star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Черен списък на гинеколозите
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Черен списък на гинеколозите  (Прочетена 85384 пъти)
Жени
Newbie
*
Публикации: 395

« -: Октомври 18, 2006, 09:17:54 »

_________________________________________________________________________________________________

Mod. team:

За да се избегнат бъдещи спорове по тази тема, моля, мненията в нея да бъдат писани с нужното уважение към коментираните лица и достатъчна обосновка. В противен случай те ще бъдат пренебрегвани.

Напомням, че темата цели обмняна на опит, а не хулителство и мненията в нея не са меродавни, както не са и задължаващи (съответно не са задължитено вярни, както е и с всяка друга тема, в която се коментират лица и/или брандове). Всеки преценява самостоятелно, доколко да им се довери.

N.B. Exclamation  "Ясно предупреждение : ако има мнение от потребител, което модераторите сметнат за не добре обосновано, то ще бъде изтривано по тяхно усмотрение, без предупреждениe.",     

_________________________________________________________________________________________________

За съжаление и те не са никак малко....знаем много неприятни случки, някои от нас са и потърпевши от работата на такива "специалисти", но ето тук е мястото, където можем да впишем имената и координатите им, за да не се налага винаги да стискаме палци този или онзи да си разбира от работата, и да не се случи на мен..... Unsure
Отново ще си позволя да използвам информацията от форума на БГ мама...
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=4909.0 - за София

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=15237.0 - за Пловдив

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=79583.msg1374806#msg1374806 - за Варна

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=27431.msg531598#msg531598 - за Бургас
ако някоя от вас е имала неприятности с такива гинеколози - моля ви обосновете се и за какво точно е ставало дума, колкото и да не е приятно......
Искам да кажа, че се надявам този списък да остане по-неизпълнен, и % на добрите лекари в България е по-висок...
« Последна редакция: Февруари 08, 2008, 20:07:31 от Bambina » Активен
Жени
Newbie
*

« Отговор #1 -: Октомври 18, 2006, 13:18:39 »

Аз ще въведа първото име  :(
"д-р" Снежана Топалова - Пловдив
Адресът й няма да го вписвам, важно е името!!! Преди 6 години я посетих заради образувания-външни!!, нямах идея какво е - тя ме успокои, че не е сериозно и щяла да ги неутрализира с нещо.....викаше ме през няколко дни, мажеше ги и после - "ела след цикъла"...а те се множаха, аз изпадах в ужас - тя беше убедена че така било нормално и после щели да минат, до момента в който каза - ми не знам моето момиче, не минават с мазане - влизаш за операция  Shocked .....едва тогава неинформираната ми пубертетска глава се усъмни и отидох при друг лекар, който се хвана за главата като видя докъде ме е докарала, оказа се че тези работи се лекуват с едно лекарство - в домашни условия!!!!!!! - той не доумяваше защо  е спестила съществуването му, при положение, че е най-ефикасното средство за случая....Всичко отмина за около 2 седмици мазане.....а ако бях отишла първо при него - е щяло да се неутрализира за дни!!!! Но страховата си невроза от некадърници я лекувам още..... :(
Поне жената прибра достатъчно пари от прегледи.....
Активен
sexy
Newbie
*
Публикации: 7156

trapped in this world, lonely and fading

« Отговор #2 -: Октомври 18, 2006, 18:55:04 »

Ох, така ме е яд, че не й помня името. Става въпрос за една гинеколожка от София, 29 поликлиника.

Наложи ми се да отида при нея, за да ми вземе секрет за изследване. С това поне се справи, но като я попитах за информация относно микоплазмата, тя ме изгледа странно. Ясно беше, че за пръв път чува, че съществува такова нещо, като микоплазма. А това все пак е гинекологично заболяване  Shocked  Blink
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

лошото_момиче
Newbie
*
Публикации: 3110

« Отговор #3 -: Октомври 19, 2006, 10:32:14 »

Снежана Топалова, кабинета и се намира срещу кино Фламинго. Много лъскав кабинет, но докторката не е много в час, въпреки че работи в родилен дом Весела Blink
Активен
Sladi4ka
Newbie
*
Публикации: 829

« Отговор #4 -: Октомври 19, 2006, 12:59:39 »

Искам да добавя само 4е , братов4едка ми не можеше да забременее, една година , препоръ4ах и Д-р Топалова, и тя отиде.Ходи 3-4 пъти и забременя.Незнам какво и прави , май и продухва тръбите, защото били нагънати или нещо от сорта, незнам, но ви казвам 4е тя е добра и то много , определено аз съм си доволна от нея! Smile
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 3976

« Отговор #5 -: Октомври 19, 2006, 13:48:56 »

Може още 15 мнения да напишеш за да кажеш, че си доволна от нея, но засега отрицателните мнения са повече и по-сериозни. Така че остава в черния списък.
Активен

belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #6 -: Октомври 19, 2006, 14:08:41 »

Не й помня името, но беше 1 бабка в 20 поликлиника. В София. Ходих при нея на профилактичен преглед по повод падане на косата. Предписа ми лекарство за 18 лева за бяло течение и едни ампули за 90 лева, предписвани стриктно само за жени, току що родили,за засилване на организма. Производителите й плащаха да ги рекламира и тя се опита да ме убеди, че е наложително да ги употребявам. А аз още не съм раждала.
2ри случай-не че ще го срещнете някога, ама да се оплача-един българин в Австрия. Пускаше ми сексуални намеци и сигурно нямаше част от тялото ми, която да не опипа под предтекст "преглед". Доста девойки ми се бяха оплакали от него.
Наскоро братовчедка ми имаше ужасно гаден случай с гинеколожка. Направо ми се плаче като се сетя. Цандева, някъде из Люлин. Беше бременна (братовчедка ми) и ходеше при нея за прегледи. Трябваше да роди чрез цезарово. Но няколко дни преди термина се събужда с адски болки и тича при въпросната. Тя обаче не я приела под предтекст, че колежка черпи с уиски сега и или да изчака 1 час, или да отиде в Шейново. Та, хванала си тя такси, но имало задръстване и като пристигнала в Шейново е била на ръба. Оказало се, че плацентата й се е спукала и е тръгнала да трови кръвта. Веднага са я сложили на операционната. Бебето е умряло от задушаване, а нея едвам я спасили. Оказало се, че спука ли се плацентата, ако до 1 час изродят бебето, може да бъде спасено. Освен това се оказа, че изследванията, за които братовчедка ми е платила 900 лева й се полагат безплатно от здравната каса. Ония от Шейново като разбрали за какво става въпрос, накараха братовчедка ми да я съди и й подготвиха нужните документи.
Активен

Жени
Newbie
*

« Отговор #7 -: Октомври 19, 2006, 14:13:20 »

belladonna, настръхнах......направо.....искам да кажа нещо, но просто ми се обръща нещо отвътре като си мисля за историята ти! Боже, през какъв ужас е преминала братовчедка ти, не знам как го е преживяла това  Cry
Активен
Dita
Newbie
*
Публикации: 3660

Sakura

« Отговор #8 -: Октомври 19, 2006, 14:29:10 »

Може да е малко крайно, но на такива лекари трябва да им се забрани да практикуват. Rolling Eyes
И майка ми е загубила първото си дете по подобен начин, но с по-голямо участие от страна на лекаря. Rolling Eyes

Отлично знам, че няма безгрешни хора, но може поне да са малко повече отговорни. Confused
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4370

Влюбена в живота

« Отговор #9 -: Октомври 19, 2006, 14:33:01 »

Някак ми е трудно да приема, че имаш право на грешки, когато от теб зависят два живота... Mad
Активен

Dita
Newbie
*
Публикации: 3660

Sakura

« Отговор #10 -: Октомври 19, 2006, 14:38:15 »

И на мен ми е трудно. Даже ми е невъзможно. Но едно е на теория да си безгрешен, а на практика сигурно е различно.  Confused
Но ми се струва, че отговорността е едно от най-важните неща в такива случаи. И щом се предполага, че не може да си напълно безгрешен, то ако и отговорност липсва и желание да направиш нещо - опазила те природата от такива лекари. Confused
Активен

лошото_момиче
Newbie
*
Публикации: 3110

« Отговор #11 -: Октомври 19, 2006, 14:58:00 »

Сладичка, всеки има право на мнение.
Взима безбожно много пари и ми е правила аборт, наложи мисе с абоката/май така се пише/ да си тъгна, че ме беше забравила в болницата.
Активен
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6198

« Отговор #12 -: Октомври 19, 2006, 20:17:45 »

Беладона, разказа ти ме разтърси! Много съжалявам за братовчедка ти. Носила си е бебчо толкова време и изведнъж си е отишъл заради нечия небрежност. Колкото и да и е тежко трябва да се бори и да накаже тази жена, защото след нея друг ще пострада!

Хич не ми се иска да съдя лекарите. НО има много некадърници, които въобще не са за тази работа:( За да си лекар не трябват само знания, но и човещина!!!
Активен

Моето име е Любов.
deepdowndirty
Newbie
*
Публикации: 705

« Отговор #13 -: Октомври 19, 2006, 20:27:00 »

"д-р" Дора Мирчева, Велико Търново.
Отивам с резултат пап 3д от цитонамазка и ми казва:" Нищо ти няма." Confused
Активен

I am just a worthless liar. I am just an imbecile.
I will only complicate you. trust in me and fall as well.
I will find a center in you. I will chew it up and leave.
I will work to elevate you, just enough to bring you down.
Tolkova_Sladi4ka
Newbie
*
Публикации: 646

lof Ico

« Отговор #14 -: Октомври 19, 2006, 21:12:53 »

Цитат на: "deepdowndirty"
"д-р" Дора Мирчева, Велико Търново.
Отивам с резултат пап 3д от цитонамазка и ми казва:" Нищо ти няма." Confused

На тая каде и е кабинета .. да знам да не ходя там.
Активен

I want to spend my lifetime loving you,Ico!
deepdowndirty
Newbie
*

« Отговор #15 -: Октомври 19, 2006, 21:31:39 »

В старата болница
Активен

Tolkova_Sladi4ka
Newbie
*

lof Ico

« Отговор #16 -: Октомври 19, 2006, 21:33:10 »

Има един, който е в новата.. Като ходих при него (не помня как се казва) и ми идеше да умра от болка... :(
Активен

deepdowndirty
Newbie
*

« Отговор #17 -: Октомври 19, 2006, 21:40:32 »

Как протича един преглед при нея? Влизаш ти и следващата на ред Confused , която по време на прегледа е буквално на метър от теб и дума не може да става за лекарска тайна....Овиква целия свят колко бил смотан, разръчква ти карантиите по няколко пъти с минута, като прасе....и след 2 минути си вън, без изобщо да знаеш защо по дяволите ти изписва всичките лекарства, ей така, щото и е кефнало Blink  Blink  Blink
Активен

Tolkova_Sladi4ka
Newbie
*

lof Ico

« Отговор #18 -: Октомври 19, 2006, 21:43:33 »

Oооо ужас ...  Blink  Blink  Blink
Активен

Sladi4ka
Newbie
*
Публикации: 829

« Отговор #19 -: Октомври 20, 2006, 00:07:43 »

Лошо моми4е какво стана тогава?
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #20 -: Октомври 20, 2006, 00:12:13 »

И тук е момента да кажа моето мнение;)

За мен е много важно, лекарят освен да си разбира работата и да обяснява, да е внимателен. Изпитвам ужас само като се сетя за спекулум с размер като за раждали жени, както и тушето. Някой беше казал "карантиите"...усещането е ужасно- все едно си коледна пуйка:(
Активен

Моето име е Любов.
dani
Newbie
*
Публикации: 143

« Отговор #21 -: Октомври 20, 2006, 00:40:39 »

Беладона,Цандева е мойта лекарка и съм много доволна от нея тя помогна на майка ми доста и никога не е и намекнала за пари странно ми и съжалявам за братовчедка ти , аз ходя при Цандева от 6 години и нямам забележки, винаги е много внимателна и ми обяснява и ме преглежда внимателно, а майка ми е при нея от...многооо време, не знам сигурна ли си за името Confused преди това ходих при една не й помня името беше ужасна, така ме ръчкаше... Razz
Много съм изненадана, ако става дума за мойта лекарка Confused
Цандева даже ме е приемала в 20ч. при положение, че трябва да си е отишла към 19,30 / не ме върна Unsure наистина съжалявам за случката с момичето :(
Активен
Sahne
Newbie
*
Публикации: 6741

« Отговор #22 -: Октомври 20, 2006, 01:19:27 »

видях че в бг мама в черния списък  е спомената д-р Цачева от 7ма поликлинка в София .Аз съм ходила при нея и съм може да се каже че съм доволна .За корупция незнам , само ведбъж бях без направление и й платих 15 лева.Толкова ми поиска.Но общо взето лекарствата , които ми предписа ми помогнаха.Много добро отношение към мен и никак не беше груба.Дори съм и разказвала неща от личниа ми живот , а не сме били някви близки (ама тва беше отдавна) ...  
Има и един д-р Славчев в 24 поликлиника.При него ходих като бях 10 клас за някво течение.И тоя изрод ми вика : "ще идваш всеки ден , аз ше те мажа с нещо" Blink  Shocked  Mad   и гледа мазно и ми се подхилква.И така и не отидох при него повече.Пък и е доста гнусен на вид.
Активен

Don’t feed the forum trolls
6u6inka
Newbie
*
Публикации: 425

« Отговор #23 -: Октомври 21, 2006, 02:23:02 »

*Мишел Шоайб, не му слагам титлата доктор, разбира се, защото сигурно си е купил дипломата *. Лъжеше ме, че имам раничка на шийката на матката, предракови клетки некви, кондиломи.... горкия сигурно е чувал от някъде за тия работи.... Как не ми помисли клитора за киста, то тва и оставаше... *
« Последна редакция: Февруари 08, 2008, 20:09:04 от Bambina » Активен

Ако понякога се чувстваш безполезен,  депресиран или обиден…
Винаги помни, че ТИ някога си бил най-бързият и най-способният победител измежду милиони малки сперматозоиди.
belladonna™
Newbie
*
Публикации: 3160

« Отговор #24 -: Октомври 22, 2006, 12:59:38 »

Цитат на: "dani"
Беладона,Цандева е мойта лекарка и съм много доволна от нея тя помогна на майка ми доста и никога не е и намекнала за пари странно ми и съжалявам за братовчедка ти , аз ходя при Цандева от 6 години и нямам забележки, винаги е много внимателна и ми обяснява и ме преглежда внимателно, а майка ми е при нея от...многооо време, не знам сигурна ли си за името Confused

Обадих й се да я питам специално. Това със сигурност не е единственото такова име в България. Може да не е същата. А може и да не си била при нея за нещо сериозно като бременност.
Активен

dani
Newbie
*
Публикации: 143

« Отговор #25 -: Октомври 22, 2006, 23:28:18 »

Да в България не е, но в София и в Люлин? И мойта е от там / Люлин 9, поликлиниката/ заради това се поинтересувах Confused
Активен
Mi6enceto
Newbie
*
Публикации: 111

« Отговор #26 -: Ноември 03, 2006, 09:23:54 »

Леле,колко много некадърни глупаци има,а уж са учили медицина 6 години и се предполага,че са имали държавен изпит,на който явно не са скъсани,след като имат дипломи и вече са практикуващи гинеколози  Blink  Blink  Blink .
Активен

url=http://line.world-of-love.ru][/url]
Обичкайте се
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #27 -: Ноември 03, 2006, 21:06:22 »

11 години медицина. И не е проблемът в дипломата-има или няма,а в това,че не си харесват работата.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
Mi6enceto
Newbie
*
Публикации: 111

« Отговор #28 -: Ноември 04, 2006, 22:14:53 »

Като не си я харесват-да не са учили медицина толкова време и да не се правят на специалисти после, и да ти зависи живота от некадърници,които гледат само как да ти вземат парите и да им се махнеш от главата Mad .
Много се дразня така-еми като не си харесват работата,защо са си я избрали тогава?
Активен

url=http://line.world-of-love.ru][/url]
Обичкайте се
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #29 -: Ноември 24, 2006, 20:38:10 »

Това е доста необятна тема и няма конкретен отговор,както и крайно заключение. Защо не си я харесват,защо са учили,като не си я харесват-фактори много. За един лекар няма друга реализация,освен по специалността. Това е достатъчна причина да има кадърни и некадърни.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
amorita
Newbie
*
Публикации: 467

« Отговор #30 -: Декември 02, 2006, 12:34:13 »

доктор Сашо Георгиев от Майчин Дом- толкова невнимателен към пациентките си, ужас
Активен

quot;La tristesa es el vacio del alma por la aucensia del ser amado"
insatiable
Newbie
*
Публикации: 50

« Отговор #31 -: Април 15, 2007, 00:11:22 »

Милички, какво мислите за д-р Евгения Георгиева, практикуваща на Илинден 33, Варна - вижте ми обширния монолог в линка към  форума на bg-mamma.com за черния списък на гинеколозите във Варна. ( мнението ми там е от Insatiable_ ) , защото имам проблеми с регистрацията. Чудя се дали тя е за черния списък...?

Надявам се някоя, ходила при нея да ми сподели мнението си.

Поздрави на всички!
Активен

ay it right !

insatiable
Newbie
*
Публикации: 50

« Отговор #32 -: Април 15, 2007, 00:13:59 »

Във форума на bg-mamma.com мнението ми e #39  в рубриката Черен списък на гинеколозите - гр. Варна.
Активен

ay it right !

estel
Newbie
*
Публикации: 2

Усмихни се!

« Отговор #33 -: Април 17, 2007, 12:57:49 »

И аз съм била при доктор Цандева-Люлин 12-та поликлиника.Бях на 19 и за нередовен цикъл ми изписа Диане-35.От тях се чувствах като парцал и преди да ми дойде умирах от болки.Освен това беше пропуснала да ми каже че се спират на всеки 6 месеца.Пих ги година без спиране.Смених я с друга гинеколожка и новата ми изписа Линданет-30 и с тях нямам проблеми.
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #34 -: Април 24, 2007, 12:47:34 »

Май е време да се оплача от Д-р Пулева от 29 поликлиника, 216 кабинет в квартал Гоце Делчев.

Честно не мога да определя, защо няма желание поне да обясни каква ти е диагнозата, и аз трябваше сама да се заема с тази работа. Много и бях ядосана и мога още да я хуля, но ще замълча.
Активен
euphoria
Newbie
*
Публикации: 3682

« Отговор #35 -: Май 03, 2007, 01:57:09 »

Михайлов от Свищов.
Ужас!!!
Супер груб и накрая дори не ми каза какво имам.
Ай сиктир.  Mad
п.с. не знам що чак сега пиша.  Lol
Активен

when it comes, it comes unannounced and it feels like a matador is taunting me with his reddest red cloth
selvaggia_
Newbie
*
Публикации: 6

« Отговор #36 -: Май 11, 2007, 22:59:47 »

Здравейте и от мен,и аз искам да запиша още 3ма ПЪЛНИ НЕКАДЪРНИЦИ с дипломи за гинеколози...Ще дам и мотивите си...
На първо място  е в списъка ми е Др.Али Мехмед Али (гр.Попово-градска болница)-за този човек и до сега не мога да си обясня защо е дошъл от Йордания в България и кой му е дал диплома за лекар?Питате се защо ли?Преди време имах гадже М(ехх това беше отдавна-хех всеки е бил малък-всеки греши) Smile но сега сериозно-с него си водех полов живот ест. с презервативи,но цикъла ми непрекъсното закъсняваше или въобще не идваше а вече бях на 16...Отивам аз при въпросния Др.Али и той при изследване на видеозон и на магаре ми констатира диагноза "БРЕМЕННОСТ"щях да умра от уплаха...Казах си може някои презерватив да се е скъсал,разплакана изхвърчах от кабинета му и ест. отидох пр гаджето си с викове и крясъци той ме успокои и ми каза да си направя тест за бременност,съгласих се и се оказа ОТРИЦАТЕЛЕН!А шибаняка Др.Али дори ми каза,ако не ми дойде до края на месеца да отида при него цитирам"да видим какво ще правим"-аборт на черно много ясно(това имаше в предвид)!Представяте ли си какъв аборт щеше да ми направи на празен корем!
На второто почетно място е колежката на гореспоменатия - Др.Снежана Йорданова(гр.Попово-градска болница)  - тази жена при преглед при нея ми установява диагноза "трипер" изсписва ми лекарства за около 100-200 лева при които като ги пия и започвам да припадам...Нашите ме водят при един друг лекар от Търговище който като му казах каква диагноза ми е поставила Др.Йорданова и какви лекарства ми е изписала се хвана за главата(тва буквално) после се оказа,че имам някви си гъбички(не помня точно какви) които се лекуват само за седмица две с "низорал"-а тези лекарства който съм пила предписаните от Др.Йорданова направо са ми ебали мамата(без извинения) на черния дроб!Майната му-нали се оправих...
На трето но не последно по важност място  е Др.Йордан Симеонов (гр.Търговище-частен кабинет).На времето когато е бил млад е бил добър лекар гинеколог,но с възраста може би съвсем е изкукуригал...При него ходих за нередовен цикъл-без никакви секрети да ми вземе,само с видеозон и преглед на магаре ми установи хорманален дибаланс предписа ми за 6 месеца да пия Диане-35 а после Три-Регол!Не мога да кажа,че нямаше ефект напротив-напълнях,кожата ми се омазни и получих акне от което не съм страдала никога,окосмяването по тялото ми започна да се усилва и в последно време установих даже,че имам косъмчета и по брадичката и бакембадрите-също така цикъла ми не е редевен!Този изкукал дядо ме превърна от красиво и строино маце в жена която не може да се гледа в огледалото зради склерозата на един дъртак!Бих го убила заради това което ми стори!!!Сега цял живот няма да мога да стана същата като преди!МРАЗЯ ТЕ ДОКТОР СИМЕОНОВ!!!!!!(дано четеш това!)Ако можех бих ти причинила това - И ПАК ТИ Е МАЛКО МАМИЦАТА ТИ! Hang Hammering

Затова ви моля момичета ако знаете някои добър специалист(дори и на частно ако трябва ще му платя колкото каже) от Търговишка област свържете се с мен-аз съм от гр.Попово!За здравето си пари не жаля,само,че вече нямам вярва в гинеколози!Само при 4 съм ходила-3ма пълни шарлатани,а другия вече извън България! Cry
Активен

color=red]Верните позават само баналната страна на любовта,а неверните опознават нейните трагедий![/color][size=24]лес[/size][size=18]бий[/size][size=12]ка[/size] [size=10]съм[/size] Lips
sisi
Newbie
*
Публикации: 6

« Отговор #37 -: Юли 08, 2007, 07:09:26 »

Бъргас доктор Ганчев ако изобщо мога да го накера доктор...първо му липсват първите 7 годинки взима по 25лв на преглед.думичките здравеите или добър ден изобщо не ги е чувал сигурно...тормозеше ме да правя аборт като разбра че съм официално неомъжена.казвам официално защото не виждам голяма разлика когато живееш с някои на семейни начела. чак по стълбите към изхода на поликлиниката ме гони да си даде номера че да му се обадя и ми "даде 1 седмица да си помисля" след спорове че аборт се прави със съгласието и на двама не на 1..по време на прегледа няма да кажа колко груб беше,не мога да прияеа за нормално да кажеш на пациента"трай малко"...да не говорим какво възпаление ми причини 2 седмици след това се чесах и бях червена плюс ужасно течение.*
« Последна редакция: Февруари 08, 2008, 20:03:44 от Bambina » Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #38 -: Юли 08, 2007, 12:17:45 »

Може ли в тази тема да пишете ГРАМОТНО и УВАЖИТЕЛНО, с ПУНКТУАЦИОННИ ЗНАЦИ и по правилата на КНИЖОВНИЯ ЕЗИК (който се учи в основното училище, предполагам сте го завършили вече!). Всякакви мнения написани като последното и особено съдържащи подобни фразички:
Цитат на: "sisi"
да му исъхнат....дано!

ще бъдат изтривани. Тази тема и другият списък имат за цел обективност, не обиди, псувни и изразходване на негативна енергия! Така че моля, преди да натиснете бутончето, замислете се за начина, по който пишете, и най-вече дали сте показали причини с участието във форума за да имате право да плюете злостно лекар - добър или лош, но човек с образование, което вие нямате!
Активен

mama Didi
Newbie
*
Публикации: 22

Но за моята любов към теб не стигат думите!

« Отговор #39 -: Септември 30, 2007, 22:12:30 »

Д-р Ивет Райчева "Майчин дом"-София,само като й пиша името и ме хващат нервите  >:(
Некадърна,корумпирана и безотговорна
Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #40 -: Февруари 02, 2008, 20:15:00 »

Д-р Маноилова-
Едит- Това е моето впечатление от лекарката и не ангажирам никого с него.
На първо място, въобще не се интересува от предисторията на това, имал ли си заболяване, какво е било то. Мисля че всеки уважаващ се лекар е длъжен да задава въпоси за твоето здравословно състояние. Е, добре че аз съм приказлива и сама започнах да си говоря. Доста претупано работи, без да се интеересува или задава допълнителни въпроси. Когато я попитах нещо относно моето заболяване, не получих никакъв отговор. Не ти обяснява нищо. Не ми направи всички необходими изследвания, според моите виждания. И тъй като имах ,... всъщност, аз така и не разбрах какъв е проблемът ми(мънкаше си), дори не ме извика пак на преглед, втори път, което мисля че е редно. Изписа ми някакви лекарства и ме изпрати. Е, аз се почувствах като натрапница.
« Последна редакция: Февруари 29, 2008, 15:48:25 от alivera » Активен

sexy
Newbie
*

« Отговор #41 -: Февруари 06, 2008, 19:40:01 »

Д-р Ивет Райчева "Майчин дом"-София,само като й пиша името и ме хващат нервите  >:(

Хм. Тя уж е много хвалена. Ако може по- ясна обосновка Confused
Активен

It's amazing how much somebody can break your heart and still you love them with every broken piece of it.

Mina
Newbie
*
Публикации: 9192

« Отговор #42 -: Февруари 07, 2008, 14:23:52 »

Аз съм на същото мнение принципно. Повече търговец, отколкото лекар.  Sneaky
Активен

sexy
Newbie
*

« Отговор #43 -: Февруари 07, 2008, 14:53:27 »

А между другото те са поне 3 Райчеви и аз така веднъж си мислех, че отивам при едната, а съм отишла при другата. Само при тази Ивет не съм ходила.
Активен

kotanka
Newbie
*
Публикации: 2141

« Отговор #44 -: Февруари 08, 2008, 11:22:59 »

Е явно и по добре  Cheesygrin.
Активен
sexy
Newbie
*

« Отговор #45 -: Февруари 08, 2008, 21:55:09 »

Никога не е късно пак да ги объркам.  Cheesygrin
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9192

« Отговор #46 -: Февруари 08, 2008, 22:41:00 »

Понеже голяма дискусия се завихри , да кажа за ИВЕТ Райчева.
Познавам я преди да се наложи да ползвам услугите и като лекар , понеже е майка на моя приятелка.
Докато бях бременна , поради това, че пих доста антибиотици , искахме да направим още едно 3D, за да сме сигурни , че всичко е наред. И тъй като я познавам от преди,не бях предубедена спрямо нея. Мислехме, че ще си свърши качествено работата,въпреки , че много преди да забременея бях ходила пак при нея и не бях доволна. Обаче! Прегледа започна, като тя с голяма мъка включи апарата (НЕКОМПЕТЕНТНОСТ И НЕПОЗНАВАНЕ НА РАБОТНАТА АПАРАТУРА!) , после ме напляка с гел и мина точно два пъти върху корема ми със сондата на ехографа. Естествено на монитора нищо не се видя , освен някаква странна пихтия, след което "прегледа" приключи. Тя ме попита дали съм ходила и друг път на преглед и аз отговорих :"Да." След което се произнесе:"Ето, значи всичко е наред", поизбута ни от кабинета и подвикна на рецепционистката :"200лв!"
Двеста лева! За нищо. Ето затова подкрепям мнението за нея , че е меркантилна и некадърна.
Активен

sexy
Newbie
*

« Отговор #47 -: Февруари 09, 2008, 00:56:47 »

Мерси, Мини, за инфото. Много трудно стана нещо намирането на свестни лекари.  Sad
Активен

mariiche_17
Newbie
*
Публикации: 279

Ju$† uN!qU€ -_-_- $€n$a†!°n <<< $o $w€€t

« Отговор #48 -: Февруари 09, 2008, 12:58:56 »

Май е време да се оплача от Д-р Пулева от 29 поликлиника, 216 кабинет в квартал Гоце Делчев.

Честно не мога да определя, защо няма желание поне да обясни каква ти е диагнозата, и аз трябваше сама да се заема с тази работа. Много и бях ядосана и мога още да я хуля, но ще замълча.

Да и аз съм адски недоволна от тази жена ходих на преглед при нея 3 пъти от които даже 1-вия път отказа да ме прегледа като измисли някакво смешно оправдание това беше преди нова година .. след нова година на 7-ми януари отивам със розаво течение отказа да ми земе секрет каза че знаела точно какво ми е като ми предписа противозачатачни линдинет20 била съм имала хормонални проблеми защото съм много слаба .. и вече 3-иа пат отидох за обилно бяло течение предписа ми някакви свещички които не помогнаха за това реших да предприема нещо каквото и да е то ...значи в същата 29 поликлиника има кожно-венерически диспансер там ме пратиха в 8-ми кабинет при една много много добра лекарка жалко че не и помния името та така тия ми направи изследвания прегледа ме и веднага ми каза какво ми е и как да се лекувам  а Пулева ме въртя 2 месеца
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #49 -: Февруари 09, 2008, 19:15:51 »

Mod. team:

За да се избегнат бъдещи спорове по тази тема, моля, мненията в нея да бъдат писани с нужното уважение към коментираните лица и достатъчна обосновка. В противен случай те ще бъдат изтривани.

Напомням, че темата цели обмняна на опит, а не хулителство и мненията в нея не са меродавни, както не са и задължаващи (съответно не са задължитено вярни, както е и с всяка друга тема, в която се коментират лица и/или брандове). Всеки преценява самостоятелно, доколко да им се довери.

N.B. Exclamation  "Ясно предупреждение : ако има мнение от потребител, което модераторите сметнат за не добре обосновано, то ще бъде изтривано по тяхно усмотрение, без предупреждениe.",     
Активен

Nelly
Newbie
*
Публикации: 4

« Отговор #50 -: Април 04, 2008, 10:32:28 »

В София има още една д-р Райчева, но Мариана. Била съм при нея, гори ми раничка. Кабинетът и е хубав, чист, много е любезна, но се оказа, че не е обработила раничката ми по най-добрия възможен начин. Това естествено го разбрах от друга лекарка. При д-р Мариана Райчева ходих два пъти и повече никога. Че взема скъпо също мога да добавя. Сега ходя при д-р Елиза Тюфекчиева и съм много доволна.
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #51 -: Април 04, 2008, 11:45:55 »

Би ли обяснила какво значи най-добрия възможен начин? И докога ще си доволна от другата? Докато трета ти каже "и тя не става"?
Активен

Nelly
Newbie
*

« Отговор #52 -: Април 04, 2008, 11:57:23 »

Не, не ходя при други, за да сравнявам мнения, но просто не останах доволна от нея. Исках да кажа, че тя не е толкова добър специалист, за какъвто всъщност се представа. Явно е, че за нея печалбата е много по-важна, а си претупва работата.  И мисля, че тук си пишем мненията, а не се заяждаме. Всеки пациент има право на мнение, нали така?!
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #53 -: Април 04, 2008, 12:09:51 »

Извинявай, но "не е обработена по най-добрия възможен начин" и "не е толкова добър специалист, за какъвто се представя" не са аргументи. Поставянето на мнение за лекар тук изисква точна аргументация. Правилата на темата са в първото мнение.
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #54 -: Април 04, 2008, 12:22:55 »

Извинявай, но "не е обработена по най-добрия възможен начин" и "не е толкова добър специалист, за какъвто се представя" не са аргументи. Поставянето на мнение за лекар тук изисква точна аргументация. Правилата на темата са в първото мнение.
Какво ще рече по- точна аргументация? Не се заяждам, само питам.
Как един пациент, който не е доволен от работата на даден лекар и само като пациент, не като специалист, може да аргументира ппо- добре своето мнение.
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #55 -: Април 04, 2008, 12:33:05 »

Ами простичко - описва проблема и как лекарското решение му е навредило.
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #56 -: Април 04, 2008, 12:41:10 »

Ми тя май го е казала. Проблем- раничка. Лекарско решение- обгаряне на раничката и като нещо, което и е навредило- не добре обгорена раничка, което пък означава, че проблема при нея си е останал.
Така аз виждам нейната аргументация.
И все пак не мисля, че е клеветила въпросната лекарка.
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #57 -: Април 04, 2008, 12:59:52 »

И какво значи, че не е добре обработена. Тя ли е толкова компетентна, че да класифицира?
Нели споменава, че д-р Райчева била печалбарка. Ми аз мисля същото за друга лекарка спомената от много хора като страхоен специалист, ама не съм я сложила в черния списък, нали?
Активен

Моето име е Любов.
Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #58 -: Април 04, 2008, 13:08:11 »

Ми тя май го е казала. Проблем- раничка. Лекарско решение- обгаряне на раничката и като нещо, което и е навредило- не добре обгорена раничка, което пък означава, че проблема при нея си е останал.
Така аз виждам нейната аргументация.
И все пак не мисля, че е клеветила въпросната лекарка.
Аз пък не я виждам. Защото "най-добрия възможен начин" не значи "не ми я обгори добре" първо. Второ звучи ми като "чух сега, че имало разни мазила, мацват те два пъти и си кат нов, пък тая що не ме мацна...". Трето една раничка може да изиска повторно третиране и това не значи "претупана работа заради печалбарство". И четвърто прочети на първа страница мнението на Жени и на Беладона. Тази тема не е за да се намираме на лафче, а само за сериозни инциденти.
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #59 -: Април 04, 2008, 14:12:29 »

Доооообре. Спирам. Няма смисъл. Вие сте прави.
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #60 -: Април 05, 2008, 15:40:27 »

За да класифицираш даден специалист като за в 'черен списък', значи трябва да имаш сериозни основания. Печалбарството, само по себе си, Не е достатъчно. Още повече, момичето няма как да знае, всъщност как й е обработена раничката, защото не е достатъчно компетентна. И какво пречи на новата й гинеколожка, просто да иска да я спечели като клиент ?

Не казвам, че това, което Нели споменава не е вярно. Но така аргументирано, далеч не е подходящо за тази тема. И й предлагам или да се обоснове/ редактира, или ще го направи мод. екип.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 14840

bizzetka

« Отговор #61 -: Април 05, 2008, 17:13:05 »

Честно казано това дали една гинеколожка е печалбарка или не трудно може да ме спре да ходя при нея, ако е много добра и ми харесва как работи. Е, аз все пак ходя сравнително рядко и нямам кой знае какви проблеми, не ми се налага често да ги давам тези пари. Идеята ми е, че печелбарството не определя дали един лекар е добър или лош и дали си разбира от работата, освен, ако не компрометира здравето ти само и само да изкарва пари от теб.
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #62 -: Април 05, 2008, 17:35:40 »

Бизар, аз имах и нещо друго предвид под "печалбарка". Лекарката, при която ходих взима доста пари, но това не ме притеснява. Наричам я печалбарка, защото преглежда 8 жени за час- час и десет минути. На мен ми сложи точна диагноза, излекува ме, но толкова бърза, че нито ми каза да не правя секс, нито ми обясни нещо за настоящия ми проблем. Но изгуби 5 минути от прегледа(тоест половината от времето), за да ми обясни как всички нейни пациентки задълже си правят колпоскопия в частния кабинет(цито въобще не спомена като опция) и ми обясни като на дебил колко е страшно да имаш Папилома и че трябва да си направя ваксината. Аз такива хора наричам печалбари.

Предполагам, че поста не беше адресиран към мен, ама аз да си изплача болката Big grin
Активен

Моето име е Любов.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #63 -: Април 05, 2008, 17:44:31 »

Може би говорим за различни неща. За мен това си е чист непрофесионализъм и подвеждане.
Под печелбарство (невинно) аз лично имам предвид да взима необосновано висока сума за преглед, да ти слага допълнително към нея и други дребни сумички за дребни манипулации, които да кажем, че си влизат в прегледа така или иначе. Лекарката, при която бях последно например ми взе почти двойно от  предния за абсолюто същата процедура и в първия момент ми стана неприятно и се засилих да я разпитвам какво толкова е включила в цената, но пък после се сетих колко внимание ми обърна и реших, че не си струва. Идеята ми е, че колкото и пари да ми беше взела това специално не влияе какъв лекар е и как се отнася с пациентите си.
Докато твоята лекарка - какво - ако беше не на частна практика и не взимаше сума ти пари на пациент, щеше да обръща внимание на всеки внимателно ли? Това си е просто начин на работа.
И не знам при вас как работят болниците, но там, където ходя часовете ги определя регистратурата - т.е. дават час на 15 минути. Ако ще и за 2 минути да ме оправи, няма как да вземе много повече, отколкото са часовете, най-много 2-3 извънредни.
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

private dancer

« Отговор #64 -: Април 06, 2008, 16:04:39 »

Скоро се заех да прочета черния списък на бг-мама и толкова се издразних на някои постове...няква лигла сложила в черния списък Благо Пехливанов,защото го видяла как изгонил няква жена,която тръгнала да влиза в сектора с табела "Влизането за външни лица забранено",а тя "само искала да занесе дрехи на дъщеря си"....аз ако бях на него директно с ритник щях да я изгоня...
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #65 -: Април 06, 2008, 23:24:33 »

Ами и гинеколожката в София, в частната клиника, от която съм безумно доволна и благодарна, взима ужасно много пари за преглед, но примерно отиваш в 1 часа и си тръгваш към 2, 2 и половина. През цялото това време ти се обръща внимание - от имунната система, през бъбреците, (празни и пълни) ехографа , през колопоскопията, микрото, хлами, цито, мануалния преглед и обстоен разпит относно начина на живот, храненето и сексуалните партньори; до предписването на лекарства и обяснението на видовете бактерии и резултатите от урината ти.. Отделно препоръки за лечение в балнеологии. Вярно, че накрая оставяш към 100- 120- 150- 200 лв, взависимост от изследванията, но си струва. Много е, но си струва. И за това е в белия списък.
Активен
Nelly
Newbie
*

« Отговор #66 -: Април 07, 2008, 09:46:19 »

Видях всички мнения след моя коментар. Може би неправилно съм поставила д-р М.Райчева в черния списък, щом за това е необходимо някаква сериозна лекарска грешка. Просто исках да споделя неприятния опит, който направих с нея. Това, че не ми е била обгорена раничката добре, аз наистина няма как да го констатирам;може би и лекарката, която ми каза това наистина е искала да ме спечели като пациент, в България всичко е възможно. Платила  съм при д-р Райчева  почти двойно за определени манипулации и слушайки непрестанните и хвалебствия относно апаратурата в кабинета й (естествено касаеща само бременни жени), и това, колко много пациенти има и колко колко само е добра и търсена, мисля, че имам пълното право да съм недоволна от нея, когато тя не е положила максимални усилия да извърши манипулацията. Ако според модераторите не е за черния списък - да я махнат. Не я поставих в този списък само заради комерсиалността й, която проосто не може да остане незабелязана, а заради това, че не си е свършила добре работата. Слава Богу, при мене не беше нещо сериозно, но ако направи подобно нещо при наистина сериозен проблем?!
Активен
blondy_vip
Newbie
*
Публикации: 1

« Отговор #67 -: Април 19, 2008, 13:57:09 »

Искам да ви кажа за една гинеколожка в люлин 4 .
Клиниката се казва "МЕДИВА" Confused името на гинеколожката не се сещам,ще ви го напиша тези дни като се сетя,но не ходете там,просто съм разочарована от целия персонал,а най-вече от гинеколозите,такава мръсотия и такава анархия,и най-вече хигиената на помещенията и на докторите. Razz
Активен
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #68 -: Април 20, 2008, 15:49:22 »

Айде пак проветряване на устната кухина.
Активен

Моето име е Любов.
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #69 -: Април 20, 2008, 19:57:56 »

За мърсотията и хигиената -ясно, ужас. Но какво се има предвид под 'анархия' ?
Активен
una hada
Newbie
*
Публикации: 5224

« Отговор #70 -: Април 23, 2008, 13:45:08 »

Може би говорим за различни неща. За мен това си е чист непрофесионализъм и подвеждане.
Под печелбарство (невинно) аз лично имам предвид да взима необосновано висока сума за преглед, да ти слага допълнително към нея и други дребни сумички за дребни манипулации, които да кажем, че си влизат в прегледа така или иначе. Лекарката, при която бях последно например ми взе почти двойно от  предния за абсолюто същата процедура и в първия момент ми стана неприятно и се засилих да я разпитвам какво толкова е включила в цената, но пък после се сетих колко внимание ми обърна и реших, че не си струва. Идеята ми е, че колкото и пари да ми беше взела това специално не влияе какъв лекар е и как се отнася с пациентите си.
И моята така прави... 30 лева за преглед, 15 лева за консултация, 40 лева за цитонамазка, 40 лева за микробиология (без каквито и да е оплаквания от моя страна и веднага след цитото - имам предвид в същия ден)... Не спазва часовете, аз със записан час чакам по час и половина. Да не говорим, че лекарставата които ми изписва трябва да си ги купувам от нея уж ги давала по-евтино. И така ако искам да покажа на някой какво са ми изписали - не мога, защото нямам рецепта... Но иначе обяснява подробно.
Активен

mimen4o
Newbie
*

« Отговор #71 -: Март 10, 2009, 22:26:10 »

Искам да поставя в този списък "др." Цонка Иорданова от 30 ДКЦ-Обеля 2!Тя ми водеше ЖК уж по ЗК.Казвам "уж" ,защото и за малкото изследвания ,които ми е направила ( а те са само кръв и урина по веднъж) ме накара да си платя.Също така си платих и за микробиологията,която ме накара сама да си занеса в една лаборатория в люлин ,в последствие диагнозата беше : "съмнявам се за хламидия,но са трихомони  Shocked!След ,което ми изписа свещички,които трябвало да си взема само от аптеката в която тя ме праща ,защото само там ги правели.

Направих си нова микробиология на частно и се оказа че имам кандида гъбички,без които почти не може да мине бременност,а като и показах на лекарката рецептата ,която ми беше дадена от "др." Йорданова се хвана за главата Olele!Да не говорим че на видеозона (за който също ми каза да си платя)ми беше сгрешила термина с 2 седмици!!!Накрая ,когато отидох да си взема обменната карта ми заяви че са и изтрити листовете от последните посещения (като вметна: "не че е чак такъв проблем , все пак една консултация ти е 15 лв."). Явно пак всичко опираше до парите и ок,аз съм съгласна ,но поне да си спокоен че можеш да довериш здравето си, и най-вече това на детето ти на този лекар, не да гледа на теб като на печатница за пари и да ти плямпа всевъзможни глупости,без капка огризения Blink

Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #72 -: Март 11, 2009, 00:05:10 »

Мноого кофти, особено да си бременна и да повериш два живота на подобен некадърен 'лекар'. 
Активен
ingen
Newbie
*
Публикации: 8

« Отговор #73 -: Март 31, 2009, 13:13:21 »

* Mod. edit

Кандида са един от най-упоритите и трудно лечими вагинити и имат твърде много усложнения, които зависят САМО от твоя организъм, хигиена, хранителни навици, че да набеждаваш, който и да бил специалист за това, че те са хронични!! Още повече, че си била лекувана напълно адекватно! Това, че не си се повлияла от едните препарати, а други са имали ефект, няма нищо общо с компетентността на гинеколозите !
« Последна редакция: Март 31, 2009, 14:35:52 от Bambina » Активен
citroenist
Newbie
*
Публикации: 3

« Отговор #74 -: Юни 22, 2009, 14:44:44 »

Искам да добавя в списъка и ''д-р'' Даскалов от Пловдив.
Жена ми ми беше пациент много време, което ни костваше много,много пари без никакъв резултат.
Тя има само една маточна тръба и един яйчник вследствие на операция от спукана киста преди няколко години.Тогава касапите в Окръжна болница я оперираха по спешност и с лека ръка итрязаха целия яйчник и тръбата.Това ,обаче е друга тема.
Да се върна на докторчето Даскалов-прехвален пловдивски гинеколог.
Та въпросния ''доктор'' (ще кажа по-късно защо го слагам в кавички) ни направи 5 инсеминации възлизащи на обща стойност над 2500лв. , което не включва и хилядите левове за прегледи в скъпите клиники, в които се подвизава и десетките изследвания.
Няма да коментирам стреса и очаянието при всяка поредна неуспешна инсеминация.Повечето от вас знаят какво значи разбитата надежда.

След последната 5-та неуспешна инсеминация, виждайки ,че е безпомощен ''докторчето'' с равен и беземоционален тон ни съобщи:
-Вариянтът ви е инвитро в Солун - .... и веднага извади визитка с контакти там.
Няма да описвам шока който изживяхме.Как ви звучи инвитро в Солун? Лесно нали? Shocked

Питах го:
- Добре де... толкова ли няма кой да прави инвитро в България?
-Миии има, ама много ще чакате и то...абе най добре се насочете в Солун. - Смотолеви с равен тон ''докторчето'' и показа ,че няма какво да му губим времето повече.

Шока беше няколко дневен и много сериозен особено за жена ми.
Благодарение на познати се уредихме на преглед при Д-р Стаменов в клиника Малинов -София.
Обяснихме какъв е случая и той каза:
-Дайте да видя цветната снимка на тръбата!
Ние:-
-Амиии нямаме.Не сме правили. Shocked

Д-р Стаменов направи кратка пауза гледайки в недоумение и неразбиращ как е възможно.

-Правили сте 5 инсеминации без да проверите проходимостта на тръбата с цветна снимка?

Няма да описвам как кръвта нахлу в главата ми и колко исках ''докторчето'' в този момент да ми е под ръка.

Д-р Стаменов веднага назначи дата за цветна снимка.
Установи се ,че тръбата е напълно запушена-никаква проходимост, дължаща се на много стари сраствания, предизвикани още от операцията по премахване на другия яйчник.
Веднага стартира стимулация последвана от ин витро и сега жена ми е бременна в 5-тия месец.

Д-р Стаменов каза ,че не познава лекар в Пловдив, който да следи бременността и ,че ''докторчето'' поне за акушер е добър.Каза също и ,че винаги сме добре дошли в София за прегледи на бременността, но за да не се разкарваме да си намерим някой под ръка в Пловдив.
Думите му бяха изключително колегиални към ''докторчето'' Даскалов:
-Вижте сега! Всеки прави грешки, не се сърдете на Даскалов.

Ходихме няколко пъти на консултации при ''докторчето'' , но тъй като му нямам доверие решихме да си ходим в София, пак в клиника Малинов при Д-р Сигридов, който следи бременностите там.
Ще спомена ,че и цените в София са 2-пъти по ниски от на Даскалов, а на някои услуги- дори и още по-ниски.
Прегледите при Сигридов продължават между 40мин. и 1 час, докато при ''докторчето'' от Пловдив са максимум 10 мин. ,от които 2-3 мин за само събличането и обличането на жена ми.
Тарифата идва горе-долу по 10лв/мин. Shocked Мамка му печалбарска!

За лаконичните и несвързани бръщолевения няма да описвам,но един път не сме излезли от кабинета на докторчето без да се чудим какво по дяволите каза сега.
Това за мен идва от липса на компетентност.Той на себе си не може да обясни какво става ,камо ли на пациентите си.

Чашата окончателно преля при следния случай с ''докторчето'':

Д-р Сигридов препоръча микробиологично изследване, но понеже лабораторията в клиниката в София не работеше(събота) ,каза да си го направим в Пловдив, за да не стои пробата чак до понеделник.

Жена ми отива при ''докторчето'' за да й вземе секрет за микробиология, като казва изришно, че само за това е дошла, тъй като бебето е гледано преди 3 дни в София и всичко е префектно.

''Докторчето'' обаче, без да пита, взима пробата и продължава с ултразвукаов преглед.
С явна ,според жена ми, злоба в погледа ,че не ходим при него за ултразвуковите прегледи, а в София.
Пак му се казва ,че скоро е гледана на ултразвук, но той си знае неговата.
На всичко отгоре започва да й пълни главата със злокобни предположения, че плодът има маркери за синдром на Даун ShockedСъщо, че вижда уголемен стомах, който е извън нормата....
Синдромът на Даун е 100% отхвърлен от всички досегашни изследвания в София, вкл. биохимичен скрининг в Майчин дом и много ултразвукови прегледи при д-р Сигридов, при които той отдавна е изключил Даун като възможност на 100%.

Та докторчето паникьосва жена ми, която слизайки да си плати за микробиологичното изследване и обявяват цена от 83лв.
Прегледът естествено е продължил пак 6-7 мин.Включил си ''човека'' и 55 лв за ултразвуков преглед с продължителност 3 мин. без никой да му го иска.
Заплаща си тя и разтреперана ми се обажда по телефона и ми разказва в истерия какво е станало.Още не беше свършил разговора и вече летях с колата към клиниката при ''докторчето'' да искам обяснение.

Нахлувайки буквално в кабинета, заварвам ''докторчето'', жена му и сестрата на сладка приказка.
 При поисканото ми обяснения защо изследването което нормално е 20-тина лева е струвало на жена ми 83 лв. ''докторчето'' ми каза:
-Ми нали знаете ,че не сте длъжни да идвате тук като не ви харесва.
- А трябва ли всеки път като идваме при вас да сме подготвени с няколко- стотин лева за преглед, понеже вие може да решите на надуете сметката и до 300лв за прегледа?!.-питам аз.
Казах, че си искам парите за прегледа ,който не сме искали да правим и сме дошли за една микробиология.
''Докторчето'' до такава степен се озлоби, че ми заяви, че ще ми върне всички пари и се обади в лабораторията да изхвърлят пробата взета преди минути от жена ми.
На думите ми ,че искам да си заплатя изследването и че оспорвам само ултразвуковия 3- минутен, нежелан от нас преглед на стойност 55 лв, отговорът на ''докторчето'' Даскалов беше:
-Отивайте на лекар където искате! Въпроса е преключен пробата ще се изхвърли.

За негов късмет не бяхме сами в кабинета му.Иначе разговорът щеше да приключи по-различно...
Питам Ви това дали има нещо общо с каквато и да било лекарска етика?
След разговора моментално се чухме с д-р Сигридов и той каза ,че всички съмнение за синдром на Даун са смешни и да дойдем ако трябва за консултация, за да не стане някоя беля с жена ми да пометне здраво дете от притеснения...
Веднага излетях за София в 17 часа следобед.
Д-р Сигридов ни прие след работно време и близо час ни обясняваше, показвайки на ултразвуказащо нашето бебе няма Даун и няма никаква причина за съмнение. Относно "уголемения стомах" каза, че в момента на прегледа при Даскалов, бебчо си е пийнал водичка и оттам се е надуло стомахчето, но то до няколко минути спада, след което ни показа да видим, че наиситна е така. Представяте ли си!!!
Човека седя с нас до 22:15 вечерта.Взе нова проба за микробиология и всичко това ни струваше 20лв.
Само пробата си платихме, а 1-часовия подробен ултразвуков преглед беше безплатен и най-важното успокояващ и ясен.Беше си цяла лекция. Exclamation

Оказа се ,че сме третите за тази седмица, а беше още сряда, които идват при тях с оплакване от докторчето.
Възмущението на д-р Сигридов за изхвърлената проба беше огромно.

Малко дълъг стана постът,но дано да съм бил разбран и да предпазя други хора от търгаша Даскалов, който на всичко отгоре е и некомпетентен.

Тепърва ще се заемам с него по всичко чрез законни начини Exclamation
« Последна редакция: Юни 22, 2009, 15:16:24 от citroenist » Активен
lady_dy
Newbie
*
Публикации: 1472

« Отговор #75 -: Юни 22, 2009, 15:08:35 »

Много кофти, че сте попаднали на такъв лекар. За съжаление има много такива в България и няма да се спре това.

Остава само да сте спокойни, да следите всичко, което става около бебенцето и дано да се оправят нещата, а накрая едно прекрасно детенце!  Smile
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 11307

« Отговор #76 -: Юни 22, 2009, 15:49:17 »

-Правили сте 5 инсеминации без да проверите проходимостта на тръбата с цветна снимка?

Това е пълно безумие!!! Не искам да мисля какво сте преживели...

Трябва да кажа, че и аз след няколко далеч не толкова сериозни инциденти, толкова материал съм изчела в интернет, че сега насън да ме бутнат, мога да изредя всички изследвания и процедури, които са необходими за каквото и да било. И си ги търся, когато трябва.
Активен

katerina
Newbie
*

private dancer

« Отговор #77 -: Юни 22, 2009, 15:58:40 »

къде работи този идиот? кажи да разпространявам.
Активен
Sunny
Newbie
*
Публикации: 25

« Отговор #78 -: Юни 22, 2009, 16:00:39 »

Наистина е ужасно това, което сте преживели и е чудесно, че вече сте на път да получите най- прекрасната награда за изстраданите усилия.  Thumbup
Но все пак искам да попитам, защо след като вече сте били наясно с некомпетентността на този доктор отново сте се върнали при него да пилеете нерви и пари. Пловдив все пак не е малък град и преполагам, че може да се намери добър лекар който да поеме консултациите.
Колкото до идеята му да ви праща в Солун - това ми звучи направо безумно и е ясен знак, че основната му цел е печалба.
Активен
citroenist
Newbie
*

« Отговор #79 -: Юни 23, 2009, 03:49:16 »

къде работи този идиот? кажи да разпространявам.
Работи в клиника Медикус Алфа.Преди беше в Торакс.
Но все пак искам да попитам, защо след като вече сте били наясно с некомпетентността на този доктор отново сте се върнали при него да пилеете нерви и пари.
Колкото до идеята му да ви праща в Солун - това ми звучи направо безумно и е ясен знак, че основната му цел е печалба.
Защото се надявахме като не разбира от проблемно забременяване поне да става за следене на бременности,но се оказа и и за това не го бива.
И на мен ми стана ясно ,че от Солун е на комисионна.
Явно е започнало да се изживява на бизнесменче ''докторчето''.
Дано се появят и други недоволни и ограбени, за да го почнем заедно както се полага.Аз така или иначе съм решил ,че няма да му се размине.
Мога да си представя човек да се овълчи за пари или да е притиснат от кредити или незнам си какво, което за лекар все пак е недопустимо.Добре - алчността е човешко качество.
Но да се разпореди да се изхвърли пробата при положение ,че вече е взета и аз заявих ,че искам да си я платя за да не разчекват жена ми отново излишно-ей това го издъни жестоко и сега ще съжалява
Да не говорим и как с лекота всява паника след 2 минутен повърхностен преглед, че има сумнение за сериозен проблем с бебето.
Дори и да има такива съмнение е длъжен да спести тази информация до пълното и потвърждаване, а не да гледа с ултра звука и жена му (която така и не разбрах каква точно професия има) да гледа с кахърен поглед и злокобно да съобщава колко голям проблем се съмнява ,че има.
Правило ми е впечатление ,че винаги, колкото и незначителен проблем да се съмняват че има го изкарват огромен като гледат максимално притеснено с кахърните си погледи и изпълнени с очаяние гласове.
Същото беше и като съобщиха на щастливата ми ,че е най-после бременна жена, че и е оголемен яйчника.
Думете бяха:
-Олеееее яйчника е огромен чак ми засенчва изгледа към плода.Направили са ти хиперстимулация и сега е много опасно и трябва редовно да се следи.Може да се спука, да се излее към сърцето.... незнам си как да се завърти.
 Тона в гласовете на семейство Адамс ряпа да яде пред този на семейство Даскалови.... и едни кахърни погледи, особено Даскалова гледа тъжно все едно пред нея има раково болен. Hang

Ми говори ли се така на бременна жена беееееее, да ви еба в капутите?
Извинявам се за езика, но колкото пъти си спомня и полудявам.

Нулев лекарски подход.Една неграмотна селска бабичка ще се старяе повече в подхода си към бременна жена, забременяла след много мъки.
Няма нищо по лошо от лекар печалбар.А може би има- некадърен лекар печалбар.

Обаче са си изградили добра рекламна стратегия семейство Даскалови - личния им рекламен сайт Зачатие.
Още в Торакс цените бяха убийствени, но не изглеждаше толкова овълчен тогава.По добро впечатление някак правеше.
По- късно ми направи впечатление,че започна все повече да скъсява прегледите и да гледа бързичко да отпраща.

Жалко! В началото Даскалов даже ми допадаше доста, но и не бяхме срещали до тогава истински специалисти за да сравним.
Озадачаваше ме и факта ,че въпреки дестките ни посещения при него, по няколко пъти в седмицата, в продължение на 2 години почти, така и не запомни кой е извадения яйчник на жена ми.Всеки път трябваше да се повтаря едно и също и да се напомня случая.
Как ви се струва факта, че доктора в София определи пола още в 14 седмица с лекота, а Даскалов заяви ,че е абсурд да го разбере преди 22 седмица Shocked

Не си разбира на ултра модерния 4D ехограф явно.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #80 -: Юни 23, 2009, 10:17:32 »

Това с пола си е до лекар, не само до машина. Така, както са ви го познали, може и да се промени до въпросната 22 седмица, затова много лекари си спестяват прогнозите. Мисълта ми беше - съжалявам за всичко, което сте преживели, определено не е нормално, но сега не е моментът да се озлобяваш съвсем и да си повтаряш и потретваш всичко, което се е случило. Ако искаш да го накажеш - направи така, че да не останат излъгани други хора, но го забрави тоя доктор колкото се може по-бързо и се радвай на бременната си жена, все пак се води в момента рискова бременност и не е времето сега да се занимавате с идиоти и да се тормозите излишно. Аз също не проумявам как може да се върнете обратно при него, след като явно не е само въпрос на компетентност, а и на отношение, което и преди сте забелязали. А и като цяло звучиш, че през цялото време ви е дразнел, а все едно не сте имали друг избор за лекар. Все едно де, така сте преценили, така сте направили. Тук има момиче, родило в Пловдив във ВМИ и беше страшно доволна от лекарката си, и от раждането, може да я потърсите за помощ и информация, няма да ви откаже.
Активен

katerina
Newbie
*

private dancer

« Отговор #81 -: Юни 23, 2009, 10:25:01 »

ако имате затруднение с това кой да ви следи в Плд, мога да ви препоръчам хора, само кажете.

наистина напоследък май всеки, който има кинти да си купи ехограф, започва да се мисли за ехографист...
Активен
citroenist
Newbie
*

« Отговор #82 -: Юни 23, 2009, 11:56:57 »

Bizzare, оценяваме си грешката.
Наистина сега е най-важно спокойствието и така ще бъде.
Описвам всичко това за да предупредя всички, които биха се сблъскали с този ''лекар''
Защо ходихме при него ли?
Защото се бяхме уморили да сменяме лекари и всички да говорят и действат по различен начин.
Работа свърши и добрата реклама,която си правят с жена му в модерираните от нея сайтове.
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3785

...dreamer...

« Отговор #83 -: Юли 01, 2009, 00:57:09 »

слагам в черния списък д-р Събева от Студентска поликлиника заради нулевото й внимание към пациентите, никаква заинтересованост, никакви обяснения, дразни се като я питаш нещо и ти крещи...В тази тема съм обяснила подробно за нея: http://chick-chat.org/index.php?topic=2653.0
Активен

DJO_ELAN
Newbie
*

« Отговор #84 -: Август 06, 2009, 23:41:17 »

Здравейте ! За тази тема трябва да пиша доста тъй като генеколозите в , който познавам и мисля ,че трябва да са в този черен списък са доста . Първо ще спомена доктор Карабинова град Ботевград , която пропусна да спомене на братовчедка ми ,че бебето й няма врат (Направи спонтанен аборт в 8 месец) след това когато баба хвана рак на матката и прокървя след 8 години менопауза тя и каза ,че просто отново има цикъл  Confused . Втори е доктор Френгов град Ботевград , който си позволява да вади бебета с форцепс , при най-малкия проблем . А на скоро една приятелка беше получила някакви пъпчици и той 3 месеца  й ги гори , а когато тя отиде в София я излекуваха с хапчета . Трета е доктор Тодорова град Етрополе , която лекува два месеца една приятелка от киста на яйчника , която в последствие се оказа бебе  Blink Направо абсурд  Unsure
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #85 -: Август 07, 2009, 01:08:40 »

Ужасявам се, какви накадърници има. При това смели. Плашещо си е.
Активен
Vakyria
Newbie
*
Публикации: 28

« Отговор #86 -: Октомври 27, 2009, 11:41:57 »

Доктор Стоянка Нинова в клиника Торакс, София.
Имах много гинекологични проблеми един след друг, които се дължаха на слабия ми имунитет, а въпросната лекарка се държеше все едно сама съм си виновна, подмяташе че "Никой нормален човек не се изследва през седмица" и "Може да ти има нещо само ако има външен вносител", а аз правя секс само с презерватив и тя го знае. Последния път репликата беше "Ми ти май само това не си имала". Изследванията ми се правеха само по мое настояване, а обяснения за резултатите нямаше, просто ми връчваше рецептата, отговаряше на въпросите ми едносрично и трябваше сама да проучвам какво ми има. Прегледът трае точно три минути, колкото ми отнема да се облека и да ми вземе секрет, не разпитва за оплакванията, всичко върши с досада. Като специалист може би е добра, но все си мисля, че професията и изисква общуване с пациентите, не взимане на секрет от парчета месо.
Активен
nadinka
Newbie
*
Публикации: 89

« Отговор #87 -: Май 11, 2010, 13:51:52 »

Не съм доволна от д-р В.Димитрова(гиниколог) от димитровград.
Приема по 2-3 жени на веднъж в кабинета си,не отделя нужното внимание на пациентите си,интерсува се предимно от жени в напреднала бременност(та нали ще вземе пари за раждането) и от хора които идват на часно(те никога не чакат реда си).
Да не говорим че на мен неможа да ми види една раничка на шийката на матката,хем ходих 4 пъти на преглед.Искаше да ме лекува с хормони,или евентуално с абразио  Shocked Shocked Shocked Shocked направо кошмар,ако не бях отишла на чатно сега щях да се надувам с хормонални таблетки без да знам 4е имам раничка,а след като не ми помагаха хормоните,щеше да ме клъцне с кюретата,че после да не мога да имам деца.даже не искам да си спомням.МАЙ,ЧЕ САМО НА ЧАСТНО КАТО ХОДИШ МОГАТ ДА ТИ ОБАРНАТ ВНИМАНИЕ И ДА ТЕ ЛЕКУВАТ ГРАМОТНО
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #88 -: Май 11, 2010, 14:42:08 »

Това, което си написала за абразиото е пълна простотия. Разбира се, че след такава манипулация можеш да имаш деца. При нея се премахва лигавица от кухината на матката, която се праща на хистологично изследване. После се приема АБ като презастраховане от настъпване на инфекция.

Прави се в случаи, когато има кървене с неясен произход и съмнения за тумори. Когато не разбираш не е нужно да лепваш чак такива етикети от сорта, че нямало да забременееш заради тази лекарка.
Активен

Моето име е Любов.
nadinka
Newbie
*

« Отговор #89 -: Май 11, 2010, 14:50:33 »

ами имам един аборт зад гарба си и едно абразио направено от тази същата лекарка.преди 2 години,3 месеца ме тъпка с  различни лекарства и накрая каза:Ами,моито момиче-няма да е-абразио ще правим!
и сега когато отивам при нея тя иска пак да ми прави,а аз изобщо нямам нужда от това-аз имам раничка,нормално ли е?
ЗНАЧИ СПОРЕД "МОЯТА" ЛЕКАРКА ВСИЧКО СЕ ЛЕКУВА С АБРАЗИО
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #90 -: Май 11, 2010, 15:07:43 »

Каква причина изтъкна тя за абразиото?
Активен

Моето име е Любов.
nadinka
Newbie
*

« Отговор #91 -: Май 11, 2010, 15:42:06 »

да ми спре раждивото прокапване,а то било от тази раичка,ама тя неможе да я види  Confused затова изписва хормони и т.н.Ако ги бях пила и бях продалжила да прокарвявам щеше да последва абразио.
Прокарвяването щеше да продалжава,така ми обясниха в хасково(това било на периоди заради раничката) и щяха да ме кюретират
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #92 -: Май 11, 2010, 15:49:24 »

А тази от Димитровград какво обясни- защо го има това кървена? За абразиото всички разбрахме, стига си повтаряла.
Активен

Моето име е Любов.
moonlight
Newbie
*
Публикации: 121

Колкото повече,толкова повече!

« Отговор #93 -: Юни 10, 2010, 09:50:15 »

Наскоро братовчедка ми имаше ужасно гаден случай с гинеколожка. Направо ми се плаче като се сетя. Цандева, някъде из Люлин.
Ужасен случай.
Тази жена Елеонора Цандева (предполагам за нея става дума)  и аз я слагам в черния списък!Изключително некомпетентна,груба и безотговорна!
Отивам аз,след като вече няколко месеца цикълът ми е изключително болезнен а като тичам или скачам ме болеше корем и си мисля ... кисти!Бях на 17,първото за което ме захапа беше,че съм без майка ми  Shocked Не знам тук дали беше права или не,но все пак става дума за един преглед.Прегледа ме и заяви,че нищо ми нямало,за болките ми изписа само с поглед противозачатъчни,щяли да ми минат болките.Пих аз един месец и отивам пак,хвана ме шубето,да ме види тя дали всичко е наред.А тя след прегледа ми заяви "Нали ти казвам,че всичко е наред,закакво идваш пак,виж колко хора чакат,ама писна ми да ми губите времето!!!"
Моите болки със скачане и тичане си продължават, позната беше родила при един доктор от Тина Киркова,предпоръча ми го и аз реших да чуя и второ мнение.Положението беше сериозно,възпаления и слепвания,докторът само като ме пипна не ми повярва,че преди няма и месец съм била при друг доктор,който ме е уверявал как нищо ми няма.
Активен

Antikorupciya
Newbie
*

« Отговор #94 -: Юли 12, 2010, 03:10:41 »

Цитат на: mmmmm в Сряда, 07 Юли 2010, 22:15
Цитат
Преди близо месец и аз родих във 2ра гр. б-ца [...] когато казах, че ще искам упойка за нормално раждане, докторът ми обясни, че ако искам упойка, цената е 500 лева, а не 200. След като потвърдих, че ще искам упойка, анестезиологът дойде да ме попита дали докторът ми е обяснил как стои въпросът с упойката [...] Събудих се в коридора, където докторът ми беше донесъл телефона и ме подканяше да се обадя на близките да дойдат да ме видят. След като се обадих, той взе да ми обяснява да вземем да оправим "въпроса" с упойката, че анестезиологът трябвало да си ходи. Стана ми ясно защо толкова ме подканваха да се обадя да ми дойдат на свиждане. Парите си ги взеха "на ръка", без да ни изпратят на касата. Може би някой ще каже, че е трябвало да се разправям с тях   [...]   В крайна сметка си платихме епидоралната упойка(чиято цена е 80 лева и останалите до 200 са за анастезиолога)  [...]  Защо упойката беше 500 лева така и не разбрах, но за мен си беше чисто изнудване. Поне да бяха платени на каса, да си помислиш нещо друго, но... Такива са ми впечатленията от болницата [...] Имах много големи очаквания, но с тази си постъпка доста ме разочароваха!
Цитат на: mmmmm в Четвъртък, 08 Юли 2010, 15:29
Цитат
[...]  Alexova, какво имаш предвид, че и при теб се е случило почти същото? Иначе доктор беше В. Миков, а анастезиолог мисля, че се казваше Найденов - слаб, с бяла коса и доста зачервено лице. Не знам дали съм единичен случай при тези доктори и само от мен са поискали повече пари или просто само аз съм си платила [...]. Дано на останалите не им се случва да изпитват отрицателни емоции в ден като този, в който им се ражда дете.

Ще бъдем благодарни на всички, които споделят факти за корупция или опити за изнудване,
извършени от д-р В. Миков и д-р Найденов, Втора градска болница, София
(Началник на Родилно отделение - д-р Калин Калев),

чрез постинг в настоящия форум, на лично съобщение или на e-mail адрес:
antikorupciya@gmail.com

На желаещите това, дискретността е осигурена.
Активен
tribju
Newbie
*

« Отговор #95 -: Април 09, 2011, 18:03:25 »

Д-р Евдокия Маркова. Гр. София-Полимед.
Преди прегледа не си изми ръцете, но докато си слагаше ръкавицата хубаво я опипа с мръсната ръка. Не ми смениха лигнина на магарето-имаше ясен отпечатък от предишната пациентка. Много груба, докато ми взимала цитонамазката съм била прокървила, но нищо това било, защото имам "голямо възпаление" и трябва да се изследвам за рак на шийката на матката, имам и "кондиломи" , който ще изгорим и добре, че нямам течение. Следва ехограф и ми казва, че имам ужасен белег от операция от апендикс и няма да и е приятно, ако един ден раждам при нея със секцио. Това беше само профилактичен преглед от работата.Аз си имам перфектна гинеколожка, но си помислих какво толкова-една цитонамазка...Така. Излязох от кабинета  разбита. Записах си час при мойта гинеколожка и рев Cry, докато обяснявам. Взехме проба за папилома вирусите тип 16 и 18/тези, които прочиняват рака/-отрицателни, отхвърли диагнозата за кондиломите-категорично. И представете си при нея не кървя при преглед. За всеки случай ходих и на кожен в клиника Малинов, който беше невероятно озадачен кой ми е казал, че ги имам тия неща..?
Солено ми излезе този преглед при Маркова. Парите, както и да е, но притесненията и нервите, които похабих..Не го пожелавам на никой.
Активен
Мими Мървакова
Newbie
*

Ела и виж сега остатъка от мен!

« Отговор #96 -: Май 03, 2011, 20:03:42 »

Пазете се от Др Атанасова-Гр.Ямбол 1-ва поликлиника....Няма такова чудовище и некадърен специалист като нея... Cursing Cursing Cursing Thumbdown Frown
Активен

Ти ме съсипа,ти унищожи с един замах животът ми,ти пречупи вярата ми,че съществува добро и обич на този свят...
teddybear
Newbie
*

« Отговор #97 -: Юни 01, 2011, 15:25:00 »

Д-р Фръндева - Майчин дом
Д-р Емилия Кирякова - Токуда

Д-р Фръндева е един изключителен непрофесионалист с губо отношение, но се ползва с протекции от страна на един от професорите в болницата. Бях с изтичане на водите в 4 месец , а тя най - безмилостно извика "публика" от стажанти при един от прегледите, където успях след това да изкървя. На нея определено й беше забавно докато аз правех спонтатен аборт.. При една от визитациите забеляза да говоря по мобилния телефон при което ми се развика..Нямам особени впечатления от нея като професионалист, но като чисто човешко отношение оценката ми е негативна.
Не се нае да прави аборт в 4 месец, но аз така или иначе никога не бих я избрала точно нея. По слухове преди години искала да започне частна практика, но така и не си намерила редовни пациенти..

Д-р Кирякова - изглежда спокойна, по принцип има хора, които са доволни от нея. Аз лично исках да обсъдя с нея смяна на терапията, тъй като тази не даваше особен резултат. Идваше няколко пъти при други пациенти, но на мен не ми обърна внимание. При едно от последните й идвания й казах, че наистина е належащо да обсъдим терапията, изгледа ме досадно и каза, че имала доста работа и сега нямала време да говори с мен. Моето мнение е, че има специално отношение само към хора, които са нейни познати или нейни редовни пациенти. През останалото време формално изпълнява задълженията си.

Имам наблюдения и за други лекари, но на този етап не бих могла да ги поставя в черен или бял списък, тъй като си имат своите + и –.
Понякога дори лекари който са водещи в белия списък се отнасят непрофесионално в някои аспекти. Списъците са субективни и базирани на лични отношения донякъде. Моето лично мнение е, че дори най-прехвалените лекари в някакъв момент започват да се чувстват велики и да си избират сами пациентите. Освен това повечето от тях се стремят да поемат леки случаи и да не поемат отговорност за решаването на по-сложни проблеми, ако има такива. Аз като човек с няколко проблемни бременности и съответно завършващи неуспешно успях да изградя представа за тяхната идеология. Ако някой има повече въпроси , може да ми пише на лични.
Активен
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: