star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Очилата и лещите
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очилата и лещите  (Прочетена 7550 пъти)
JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3796

...dreamer...

« Отговор #25 -: Ноември 11, 2007, 19:02:58 »

моите лещи са на Бауш & Ломб.........и едната беше 45лв......разтвор си купувам на Опти фрий.....17лв е от най-голямата разфасовка която вътре си има и контейнерче към него.......препоръчвам да си купуваш по-малки разфасовки на разтвора.....защото първо се носи по-лесно навсякъде.....дори и в дамската чанта ако искаш.....а и всеки разтвор си има определен срок на годност след като го отвориш...не трябва да го замърсяваш или да престоява....затова препоръчвам да си купуваш по на често и по по-малки разфасовки...  Big grin
Активен

TOI
Newbie
*
Публикации: 4152

« Отговор #26 -: Ноември 11, 2007, 20:46:25 »

Лъвче я обясни малко по-подробно как така обикновена леща може да се ползва за астигматизъм. Rolling Eyes Нещо не ми се връзва теорията ти предвид скромните ми познания за това явление Unsure
Активен

las cuentas
lioness
Newbie
*
Публикации: 7322

Just Married!

« Отговор #27 -: Ноември 11, 2007, 20:50:56 »

На мен така ми обясниха- ако астигматъзмът ти е под 1 (цилиндри ли му бяха мерните единици?), то като си сложиш лещата, между окото и нея влиза сълза, която играе ролята на леща и коригира астигматизма. Ако вече е по-голям, тогава се правят лещи по поръчка.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Pupi
Newbie
*
Публикации: 11317

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #28 -: Ноември 12, 2007, 16:47:55 »

Баси, аз и голяма разфасовка да си купя, пак за месец съм го изхабила. При мен няма време да му изтече срока на годност.
Пък чак толкова скъпи лещи не смея да си взема, защото много бързо ги късам и губя  Rolling Eyes
Активен

euphoria
Newbie
*
Публикации: 3682

« Отговор #29 -: Ноември 12, 2007, 17:18:37 »

По памет цитирам един постер от оптиката от която си взех моите лещи:
Who said that contact lenses and astigmatism don't go together?
« Последна редакция: Ноември 12, 2007, 17:46:07 от kpacu » Активен

when it comes, it comes unannounced and it feels like a matador is taunting me with his reddest red cloth
JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3796

...dreamer...

« Отговор #30 -: Ноември 13, 2007, 11:32:16 »

Баси, аз и голяма разфасовка да си купя, пак за месец съм го изхабила. При мен няма време да му изтече срока на годност.
Пък чак толкова скъпи лещи не смея да си взема, защото много бързо ги късам и губя  Rolling Eyes
ами аз не ги използвам всеки ден...все пак моите са си само декоративни без диоптър......а и ме размързява да ги слагам и махам всеки път...особено като бързам.... Smile
Активен

cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #31 -: Ноември 13, 2007, 21:24:46 »

Хора,ще убия някой!Днес очната ни мила лекарка дето беше обещала лещи с диоптер 0,5 на 0,75 е казала на майка ми,че се е объркала и като искала да ги поръча от София и казали,че няма такива лещи за толкова малък диоптер Blink.Правели се лещи само за над 1 диоптер.Това не е вярно,нали?
Активен
Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #32 -: Ноември 13, 2007, 21:41:41 »

Не е вярно, Кристал... дори сега погледнах  в ebay.de (kontaktlinsen) и виждам, че продават. Ти от къде си? Ако си близо до София отиди направо на нов преглед и говори с офталмоложката.
По-късно като се прибера ще ти пиша координатите на моята лекарка - д-р Саша Захариева. Ще ти напиша телефон, най-малкото можеш да звъннеш...

П.С: Вече се прибрах Smile
д-р Саша Захариева
ул.Клокотница 29, ет.5
тел. 832 11 01

Работно време:
нечетни              8-14ч.
четни                14-18ч.
нечетни съботи  9-13ч.
« Последна редакция: Ноември 14, 2007, 00:03:49 от Ния » Активен
cristall
Newbie
*

« Отговор #33 -: Ноември 13, 2007, 21:53:55 »

Благодаря много,ще са ми от полза телефоните.
Става въпрос не за обикновени лещи,а с някакъв цилиндър,за астигматизъм с такъв диоптер...Ще търся из София.
Активен
kotanka
Newbie
*
Публикации: 2141

« Отговор #34 -: Ноември 14, 2007, 00:02:22 »

аз знам че за астигматизъм няма лещи.....уфф как го написах  Rolling Eyes.
Исках да кажа че хората който имат диоптер + астигматизъм, трябва да носят очила, лещи няма, или поне така съм чувала аз де Smile
Активен
cristall
Newbie
*

« Отговор #35 -: Ноември 14, 2007, 00:39:24 »

Последно говорих с хората от оптиката в града и казаха,че има лещи за астигматизъм,но са над един диоптер... Confused
Активен
lioness
Newbie
*

Just Married!

« Отговор #36 -: Ноември 14, 2007, 07:01:29 »

Ами нали това се опитах да обясня- астигматизъм (до 1) се коригира сам, и от обинковени лещи, над 1- поръчват се специални лещи. Това е в общия случай, всички лекари, на които съм ходила са ми го казвали. Вече не знам дали при теб няма нещо по-специално.
Активен

euphoria
Newbie
*

« Отговор #37 -: Ноември 14, 2007, 11:13:01 »

Има си лещи и за астигматизъм.
« Последна редакция: Ноември 14, 2007, 11:51:51 от bizzare » Активен

when it comes, it comes unannounced and it feels like a matador is taunting me with his reddest red cloth
kotanka
Newbie
*
Публикации: 2141

« Отговор #38 -: Ноември 14, 2007, 11:22:47 »

Еми сега като се разтарашувах из нета се оказа, че наистина има лещи и за астигматизъм  Smile.

http://www.optobg.com/astigmatisum.html- едно интересно списание за лещите и очилата Smile
Активен
TOI
Newbie
*

« Отговор #39 -: Ноември 15, 2007, 21:18:42 »

Лъвче какво общо имат диоптрите, та още повече до 1 такъв с астигамтиза не ми стана ясно. При астигматизма не можеш да фокусираш и виждаш изкривени образи, което няма нищо общо с късогледството примерно. Аз не виждам как ще ги коригираш с носене на най-нормални лещи. По-скоро докторите сигурно са имали предвид, че до определен ъгъл на изкривяване не може да го усетиш и не е нужно да се взимат специални мерки. Поне аз така си  мисля като не влагам никакви конкретни знания. Просто не ми се връзва това, което казват твоите доктори Rolling Eyes
Активен

las cuentas
lioness
Newbie
*

Just Married!

« Отговор #40 -: Ноември 15, 2007, 21:53:41 »

Не мога да го обясня  Sad А е толкова просто- ако имаш малък астигматизъм, като си сложиш лещата и между нея и окото влиза сълзичка, която пречупва светлината и коригира миниатюрния астигматизъм. Ако продължа да обяснявам съвсем ще се изложа, и ако прочете някой, който разбира- ще ме изложи публично. Пък и може моите докторици да бъркат, при все, че последните 6 месеца така и не решиха колко ми е диоптъра.
Поне разбрах, че с очила виждам, та от 3 дни съм постоянно с тях- дори по улиците. Което си е гадничко- днес едва ги скрих от дъжда, вчера се запотиха н пъти от студеното.. Миглите ми постоянно се търкат в тях и ги цапат.. Мразя цаки Razz Sad
Активен

Tess
Newbie
*
Публикации: 1364

Just wanting the total happiness...........

« Отговор #41 -: Ноември 15, 2007, 22:50:13 »

Уххх, с тия очила и лещи... Ужас :( Мислех,че никога янма да ми дойде до главата :( ама ето,че искат и на мен да слагат очила... Дори не ми предложиха лещи... Уж имам далекогледство, а чета от близко разстояние? Нещо изобщо нищо не разбирам... И астигматизъм имам... Шантава работа.. Кой знае колко апри ще излязат тия проклети очила... Отгоре на всичкото си избрах рамка- пластмасова... Много е яка, ама е 70 лева, а незнам дори колко време ще издържи :(
Активен

Аз и леглото ми се обичаме много..но будилникът не иска да ни разбере.. !!
Serendipity
Newbie
*
Публикации: 255

« Отговор #42 -: Ноември 15, 2007, 23:42:32 »

Днес от 8 човека на маса, 6 се оказахме с лещи, ужас!! Cheesygrin Вече да виждаш нормално е рядкост, доколкото забелязвам. Blink
Активен
cristall
Newbie
*

« Отговор #43 -: Ноември 16, 2007, 09:03:59 »

Мойте очилца са готови...срещу 220 лв.Удобни са много,но не съм свикнала.Рамката ми е Sisley(89lv) беше най-удобната от всички,които пробвах.Стъкълцата са с фотосолар(сив) и със сащита от компютър и отблясъци.Готино се вижда,ама ми се искаха и лещи Unsure
Активен
Tess
Newbie
*

« Отговор #44 -: Ноември 16, 2007, 16:22:11 »

И на мен ми искаха 220 лв за моите очила :( С много хубава и страшно удобна рамка, ама аз реших,че е много... И си взех с грозна рамка по -евтини :(
Активен

TOI
Newbie
*

« Отговор #45 -: Ноември 16, 2007, 22:22:54 »

На хубав човек и грозна рамка му стои добре Smile
Активен

las cuentas
cristall
Newbie
*

« Отговор #46 -: Ноември 17, 2007, 14:47:00 »

При мен работата не опираше много до хубост...правя разлика между удобството на едни и на други рамки.Ако твоята е удобна,Tess,то това е най-важното!На мен повечето рамки ми убиват на носа.Тази последната е перфектна.
Активен
Tess
Newbie
*

« Отговор #47 -: Ноември 18, 2007, 21:20:42 »

Eй, Той, благоадря за комплимента Smile Ми да си призная и двете са ми доста удобни, просто първата беше по-модерна...
Активен

euphoria
Newbie
*

« Отговор #48 -: Ноември 22, 2007, 12:33:36 »

Баси скъпотиите. Като си сменях лещите, погледнах какво пише на кутииките, 1.75...и са за астигматисм... и струват 5,5 поундс на месец, 11 с разтвора.  Unsure
« Последна редакция: Ноември 22, 2007, 14:31:17 от bizzare » Активен

Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: