прочеи го изгони в другата стая и тя си зготви.
Сигурно щяхме да ядеме въглени хаха
Важното е че поне се опита хаха
беше страшна гледка  Lol
Активен

!!! Истината боли,но това не означава,че лъжата лекува !!!!
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #38 -: Март 12, 2008, 01:43:07 »

Благодаря ви, момичета, за темата и колоритните случки, няма такова кискане просто Smile

Иначе много обичам да готвя. Освен това бебчо е изключително добро и мило прасенце и винаги си изяжда всичко (освен един случай и при мен с кисел грах, но не съм повтаряла оттогава), като не пропуска да ме похвали - то няма и как де, аз като го загледам с овчеподобен поглед и не започвам да ям докаго не си получа целувката и благодарностите Smile. С него като се запознахме аз бях на купон у тях и нещо се вихрех, защото при вида на няколко мацки, които упорито правят сандвичи и си вярват, че десетина момчета ще се нахранят с по един два сандвича, самоотвержено се метнах да готвя. В такива случаи има една салата с кус кус - много е вървежна за купони, засищаща, не изисква време и усилие кой знае какво и струва около 5 лева за количество тип едно малко легенче за пране. И другото, което готвих, беше зелев буламач - поне 4 вида зеле бях задушила. Аз по принчип съм си зелев маниак, но тогава нямаше някой, дето да го опита и да не го хареса това. Та може да се каже че така си ни и започнаха отношенията, в кухнята... А после на първата ни среща, когато го бях поканила на вечеря, готвер яйца с праз и още нещо, забравила съм какво. Обаче понеже незнайно как зверски се бях притеснила, бях потресаващо бърза в ръцете. Толкова ми беше притеснено че ей сега ще ми умре момчето от глад, че с едната ръка чупех яйца в тигана, а с другата бърках.... А той милият през цялото време си мислел, как такова чудо и по телевизията не е виждал и сигурно много искам да си изяде нещото и да си ходи, щом толкова бързам...
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13213

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #39 -: Май 09, 2008, 18:17:56 »

Кулинарен инвалид  Lol
Днес, понеже съм много по-добре, реших, че е време да сготвя нещо. На милото му се ядяха пълнени чушки с ориз и каймица, та си викам супер, това го мога. Правя си сместа, пълня си чушките, и слагам в тенджерата. Не знам колко е популярно при вас, но мама слага на дъното на тенджерата една чинийка, върху чушките също. И така, всичко 6. След 10-15 мин усещам миризка на изгоряло, ама не от чушките. Отивам в кухнята, а миризмата още по-силна. Смъкнах чушките, всичко ври и кипи, а ориза суров. И аз не знам защо, но ми хрумна, че трябва да извадя чушките. И какво да видя. Чинията се е вакуумирала на дъното и не мога да я махна  Lol Shocked Наложи ми се да сменям тенджерите. Е, сложих си ги пак да врат, ама съм пред дилема. Дали да счупя чинията или...и аз не знам как да я откача от тенджерата  Lol Rolling Eyes Очаквам помощ от публиката, че след малко се прибира милото и пак ще чуя "окуражителни" думички  Surprised

Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #40 -: Май 09, 2008, 18:25:17 »

Явно навсякъде пълнени чушки се правят по различен начин Smile Аз ги правя във фурна, но по-сочни.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #41 -: Май 09, 2008, 18:27:36 »

И ние правим във фурна. Сармите, като варим, слагаме отгоре метална чинийка.
Пупи, не знам как ще се справиш с положението. Опитай пак да нагрееш Rolling Eyes Дали ще стане?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #42 -: Май 09, 2008, 18:31:14 »

Ох, ние я махнахме. Съквартиранта си дойде и с много напъни успя да я извади. Обаче явно е успяло да попадне нещо в междинната част и това нещо е загоряло. Дъното е черно,а търкане не помага. Ще си купувам тенджера май  Lol
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #43 -: Май 10, 2008, 09:10:07 »

Ох, мила Пупи, много ме разсмиват постовете ти напоследък, ама нищо де, някой ден ще станеш домакиня Cheesygrin Kiss
Активен
ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #44 -: Май 10, 2008, 10:40:29 »

А моите гафове са редовни Lol Lol Или нещо ще остане сурово или прегорено. Но помня един момент преди доста години...яденето стана страхотно, но аз бях с сцепен до средата нокът и една доста сериозно изгорена ръка. От тогава се майтапя че като вляза в кухнята трябва да разписвам документ за безоопасност на труда Lol Lol Lol
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #45 -: Май 10, 2008, 11:18:42 »

Алинче, все пак не съм се отделяла от мама. А лошото беше, че и не се въртях край нея в кухнята. Всичко разучавам в движение или по телефона.  Lol
Ама пък чушките ми станаха убиецЪ  Cheesygrin Всичко се изяде  Clap
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #46 -: Май 10, 2008, 11:31:48 »

Ама то и аз съм така, инвалид до безумие Big grin
Снощи се замислих как се прави мусаката, в смисъл как се нарежда - рек картофче, ред кайма ли или сипваш всичко и бъъъъркаш докато стане каша Blink
Активен
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1872

« Отговор #47 -: Май 10, 2008, 11:39:42 »

Ама то и аз съм така, инвалид до безумие Big grin
Снощи се замислих как се прави мусаката, в смисъл как се нарежда - рек картофче, ред кайма ли или сипваш всичко и бъъъъркаш докато стане каша Blink
Ъ? Картофите се режат на купчета и се смесват с каймата. Smile
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Pupi
Newbie
*

« Отговор #48 -: Май 10, 2008, 11:41:03 »

Ама моля те, не го прави на каша  Lol
Ех, върна жеста с разсмиването  Lol
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #49 -: Май 10, 2008, 12:07:43 »

Е радвам се, че го върнах. Cheesygrin
Ама то има неща, които са ми далеч от съзнанието и това си е. Но все някога ще се усъвършенстваме, няма къде да ходим
Активен
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: