star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Помогнете/ Цистит
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Помогнете/ Цистит  (Прочетена 152378 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #625 -: Октомври 12, 2011, 15:39:42 »

Ти си пий ципрото, ама не разчитай на тези резултати, а направете после още едни ако се притесняваш нещо  Smile

А, оки, така може. Ако имам и най-малки оплаквания като ми свърши, ще ида пак. Миналия път резултатите ми след Ципро бяха идеални, даже лаборантката не можа да повярва, че за 5 дена всички стойности супер рязко са се променили от най-лошите към най-добрите. Дано и сега да нямам проблеми след това.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #626 -: Декември 27, 2011, 20:36:46 »

Уфф пак е време да се разпиша в тази тема. Тази година ми стана навик. Досега не бях имала цистит, а от август насам вече 3 пъти. Всеки път ходя на лекар, изледваме урина, има бактерии, пия Ципро и след няколко дни се оправям, но както знаете тези няколко дена е ад, а и да се тровя с антибиотици (уж е лек, ама знам ли) през 2 месеца не ми е много приятно. Аз гледам да не ги пия изобщо, но тук ня,мам никаквъ избор, не е като настинка, която мога да излекувам с витамини и упсарин...

Та, този път не мога да ида на лекар- в Родопите съм, и стана много набързо всичко. Наморких си дупет със сняг, може и бактерии да са влезли, и след 30 мин ми се допишка- и познатата болка с парене дойде. Бързо се преобух в сухи дрехи и се завих, пих чай, обаче без ефект- започна се пишкане през 15 мин по малко с адското парене. Супер тъпо ми стана, точно на Коледа, тук и аптека няма и ходихме в съседно село да си купя ципрото. Не ми харесва така да го пия без изследвания, но и не искам да търпя дни наред. Лошото е, че съм патка и забравих за забраната с горещия душ и отидхоме на топъл минерален басейн, където водата и душът си е горещ (а отидох, защото се препоръчва при бъбречни и гинекологични заболявания). Но след това при пишкане имах и кръв вече. А бях пила първото хапче.

След малко мисля пак да си направя чай, пих и един уринал, и дано ми мине. Обаче дори да се успокои утре, се чудя вече какво да предприема. Може да е станал хроничен- не е нормално според мен 3 пъти за 4 месеца, още повече от едно мокро дупе и айде веднага...Искам по-глобални мерки, витамини специални, лечение, и аз не знам. Ще питам личната, но проблемът е, че изследванията след лечението с ципро винаги са чисти уж...Може би трябва при уролог да ида след празниците и да разпитам. Така ме е яд, станала съм супер крехка и кекава, а едно време бях железна  Cry Исках да помрънкам, ако някой има идеи как може изведнъж да хвана хроничен...Или не съм се излекувала добре още 1 път?
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #627 -: Декември 27, 2011, 20:51:07 »

Ами то така става, от няколко пъти и става хроничен. Мисля, че имаше нещо Уростим ли се казваше, трябва да прочетеш, пие се за профилактика на такива заболявания, нещо от сорта на 3 месеца беше курса. Иначе - трябва много да се пазиш и - задължително трябва да се изследвате и двамата с мъжа ти с антибиограма, а не просто да пиете Ципро, най-вероятно той ти ги предава тези бактерии непрекъснато.
Не се притеснявай, щом аз се оправих след 2 години тежки цистити и не можеш да си представиш какви лекарства, ти ще се оправиш бързо Smile
« Последна редакция: Декември 27, 2011, 20:54:17 от utopia » Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #628 -: Декември 27, 2011, 21:07:57 »

Не знам какво е антибиорграма, но ще ида при личната да питам и да се изледваме. Искам вече да знам от какво е.
Иначе напоследък и при него има някакво проблемче- пишка му се по-често, сутрин се буди рано...А уж е млад за проблеми с простатата...Но няма болки и т.н. и не е пил нищо.

А дали ми предава, не знам, ние правихме последно секс преди 2-3 дена и беше с презерватив...Въпреки че не съм сигурна дали през цялото време  Rolling Eyes

Мерси за идеята. Още на 3ти януари ще сме дежурни пред личната  Razz и ще видим какво ще се окаже...

А сега  дано ми мине, вече 20-30 мин не стм тичала до тоалетна  Lol Но пък последните пъти баш тичах- за секунда ми се допишка и имах чувството, че няма да издържа до долния етаж...Уфф че гадни женски проблеми  Razz

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #629 -: Декември 27, 2011, 22:17:09 »

Ами антибиограма е към изследването на урината ти/еякулата му да има списък с антибиотици, към които бактерията е чувствителна. Ами не съм 100% сигурна, но мисля, че се предава и с презерватив - от самото триене на кожа в кожа около презерватива... де да знам. Във всеки случай е хубаво да си направите ти стерилна урина, а той - изследване на еякулат. Мисля, че и той може на урина, де, ама май по-често правят другото изследване.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #630 -: Юли 04, 2012, 16:50:02 »

хм, имате ли идея дали някакво подобно на цистит възпаление може да се получи от каране на колело/триенето?

Изпитвам опасните първи признаци- често пишкане и леко парене. Не е още силно като при цистит, но не е и нормално, дискомфортно е някак си.
Сега си налях втори чай от мечо грозде. Дано не е цистит, а да съм се протрила. От 6 месеца не съм имала приятните екстри на цистита, а не виждам какво може да е го е предизвикало- вчера не съм правила секс, не ми е било студено, и т.н. Ох. Само исках да споделя...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #631 -: Юли 04, 2012, 17:10:46 »

Може, на мен се е случвало. Баш цистит. Rolling Eyes
Активен

lady_dy
Newbie
*
Публикации: 1478

« Отговор #632 -: Юли 04, 2012, 17:33:29 »

Корни, и аз мисля, че е възможно.
Но все пак изчакай до 2-3 дена. Дано пък се размине, да не е цистит, а временно неразположение. Именно от триенето. Smile
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #633 -: Юли 04, 2012, 18:01:52 »

ее,вие ме отчаяхте...да хващаме цистит и от колело, баси  Razz Искам да съм мъж!

Засега вече 2-3 часа паренето стои на едно ниво, поносимо е, но не е нормално. Пия си течности и мечо грозде и чакам, ако се засили, започвам пак гадното ципро...
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #634 -: Ноември 08, 2015, 18:36:11 »

искам да се оплача, че направих кризата на живота ми от цистит преди два дни ... Имах чувството, че ще умра по улиците - то пък ми се случи точно в деня на служебно пътуване до Сандански и навръщане едва не припадах от болка ... Взех си ципрофлоксацин от аптеката, както и някакви сашета, чието име забравих .. Стигна се до там, че пиках кръв - това никога не ми се е случвало  Cry Сега съм по добре, пия си антибиотика и чакам в сряда изследването да излезе да видя какви са гадовете, които трябва да лекувам  Unsure Абе, ужас .. не съм предполагала, че може да боли толкова .. имала съм цистит и преди, но като изпия малко боровинки и ми е минавало, а и никога не се е стигало до толкова тежно състояние, не знам как сега стана така  Rolling Eyes
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #635 -: Ноември 08, 2015, 19:29:40 »

Да не си изхвърляла нещо от бъбреците, звучи твърде брутално за цистит  Unsure
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #636 -: Ноември 08, 2015, 20:01:55 »

А всъщност през лекар ли мина да ти пуснат изследвания? Гледаха ли бъбреците?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #637 -: Ноември 08, 2015, 20:52:41 »

А ти пи ли АБ-то преди да пуснеш стерилна урина, защото така може би нищо няма да се хване? Иди да те видят на ехограф, на мен ми звучи като песъчинка, аз съм имала милиони цистити и с кръв, но чак такава болка не е нормална. В тоя ред на мисли може би изобщо не ти трябва АБ. Чувстваш ли, че те облекчава, веднага след него ли ти стана по-добре?
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8327

« Отговор #638 -: Ноември 09, 2015, 11:05:26 »

Аз като съм изкарвала песъчинки ми се е случавало те да разранят каналите и направих и цистит. Но трябва лекар - хем ще ти каже ако са песъчинки има ли още, нещо размърдало ли се е в бъбреците и тн.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #639 -: Ноември 09, 2015, 19:49:27 »

пуснах си стерилна урина сама, за съжаление вече бях пила ципрото, ама то нямаше друг начин да реагирам вечерта ... Та урината ми е чиста  Unsure което още повече ме навежда на мисълта, че са песъчинки/камъчета и сега си търся уролог да отида на преглед. Странно, че от ципрото пък ме отпусна веднага, още си го пия и не ме е боляло така .. но си имам леко неприятно усещане, че не ми е минало напълно. Нищо чудно да съм изкарала и някой камък, тръпки ме побиват като си спомня болката  Sad
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #640 -: Ноември 09, 2015, 21:01:31 »

Ангелче, сигурно е било камъче, ама няма как да разбереш дали си имала бактерии или не...Все пак си пий 5 дена ципрото, че ако го спреш е по-лошо. Да ти минава бързо Smile
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #641 -: Ноември 11, 2015, 19:00:23 »

ами .. освен, че стерилната урина ми беше чиста, обикновената също е - няма нищо извън нормите, няма утайка  Rolling Eyes така че със сигурност песъчинки не са ... Остава да е варианта с цистита и от двете хапчета ципро, които пих ударно вечерта до сутринта да съм изтрепала бактериите, което е малко съмнително ... Както и да е, като се прибера в Габрово следващият път ще ида на ехо. Антибиотика го спирам сега и се надявам да нямам друга криза. Кофти, че болката ми не е минала на 100 %  Rolling Eyes
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #642 -: Ноември 11, 2015, 19:37:57 »

Задължително като си почнала АБ го пий поне 5 дена! Освен това точно, защото болката не ти е минала още + това, че урината ти е чиста, ме навежда на мисълта, че си имала песъчинки! Иди на ехо. Пий повече течности и червена боровинка.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #643 -: Ноември 11, 2015, 20:34:57 »

Задължително като си почнала АБ го пий поне 5 дена! Освен това точно, защото болката не ти е минала още + това, че урината ти е чиста, ме навежда на мисълта, че си имала песъчинки! Иди на ехо. Пий повече течности и червена боровинка.

Подкрепям, особено като имаш още болка! Аз като се оправя и все го спирам на втория ден, сигурно затова имах няколко един след друг- недоизлекувани явно...
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #644 -: Ноември 11, 2015, 21:10:33 »

7-ми ден ми е днес, пре-достатъчно ... На ехо ще ида, но нямам показатели за камъни .. да видим  Rolling Eyes
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #645 -: Ноември 11, 2015, 21:28:16 »

То не е нужно да е камък, може песъчинката, като е излизала да те е драснала по канала, оттам и кръвта и болката, която не минава от АБ, на мен ми се е случвало.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #646 -: Януари 03, 2016, 16:04:15 »

Като за затапка на старата година си джаснах един цистит за сефте, 5 дни антибиотик,  ходих на контрола - чиста съм.
Я сега кажете превентивно какво се прави? При мен май се случи от прекалено много секс, та и половинката 5 дни го беше страх да ме пипне, да не ми направил пак нещо  Cheesygrin   
Ути, ти как си се отървала?
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #647 -: Януари 03, 2016, 18:02:39 »

Ами да ти кажа не съм...ако знаеш сега как треперя. Значи най-важното е отлична хигиена, пишкане след секс и хубаво измиване след това. Иначе на мен обикновено след АБ продължава да ми е гадно примерно 2 седмици без да има бактерии (в тоя ред на мисли контрола се прави 2 седмици чисти след АБ, за да е адекватна). Затова пия някакви билки - неоренал, уринал, и пия бира, докато спре да ми е гадно. Бирата много ме успокоява, а и релаксира мехура, та за след цистит си е супер. Друго, друго...кръста и краката на топло, чай от червена боровинка и мнооооооого вода.

Има и едно лекарство Уростим, което е ваксина с умрели бактерии и се пие през есенно-зимно-пролетния сезон превантивно по схема. Помага също.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #648 -: Януари 04, 2016, 12:14:18 »

Мен ме викнаха на контрола веднага след като приключих с антибиотика, ама и много лежерно подходиха по темата. Верно, че беше спешен кабинет по Коледа и на тях толкова им се работеше, колкото и аз исках да имам цистит, ама ми метнаха там една рецепта за антибиотик и това беше. Казаха, че и половинката няма нужда да се изследва,  пък в Германия не ходят хората ей така да се изследват.
С бирата ме спечели, ще гледам да пийвам биричка Cheesygrin
Значи ще си поръчам от тези билкови препарати от България, пише че въпросният Уростим е с рецепта, ако ми донесат  ще направя един курс Уростим 2 месеца и освен и някакъв имуностимулант да ударя, подходящ сезон ми се струва за целта.  Rolling Eyes
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #649 -: Януари 04, 2016, 13:56:51 »

потвърждавам и аз, че контролата се прави минимум 2 седмици след антибиотика. Аз ще си пусна една урина тази седмица, че по празниците нямаше как, да видим .. Иначе и моето си е било цистит, ама така боли, че като си помисля само се просълзявам. И при мен беше от секса, макар мъж ми да отрича да има нещо общо  Lol
Активен

Страници: 1 ... 24 25 [26] 27   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: