star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Помогнете/ Цистит
Страници: 1 [2] 3 4 ... 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Помогнете/ Цистит  (Прочетена 152414 пъти)
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #25 -: Януари 29, 2008, 12:20:17 »

Не знам дали е цистит, такова животно никога не съм имала, но от вчера пишкам често, ама наистина много често, при това количеството е по няколко капки. Просто непрекъснато има усещането, че ми се ходи до тоалетна  Rolling Eyes Не знам настинала ли съм, нещо възпалило ли се е. Знам, че трябва лекар, ама не ми се видя толкова сериозно  Unsure
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16509

A believer

« Отговор #26 -: Януари 29, 2008, 12:35:01 »

Настинала си сигурно...пий мн вода и чай от мечо грозде...*
« Последна редакция: Февруари 03, 2008, 16:15:55 от Bambina » Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #27 -: Януари 29, 2008, 12:38:42 »

Цистита може и от настинка да е и от друго нещо.Въпроса е,че ако е от настинка това не го прави по-маловажен.Едва ли ще мине от самосебе си.По-добре иди на лекар докато е рано и не е станало нетърпимо.Цистита бързо се влошава.
Дано мине без усложнения Kiss
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 16509

A believer

« Отговор #28 -: Януари 29, 2008, 13:06:53 »

*
« Последна редакция: Февруари 03, 2008, 16:16:09 от Bambina » Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #29 -: Януари 29, 2008, 13:13:59 »

Обадих се на личния. Каза ми, че щом нямам болки, да не започвам с хаповете. Да си пия чайчетата и топла вода  Confused Което не знам защо.  Rolling Eyes
Благодаря и на двечките за съветите.  Kiss
 Поне вода пия по много  Smile
Активен

cristall
Newbie
*

« Отговор #30 -: Януари 30, 2008, 00:34:26 »

Пупси,не знаех,че нямаш болки! Kiss Дано да минава!

Ути,как съм я наплашила?То си е за страх.Минава ПОНЯКОГА какво значи?Че като се появи и не се лекува няма да ти е за последен път!
Ако е с болки се търси лекар!И трябва да ни е страх от такива неща,сериозни са!Нейния случай явно не е такъв.
Активен
sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #31 -: Февруари 02, 2008, 01:46:04 »

A сега имаш ли проблеми, пак?

Ако е към мен въпроса... ами уж нямам, ама съм си наплашена. При най- малкия дискомфорт при пишкане (например след секс) и... настръхвам.
Пускам си стерилна урина отвреме навреме, защото е важно да няма бактерии (въпреки че то, ако има бактерии, веднага се разбира по това, че паренето и другите симптоми не отминават).

Дано и занапред нямам, както и вие момичета, че циститът си е гадна работа.  Rolling Eyes

Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #32 -: Февруари 02, 2008, 12:14:39 »

Аз вчера си направих изследвания и ще видим дали съм се излекувала. Трябва да се обадя на лекарка в понеделник. Моля се всичко да е наред.  Blink
Активен

cristall
Newbie
*

« Отговор #33 -: Февруари 02, 2008, 13:51:36 »

alivera,дано всичко е наред!
Мен отново ме раздразни песъчинка от бъбреците..сега имам дразнене при ходене до тоалетна Sad Почнах чайовете за бъбреци и повече течности Unsure
Активен
ani
Newbie
*
Публикации: 32

« Отговор #34 -: Февруари 02, 2008, 14:03:20 »

А пили ли сте мечо грозде и ленено семе?  аз сега ги пия едновременно, но незнам дали е правилно.
Активен
Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #35 -: Февруари 02, 2008, 14:10:17 »

Сristall Sad Оздравявай бързо Clover
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #36 -: Февруари 02, 2008, 14:11:57 »

Все пак това да билки, едва ли могат да ти навредят. Но в никакъв случай не се лекувай сама!
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #37 -: Февруари 02, 2008, 14:14:13 »

Напротив, билките могат да навредят много и в никакъв случай не са безобидни! Аз лично никога не бих взела каквото и да е на своя глава или след допитване до форум!
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #38 -: Февруари 02, 2008, 14:22:09 »

Напротив, билките могат да навредят много и в никакъв случай не са безобидни! Аз лично никога не бих взела каквото и да е на своя глава или след допитване до форум!
Добре де. Аз съм го маписала и в моето мнение да не се лекува сама. Все пак всяко нещо взето в големи количества може да бъде отрова- дори и билките.
Активен

belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #39 -: Февруари 02, 2008, 14:37:39 »

Билките лекуват, момичета, но не се ебавате с билки от рода на смрадлика и беладона, например, които са отровни. Трябва да се спазва дозата. За тази цел има Билкови аптеки, продавачките знаят кое за какво е и каква е дозата. На всяка опаковка пише доза, но не пише колко време да се приема. За лененото семе, ако се приема в чист вид, не трябва да се яде самото семе- ще разрани стомаха. Една супена лъжица семе се залива с гореща вода, престоява една нощ, прецежда се и се пие сутрин. Това е за проблемен стомах и проблеми с килограмите. На мен ми казаха да го пия, докато свърши опаковката и наистина помага, а и е безвредно. Все пак винаги питайте билкарките от магазините.
Активен

cristall
Newbie
*

« Отговор #40 -: Февруари 02, 2008, 15:32:50 »

Благодаря,Ели Kiss
Ами пия ги и двете неща и още много други билки ,но по лекарско предписание и в точно определени малки дозички.Лененото семе се кисне със сода,както каза Беладона.Аз сега пия царевична коса,корени от гръмотрън,мечо грозде и брезови листа.Но,както вече казах,си имам дозировка...и период на приемане.Иначе облекчават много.
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #41 -: Февруари 03, 2008, 15:58:22 »

Циститът НЕ минава от самосебе си !!! Това, че симптомите му се омекотяват и/или изчезват, НЕ означава, че инфекцията, възпалението е изклекувано !!! Напротив - от нелечение или самолечение, може да предизвика страхотни проблеми ,както и да прерасне в много по-големи такива с времето !
« Последна редакция: Февруари 03, 2008, 16:17:12 от Bambina » Активен
sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #42 -: Февруари 04, 2008, 02:11:07 »

Някой (и по- скоро Беладона) може ли да ми обясни това с бирата и цистита, че като отворя темата все се сещам и ме гложди.  Smile
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

belladonna™
Newbie
*

« Отговор #43 -: Февруари 11, 2008, 15:55:55 »

Ами не мога. Единственото обяснение, което ми дадоха е, че по време на такова възпаление самия алкохол вреди. Спомням си как веднъж по време на цистит (ама още не знаех), се напих от 3 малки бири до степен, че не можех да си завържа обувките. Обяснявам си го, че явно толкова ме е натоварила тази бира, че ме е хванало все едно съм изпила шише водка.
Колкото до камъните, те не са възпаление. А от бирата се пишка често, за това трябва да товариш бъбреците, за да може да изхвърлиш камъните чрез урина.
Активен

ani
Newbie
*

« Отговор #44 -: Февруари 11, 2008, 19:30:10 »

Последният път в който имах цистит си пуснах стерилна урина и имах бактерията ешехерия коли. Не пих антибиотици а билки, ленено семе и мечо грозде и за два дни всичко ми отмина. Отидох при един уролог в Пирогов който ми каза че ще ми направи изследване с някакъв апарат в който пишкаш и след това те гледат на ехограф. Четири пъти ходих до Порогов за изследване но доктора все беше зает.Така и не го направих това изследване , защото аз не сам от  Сф и нямам вазможност да ходя до там всеки ден. Някоя от вас чувала ли е за подобно нещо и дали това ще ми помогне с даване на някъква диагноза?
Активен
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #45 -: Февруари 13, 2008, 20:29:42 »

Да не говориш за остатъчна урина?

Пишкам през 2-3 минути и много боли.
Активен

Моето име е Любов.
ani
Newbie
*

« Отговор #46 -: Февруари 15, 2008, 12:50:18 »

Вчера отидох до Пирогов за изследвания за цистита и диагнозата ми беше " Атоничен пикочен мехур" , което означава слаб пикочен мехур.
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #47 -: Февруари 15, 2008, 14:49:11 »

Искам да питам за цистита - болката при уриниране има ли нещо общо с болката при изхвърляне на песъчинки?
Вчера след като цял ден ме боля коремът ниско долу, изведнъж спря и тогава започна ужасно често да ми се пишка и да ме боли - ама една такава болка.....по продължението на каналчето сякаш, в смисъл усещах я и навътре. След 1-2 часа ми нямаше вече нищо. И днес пак нищо. Възможно ли е да са били някакви симптоми на цистит и да са отшумели толкова бързо или да ходя пак да си изследвам бъбреците?
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #48 -: Февруари 15, 2008, 17:04:33 »

Оу симптомите на цистита не отшумяват ( освен ,ако не си пила много мечо грозде, вода, бира или пък сок от арония ) Unsure
Активен
belladonna™
Newbie
*

« Отговор #49 -: Февруари 15, 2008, 17:08:55 »

Бира не пийте по време на цистит! Пак повтарям.
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 27   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: