star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Секс без презерватив
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Секс без презерватив  (Прочетена 24998 пъти)
Pupi
Newbie
*
Публикации: 11308

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #25 -: Януари 16, 2008, 12:42:35 »

Цитат
Е какво пък като ви са криви? Ще си търсите някой с по-крив бечур и направо ще ви ги забива където трябва.
Lol
Е сега какво, да го сменям, щот не е с крив...бечур ( тая дума сефте я чувам).   Lol
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7081

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #26 -: Януари 16, 2008, 12:58:08 »

И да не го сменяш, може да си намериш някой с кривичък, да го ползваш само като апликатор.  Cheesygrin

С бечура и на мен снощи ми беше сефтето.  Lol Ама не можах да разбера от кой край на страната е. Smile
« Последна редакция: Януари 16, 2008, 16:30:33 от Салсеро » Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Pupi
Newbie
*
Публикации: 11308

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #27 -: Януари 16, 2008, 13:01:53 »

А не ща апликатор. Моя си е перфектен  Razz
Активен

sweety_bunny
Newbie
*
Публикации: 45

« Отговор #28 -: Януари 17, 2008, 15:04:00 »

Моята веднъж ми казват, че е крива, друг път- че е обърната. И аз съм си мислила дали ще е проблем, но май не е. Има си специализирани пози даже по-голям благодат Cheesygrin
Моята е обърната и лекарят ми каза, че само в някои пози е по-голям шансът да стане нещо, иначе... Разбира се, че не може да се разчита на това напълно, но...  Razz
Активен
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 7104

« Отговор #29 -: Януари 17, 2008, 23:33:40 »

А какво беше матка verte?

Като темата е "секс без презерватив", да попитам няколко неща в тая връзка:

1. При анален секс, знам, че не бива да се прави без кондом заради микробите, както и да не се редува вагинален с анален, само че ако момичето е току що изкъпано, може ли да се прави анален без презерватив и мъжът да свърши вътре? Какви негативни последици може има?

2. Възможно ли е някои мъже да отделят по- малко или почти никаква простатна течност? Сиреч, всеки мъж ли от възбуда "пуска" по малко преди еякулация, или зависи от човека? Питам отново от гледна точка на секса без презерватив, доколко е опасен.

3. А секс без презерватив към края на цикъла?
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 11348

« Отговор #30 -: Януари 17, 2008, 23:37:05 »

Хайде, Корни, не си от вчера в този форум - много добре знаеш отговорите на тези въпроси. (особено за първия с къпането - как ти хрумна изобщо?!)
Активен

cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #31 -: Януари 17, 2008, 23:39:01 »

Корни,а защо просто не помислиш за друг начин за предпазване от забременяване,вместо да питаш за секс без предпазни средства?Това е във връзка с въпроса ти за предекулационната течност.
А за аналния...и да си се измил току-що това са си бактерии,микроби...не знам,не мисля,че е добър вариант...
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 3976

« Отговор #32 -: Януари 18, 2008, 09:47:38 »

Ох, Корнелия, няма да спреш да ме изумяваш с твоите въпроси...
1. Дори и да си изкъпанко и да не си изкъпанко, всъщност важното е клизмата преди анален секс, а не толкова къпането. И въпреки това естествената среда на ануса и правото черво съдържа бактерии, които са там с определена за организма функция. Само че същите тия бактерии, които са полезни когато са в естествената среда на ануса и правото черво, пренесени към влагалището и попаднали в него създават вагинални инфекции. Хората ясно са казали, че гъза се бърши назад, а не напред към влагалището, точно заради лесното пренасяне на бактерии от ануса, а ти се чудиш да правиш ли анален без презерватив. Познай какъв ще е ефекта. Rolling Eyes

2. Това си е процес, как искаш да е "до човека" Rolling Eyes
http://old.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=146
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6206

« Отговор #33 -: Януари 18, 2008, 10:12:57 »

Аз искам да кажа нещо по втория въпрос. Вчера един гинеколог ми обясняваше точно как при не всички мъже имало сперматозоиди в простатната течност. Разказа ми как едно момиче се е пазило години наред с първия си приятел чрез прекъснат, а от втория забременява за трети път, тъй като според доктора той бил от по-горе споменатия тип мъже. Не знам доколко това е така. На мен не ми се вярва.

Разказа ми и случай как момиче забременява не тогава, когато се очаква овулацията му, а много по-рано. Това е хубаво да се знае, че се случва. Двамата не били се виждали от много време. Правили много бурен секс и много пъти за една нощ. Това предизвикало овулацията много по-рано.

Аз сега имам проблем с избирането на контрацептивен метод, но ще ви пиша какво ме е притеснявало и какво съм решила след като отида на гинеколог. Избрах да посетя д-р Тюфекчиева пък ще видим.
Активен

Моето име е Любов.
Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #34 -: Януари 18, 2008, 10:33:49 »

Простатната течност не съдържа сперматозоиди, доколко знам. Хвърлиш око на горния линк или на тази тема http://chick-chat.org/index.php?topic=1086.0 и ще ти стане ясно...

По оношение на второто и аз знам така от гинеколожката ми, че при секс и оргазъм се променя хормоналното ниво и това може да предизвика по-ранна овулация.
« Последна редакция: Март 23, 2008, 14:21:34 от Xpucu, Причина: поправка на линка » Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #35 -: Януари 18, 2008, 10:42:50 »

Простатната течност не съдържа сперматозоиди, доколко знам. Хвърлиш око на горния линк или на тази тема http://chick-chat.org/index.php?topic=1086.0 и ще ти стане ясно...

Имало по някой и друг заблуден сперматпзоид според този лекар.

« Последна редакция: Март 23, 2008, 14:21:59 от Xpucu, Причина: поправка на линка » Активен

Моето име е Любов.
veselo_momi4e
Newbie
*
Публикации: 1582

« Отговор #36 -: Януари 18, 2008, 10:56:55 »

Ами има си макар и малък брой сперматозоиди в тази течност иначе нямаше толкова жени да забременеят следствие на прекъснат полов акт.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 14859

bizzetka

« Отговор #37 -: Януари 18, 2008, 10:59:13 »

Аз искам да кажа нещо по втория въпрос. Вчера един гинеколог ми обясняваше точно как при не всички мъже имало сперматозоиди в простатната течност. Разказа ми как едно момиче се е пазило години наред с първия си приятел чрез прекъснат, а от втория забременява за трети път, тъй като според доктора той бил от по-горе споменатия тип мъже. Не знам доколко това е така. На мен не ми се вярва.

Защо не ти се вярва, на мен ми се струва в реда на нещата. Така, както и спермата на различните мъже се различава по разните му показатели, съвсем нормално е и да отделят или да не отделят различно количество предеякулационна течност и пак с различен състав и различна активност на сперматозоидите.
Активен

sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #38 -: Януари 18, 2008, 12:24:21 »

Ами има си макар и малък брой сперматозоиди в тази течност иначе нямаше толкова жени да забременеят следствие на прекъснат полов акт.

Дори и да има въпросът е дали са достатъчно за оплождане.
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #39 -: Януари 18, 2008, 13:00:36 »

Дръжки! Простатната течност е част от спермата (около 30% от нея), но самата простатна течност не съдържа сперматозоиди! Тя е алкална и служи за предпазване на сперматозоидите в киселата среда на влагалището.

Еакулацията се състои от два етапа. При първия сперматозоидите се придвижват от надсеменниците до уретрата като преминават последователно през семенните мехурчета, където към сперматозоидите се добавя семенна течност, след това през простата където се добавя простатна течност, след това през Купферовите жлези, където също се отделя секрет. Ей това цялото нещо от течности и сперматозоиди се нарича сперма! И когато вече тя е във уретрата (т.е. в централния канал на пениса) едва тогава може да настъпе същинската еакулация (втория етап) или както му казваме изпразването.

Обикновено при полов акт най-напред започва да изтича секрет от Купферовите жлези, неговата функция е овлажняване на уретрата и неотрализиране на киселинността в нея. А след това изтичат капки простатна течност смесени със семенна течност (която пък вече е смесена със сперматозоидите). И на това му викат предеякулационна течност. А самото изпразване, не е нищо друго освен рязкото изхвърляне чрез контракция на спермата, която вече е стигнала в пениса.

Така че мили дами, можем да обобщим спокойно, че забременяването от предеякулационната течност си е въпрос на късмет както при различните мъже, така и при различните ситуации на възбуда  Cheesygrin

И само още нещо... хайде да не забравяме, че освен мъжа и негова сперма, жената също има съществена роля в забременяването. Cheesygrin
Активен

veselo_momi4e
Newbie
*
Публикации: 1582

« Отговор #40 -: Януари 18, 2008, 13:01:00 »

Както вече казах, щом има случаи на забременели жени следствие на прекъснат полов акт значи все пак са годни за оплождане.
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #41 -: Януари 18, 2008, 13:46:04 »

Аз не мога да твърдя, че има ли че няма.

Факт е обче, че жени забременяат след прекъснат полов акт без мъжа да е свършвал вътре. В момента се балтая как аз да се пазя. Имам алергия към кондоми явно. Принципно много лесно ми се бъгва средата и отглеждам гъби...затова не исках да са ОК, но за друго не се сещам.

В понеделник ще ходя за един профилактичен и се надявам, че гинеколожката е търпелива и ще поговорим и за някои мои други проблеми, които не мога да си обясня. Не може след всеки секс да се протривам. Нещо не е в реда на нещата. Тоест то не е протриване, ами някакво гадно усещане все едно съм правила секс 5-6 пъти. Ако започна пак Ок няма да се овлажнявам така добре както сега(странното е, че си се овлажнявам доста добре) и съвсем ще се закучи положението.

Изплаках си мъката  Big grin
« Последна редакция: Януари 18, 2008, 13:49:40 от HappyHeart » Активен

Моето име е Любов.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 14859

bizzetka

« Отговор #42 -: Януари 18, 2008, 13:56:13 »

Ели и аз от известно време съм така, мисля, че се получи след като се лекувах от възпалението и много бързо се протривах и от най-малкото нещо. И това продължаваше доста след като се поизлекувах и възстанових. Сега вече май съм малко по-добре и но и аз мисля по същата причина да си потърся нов лекар и да му обясня. Защото предния, когато бях много зле и ужасно ми щипеше ме прегледа и ми каза, че нищо ми няма, дори не ми препоръча нещо облекчаващо. Аз сега ползвам тази пяна на Флоражин. Ще се радвам да споделиш как ти е минал лекаря и дали ти е казал нещо за този проблем, и дали си доволна от него ако искаш на лични, както прецениш Smile
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #43 -: Януари 18, 2008, 14:24:09 »

Много ясно, че ще споделя!

При теб поне има някакво що годе разумно обяснение- прекарала си тежка инфекция. Аз не съм имала такива проблеми. Само гъби и то преди повече от година. Междудругото- изпих си антибиотика и нямам никакви проблеми Smile

Иначе бях забравила за този проблем с протриването, защото с предишния партньор като ползвахме кондоми при мен ставаше потоп. Ходих на изледвания- всичко беше наред. Било алергия. Вярвам на лекаря, който ми го каза.

Наскоро правих секс с нов партньор, без презерватив. Не питай защо. Два дни след това отдолу се чувствах супер зле. Протрита и сърбяща. Помислих си, че са гъби. Нямаше течение или нещо такова. Успокои се картината. Тъкмо си виках като се приберем в София право при чичо доктор...то пък взе, че ми дойде 5 дена по-рано, което си го обяснявам със секса, какъвто не бях правила повече от половин година.

Та сега се чудя дали въобще има смисъл да повдигам темата и за по-ранното идване или да си трая. Имам чувството, че тази лекарка ще ме помисли за хипохондричка Cheesygrin
Активен

Моето име е Любов.
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 7104

« Отговор #44 -: Януари 18, 2008, 16:26:06 »

Всъщност никой не ми отговори на въпроса за аналния, защото имах предвид колко вредно може да бъде за МЪЖА, иначе както съм казала, ми е ясно, че не бива да се редуват анален с вагинален (освен със смяна на презерватив). Също дали има проблем за жената ако мъжът свърши в дупето й, дали спермата има някакъв ефект върху средата там, знам ли.

а иначе каквото и да казва Хриси, аз дори само от личен опит мога дакажа, че някои мъже си отделят много повече предеякулационна течност от други. То просто се вижда. Иначе нека си се изумяваш, не ми пречи  Cheesygrin
Активен
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #45 -: Януари 18, 2008, 16:36:15 »

Всъщност никой не ми отговори на въпроса за аналния, защото имах предвид колко вредно може да бъде за МЪЖА, иначе както съм казала, ми е ясно, че не бива да се редуват анален с вагинален (освен със смяна на презерватив). Също дали има проблем за жената ако мъжът свърши в дупето й, дали спермата има някакъв ефект върху средата там, знам ли.

а иначе каквото и да казва Хриси, аз дори само от личен опит мога дакажа, че някои мъже си отделят много повече предеякулационна течност от други. То просто се вижда. Иначе нека си се изумяваш, не ми пречи  Cheesygrin

Помисли малко де! Представи си следната картинка. В ануса има бактерии. В него попада член без кондом. Бактериите отиват да живеят в члена и след няколко дни члена се намества удобно във влагалището. Най-чето когато една жена има коки в микробиологията гинекологът не пита сменяте ли дупките, а пита дали въобще практикуват анален секс без кондом.

Хриси твърди, че предеякулационната течност не съдържа сперматозоиди, а не че всички винаги отделят по 3мл, примерно.

ПС Малко ми е странно, че задаваш такива въпроси след като пишеш тук от 100 години.

ЕДИТ : Забравих да направя извода. След секс без кондом може мъжа да се сдобие с бактерийки и да ги предаде на влагалището на жената.
« Последна редакция: Януари 18, 2008, 16:44:52 от HappyHeart » Активен

Моето име е Любов.
Vivi
Newbie
*
Публикации: 3358

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #46 -: Януари 18, 2008, 16:42:24 »

Всъщност никой не ми отговори на въпроса за аналния, защото имах предвид колко вредно може да бъде за МЪЖА, иначе както съм казала, ми е ясно, че не бива да се редуват анален с вагинален (освен със смяна на презерватив).

Ами вредно е, защото бактериите идват от жената, а не от мъжа и следователно това, че той се е изкъпал не влияе по почти никакъв начин.Могат да се получат инфекции.Използавайте си презерватив, не рискувайте.

Също дали има проблем за жената ако мъжът свърши в дупето й, дали спермата има някакъв ефект върху средата там, знам ли.

Аз не съм чувала да влияе по някакъв негативен начин.Някой друг ще ти отговори по-компетентно от мен.
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #47 -: Януари 18, 2008, 18:55:51 »

Хриси твърди, че предеякулационната течност не съдържа сперматозоиди, а не че всички винаги отделят по 3мл, примерно.

А не, Хриси твърди, че простатната и предеякулационната течност са две различни неща! И че простатната течност е просто част както от предеякулационната течност, така и от спермата. Пак ми прочети мнението и особено там подчертаното...
Активен

cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #48 -: Януари 18, 2008, 19:20:07 »

Абе Корни,много ясно,че е вредно за мъжа!!!Това са бактерии,смяташ ли,че може да му се отразят добре?Ти явно така или иначе си си го навила на пръста,та едва ли нашите съвети служат за нещо...
Активен
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #49 -: Януари 18, 2008, 19:24:44 »

Кристал,с постоянен партньор съм.Ама лошото е ,че и той е и с друга постоянна партньорка,за която нямам лично аз сигурна информация дали той и е единствения партньор.Мерси,че се загрижи Smile

Дядо му е гинеколог и се санираме от време на време,тва ни е схемата.

Биз,моята е засукана надясно  Cheesygrin .беше много смях,защото ми я "диагностицира" любовника (той е колега),аз не се вързах,защото никой преди не ми е казвал за тва,като съм била на доктор.Обаче като бях след тва на гинеколог и тя ме прегледа и вика-"а?!къде е тая шийка бе?"....точно щях да я упътя  Lol и тя я намери и ми каза,че е надясно....после умряхме да се хилим  Cheesygrin
« Последна редакция: Януари 18, 2008, 19:41:14 от katerina » Активен
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: