star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Ваксината против рак на маточната шийка
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ваксината против рак на маточната шийка  (Прочетена 13371 пъти)
Kristina
Newbie
*
Публикации: 25

« -: Ноември 24, 2007, 20:13:06 »

Здравейте на всички, преди да пусна темата търсих за подобна с търсачката, намерих една, но ми се искаше да чуя повече мнения.

Какво мислите за доста често реклаираната напоследък ваксина за предпазване от рак на маточната шийка? Смятам другата седмица да ходя на гинеколог за консултация и евентуално да се ваксинирам. Интересно ми е да чуя и вашето мнение за тази ваксина, имате ли познати, които са се ваксинирали, 100% ли действа и въобще всякакви мнения и коментари.
Четох доста в Интернет за това какво представлява, пък и предполагам гинеколожката ще ми обясни най-подробно, така че мен в случая ме интересуват повече лични наблюдения, дали някой се е ваксинирал и прочие. Също така, смятате ли, че е уместно да се ваксинират жени, които са точно на ръба на възрастовата граница- 25-26г. Дали и при тях ще има същата 100% ефективност, както при другие или ще е прости пилеене на средства? И как стои въпроса с жените, които са имали многобройни полови контакти и/или аборт(и),а също и с тези, които вече са раждали?
Говории ли сте с гинеколозите си по този въпрос?

Ще се радвам на вашите мнения и коментари.
« Последна редакция: Ноември 24, 2007, 20:16:21 от Kristina » Активен
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6356

Усмивка

« Отговор #1 -: Ноември 24, 2007, 20:16:49 »

А между другото... колко струва тази ваксина?
Активен

watermelon_
Newbie
*
Публикации: 76

Мъниче :)

« Отговор #2 -: Ноември 24, 2007, 20:38:10 »

Ако не се лъжа една доза беше някъде около 280 лева,а трябва да се направят 3 ;)
Активен

Влюбена,загубена и няма идея къде се намира... Smile
Kristina
Newbie
*
Публикации: 25

« Отговор #3 -: Ноември 24, 2007, 20:39:28 »

http://www.pharmacy-bg.com/article.php?cmd=list&id=240

струва 840 лв.  Rolling Eyes не е никак малко...
Активен
watermelon_
Newbie
*

« Отговор #4 -: Ноември 24, 2007, 21:49:17 »

http://www.pharmacy-bg.com/article.php?cmd=list&id=240

струва 840 лв.  Rolling Eyes не е никак малко...
Наистина не е малко,но по-добре 840 лева,отколкото цял човешки живот;)
Активен

emili77
Newbie
*
Публикации: 49

« Отговор #5 -: Ноември 25, 2007, 06:57:47 »

Аз ходих на гинеколог и тя ми каза,че е много хубаво всяко младо момиче да си направи тази ваксина,но като ми каза че е около 800 лв.....ще трябва първо да събера парите.Бих си я направила,но смятам да изчакам още 1-2 години (аз сега съм на 21).Тъкмо дотогава ще има повече отзиви,защото да ви призная малко ме плаши това,че ваксината е още нова и мисля че все още не са я изпробвали достатъчно хора и не сме сигурни за странични реакций и т.н.
www.hpvgard.ord това е сайта,на който можете да прочетете всичко за ваксината.
Активен
aleto
Newbie
*
Публикации: 7120

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #6 -: Ноември 25, 2007, 13:07:07 »

На мен ми казаха,че ако съм имала бактерии,ако съм правила аборт/раждане,ако водя отдавна полов живот и т.н -не мога да си я бия.
Активен
watermelon_
Newbie
*

« Отговор #7 -: Ноември 25, 2007, 13:12:31 »

На мен ми казаха,че ако съм имала бактерии,ако съм правила аборт/раждане,ако водя отдавна полов живот и т.н -не мога да си я бия.
какво разбират под "отдавна"?  Confused Аз смятам след 2-3 седмици като отида на профилактичен преглед да поразпитам по-обстойно!  Rolling Eyes
Активен

cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #8 -: Ноември 25, 2007, 13:20:54 »

Майка ми много държеше да ми се прави ваксината.Смятам,че парите изобщо не са ама никак много за една такава ваксина.Баща ми категорично забрани.Говорихме с професори,казаха ни,че е доста опасна.При слаб имунитет тези подтиснати телца могат да те разболеят.И ние напълно се отказахме.В други страни има случаи на смърт при тази ваксина.Не ми е целта да ви разубеждавам.Казвам си моите виждания.В крайна сметка всеки преценява за себе си.
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #9 -: Ноември 25, 2007, 17:55:18 »

Направих си труда да почета тук там и аз не бих се ваксинирала на този етап (в близките няколко години). Причината за това е, че:
1. Това е нова ваксина, не е минала достатъчно тестове за да мога да и се доверя.
2. Тя третира една "вероятност" за причина на рака на маточната шийка. Четох някъде, че половината от заболелите от този рак не са носители на онкогенни щамове на вируса (тези, срещу които е ваксината), а и горе-долу половината от носителките на онкогенни щамове на ЧПВ не развиват рак. Според US Food and Drug Administration ЧПВ сам по себе си не пречинява рак.
3. Истината за ЧПВ е, че се предава при допир. Може никога да не се правили секс и пак да сте носители на онкогенен щам на ЧПВ.
4. Това, което в момента казват researcher-ите е, че нямат достатъчно данни за странични ефекти в дългосрочен план, не препоръчват ваксинирането на 10-11 годишни момичета (защото не е тествана още за тях), ваксината няма да предотврати всички предракови и ракови състояния, учените предполагат, че около половината от ваксинираните жени ще продължат да развиват рак.
5. Това, което ми направи най-голямо впечатление бяха три твърдения на изследователи работещи по създаването на ваксината - 1) тя трябва да се прилага само на момичета над 18 години след тестване за наличие на ЧПВ и само ако теста е отрицателен, защото е ако е положителен, те не знаят какво ще стане; 2) не трябва да се прилага на малки момичета (10-11 годишни) защото не е тествана, това ще е най-големия експеримент със здравето им и в най-лошия сценарий в рамките на 25 години може да доведе до значително увеличане броя на болни от този вид рак; 3) Според учени тази ваксина все още не струва парите в световен мащаб, които вероятно ще бъдат похарчени за имунизиране с нея.

Най-важното - тази ваксина не е срещу рака! Тя е срещу 4 щама на ЧПВ, които се считат за онкогенни и причинители на рак на маточната шийка. Но те не са единственият пречинител. И още повече до момента няма никакви данни, че ваксината предотвратява рака на маточната шийка. Единствените данни и изследвания, на базата на които е одобрена тази ваксина, са във връзка с развиването на анормални клетки в следствие на ЧПВ. Но според учените дори тези анормални и видоизменени клетки да са необходимо условие за развитие на рак, те в много от случаите НЕ водят до него - според изследванията до момента едни типове видоизменени клетки от ЧПВ водят до рак само в 5% от случаите, а други - в 12% от случаите!

И само да допълня, че не ви разубеждавам. Всеки е в правото си да решава за себе си! Smile
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #10 -: Ноември 27, 2007, 10:02:20 »

Добре, че ко зачепкахме този въпрос, че и аз доста го мисля.
Добре е обяснено, за какво се говори, че става въпрос. Ясно, но аз не схващам защо струва 800 и нещо тази ваксина, че тия луди ли са, кой ще си я позволи Confused Та и дори да имаш желание да се ваксинираш ще трябва да си я отгладуваш след това.
Активен
alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #11 -: Ноември 27, 2007, 15:13:25 »

като слушам за тия неизяснени неща около тая ваксина май- не си струва. пък и съм сигурна, че с времето ще " издомайсторят" повече.
Активен

ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #12 -: Ноември 27, 2007, 20:40:46 »

Според моята докторица ваксината си струва и който може да отдели парички да си я направи. За мое огромно съжеление аз съм преминала възрастта за ваксиниране...отдвана  Rolling Eyes
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #13 -: Ноември 27, 2007, 21:01:19 »

Хриси много добре е синтезирала нещата.Аз също не бих си я направила.Първо защото е само срещу 4 щама,второ защото рака на шийката,като всеки рак,си е полиетиологично заболяване,демек до възникването му може да доведе повече от едно нещо.Трето-твърде нова и недостатъчно тествана е.Не бих рискувала.
Активен
Sladi4ka
Newbie
*
Публикации: 829

« Отговор #14 -: Декември 13, 2007, 17:07:12 »

Аз мислех да си е направя независимо от парите защото аз постоянно давам пари за глупости а такава ваксина си заслужава, но след вашите коментари взех да се разколебавам  Rolling Eyes
Активен

DIMITRINA
Newbie
*
Публикации: 2

« Отговор #15 -: Декември 17, 2007, 17:56:06 »

Здравейте! Всеки взима сам за себе си решението. Ваксината доколкото имам инф. е изпробвана, но не в БЪЛГАРИЯ.Определено човек се замисля по сериозно, когато възниква проблем... Просто човек трябва да посещава често специалист, за да се предпази от нежелани заболявания. Почти всяко заболяване , откривайки го първа фаза
 е лечимо и  без усложнения.....
« Последна редакция: Декември 18, 2007, 19:15:00 от DIMITRINA » Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #16 -: Декември 17, 2007, 18:09:07 »

A какво значение има къде е изпробвана, след като е една и съща ваксина.
Активен

sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #17 -: Декември 29, 2007, 20:35:36 »

Аз също я мислих по едно време, но се отказах. Въпреки, че гинеколожката беше- "ама как, какво като е нова, струва си" бла бла
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

sexy
Newbie
*

« Отговор #18 -: Декември 29, 2007, 20:42:32 »

Сега се сетих и друго. Ваксината нали се прави само след тест за ЧПВ, та мислех да се тествам при последния ми преглед. Но трябваше сама да си нося секрета в специалната лаборатория, а нямах време тогава, та не се изследвах.
Но и честно казано ме достраша от резултата. За 1 път ми се случва.  Rolling Eyes

А според същата гинеколожка, ЧПВ е възможно да се излекува напълно.  Unsure
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

Tess
Newbie
*
Публикации: 1382

Just wanting the total happiness...........

« Отговор #19 -: Януари 02, 2008, 18:04:56 »

А какво представлява излседването?
Активен

sexy
Newbie
*

« Отговор #20 -: Януари 03, 2008, 01:32:56 »

Взима се секрет за днк тест, както писах по- горе. Въпреки, че според мен е по- логично да е кръвен теста.  Rolling Eyes
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #21 -: Януари 03, 2008, 11:00:20 »

Взима се секрет за днк тест, както писах по- горе. Въпреки, че според мен е по- логично да е кръвен теста.  Rolling Eyes
Кое му е логичното? Това е вирус, който засяга днк-то. Видоизменя клетката, като към нейното днк в ядрото й включва своето днк. За да се открие наличието му, и да дириш антитела в кръвта, няма да намериш нищо, трябва да се проверят ядрата на видоизмените клетки. 
Активен

sexy
Newbie
*

« Отговор #22 -: Януари 03, 2008, 16:16:26 »

Ok.
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #23 -: Март 27, 2008, 16:07:32 »

Уаааа, слушам тук Часът на мама за рака на маточната шийка и "ваксината"  Cursing Cursing Cursing Cursing
Хубаво обясняват за профилактиката, ама много се дразня като почнат да обясняват как тази инжекция е панацея...
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6346

« Отговор #24 -: Март 27, 2008, 16:30:24 »

Уаааа, слушам тук Часът на мама за рака на маточната шийка и "ваксината"  Cursing Cursing Cursing Cursing
Хубаво обясняват за профилактиката, ама много се дразня като почнат да обясняват как тази инжекция е панацея...

Хриси, аз ходих наскоро при една супер прехвалена лекарка от познати и от белия ни списък, която ми одра кожата като за начало. Та тя ми обясни, че задължително всяка нейна пациентка трябва да си прави веднъж в годината колпоскопия в частния й кабинет(не цитонамазка) и ми обясни както една майка на 2годишно дете обяснява защо не бива да пипа кучешко ако, че трябва да си направя ваксината.

Отидох на профилактичен. Чаках час и половина. Оказа се, че ще чакам още толкова и че за контролна микробиология щяла да ми вземе 46 лв. Хванах ме нервите и си тръгнах. Та меркантилни хора колкото искаш. Аз тази ваксина няма да си я направя, защото не знам какви странични ефекти може да се получат. Все пак е съвсем нова.
Активен

Моето име е Любов.
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: