star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Черен списък на гинеколозите
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Черен списък на гинеколозите  (Прочетена 139950 пъти)
Nelly
Newbie
*
Публикации: 4

« Отговор #50 -: Април 04, 2008, 10:32:28 »

В София има още една д-р Райчева, но Мариана. Била съм при нея, гори ми раничка. Кабинетът и е хубав, чист, много е любезна, но се оказа, че не е обработила раничката ми по най-добрия възможен начин. Това естествено го разбрах от друга лекарка. При д-р Мариана Райчева ходих два пъти и повече никога. Че взема скъпо също мога да добавя. Сега ходя при д-р Елиза Тюфекчиева и съм много доволна.
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #51 -: Април 04, 2008, 11:45:55 »

Би ли обяснила какво значи най-добрия възможен начин? И докога ще си доволна от другата? Докато трета ти каже "и тя не става"?
Активен

Nelly
Newbie
*

« Отговор #52 -: Април 04, 2008, 11:57:23 »

Не, не ходя при други, за да сравнявам мнения, но просто не останах доволна от нея. Исках да кажа, че тя не е толкова добър специалист, за какъвто всъщност се представа. Явно е, че за нея печалбата е много по-важна, а си претупва работата.  И мисля, че тук си пишем мненията, а не се заяждаме. Всеки пациент има право на мнение, нали така?!
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #53 -: Април 04, 2008, 12:09:51 »

Извинявай, но "не е обработена по най-добрия възможен начин" и "не е толкова добър специалист, за какъвто се представя" не са аргументи. Поставянето на мнение за лекар тук изисква точна аргументация. Правилата на темата са в първото мнение.
Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #54 -: Април 04, 2008, 12:22:55 »

Извинявай, но "не е обработена по най-добрия възможен начин" и "не е толкова добър специалист, за какъвто се представя" не са аргументи. Поставянето на мнение за лекар тук изисква точна аргументация. Правилата на темата са в първото мнение.
Какво ще рече по- точна аргументация? Не се заяждам, само питам.
Как един пациент, който не е доволен от работата на даден лекар и само като пациент, не като специалист, може да аргументира ппо- добре своето мнение.
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #55 -: Април 04, 2008, 12:33:05 »

Ами простичко - описва проблема и как лекарското решение му е навредило.
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #56 -: Април 04, 2008, 12:41:10 »

Ми тя май го е казала. Проблем- раничка. Лекарско решение- обгаряне на раничката и като нещо, което и е навредило- не добре обгорена раничка, което пък означава, че проблема при нея си е останал.
Така аз виждам нейната аргументация.
И все пак не мисля, че е клеветила въпросната лекарка.
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #57 -: Април 04, 2008, 12:59:52 »

И какво значи, че не е добре обработена. Тя ли е толкова компетентна, че да класифицира?
Нели споменава, че д-р Райчева била печалбарка. Ми аз мисля същото за друга лекарка спомената от много хора като страхоен специалист, ама не съм я сложила в черния списък, нали?
Активен

Моето име е Любов.
Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #58 -: Април 04, 2008, 13:08:11 »

Ми тя май го е казала. Проблем- раничка. Лекарско решение- обгаряне на раничката и като нещо, което и е навредило- не добре обгорена раничка, което пък означава, че проблема при нея си е останал.
Така аз виждам нейната аргументация.
И все пак не мисля, че е клеветила въпросната лекарка.
Аз пък не я виждам. Защото "най-добрия възможен начин" не значи "не ми я обгори добре" първо. Второ звучи ми като "чух сега, че имало разни мазила, мацват те два пъти и си кат нов, пък тая що не ме мацна...". Трето една раничка може да изиска повторно третиране и това не значи "претупана работа заради печалбарство". И четвърто прочети на първа страница мнението на Жени и на Беладона. Тази тема не е за да се намираме на лафче, а само за сериозни инциденти.
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #59 -: Април 04, 2008, 14:12:29 »

Доооообре. Спирам. Няма смисъл. Вие сте прави.
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #60 -: Април 05, 2008, 15:40:27 »

За да класифицираш даден специалист като за в 'черен списък', значи трябва да имаш сериозни основания. Печалбарството, само по себе си, Не е достатъчно. Още повече, момичето няма как да знае, всъщност как й е обработена раничката, защото не е достатъчно компетентна. И какво пречи на новата й гинеколожка, просто да иска да я спечели като клиент ?

Не казвам, че това, което Нели споменава не е вярно. Но така аргументирано, далеч не е подходящо за тази тема. И й предлагам или да се обоснове/ редактира, или ще го направи мод. екип.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #61 -: Април 05, 2008, 17:13:05 »

Честно казано това дали една гинеколожка е печалбарка или не трудно може да ме спре да ходя при нея, ако е много добра и ми харесва как работи. Е, аз все пак ходя сравнително рядко и нямам кой знае какви проблеми, не ми се налага често да ги давам тези пари. Идеята ми е, че печелбарството не определя дали един лекар е добър или лош и дали си разбира от работата, освен, ако не компрометира здравето ти само и само да изкарва пари от теб.
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #62 -: Април 05, 2008, 17:35:40 »

Бизар, аз имах и нещо друго предвид под "печалбарка". Лекарката, при която ходих взима доста пари, но това не ме притеснява. Наричам я печалбарка, защото преглежда 8 жени за час- час и десет минути. На мен ми сложи точна диагноза, излекува ме, но толкова бърза, че нито ми каза да не правя секс, нито ми обясни нещо за настоящия ми проблем. Но изгуби 5 минути от прегледа(тоест половината от времето), за да ми обясни как всички нейни пациентки задълже си правят колпоскопия в частния кабинет(цито въобще не спомена като опция) и ми обясни като на дебил колко е страшно да имаш Папилома и че трябва да си направя ваксината. Аз такива хора наричам печалбари.

Предполагам, че поста не беше адресиран към мен, ама аз да си изплача болката Big grin
Активен

Моето име е Любов.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #63 -: Април 05, 2008, 17:44:31 »

Може би говорим за различни неща. За мен това си е чист непрофесионализъм и подвеждане.
Под печелбарство (невинно) аз лично имам предвид да взима необосновано висока сума за преглед, да ти слага допълнително към нея и други дребни сумички за дребни манипулации, които да кажем, че си влизат в прегледа така или иначе. Лекарката, при която бях последно например ми взе почти двойно от  предния за абсолюто същата процедура и в първия момент ми стана неприятно и се засилих да я разпитвам какво толкова е включила в цената, но пък после се сетих колко внимание ми обърна и реших, че не си струва. Идеята ми е, че колкото и пари да ми беше взела това специално не влияе какъв лекар е и как се отнася с пациентите си.
Докато твоята лекарка - какво - ако беше не на частна практика и не взимаше сума ти пари на пациент, щеше да обръща внимание на всеки внимателно ли? Това си е просто начин на работа.
И не знам при вас как работят болниците, но там, където ходя часовете ги определя регистратурата - т.е. дават час на 15 минути. Ако ще и за 2 минути да ме оправи, няма как да вземе много повече, отколкото са часовете, най-много 2-3 извънредни.
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #64 -: Април 06, 2008, 16:04:39 »

Скоро се заех да прочета черния списък на бг-мама и толкова се издразних на някои постове...няква лигла сложила в черния списък Благо Пехливанов,защото го видяла как изгонил няква жена,която тръгнала да влиза в сектора с табела "Влизането за външни лица забранено",а тя "само искала да занесе дрехи на дъщеря си"....аз ако бях на него директно с ритник щях да я изгоня...
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #65 -: Април 06, 2008, 23:24:33 »

Ами и гинеколожката в София, в частната клиника, от която съм безумно доволна и благодарна, взима ужасно много пари за преглед, но примерно отиваш в 1 часа и си тръгваш към 2, 2 и половина. През цялото това време ти се обръща внимание - от имунната система, през бъбреците, (празни и пълни) ехографа , през колопоскопията, микрото, хлами, цито, мануалния преглед и обстоен разпит относно начина на живот, храненето и сексуалните партньори; до предписването на лекарства и обяснението на видовете бактерии и резултатите от урината ти.. Отделно препоръки за лечение в балнеологии. Вярно, че накрая оставяш към 100- 120- 150- 200 лв, взависимост от изследванията, но си струва. Много е, но си струва. И за това е в белия списък.
Активен
Nelly
Newbie
*

« Отговор #66 -: Април 07, 2008, 09:46:19 »

Видях всички мнения след моя коментар. Може би неправилно съм поставила д-р М.Райчева в черния списък, щом за това е необходимо някаква сериозна лекарска грешка. Просто исках да споделя неприятния опит, който направих с нея. Това, че не ми е била обгорена раничката добре, аз наистина няма как да го констатирам;може би и лекарката, която ми каза това наистина е искала да ме спечели като пациент, в България всичко е възможно. Платила  съм при д-р Райчева  почти двойно за определени манипулации и слушайки непрестанните и хвалебствия относно апаратурата в кабинета й (естествено касаеща само бременни жени), и това, колко много пациенти има и колко колко само е добра и търсена, мисля, че имам пълното право да съм недоволна от нея, когато тя не е положила максимални усилия да извърши манипулацията. Ако според модераторите не е за черния списък - да я махнат. Не я поставих в този списък само заради комерсиалността й, която проосто не може да остане незабелязана, а заради това, че не си е свършила добре работата. Слава Богу, при мене не беше нещо сериозно, но ако направи подобно нещо при наистина сериозен проблем?!
Активен
blondy_vip
Newbie
*
Публикации: 1

« Отговор #67 -: Април 19, 2008, 13:57:09 »

Искам да ви кажа за една гинеколожка в люлин 4 .
Клиниката се казва "МЕДИВА" Confused името на гинеколожката не се сещам,ще ви го напиша тези дни като се сетя,но не ходете там,просто съм разочарована от целия персонал,а най-вече от гинеколозите,такава мръсотия и такава анархия,и най-вече хигиената на помещенията и на докторите. Razz
Активен
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #68 -: Април 20, 2008, 15:49:22 »

Айде пак проветряване на устната кухина.
Активен

Моето име е Любов.
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #69 -: Април 20, 2008, 19:57:56 »

За мърсотията и хигиената -ясно, ужас. Но какво се има предвид под 'анархия' ?
Активен
una hada
Newbie
*
Публикации: 5290

« Отговор #70 -: Април 23, 2008, 13:45:08 »

Може би говорим за различни неща. За мен това си е чист непрофесионализъм и подвеждане.
Под печелбарство (невинно) аз лично имам предвид да взима необосновано висока сума за преглед, да ти слага допълнително към нея и други дребни сумички за дребни манипулации, които да кажем, че си влизат в прегледа така или иначе. Лекарката, при която бях последно например ми взе почти двойно от  предния за абсолюто същата процедура и в първия момент ми стана неприятно и се засилих да я разпитвам какво толкова е включила в цената, но пък после се сетих колко внимание ми обърна и реших, че не си струва. Идеята ми е, че колкото и пари да ми беше взела това специално не влияе какъв лекар е и как се отнася с пациентите си.
И моята така прави... 30 лева за преглед, 15 лева за консултация, 40 лева за цитонамазка, 40 лева за микробиология (без каквито и да е оплаквания от моя страна и веднага след цитото - имам предвид в същия ден)... Не спазва часовете, аз със записан час чакам по час и половина. Да не говорим, че лекарставата които ми изписва трябва да си ги купувам от нея уж ги давала по-евтино. И така ако искам да покажа на някой какво са ми изписали - не мога, защото нямам рецепта... Но иначе обяснява подробно.
Активен

mimen4o
Newbie
*
Публикации: 1

« Отговор #71 -: Март 10, 2009, 22:26:10 »

Искам да поставя в този списък "др." Цонка Иорданова от 30 ДКЦ-Обеля 2!Тя ми водеше ЖК уж по ЗК.Казвам "уж" ,защото и за малкото изследвания ,които ми е направила ( а те са само кръв и урина по веднъж) ме накара да си платя.Също така си платих и за микробиологията,която ме накара сама да си занеса в една лаборатория в люлин ,в последствие диагнозата беше : "съмнявам се за хламидия,но са трихомони  Shocked!След ,което ми изписа свещички,които трябвало да си взема само от аптеката в която тя ме праща ,защото само там ги правели.

Направих си нова микробиология на частно и се оказа че имам кандида гъбички,без които почти не може да мине бременност,а като и показах на лекарката рецептата ,която ми беше дадена от "др." Йорданова се хвана за главата Olele!Да не говорим че на видеозона (за който също ми каза да си платя)ми беше сгрешила термина с 2 седмици!!!Накрая ,когато отидох да си взема обменната карта ми заяви че са и изтрити листовете от последните посещения (като вметна: "не че е чак такъв проблем , все пак една консултация ти е 15 лв."). Явно пак всичко опираше до парите и ок,аз съм съгласна ,но поне да си спокоен че можеш да довериш здравето си, и най-вече това на детето ти на този лекар, не да гледа на теб като на печатница за пари и да ти плямпа всевъзможни глупости,без капка огризения Blink

Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #72 -: Март 11, 2009, 00:05:10 »

Мноого кофти, особено да си бременна и да повериш два живота на подобен некадърен 'лекар'. 
Активен
ingen
Newbie
*
Публикации: 8

« Отговор #73 -: Март 31, 2009, 13:13:21 »

* Mod. edit

Кандида са един от най-упоритите и трудно лечими вагинити и имат твърде много усложнения, които зависят САМО от твоя организъм, хигиена, хранителни навици, че да набеждаваш, който и да бил специалист за това, че те са хронични!! Още повече, че си била лекувана напълно адекватно! Това, че не си се повлияла от едните препарати, а други са имали ефект, няма нищо общо с компетентността на гинеколозите !
« Последна редакция: Март 31, 2009, 14:35:52 от Bambina » Активен
citroenist
Newbie
*
Публикации: 3

« Отговор #74 -: Юни 22, 2009, 14:44:44 »

Искам да добавя в списъка и ''д-р'' Даскалов от Пловдив.
Жена ми ми беше пациент много време, което ни костваше много,много пари без никакъв резултат.
Тя има само една маточна тръба и един яйчник вследствие на операция от спукана киста преди няколко години.Тогава касапите в Окръжна болница я оперираха по спешност и с лека ръка итрязаха целия яйчник и тръбата.Това ,обаче е друга тема.
Да се върна на докторчето Даскалов-прехвален пловдивски гинеколог.
Та въпросния ''доктор'' (ще кажа по-късно защо го слагам в кавички) ни направи 5 инсеминации възлизащи на обща стойност над 2500лв. , което не включва и хилядите левове за прегледи в скъпите клиники, в които се подвизава и десетките изследвания.
Няма да коментирам стреса и очаянието при всяка поредна неуспешна инсеминация.Повечето от вас знаят какво значи разбитата надежда.

След последната 5-та неуспешна инсеминация, виждайки ,че е безпомощен ''докторчето'' с равен и беземоционален тон ни съобщи:
-Вариянтът ви е инвитро в Солун - .... и веднага извади визитка с контакти там.
Няма да описвам шока който изживяхме.Как ви звучи инвитро в Солун? Лесно нали? Shocked

Питах го:
- Добре де... толкова ли няма кой да прави инвитро в България?
-Миии има, ама много ще чакате и то...абе най добре се насочете в Солун. - Смотолеви с равен тон ''докторчето'' и показа ,че няма какво да му губим времето повече.

Шока беше няколко дневен и много сериозен особено за жена ми.
Благодарение на познати се уредихме на преглед при Д-р Стаменов в клиника Малинов -София.
Обяснихме какъв е случая и той каза:
-Дайте да видя цветната снимка на тръбата!
Ние:-
-Амиии нямаме.Не сме правили. Shocked

Д-р Стаменов направи кратка пауза гледайки в недоумение и неразбиращ как е възможно.

-Правили сте 5 инсеминации без да проверите проходимостта на тръбата с цветна снимка?

Няма да описвам как кръвта нахлу в главата ми и колко исках ''докторчето'' в този момент да ми е под ръка.

Д-р Стаменов веднага назначи дата за цветна снимка.
Установи се ,че тръбата е напълно запушена-никаква проходимост, дължаща се на много стари сраствания, предизвикани още от операцията по премахване на другия яйчник.
Веднага стартира стимулация последвана от ин витро и сега жена ми е бременна в 5-тия месец.

Д-р Стаменов каза ,че не познава лекар в Пловдив, който да следи бременността и ,че ''докторчето'' поне за акушер е добър.Каза също и ,че винаги сме добре дошли в София за прегледи на бременността, но за да не се разкарваме да си намерим някой под ръка в Пловдив.
Думите му бяха изключително колегиални към ''докторчето'' Даскалов:
-Вижте сега! Всеки прави грешки, не се сърдете на Даскалов.

Ходихме няколко пъти на консултации при ''докторчето'' , но тъй като му нямам доверие решихме да си ходим в София, пак в клиника Малинов при Д-р Сигридов, който следи бременностите там.
Ще спомена ,че и цените в София са 2-пъти по ниски от на Даскалов, а на някои услуги- дори и още по-ниски.
Прегледите при Сигридов продължават между 40мин. и 1 час, докато при ''докторчето'' от Пловдив са максимум 10 мин. ,от които 2-3 мин за само събличането и обличането на жена ми.
Тарифата идва горе-долу по 10лв/мин. Shocked Мамка му печалбарска!

За лаконичните и несвързани бръщолевения няма да описвам,но един път не сме излезли от кабинета на докторчето без да се чудим какво по дяволите каза сега.
Това за мен идва от липса на компетентност.Той на себе си не може да обясни какво става ,камо ли на пациентите си.

Чашата окончателно преля при следния случай с ''докторчето'':

Д-р Сигридов препоръча микробиологично изследване, но понеже лабораторията в клиниката в София не работеше(събота) ,каза да си го направим в Пловдив, за да не стои пробата чак до понеделник.

Жена ми отива при ''докторчето'' за да й вземе секрет за микробиология, като казва изришно, че само за това е дошла, тъй като бебето е гледано преди 3 дни в София и всичко е префектно.

''Докторчето'' обаче, без да пита, взима пробата и продължава с ултразвукаов преглед.
С явна ,според жена ми, злоба в погледа ,че не ходим при него за ултразвуковите прегледи, а в София.
Пак му се казва ,че скоро е гледана на ултразвук, но той си знае неговата.
На всичко отгоре започва да й пълни главата със злокобни предположения, че плодът има маркери за синдром на Даун ShockedСъщо, че вижда уголемен стомах, който е извън нормата....
Синдромът на Даун е 100% отхвърлен от всички досегашни изследвания в София, вкл. биохимичен скрининг в Майчин дом и много ултразвукови прегледи при д-р Сигридов, при които той отдавна е изключил Даун като възможност на 100%.

Та докторчето паникьосва жена ми, която слизайки да си плати за микробиологичното изследване и обявяват цена от 83лв.
Прегледът естествено е продължил пак 6-7 мин.Включил си ''човека'' и 55 лв за ултразвуков преглед с продължителност 3 мин. без никой да му го иска.
Заплаща си тя и разтреперана ми се обажда по телефона и ми разказва в истерия какво е станало.Още не беше свършил разговора и вече летях с колата към клиниката при ''докторчето'' да искам обяснение.

Нахлувайки буквално в кабинета, заварвам ''докторчето'', жена му и сестрата на сладка приказка.
 При поисканото ми обяснения защо изследването което нормално е 20-тина лева е струвало на жена ми 83 лв. ''докторчето'' ми каза:
-Ми нали знаете ,че не сте длъжни да идвате тук като не ви харесва.
- А трябва ли всеки път като идваме при вас да сме подготвени с няколко- стотин лева за преглед, понеже вие може да решите на надуете сметката и до 300лв за прегледа?!.-питам аз.
Казах, че си искам парите за прегледа ,който не сме искали да правим и сме дошли за една микробиология.
''Докторчето'' до такава степен се озлоби, че ми заяви, че ще ми върне всички пари и се обади в лабораторията да изхвърлят пробата взета преди минути от жена ми.
На думите ми ,че искам да си заплатя изследването и че оспорвам само ултразвуковия 3- минутен, нежелан от нас преглед на стойност 55 лв, отговорът на ''докторчето'' Даскалов беше:
-Отивайте на лекар където искате! Въпроса е преключен пробата ще се изхвърли.

За негов късмет не бяхме сами в кабинета му.Иначе разговорът щеше да приключи по-различно...
Питам Ви това дали има нещо общо с каквато и да било лекарска етика?
След разговора моментално се чухме с д-р Сигридов и той каза ,че всички съмнение за синдром на Даун са смешни и да дойдем ако трябва за консултация, за да не стане някоя беля с жена ми да пометне здраво дете от притеснения...
Веднага излетях за София в 17 часа следобед.
Д-р Сигридов ни прие след работно време и близо час ни обясняваше, показвайки на ултразвуказащо нашето бебе няма Даун и няма никаква причина за съмнение. Относно "уголемения стомах" каза, че в момента на прегледа при Даскалов, бебчо си е пийнал водичка и оттам се е надуло стомахчето, но то до няколко минути спада, след което ни показа да видим, че наиситна е така. Представяте ли си!!!
Човека седя с нас до 22:15 вечерта.Взе нова проба за микробиология и всичко това ни струваше 20лв.
Само пробата си платихме, а 1-часовия подробен ултразвуков преглед беше безплатен и най-важното успокояващ и ясен.Беше си цяла лекция. Exclamation

Оказа се ,че сме третите за тази седмица, а беше още сряда, които идват при тях с оплакване от докторчето.
Възмущението на д-р Сигридов за изхвърлената проба беше огромно.

Малко дълъг стана постът,но дано да съм бил разбран и да предпазя други хора от търгаша Даскалов, който на всичко отгоре е и некомпетентен.

Тепърва ще се заемам с него по всичко чрез законни начини Exclamation
« Последна редакция: Юни 22, 2009, 15:16:24 от citroenist » Активен
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: