star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Хормонални нарушения или .. ?
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хормонални нарушения или .. ?  (Прочетена 2396 пъти)
kriSSSka`
Newbie
*
Публикации: 14

« -: Февруари 06, 2008, 22:44:53 »

менструацията ми за януари започна на 04 и си беше напълно нормална до 3тия ден (най-силен по принцип) когато беше по слаба от очакванията ми за деня Sad 4тия ден намаля още, а за 5тия да не говорим.. като цвят беше нормално - тъмно червено, но на 5тия ден вече сякаш имаше кафеникав цвят. преди 04.01.2008 бях правила секс неповече от 2-3 пъти (с презерватив). след като свърши "менструацията" ми си направих тест за бременност - отрицателен. седмица по - късно повторих и отново беше отрицателен. Това, което всъщност ме притеснява, е че този месец ми дойде на 04.02.2008 и днес е 3ти ден и отново вместо да се увеличи в края на деня дори намаля... Confused Blink въпросът ми е дали е възможно да става дума за цветна бременност или по - скоро това е само хормонално изменение ?? (сигурно ще отида на лекар скоро, но все пак искам да видя кои на какво мнение е по въпроса)
Активен

peace&violence
Newbie
*
Публикации: 1379

« Отговор #1 -: Февруари 06, 2008, 22:56:24 »

И на мен ми се е случвало.Все пак сме хора и не може всеки цикъл да е един и същ.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 6943

« Отговор #2 -: Февруари 06, 2008, 22:59:08 »

Аз не виждам голям повод за притеснения. Някои месеци менструацията е по-силна, други- по-слаба. И при мен е имало месеци, когато ми е много по-оскъда и кратка и аз се радвам даже Smile Още повече зимата при студ- според мен е нормално да тече по-малко.

Цветна бременност с 99% сигурност не е, щом си правила 2 теста и май не си имала рискови контакти.

Ако държиш, направи си изследвания, макар че аз на твое място не бих.

При всички положения, бъди спокойна, защото и това може да влияе (ако си притеснена от миналия месец, нищо чудно сега от стреса да ти спре)
Активен

sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #3 -: Февруари 06, 2008, 23:03:14 »

kriSSSka`на колко си години и от кога имаш менструация?
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

kriSSSka`
Newbie
*

« Отговор #4 -: Февруари 06, 2008, 23:06:35 »

много ти благодаря Korneliq ! Това наистина прозвуча успокояващо !! и все пак нормално ли е да е по - ускъдно два поредни месеца ??

sexy на 15 съм и имам менструация от близо 3 години. все още не се е нормализирала напълно според мене, зщото идва на повече от 30 дни понякога, друг път на точната дата..
Активен

sexy
Newbie
*

« Отговор #5 -: Февруари 06, 2008, 23:09:22 »

Да, нормално е на твоята възраст, а и по принцип. При мен някои месеци е по- обилно и по- дълго, други- обратното.

Забелязала съм даже, че ако използвам тампони, цикълът ми трае повече дни.
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3761

...dreamer...

« Отговор #6 -: Февруари 07, 2008, 01:16:53 »

Забелязала съм даже, че ако използвам тампони, цикълът ми трае повече дни.
така ли? аз не съм забелязала такова нещо при мен...интересно... Huh
Активен

sexy
Newbie
*

« Отговор #7 -: Февруари 07, 2008, 01:34:34 »

Ами да. Ако ми се налага да излизам (а аз излизам с тампони винаги) повече, ми продължава 1-2 дни повече. А ако съм си седяла вкъщи, си е по- кратък. Обяснявам си го, че в единия случай се изтича свободно. (Айде пак почнахме с цветущите изказвания. Big grin)
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #8 -: Февруари 07, 2008, 01:58:13 »

Ами да. Ако ми се налага да излизам (а аз излизам с тампони винаги) повече, ми продължава 1-2 дни повече. А ако съм си седяла вкъщи, си е по- кратък. Обяснявам си го, че в единия случай се изтича свободно. (Айде пак почнахме с цветущите изказвания. Big grin)
обяснението се приема  Cheesygrin
трябва и аз другите няколко пъти да си засека да видим.......ама проблема е че ми е адски неудобно с превръзки, особено в дните ми със силно течение  Unsure
Активен

sexy
Newbie
*

« Отговор #9 -: Февруари 07, 2008, 14:47:04 »

Е да де. Аз затова само вкъщи и то даже слагам тънички или ежедневни и просто тичам до банята по- често.  Wink
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #10 -: Февруари 07, 2008, 14:58:54 »

Аз не мога да направя реално сравнение, но пък с тампоните изобщо не усещам, че съм в цикъл и така ми се струва по-малко - и течението и продължителността Rolling Eyes
Активен
kriSSSka`
Newbie
*

« Отговор #11 -: Февруари 07, 2008, 15:25:03 »

и така де се пак мислите, че е нормално да се получава такава промяна така ли ??? Confused
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #12 -: Февруари 07, 2008, 16:02:04 »

Ами, да. Аз бях по същия начин преди месец.
Активен
sexy
Newbie
*

« Отговор #13 -: Февруари 07, 2008, 16:47:46 »

Спойно бре, момиче.
Но все пак е похвално, че си сериозна. Ако всички бяха като теб, нямаше да са толкова разпространени ППБ.  Wink
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #14 -: Февруари 07, 2008, 18:26:11 »

но пък с тампоните изобщо не усещам, че съм в цикъл и така ми се струва по-малко - и течението и продължителността Rolling Eyes
и на мен така....ама може и да се лъжем реално....
Активен

kriSSSka`
Newbie
*

« Отговор #15 -: Февруари 07, 2008, 20:06:44 »

благодаря за разбирането момичета  Kiss  и все пак мисля скоро да отида на лекар, за да мога да съм напълно сигурна, че не е нищо сериозно, пък мисля че има какво още да разбера от лекарите  Smile
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

private dancer

« Отговор #16 -: Февруари 09, 2008, 23:29:27 »

И аз като слагам тампони,след като го махна примерно цял ден не ми тече,след което пак си се разтича и съответно цикълът ми се удължава.за тва не е добре да се ползват много често тампони,още повече само тампони,защото се нарушава дренажа,създават се условия за развитие на всякаква флора и следователно не е особено хигиенично.Аз слагам само като излизам,и то ако излизам за по-дълго или просто няма начин да съм с превръзка.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: