star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Черен списък на гинеколозите
Страници: 1 2 3 [4]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Черен списък на гинеколозите  (Прочетена 141423 пъти)
lady_dy
Newbie
*
Публикации: 1478

« Отговор #75 -: Юни 22, 2009, 15:08:35 »

Много кофти, че сте попаднали на такъв лекар. За съжаление има много такива в България и няма да се спре това.

Остава само да сте спокойни, да следите всичко, което става около бебенцето и дано да се оправят нещата, а накрая едно прекрасно детенце!  Smile
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #76 -: Юни 22, 2009, 15:49:17 »

-Правили сте 5 инсеминации без да проверите проходимостта на тръбата с цветна снимка?

Това е пълно безумие!!! Не искам да мисля какво сте преживели...

Трябва да кажа, че и аз след няколко далеч не толкова сериозни инциденти, толкова материал съм изчела в интернет, че сега насън да ме бутнат, мога да изредя всички изследвания и процедури, които са необходими за каквото и да било. И си ги търся, когато трябва.
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #77 -: Юни 22, 2009, 15:58:40 »

къде работи този идиот? кажи да разпространявам.
Активен
Sunny
Newbie
*
Публикации: 27

« Отговор #78 -: Юни 22, 2009, 16:00:39 »

Наистина е ужасно това, което сте преживели и е чудесно, че вече сте на път да получите най- прекрасната награда за изстраданите усилия.  Thumbup
Но все пак искам да попитам, защо след като вече сте били наясно с некомпетентността на този доктор отново сте се върнали при него да пилеете нерви и пари. Пловдив все пак не е малък град и преполагам, че може да се намери добър лекар който да поеме консултациите.
Колкото до идеята му да ви праща в Солун - това ми звучи направо безумно и е ясен знак, че основната му цел е печалба.
Активен
citroenist
Newbie
*
Публикации: 3

« Отговор #79 -: Юни 23, 2009, 03:49:16 »

къде работи този идиот? кажи да разпространявам.
Работи в клиника Медикус Алфа.Преди беше в Торакс.
Но все пак искам да попитам, защо след като вече сте били наясно с некомпетентността на този доктор отново сте се върнали при него да пилеете нерви и пари.
Колкото до идеята му да ви праща в Солун - това ми звучи направо безумно и е ясен знак, че основната му цел е печалба.
Защото се надявахме като не разбира от проблемно забременяване поне да става за следене на бременности,но се оказа и и за това не го бива.
И на мен ми стана ясно ,че от Солун е на комисионна.
Явно е започнало да се изживява на бизнесменче ''докторчето''.
Дано се появят и други недоволни и ограбени, за да го почнем заедно както се полага.Аз така или иначе съм решил ,че няма да му се размине.
Мога да си представя човек да се овълчи за пари или да е притиснат от кредити или незнам си какво, което за лекар все пак е недопустимо.Добре - алчността е човешко качество.
Но да се разпореди да се изхвърли пробата при положение ,че вече е взета и аз заявих ,че искам да си я платя за да не разчекват жена ми отново излишно-ей това го издъни жестоко и сега ще съжалява
Да не говорим и как с лекота всява паника след 2 минутен повърхностен преглед, че има сумнение за сериозен проблем с бебето.
Дори и да има такива съмнение е длъжен да спести тази информация до пълното и потвърждаване, а не да гледа с ултра звука и жена му (която така и не разбрах каква точно професия има) да гледа с кахърен поглед и злокобно да съобщава колко голям проблем се съмнява ,че има.
Правило ми е впечатление ,че винаги, колкото и незначителен проблем да се съмняват че има го изкарват огромен като гледат максимално притеснено с кахърните си погледи и изпълнени с очаяние гласове.
Същото беше и като съобщиха на щастливата ми ,че е най-после бременна жена, че и е оголемен яйчника.
Думете бяха:
-Олеееее яйчника е огромен чак ми засенчва изгледа към плода.Направили са ти хиперстимулация и сега е много опасно и трябва редовно да се следи.Може да се спука, да се излее към сърцето.... незнам си как да се завърти.
 Тона в гласовете на семейство Адамс ряпа да яде пред този на семейство Даскалови.... и едни кахърни погледи, особено Даскалова гледа тъжно все едно пред нея има раково болен. Hang

Ми говори ли се така на бременна жена беееееее, да ви еба в капутите?
Извинявам се за езика, но колкото пъти си спомня и полудявам.

Нулев лекарски подход.Една неграмотна селска бабичка ще се старяе повече в подхода си към бременна жена, забременяла след много мъки.
Няма нищо по лошо от лекар печалбар.А може би има- некадърен лекар печалбар.

Обаче са си изградили добра рекламна стратегия семейство Даскалови - личния им рекламен сайт Зачатие.
Още в Торакс цените бяха убийствени, но не изглеждаше толкова овълчен тогава.По добро впечатление някак правеше.
По- късно ми направи впечатление,че започна все повече да скъсява прегледите и да гледа бързичко да отпраща.

Жалко! В началото Даскалов даже ми допадаше доста, но и не бяхме срещали до тогава истински специалисти за да сравним.
Озадачаваше ме и факта ,че въпреки дестките ни посещения при него, по няколко пъти в седмицата, в продължение на 2 години почти, така и не запомни кой е извадения яйчник на жена ми.Всеки път трябваше да се повтаря едно и също и да се напомня случая.
Как ви се струва факта, че доктора в София определи пола още в 14 седмица с лекота, а Даскалов заяви ,че е абсурд да го разбере преди 22 седмица Shocked

Не си разбира на ултра модерния 4D ехограф явно.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15150

« Отговор #80 -: Юни 23, 2009, 10:17:32 »

Това с пола си е до лекар, не само до машина. Така, както са ви го познали, може и да се промени до въпросната 22 седмица, затова много лекари си спестяват прогнозите. Мисълта ми беше - съжалявам за всичко, което сте преживели, определено не е нормално, но сега не е моментът да се озлобяваш съвсем и да си повтаряш и потретваш всичко, което се е случило. Ако искаш да го накажеш - направи така, че да не останат излъгани други хора, но го забрави тоя доктор колкото се може по-бързо и се радвай на бременната си жена, все пак се води в момента рискова бременност и не е времето сега да се занимавате с идиоти и да се тормозите излишно. Аз също не проумявам как може да се върнете обратно при него, след като явно не е само въпрос на компетентност, а и на отношение, което и преди сте забелязали. А и като цяло звучиш, че през цялото време ви е дразнел, а все едно не сте имали друг избор за лекар. Все едно де, така сте преценили, така сте направили. Тук има момиче, родило в Пловдив във ВМИ и беше страшно доволна от лекарката си, и от раждането, може да я потърсите за помощ и информация, няма да ви откаже.
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #81 -: Юни 23, 2009, 10:25:01 »

ако имате затруднение с това кой да ви следи в Плд, мога да ви препоръчам хора, само кажете.

наистина напоследък май всеки, който има кинти да си купи ехограф, започва да се мисли за ехографист...
Активен
citroenist
Newbie
*

« Отговор #82 -: Юни 23, 2009, 11:56:57 »

Bizzare, оценяваме си грешката.
Наистина сега е най-важно спокойствието и така ще бъде.
Описвам всичко това за да предупредя всички, които биха се сблъскали с този ''лекар''
Защо ходихме при него ли?
Защото се бяхме уморили да сменяме лекари и всички да говорят и действат по различен начин.
Работа свърши и добрата реклама,която си правят с жена му в модерираните от нея сайтове.
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #83 -: Юли 01, 2009, 00:57:09 »

слагам в черния списък д-р Събева от Студентска поликлиника заради нулевото й внимание към пациентите, никаква заинтересованост, никакви обяснения, дразни се като я питаш нещо и ти крещи...В тази тема съм обяснила подробно за нея: http://chick-chat.org/index.php?topic=2653.0
Активен

DJO_ELAN
Newbie
*
Публикации: 2

« Отговор #84 -: Август 06, 2009, 23:41:17 »

Здравейте ! За тази тема трябва да пиша доста тъй като генеколозите в , който познавам и мисля ,че трябва да са в този черен списък са доста . Първо ще спомена доктор Карабинова град Ботевград , която пропусна да спомене на братовчедка ми ,че бебето й няма врат (Направи спонтанен аборт в 8 месец) след това когато баба хвана рак на матката и прокървя след 8 години менопауза тя и каза ,че просто отново има цикъл  Confused . Втори е доктор Френгов град Ботевград , който си позволява да вади бебета с форцепс , при най-малкия проблем . А на скоро една приятелка беше получила някакви пъпчици и той 3 месеца  й ги гори , а когато тя отиде в София я излекуваха с хапчета . Трета е доктор Тодорова град Етрополе , която лекува два месеца една приятелка от киста на яйчника , която в последствие се оказа бебе  Blink Направо абсурд  Unsure
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #85 -: Август 07, 2009, 01:08:40 »

Ужасявам се, какви накадърници има. При това смели. Плашещо си е.
Активен
Vakyria
Newbie
*
Публикации: 28

« Отговор #86 -: Октомври 27, 2009, 11:41:57 »

Доктор Стоянка Нинова в клиника Торакс, София.
Имах много гинекологични проблеми един след друг, които се дължаха на слабия ми имунитет, а въпросната лекарка се държеше все едно сама съм си виновна, подмяташе че "Никой нормален човек не се изследва през седмица" и "Може да ти има нещо само ако има външен вносител", а аз правя секс само с презерватив и тя го знае. Последния път репликата беше "Ми ти май само това не си имала". Изследванията ми се правеха само по мое настояване, а обяснения за резултатите нямаше, просто ми връчваше рецептата, отговаряше на въпросите ми едносрично и трябваше сама да проучвам какво ми има. Прегледът трае точно три минути, колкото ми отнема да се облека и да ми вземе секрет, не разпитва за оплакванията, всичко върши с досада. Като специалист може би е добра, но все си мисля, че професията и изисква общуване с пациентите, не взимане на секрет от парчета месо.
Активен
nadinka
Newbie
*
Публикации: 89

« Отговор #87 -: Май 11, 2010, 13:51:52 »

Не съм доволна от д-р В.Димитрова(гиниколог) от димитровград.
Приема по 2-3 жени на веднъж в кабинета си,не отделя нужното внимание на пациентите си,интерсува се предимно от жени в напреднала бременност(та нали ще вземе пари за раждането) и от хора които идват на часно(те никога не чакат реда си).
Да не говорим че на мен неможа да ми види една раничка на шийката на матката,хем ходих 4 пъти на преглед.Искаше да ме лекува с хормони,или евентуално с абразио  Shocked Shocked Shocked Shocked направо кошмар,ако не бях отишла на чатно сега щях да се надувам с хормонални таблетки без да знам 4е имам раничка,а след като не ми помагаха хормоните,щеше да ме клъцне с кюретата,че после да не мога да имам деца.даже не искам да си спомням.МАЙ,ЧЕ САМО НА ЧАСТНО КАТО ХОДИШ МОГАТ ДА ТИ ОБАРНАТ ВНИМАНИЕ И ДА ТЕ ЛЕКУВАТ ГРАМОТНО
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6340

« Отговор #88 -: Май 11, 2010, 14:42:08 »

Това, което си написала за абразиото е пълна простотия. Разбира се, че след такава манипулация можеш да имаш деца. При нея се премахва лигавица от кухината на матката, която се праща на хистологично изследване. После се приема АБ като презастраховане от настъпване на инфекция.

Прави се в случаи, когато има кървене с неясен произход и съмнения за тумори. Когато не разбираш не е нужно да лепваш чак такива етикети от сорта, че нямало да забременееш заради тази лекарка.
Активен

Моето име е Любов.
nadinka
Newbie
*

« Отговор #89 -: Май 11, 2010, 14:50:33 »

ами имам един аборт зад гарба си и едно абразио направено от тази същата лекарка.преди 2 години,3 месеца ме тъпка с  различни лекарства и накрая каза:Ами,моито момиче-няма да е-абразио ще правим!
и сега когато отивам при нея тя иска пак да ми прави,а аз изобщо нямам нужда от това-аз имам раничка,нормално ли е?
ЗНАЧИ СПОРЕД "МОЯТА" ЛЕКАРКА ВСИЧКО СЕ ЛЕКУВА С АБРАЗИО
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #90 -: Май 11, 2010, 15:07:43 »

Каква причина изтъкна тя за абразиото?
Активен

Моето име е Любов.
nadinka
Newbie
*

« Отговор #91 -: Май 11, 2010, 15:42:06 »

да ми спре раждивото прокапване,а то било от тази раичка,ама тя неможе да я види  Confused затова изписва хормони и т.н.Ако ги бях пила и бях продалжила да прокарвявам щеше да последва абразио.
Прокарвяването щеше да продалжава,така ми обясниха в хасково(това било на периоди заради раничката) и щяха да ме кюретират
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #92 -: Май 11, 2010, 15:49:24 »

А тази от Димитровград какво обясни- защо го има това кървена? За абразиото всички разбрахме, стига си повтаряла.
Активен

Моето име е Любов.
moonlight
Newbie
*
Публикации: 121

Колкото повече,толкова повече!

« Отговор #93 -: Юни 10, 2010, 09:50:15 »

Наскоро братовчедка ми имаше ужасно гаден случай с гинеколожка. Направо ми се плаче като се сетя. Цандева, някъде из Люлин.
Ужасен случай.
Тази жена Елеонора Цандева (предполагам за нея става дума)  и аз я слагам в черния списък!Изключително некомпетентна,груба и безотговорна!
Отивам аз,след като вече няколко месеца цикълът ми е изключително болезнен а като тичам или скачам ме болеше корем и си мисля ... кисти!Бях на 17,първото за което ме захапа беше,че съм без майка ми  Shocked Не знам тук дали беше права или не,но все пак става дума за един преглед.Прегледа ме и заяви,че нищо ми нямало,за болките ми изписа само с поглед противозачатъчни,щяли да ми минат болките.Пих аз един месец и отивам пак,хвана ме шубето,да ме види тя дали всичко е наред.А тя след прегледа ми заяви "Нали ти казвам,че всичко е наред,закакво идваш пак,виж колко хора чакат,ама писна ми да ми губите времето!!!"
Моите болки със скачане и тичане си продължават, позната беше родила при един доктор от Тина Киркова,предпоръча ми го и аз реших да чуя и второ мнение.Положението беше сериозно,възпаления и слепвания,докторът само като ме пипна не ми повярва,че преди няма и месец съм била при друг доктор,който ме е уверявал как нищо ми няма.
Активен

Antikorupciya
Newbie
*
Публикации: 1

« Отговор #94 -: Юли 12, 2010, 03:10:41 »

Цитат на: mmmmm в Сряда, 07 Юли 2010, 22:15
Цитат
Преди близо месец и аз родих във 2ра гр. б-ца [...] когато казах, че ще искам упойка за нормално раждане, докторът ми обясни, че ако искам упойка, цената е 500 лева, а не 200. След като потвърдих, че ще искам упойка, анестезиологът дойде да ме попита дали докторът ми е обяснил как стои въпросът с упойката [...] Събудих се в коридора, където докторът ми беше донесъл телефона и ме подканяше да се обадя на близките да дойдат да ме видят. След като се обадих, той взе да ми обяснява да вземем да оправим "въпроса" с упойката, че анестезиологът трябвало да си ходи. Стана ми ясно защо толкова ме подканваха да се обадя да ми дойдат на свиждане. Парите си ги взеха "на ръка", без да ни изпратят на касата. Може би някой ще каже, че е трябвало да се разправям с тях   [...]   В крайна сметка си платихме епидоралната упойка(чиято цена е 80 лева и останалите до 200 са за анастезиолога)  [...]  Защо упойката беше 500 лева така и не разбрах, но за мен си беше чисто изнудване. Поне да бяха платени на каса, да си помислиш нещо друго, но... Такива са ми впечатленията от болницата [...] Имах много големи очаквания, но с тази си постъпка доста ме разочароваха!
Цитат на: mmmmm в Четвъртък, 08 Юли 2010, 15:29
Цитат
[...]  Alexova, какво имаш предвид, че и при теб се е случило почти същото? Иначе доктор беше В. Миков, а анастезиолог мисля, че се казваше Найденов - слаб, с бяла коса и доста зачервено лице. Не знам дали съм единичен случай при тези доктори и само от мен са поискали повече пари или просто само аз съм си платила [...]. Дано на останалите не им се случва да изпитват отрицателни емоции в ден като този, в който им се ражда дете.

Ще бъдем благодарни на всички, които споделят факти за корупция или опити за изнудване,
извършени от д-р В. Миков и д-р Найденов, Втора градска болница, София
(Началник на Родилно отделение - д-р Калин Калев),

чрез постинг в настоящия форум, на лично съобщение или на e-mail адрес:
antikorupciya@gmail.com

На желаещите това, дискретността е осигурена.
Активен
tribju
Newbie
*

« Отговор #95 -: Април 09, 2011, 18:03:25 »

Д-р Евдокия Маркова. Гр. София-Полимед.
Преди прегледа не си изми ръцете, но докато си слагаше ръкавицата хубаво я опипа с мръсната ръка. Не ми смениха лигнина на магарето-имаше ясен отпечатък от предишната пациентка. Много груба, докато ми взимала цитонамазката съм била прокървила, но нищо това било, защото имам "голямо възпаление" и трябва да се изследвам за рак на шийката на матката, имам и "кондиломи" , който ще изгорим и добре, че нямам течение. Следва ехограф и ми казва, че имам ужасен белег от операция от апендикс и няма да и е приятно, ако един ден раждам при нея със секцио. Това беше само профилактичен преглед от работата.Аз си имам перфектна гинеколожка, но си помислих какво толкова-една цитонамазка...Така. Излязох от кабинета  разбита. Записах си час при мойта гинеколожка и рев Cry, докато обяснявам. Взехме проба за папилома вирусите тип 16 и 18/тези, които прочиняват рака/-отрицателни, отхвърли диагнозата за кондиломите-категорично. И представете си при нея не кървя при преглед. За всеки случай ходих и на кожен в клиника Малинов, който беше невероятно озадачен кой ми е казал, че ги имам тия неща..?
Солено ми излезе този преглед при Маркова. Парите, както и да е, но притесненията и нервите, които похабих..Не го пожелавам на никой.
Активен
Мими Мървакова
Newbie
*
Публикации: 2

Ела и виж сега остатъка от мен!

« Отговор #96 -: Май 03, 2011, 20:03:42 »

Пазете се от Др Атанасова-Гр.Ямбол 1-ва поликлиника....Няма такова чудовище и некадърен специалист като нея... Cursing Cursing Cursing Thumbdown Frown
Активен

Ти ме съсипа,ти унищожи с един замах животът ми,ти пречупи вярата ми,че съществува добро и обич на този свят...
teddybear
Newbie
*
Публикации: 1

« Отговор #97 -: Юни 01, 2011, 15:25:00 »

Д-р Фръндева - Майчин дом
Д-р Емилия Кирякова - Токуда

Д-р Фръндева е един изключителен непрофесионалист с губо отношение, но се ползва с протекции от страна на един от професорите в болницата. Бях с изтичане на водите в 4 месец , а тя най - безмилостно извика "публика" от стажанти при един от прегледите, където успях след това да изкървя. На нея определено й беше забавно докато аз правех спонтатен аборт.. При една от визитациите забеляза да говоря по мобилния телефон при което ми се развика..Нямам особени впечатления от нея като професионалист, но като чисто човешко отношение оценката ми е негативна.
Не се нае да прави аборт в 4 месец, но аз така или иначе никога не бих я избрала точно нея. По слухове преди години искала да започне частна практика, но така и не си намерила редовни пациенти..

Д-р Кирякова - изглежда спокойна, по принцип има хора, които са доволни от нея. Аз лично исках да обсъдя с нея смяна на терапията, тъй като тази не даваше особен резултат. Идваше няколко пъти при други пациенти, но на мен не ми обърна внимание. При едно от последните й идвания й казах, че наистина е належащо да обсъдим терапията, изгледа ме досадно и каза, че имала доста работа и сега нямала време да говори с мен. Моето мнение е, че има специално отношение само към хора, които са нейни познати или нейни редовни пациенти. През останалото време формално изпълнява задълженията си.

Имам наблюдения и за други лекари, но на този етап не бих могла да ги поставя в черен или бял списък, тъй като си имат своите + и –.
Понякога дори лекари който са водещи в белия списък се отнасят непрофесионално в някои аспекти. Списъците са субективни и базирани на лични отношения донякъде. Моето лично мнение е, че дори най-прехвалените лекари в някакъв момент започват да се чувстват велики и да си избират сами пациентите. Освен това повечето от тях се стремят да поемат леки случаи и да не поемат отговорност за решаването на по-сложни проблеми, ако има такива. Аз като човек с няколко проблемни бременности и съответно завършващи неуспешно успях да изградя представа за тяхната идеология. Ако някой има повече въпроси , може да ми пише на лични.
Активен
Страници: 1 2 3 [4]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: