star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Непоносими болки при цикъл
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Непоносими болки при цикъл  (Прочетена 32785 пъти)
ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #25 -: Ноември 27, 2007, 20:33:10 »

Вие се оправяте с Анлгин и No Spa  ShockedАз директно на Аулин минавам. Сега тайната ми надежда е, че след като родих може малко да понамалеят болките. Иначе като се сетя как ме боли ми натръхва перушината.
Активен

Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #26 -: Ноември 27, 2007, 21:07:52 »

Момичета, благодаря ви за мненията  Kiss Днес, явно след вчерашния потоп, съм почти без кръвотечение. Занапред ще стискам зъби  Wink
Активен
cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #27 -: Ноември 27, 2007, 21:09:16 »

Вие се оправяте с Анлгин и No Spa  ShockedАз директно на Аулин минавам. Сега тайната ми надежда е, че след като родих може малко да понамалеят болките. Иначе като се сетя как ме боли ми натръхва перушината.

Аз с No Spa се оправям,но с аулин не!Всеки различно...
Активен
ghoul
Newbie
*

« Отговор #28 -: Ноември 27, 2007, 21:10:34 »

Благородно завиждам  Kiss
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #29 -: Ноември 27, 2007, 22:40:50 »

Джи, а на теб още не ти е дошло така ли?

Аз благородно завиждам. На мен ми дойде на 30-ия ден след раждането ВЪПРЕКИ че кърмех  Unsure
Активен

ghoul
Newbie
*

« Отговор #30 -: Ноември 28, 2007, 10:50:17 »

Тц още не е...ама аз до неделя още се чистех, така че тези дни мога да очаквам включване. Ама как ни се връща след раждането. 9 месеца сме си добре и послееее...при мен месец и половна продължиха тези лохии  Blink
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #31 -: Ноември 28, 2007, 10:52:03 »

Ми да. При мен спряха лохиите и тръгна цикъла  Unsure
Но казват, че е възможно и докато кърмиш да нямаш цикъл. Баба ми не е имала цяла година... При мен такъв филм нямаше, де...
Активен

ghoul
Newbie
*

« Отговор #32 -: Ноември 28, 2007, 10:57:30 »

Ми то аз не кърмя, щото няма никой  Sad
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #33 -: Ноември 28, 2007, 10:59:16 »

Оу, извинявай!
Активен

ghoul
Newbie
*

« Отговор #34 -: Ноември 28, 2007, 11:04:29 »

А няма проблем  Wink
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #35 -: Ноември 28, 2007, 22:47:52 »

При коремни или ментруални болки не се пият аналгетици.
Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13812

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #36 -: Ноември 29, 2007, 17:30:59 »

Тъй е, ама трябва да си хипер мазохист, че да търпиш тия болки. Не дай си боже да имаш лекции или работа, или условия които не ти позволяват да се затвориш и да си почиваш  Rolling Eyes
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #37 -: Ноември 29, 2007, 17:32:04 »

Не съм специалист, но не всички обезболяващи са аналгетици, нали  Confused
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3564

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #38 -: Ноември 29, 2007, 19:09:00 »

Обезболяващи средства /АНАЛГЕТИЦИ/
Болката е симптом на много заболявания, свързани с различни /възпалителни, токсични, травматични, от изгаряния/ увреждания на органите и тъканите. Острата болка може да предизвика шок и други промени, които да причинят смърт. За разлика от общите анестетици, аналгетиците подтискат само болковата чувствителност и не нарушават съзнанието.

Въз основа на общото действие върху централната нервна система и някои други особености обезболяващите средства се делят на две групи: наркотични и ненаркотични обезболяващи.

Наркотични аналгетици
Към тях се отнасят някои алкалоиди /морфин, кодеин/ и препарати на опиума, полусинтетични и синтетични вещества. От наркотичните препарати от природен произход най-известен е опият - млекоподобен сок, който се получава от мак. В опия се съдържат повече от 20 алкалоиди, вкл. морфин, кодеин, тебаин, папаверин, наркотин и норцеин.

Морфинът е главният алкалоид на опия. Той се резорбира добре в храносмилателния тракт, но по-бързо действие се получава при подкожно или венозно въвеждане. Основният ефект на морфина е обезболяващият. Подтиска чувството за болка, но не се променят другите видове сетивност /за допир и температура/, а някои сетива /слух, зрение, обоняние/ се изострят. Употребата му сега се ограничава, поради голям риск от привикване и пристрастяване и високата му токсичност при малки деца и при лица в преклонна възраст.

При остро морфиниво отравяне се установяват точковидни зеници, ниско артериално налягане, задръжка на урина и бронхоспазъм. При хронично отравяне /морфинизъм/ се наблюдават психическа и физическа зависимост с морална и интелектуална деградация на личността. Морфинът се прилага главно като обезболяващо средство при заболявания, съпроводени със силна болка /тумори, миокарден инфаркт, травми, изгаряния/. Полусинтетични производни на морфина са диоланът, който подтиска центъра на кашлицата и рядко довежда до лекарствена зависимост, и алилнорморфинът, който притежава по-слаба аналгетична активност от тази на морфина и води до подтискане на дишането и слабо свиване на зениците.

Към синтетичните аналгетични средства се отнасят:

1.Лидол /пептидин/. Той има по-слабо обезболяващо и по-кратко действие от морфина, но притежава спазмолитичен ефект и добра чревна резорбция;
2. Фентинил. Той има мощен /до 100 пъти по-силен от морфина/ обезболяващ ефект.

Ненаркотични аналгетици
/нестероидни противовъзпалителни средства/
Те подтискат болката, включително ставната, мускулната и костната болка.Не наркотичните аналгетици имат и изразено противовъзпалително действие, което е свързано с обезболяващото им действие.Те подтискат синтеза на веществата, участващи във възпалителната реакция и водещи до появата на болка.Тези аналгетици имат и антипиретичен /понижаващ температура/ ефект, който се дължи на подтискане синтеза на простагландини и блокиране на пирогенното им действие върху центъра на топлопродукцията в мозъка /хипоталамуса/. В медицинската практика ненаркотичните аналгетици се прилагат за лечение на ставни и мускулни болки, главоболие, зъбобол и невралгия. Антиперитичното им действие се използува при трескави състояния. Широко приложение те намират в лекарственото лечение на ревматизма, полиартрити и ревматоидни за болявания. Най-честите странични действия при тях се дължат на дразнене на храносмилателния тракт /склонност да предизвикват язви/, алергични реакции.

Тази група аналгетици се разделят на:

1. Производни на салициловата киселина /аспирин, ацетизал/;
2.Производин пирацолона /бутадион, кетазон, тандерил/;
4.Производни на анилина /фенацетин, парацетамол/;
5 Производни на индола /индометацин/.
Всички тези производни се прилагат главно при ревматични и ревматоидни заболявания, включително ревматоиден артрит и болестта на Бехтерев.

Според мен от тази информация следва, че обезболяващи и аналгетици са едно и също.Но може и да не съм права, не разбирам от медицина.
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #39 -: Ноември 29, 2007, 19:36:01 »

Аналгетиците са обезболяващи, но не всички обезболяващи са аналгетици... Морфина аналгетик ли е  Confused
Активен

murzzzika
Newbie
*
Публикации: 1

« Отговор #40 -: Ноември 29, 2007, 20:08:45 »

Аз също имам непоносими болки първият сен,начина по който се "лекувам" е: ПИЯ 50 гр водка,завивам се и заспивам,пробвала сам какви ли не други методи,но този е най-ефикасния за мен и  най-барзо действащия Smile
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15254

« Отговор #41 -: Ноември 29, 2007, 20:44:35 »

Най-приятния и почти сигурен начин  да лекуваш менструална болка е оргазъм.
Активен

cristall
Newbie
*

« Отговор #42 -: Ноември 29, 2007, 20:46:01 »

Аз изпитвам болки по време на секс малко след като ми е свършило,пък какво остава ако по-рано пробвам Confused
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #43 -: Ноември 29, 2007, 20:59:18 »

Оргазъм се получава и без секс бе, девойко Smile
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7080

« Отговор #44 -: Ноември 29, 2007, 21:01:30 »

а спазмолитиците какво са ?
Активен

cristall
Newbie
*

« Отговор #45 -: Ноември 29, 2007, 21:01:30 »

Може,на мен не ми се е случвало.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #46 -: Ноември 29, 2007, 21:11:25 »

Да се пипаш, докато си в цикъл ли?
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #47 -: Ноември 29, 2007, 22:42:06 »

Морфинът е аналгетик,освен всичко.Аналгетици се пият бе,що да не се пият?

Спазмолитиците(бусколизин,спазмалгон,но-шпа) успокояват болката,обаче увеличават теча.Топлото също увеличава теча.За тва ги пия само в краен случай.

И аз първия ден съм доста зле,напоследък не,но по принцииип...и аз само лежа и страдам.Дори имам непрекъснато гадното чувсво,че ми се пикае,а просто вече нямам нищо за изпикаване.
Имам един лек,който е безотказен-Дексофен-за минути буквално ми минава.Братовчедка ми и тя е много зле и се оправя със свещички индометацин.
Активен
cristall
Newbie
*

« Отговор #48 -: Ноември 30, 2007, 09:21:07 »

Да се пипаш, докато си в цикъл ли?

Да.Нещо не съм се научила точно Lol.Не изпитвам удоволствие (не е като да съм с гаджето) и не мога да свършвам сама.Колкото и да е странно не ми се е случвало,докато с него рядко не свършвам.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #49 -: Ноември 30, 2007, 09:39:14 »

Ами добре, просто това е хубав начин за успокоение на тялото, ако наистина е толкова зле положението. Е, не действа за дълго, ама поне колкото да заспиш Cheesygrin
Активен

Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: